Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd dec. 18, 2018 3:06 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 4:05 pm 

10cm-esnek van helye, ettől csak középhangot lehet várni, mély annyi, amit az első ajtóból ad - ha nem szeretnél szubládát.
zeus írta:
nekem hátsó ajtóban és a kalaptartó mellett nincs hangszoróm. szobládát nem akarok még.
kalaptartó mellé milyet ajánlanátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 4:02 pm 

nekem hátsó ajtóban és a kalaptartó mellett nincs hangszoróm. szobládát nem akarok még.
kalaptartó mellé milyet ajánlanátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 08, 2009 9:52 pm 

Egyáltalán nem a kalaptartó felé terelném az irányt. Az első ajtóban van 1-1db méretes hangszóró és 1-1 db magas. A hátsó ajtóban szintén 1-1db magas, a kalaptartó mellett pedig 1-1db 10cm-es. Sztem alapvetően jól szól, de nyilvánvalóan mély hangokban szegény és ez a kalaptartós hangszórókkal sem lenne tökéletes.
Egy szolidabb szubládával kiegészítve szerintem sokat javul. A gyári hangszórókat is kicserélheted persze, de ha javulást akarsz, akkor ne a nagy nevű gyártók közepes hangszóróit vedd, mert gyakorlatilag semmivel nem lesz jobb. Vagy hagyd meg vagy nagyon nyisd ki az erszényt...
Pártízezer Ft értékű hangszórócserével nem leszel előbbre!

zeus írta:
hali

tervbe vettem az auto hifi bővítését. ehez volna pár kérdésem.

kalaptartót nem akarom szétvágni, ezért gondolkodtam, hogy veszek egy másikat, amit szétvágok, így az "erdeti" megmaradna épen, kiszerelt állapotban. a kalaptartó anyaga elég a hangszorók megtartásához? vagy inkább usb lapból vágasam ki a kalaptartó formáját és azt használjam?

milyen hangszorókat ajánlotok kalaptartóba? érdemes két oldalt a gyári hangszoró helyre magas vagy középhangszorót tenni?

a kocsi 5 ajtós (nem kombi)

válaszokat köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 08, 2009 9:21 pm 

hali

tervbe vettem az auto hifi bővítését. ehez volna pár kérdésem.

kalaptartót nem akarom szétvágni, ezért gondolkodtam, hogy veszek egy másikat, amit szétvágok, így az "erdeti" megmaradna épen, kiszerelt állapotban. a kalaptartó anyaga elég a hangszorók megtartásához? vagy inkább usb lapból vágasam ki a kalaptartó formáját és azt használjam?

milyen hangszorókat ajánlotok kalaptartóba? érdemes két oldalt a gyári hangszoró helyre magas vagy középhangszorót tenni?

a kocsi 5 ajtós (nem kombi)

válaszokat köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 23, 2009 7:17 pm 

Sztem jelentéktelen áramfelvétele van, de teheted a kapcsolt 12V-ra vagy a rádió antenna kimenetére, ami szintén kapcsolt táp.

Gabi írta:
Még valami.
Az antenna táp feladót is kapcsolt 12V re kell kötni.
Ez is le szívja az aksit. :D
Az első hangszórókat ki akarom cserélni,kíváncsi volnék ki milyen hangszórót használ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 23, 2009 6:49 pm 

Még valami.
Az antenna táp feladót is kapcsolt 12V re kell kötni.
Ez is le szívja az aksit. :D
Az első hangszórókat ki akarom cserélni,kíváncsi volnék ki milyen hangszórót használ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 23, 2009 7:09 am 

Köszi!

Norbi írta:
Igen marad.Sőt nem is kell gyújtásig elfordítani a kulcsot, elég csak az első kattanásig.A kulcs kihúzásáig az S-pont aktív marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 10:06 pm 

Igen marad.Sőt nem is kell gyújtásig elfordítani a kulcsot, elég csak az első kattanásig.A kulcs kihúzásáig az S-pont aktív marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 9:21 pm 

Jó, de amikor beülök, azzal a céllal, hogy csak a rádiót akarom bekapcsolni - mert mondjuk takarítom a kocsit -, akkor rá kell adnom a gyújtást, hogy szóljon nem? Nem elég, hogy bedugom a kulcsot.
Fenti esetben, ha ráadom a gyújtást - nem indítok -, beindul a zene, leveszem a gyújtást, akkor marad a zene?
Egyszerűbb volna kipróbálni, de már nem csámborgok ki a garázsba.

poles írta:
Amíg a kulcsot ki nem húzod, addig szól is...tehát nem kell h rajta legyen a gyújtás.

Pjozsi69 írta:
Igen, van benne valami, de van úgy, hogy úgy szeretném hallgatni a rádiót, hogy a kocsi áll. Akkor ne kelljen már a gyújtást ráadnom.
Biztos csak megszokás kérdése, ezelőtt régi Swiftem volt, amiben nekem kellett sajátkezűleg kikapcsolnom a rádiót. Én így szoktam meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 9:13 pm 

Amíg a kulcsot ki nem húzod, addig szól is...tehát nem kell h rajta legyen a gyújtás.

Pjozsi69 írta:
Igen, van benne valami, de van úgy, hogy úgy szeretném hallgatni a rádiót, hogy a kocsi áll. Akkor ne kelljen már a gyújtást ráadnom.
Biztos csak megszokás kérdése, ezelőtt régi Swiftem volt, amiben nekem kellett sajátkezűleg kikapcsolnom a rádiót. Én így szoktam meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 9:11 pm 

poles írta:
Kényelmesebb is, ha kiszálláskor a rádió kikapcsol, beszálláskor meg bekapcsol, nem kell azt is kapcsolgatni...gondolom ezért találták ki így gyárilag, hogy kulcskihúzásra kikapcsoljon...

Gabi írta:
Hali!
Csak óvatosan!
Ha állandóan megkapja a +12V,tehát kulcs nélkül is lehet hallgatni a zenét előfordulhat hogy le meríti az aksit.
Nekem a régi Pioneer így volt bekötve és semmi gondom nem volt vele.Az újabb Pioneert pedig át kellet kötnöm.
Kicsit kellemetlen mikor reggel menél az autóval és elsötétedik minden. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 9:05 pm 

Kényelmesebb is, ha kiszálláskor a rádió kikapcsol, beszálláskor meg bekapcsol, nem kell azt is kapcsolgatni...gondolom ezért találták ki így gyárilag, hogy kulcskihúzásra kikapcsoljon...

Gabi írta:
Hali!
Csak óvatosan!
Ha állandóan megkapja a +12V,tehát kulcs nélkül is lehet hallgatni a zenét előfordulhat hogy le meríti az aksit.
Nekem a régi Pioneer így volt bekötve és semmi gondom nem volt vele.Az újabb Pioneert pedig át kellet kötnöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 4:54 pm 

Hali!
Csak óvatosan!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: fejegység csere
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 1:54 pm 

Én úgy vettem az autót hogy nem volt benne a fantomtáp adapter és persze nem gyári a rádió. Működött is, de az előző autómban fogható gyengébb adók ezen nem jöttek. A táp beépítése után már igen.
Egy szó mint száz, a nagy térerejű adókkal nincs gond, de a kisebb térerejű (vagy távolabbi) adókkal már érezhető a különbség.

Pjozsi69 írta:
Most már értem! Köszönöm! Nincs gondom a rádió vételével. Ha berakom ezt a kütyüt lehet, hogy mégjobb lesz a vétel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 22, 2009 7:18 am 

Köszi! Rendben!

goes írta:
Pjozsi69 írta:
Ja, kitalálhattam volna én is! :)

Mi van???? Hová???? Az mi????

goes írta:
"Köszi!
Nem a negatív és a pozitív van felcserélve?
A "fantom 12 V-ot" hová kössem? "

Hát a fantomtápba. :)

Van az antenna tövében egy rádióesrősítő. Ezt a gyári rádió automatikusan ellátja +12 V-tal az antennakábelen keresztül. Az utólagos fejegységek viszont ezt nem teszik meg, így kell egy fantomtáp is az antenna vezetéke és az antenna csatlakozó közé.

http://www.autohifi.hu/webshop/reszlete ... i4wMjE%3D/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra