Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:44 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 6:15 pm 

Nekem sikerült sérülésmentesen leszedni,bár akkor lehet szerencsém volt.Megpróbáltam azért elég óvatosan csinálni.Nem tört semmi,legalábbis nálam.Bár már hiányzott egy-két bolha,tehát az elődöm már leszedte.Én az ajtó gumitömitése mellett keztem meg.Mindkét oldalon,majd a közepét pattintottam ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 9:59 am 

A fém bolhák sajnos soha nem sérülnek és gond nélkül vissza lehet tenni több alkalommal is. Viszont nagyon könnyen törik és az esetek 50%-ában sérül is a kárpitok azon része amelyekbe bele kell helyezni a fém bolhákat. Ez az összes műanyag kárpitra igaz sajnos. :S
Amit lebontottam, szinte mind sérült , de egy kis műanyag hegesztéssel orvosolható a dolog és utána jobban szerelhető...

Ted Mosby írta:
A lepattintáshoz esetleg tudsz segítséget adni?
Mire kell figyelni, stb?

A kárpit tartó akármik egyben maradtak?
Én azért rendelek előre (130 Ft / db :shock: ),
hogy ha törik, ne legyen gond.

A Skoda manual azt íra, hogy 1 kivétel után cserések.

petya60 írta:
Az övet nem szedtem ki.Csak a burkolatokat szedtem le.A felső burkolatot is le kell pattintani és egy kicsit feljebb kell tolni.Mert a középsőn van két fül alul,ami az alsó burkolat mögé megy be.Nekem igy sikerült leszednem ahhoz,hogy lássam az automatát.A küszöbnél a burkolatot valószinűleg le kell szedni,vagy legalább is annyira kipattintani,hogy hozzá lehessen férni a kiszedéshez.

Üdv:Petya60

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 9:52 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
A lepattintáshoz esetleg tudsz segítséget adni?
Mire kell figyelni, stb?

A kárpit tartó akármik egyben maradtak?
Én azért rendelek előre (130 Ft / db :shock: ),
hogy ha törik, ne legyen gond.

A Skoda manual azt íra, hogy 1 kivétel után cserések.

petya60 írta:
Az övet nem szedtem ki.Csak a burkolatokat szedtem le.A felső burkolatot is le kell pattintani és egy kicsit feljebb kell tolni.Mert a középsőn van két fül alul,ami az alsó burkolat mögé megy be.Nekem igy sikerült leszednem ahhoz,hogy lássam az automatát.A küszöbnél a burkolatot valószinűleg le kell szedni,vagy legalább is annyira kipattintani,hogy hozzá lehessen férni a kiszedéshez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 8:26 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 6:38 pm 

Köszi, az jó lenne...

36.000 Ft egy új öv, utánajártam.

Mennyire bontottad le? A B oszlopból csak a középső takarót vetted le, vagy mindkettőt?
A küszöb takaróelemét is levetted?
Elvileg csak úgy lehet kivenni az övet...

http://kepfeltoltes.hu/081224/elemente- ... es.hu_.jpg

Bár ezen kép szerint a középső rész külön is kivehető:

Kép

petya60 írta:
Hali!
Én már addig eljutottam,hogy lebontottam a burkolatot és megnéztem az övet.Megcsavarodva nem volt.Közben beszéltem egy szerelővel,azt mondta,hogy nézzem meg nem-e felszedett valamit.Ha esetleg nem,akkor megnézi és ha mechanikai a probléma,talán megtudja csinálni.Ha jutottam valamire irok,talán rajtatok is segit.Azért köszi a válaszokat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 5:49 pm 

Hali!
Én már addig eljutottam,hogy lebontottam a burkolatot és megnéztem az övet.Megcsavarodva nem volt.Közben beszéltem egy szerelővel,azt mondta,hogy nézzem meg nem-e felszedett valamit.Ha esetleg nem,akkor megnézi és ha mechanikai a probléma,talán megtudja csinálni.Ha jutottam valamire irok,talán rajtatok is segit.Azért köszi a válaszokat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 7:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Ted Mosby írta:
Szia!

Ugyanezzel a problémával küzködöm én is. Nyáron viszonylag jól működik, télen viszont ezt produkálja.

Valószínűleg a rugó fáradt el az övben, ami sajnos nem cserélhető. Olyat is olvastam, hogy az öv lehet megvan csavarodva a kárpit mögött (bár erre kis esélyt látok).

Egyelőre kárpit patentek nélkül nem merek nekilátni a szétbontásnak, de sajnos valószínűleg cserélni kell az övet :( Kb. 25-30e Ft egy új öv.

Ja, és az enyém is pont 2004-es.

petya60 írta:
Sziasztok!
Problémám van a biztonsági öv automatával,ugyanis nem húzza vissza az övet.Úgy kezdte,hogy egy kis biztatásra még sikerült neki a művelet.Most már semmi hajlandóságot nem mutat.Javitható hiba ez vajon?2004-es Fabia

Köszi a segitséget!

sajnos nekem is etetni kell :( (2003)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 9:43 pm 

Szia!

Ugyanezzel a problémával küzködöm én is. Nyáron viszonylag jól működik, télen viszont ezt produkálja.

Valószínűleg a rugó fáradt el az övben, ami sajnos nem cserélhető. Olyat is olvastam, hogy az öv lehet megvan csavarodva a kárpit mögött (bár erre kis esélyt látok).

Egyelőre kárpit patentek nélkül nem merek nekilátni a szétbontásnak, de sajnos valószínűleg cserélni kell az övet :( Kb. 25-30e Ft egy új öv.

Ja, és az enyém is pont 2004-es.

petya60 írta:
Sziasztok!
Problémám van a biztonsági öv automatával,ugyanis nem húzza vissza az övet.Úgy kezdte,hogy egy kis biztatásra még sikerült neki a művelet.Most már semmi hajlandóságot nem mutat.Javitható hiba ez vajon?2004-es Fabia

Köszi a segitséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 7:03 pm 

Sziasztok!

Köszi a segitséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra