Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jan. 21, 2021 9:47 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 08, 2010 11:20 am 

Csabaa írta:
bundy87 írta:
sziasztok
a műszerfalon van egy kis ikon ami azt jelzi be vagyok-e kötve. Ezt hogy lehet működésre bírni mert indítás után kialszik. kábelezni kell vagy van visszajelzője?

Én úgy tudom nincs kapcsoló az öv zárában, ezért alszik ki. Csak egyszer figyelmeztet.

Én is így tudom. Sztem jó hogy nem világít meg sípol bekapcsolásig, engem zavar. (mondjuk pont ez a cél)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 08, 2010 10:40 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
bundy87 írta:
sziasztok
a műszerfalon van egy kis ikon ami azt jelzi be vagyok-e kötve. Ezt hogy lehet működésre bírni mert indítás után kialszik. kábelezni kell vagy van visszajelzője?

Én úgy tudom nincs kapcsoló az öv zárában, ezért alszik ki. Csak egyszer figyelmeztet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 08, 2010 10:22 am 

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 26, 2010 7:26 pm 

Sziasztok!

Most jutottam el odáig,hogy elvigyem a szerelőhöz a kocsit a bizt, öv miatt.Hát sajnos nem lehetett megjavitani,ugyanis a rugó ugrot szét benne.Tehát kuka.De sikerült neki szerezni valahonnan egy övfeszitőt"nem árulta el honnan".Régen foglalkozott Fábiákkal talán onnan maradt még neki.Elég baráti áron 8000ft-ért megszámitottam nekem-beszerelve-.A lényeg a lényeg nem lehet javitani,hacsak nem megcsavarodott,vagy felkapott valamit és hasonló hibák.

Üdv:Petya60

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 6:15 pm 

Nekem sikerült sérülésmentesen leszedni,bár akkor lehet szerencsém volt.Megpróbáltam azért elég óvatosan csinálni.Nem tört semmi,legalábbis nálam.Bár már hiányzott egy-két bolha,tehát az elődöm már leszedte.Én az ajtó gumitömitése mellett keztem meg.Mindkét oldalon,majd a közepét pattintottam ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 9:59 am 

A fém bolhák sajnos soha nem sérülnek és gond nélkül vissza lehet tenni több alkalommal is. Viszont nagyon könnyen törik és az esetek 50%-ában sérül is a kárpitok azon része amelyekbe bele kell helyezni a fém bolhákat. Ez az összes műanyag kárpitra igaz sajnos. :S
Amit lebontottam, szinte mind sérült , de egy kis műanyag hegesztéssel orvosolható a dolog és utána jobban szerelhető...

Ted Mosby írta:
A lepattintáshoz esetleg tudsz segítséget adni?
Mire kell figyelni, stb?

A kárpit tartó akármik egyben maradtak?
Én azért rendelek előre (130 Ft / db :shock: ),
hogy ha törik, ne legyen gond.

A Skoda manual azt íra, hogy 1 kivétel után cserések.

petya60 írta:
Az övet nem szedtem ki.Csak a burkolatokat szedtem le.A felső burkolatot is le kell pattintani és egy kicsit feljebb kell tolni.Mert a középsőn van két fül alul,ami az alsó burkolat mögé megy be.Nekem igy sikerült leszednem ahhoz,hogy lássam az automatát.A küszöbnél a burkolatot valószinűleg le kell szedni,vagy legalább is annyira kipattintani,hogy hozzá lehessen férni a kiszedéshez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 9:52 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
A lepattintáshoz esetleg tudsz segítséget adni?
Mire kell figyelni, stb?

A kárpit tartó akármik egyben maradtak?
Én azért rendelek előre (130 Ft / db :shock: ),
hogy ha törik, ne legyen gond.

A Skoda manual azt íra, hogy 1 kivétel után cserések.

petya60 írta:
Az övet nem szedtem ki.Csak a burkolatokat szedtem le.A felső burkolatot is le kell pattintani és egy kicsit feljebb kell tolni.Mert a középsőn van két fül alul,ami az alsó burkolat mögé megy be.Nekem igy sikerült leszednem ahhoz,hogy lássam az automatát.A küszöbnél a burkolatot valószinűleg le kell szedni,vagy legalább is annyira kipattintani,hogy hozzá lehessen férni a kiszedéshez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 8:26 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 6:38 pm 

Köszi, az jó lenne...

36.000 Ft egy új öv, utánajártam.

Mennyire bontottad le? A B oszlopból csak a középső takarót vetted le, vagy mindkettőt?
A küszöb takaróelemét is levetted?
Elvileg csak úgy lehet kivenni az övet...

http://kepfeltoltes.hu/081224/elemente- ... es.hu_.jpg

Bár ezen kép szerint a középső rész külön is kivehető:

Kép

petya60 írta:
Hali!
Én már addig eljutottam,hogy lebontottam a burkolatot és megnéztem az övet.Megcsavarodva nem volt.Közben beszéltem egy szerelővel,azt mondta,hogy nézzem meg nem-e felszedett valamit.Ha esetleg nem,akkor megnézi és ha mechanikai a probléma,talán megtudja csinálni.Ha jutottam valamire irok,talán rajtatok is segit.Azért köszi a válaszokat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 5:49 pm 

Hali!
Én már addig eljutottam,hogy lebontottam a burkolatot és megnéztem az övet.Megcsavarodva nem volt.Közben beszéltem egy szerelővel,azt mondta,hogy nézzem meg nem-e felszedett valamit.Ha esetleg nem,akkor megnézi és ha mechanikai a probléma,talán megtudja csinálni.Ha jutottam valamire irok,talán rajtatok is segit.Azért köszi a válaszokat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 7:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Ted Mosby írta:
Szia!

Ugyanezzel a problémával küzködöm én is. Nyáron viszonylag jól működik, télen viszont ezt produkálja.

Valószínűleg a rugó fáradt el az övben, ami sajnos nem cserélhető. Olyat is olvastam, hogy az öv lehet megvan csavarodva a kárpit mögött (bár erre kis esélyt látok).

Egyelőre kárpit patentek nélkül nem merek nekilátni a szétbontásnak, de sajnos valószínűleg cserélni kell az övet :( Kb. 25-30e Ft egy új öv.

Ja, és az enyém is pont 2004-es.

petya60 írta:
Sziasztok!
Problémám van a biztonsági öv automatával,ugyanis nem húzza vissza az övet.Úgy kezdte,hogy egy kis biztatásra még sikerült neki a művelet.Most már semmi hajlandóságot nem mutat.Javitható hiba ez vajon?2004-es Fabia

Köszi a segitséget!

sajnos nekem is etetni kell :( (2003)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 9:43 pm 

Szia!

Ugyanezzel a problémával küzködöm én is. Nyáron viszonylag jól működik, télen viszont ezt produkálja.

Valószínűleg a rugó fáradt el az övben, ami sajnos nem cserélhető. Olyat is olvastam, hogy az öv lehet megvan csavarodva a kárpit mögött (bár erre kis esélyt látok).

Egyelőre kárpit patentek nélkül nem merek nekilátni a szétbontásnak, de sajnos valószínűleg cserélni kell az övet :( Kb. 25-30e Ft egy új öv.

Ja, és az enyém is pont 2004-es.

petya60 írta:
Sziasztok!
Problémám van a biztonsági öv automatával,ugyanis nem húzza vissza az övet.Úgy kezdte,hogy egy kis biztatásra még sikerült neki a művelet.Most már semmi hajlandóságot nem mutat.Javitható hiba ez vajon?2004-es Fabia

Köszi a segitséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 7:03 pm 

Sziasztok!

Köszi a segitséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra