Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:40 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 05, 2011 10:17 am 

Köszi szépen a segítséget! Egyelőre megoldódott a probléma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: bittonsági öv
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 29, 2011 11:55 am 

Sajnos nem volt időm reagálni a kérdésedre, de látom valaki már rakott fel ábrákat segitségként.Sajnos én nem készitettem képeket a műveletről. A lényeg, hogy csak jó időben kezdj hozzá, mivel hideg időben a műanyag merev és könnyen törik. (pár hete volt egy melegebb tavaszias nap és kedvet kaptam hozzá). Én a megbontást a B oszlopnál kezdtem két oldalt váltogatva, lehetőleg fa vagy műanyag eszközzel kezdtem megbontani a boritást.. Majd a C oszlopnál lévő boritást vettem le, ez a legkönnyebb. Egy csavaros és egy pattintos kerek műanyag levétele után kell lepattintani az elemet. Ha a vezető oldal felől csinálod ne felejtsd megnézni a már az előző hozzászólásomban emlitett hátsó ablakmosó cső toldását ellenőrizni, és/vagy biztonságosan rögziteni. Egyszer csúszik szét! Nagy szivás!!! Aztán bontottam le az első ajtó felöli részét, majd a már elsőként megbontott B oldali elemet megfogva a kettőt együtt mozgatva jött szét(van a B oszlopi elemnek 2 füle, ami az alsó elembe van beakasztva), de ezt majd szétszedésnél látni fogod. Összeszerelés forditott sorrendben. A biztonsági öv szerkezeten keress apró nyilásokat és oda próbálj befújni a WD 40-ssel. Sok sikert hozzá! Ha elakadsz szólj, megpróbálok ahogy tudok reagálni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 24, 2011 8:17 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Lackow írta:
Sziasztok

Arra lennék kíváncsi, hogyan lehet lebontani ésszel a vezetőoldali biztonsági öv borítását.
Nekem is elkezdett szarakodni az öv visszahúzó mechanizmus, megpróbálnám ezt a WD40es befujast.
Koszi

Szia
Kép Kép Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 23, 2011 9:23 am 

Sziasztok

Arra lennék kíváncsi, hogyan lehet lebontani ésszel a vezetőoldali biztonsági öv borítását.
Nekem is elkezdett szarakodni az öv visszahúzó mechanizmus, megpróbálnám ezt a WD40es befujast.

Koszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: biztonsági öv
HozzászólásElküldve: kedd jan. 11, 2011 3:46 pm 

Értelemszerűen nem az övet kell megkenni és nem is a tengelyt, hanem a övház nyilásain keresztül a rugót és egyéb forgó alkatrészeket! WD40-eshez adnak egy vékony csövet azzal be lehet juttatni a kenőanyagot a nyilásba! Hajrá!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Biztonsági öv-hátsó ablakmosó
HozzászólásElküldve: kedd jan. 11, 2011 1:16 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Nekem pl. féktisztítót ajánlottak, kihúzva végigfújkáltam az övet, de nem nagyon segített rajta. Talán egy ici-picit.

Régóta halogatom a burkolat leszedést, de nyilván majd csak tavasszal lesz hozzá bátorságom.

goes írta:
És utána az olajos övet a ruhádra húzod? Vagy meg tudtad úgy kenni, hogy csak a tengelyen marad a cucc?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 11, 2011 8:12 am 

És utána az olajos övet a ruhádra húzod? Vagy meg tudtad úgy kenni, hogy csak a tengelyen marad a cucc?

robcsy írta:
Sziasztok!
Már olvastam Fabiánál biztonsági öv problémáról, cseréről és durva árról. Nálam is jelentkezett a probléma, miután a feleségemnél testesebb személy beült mellém(apósom), az öv nem húzott vissza. Le szedtem a burkolatot(nekem szerencsém volt vagy ügyes vagyok épségben vissza is tudtam tenni), majd befújtam WD40-en és lám, működik. Megelőzve a problémát, ezt végrehajtottam a másik oldalon is. Ez nem jelenti azt, hogy másnál is müködik a dolog, olvastam olyan topikot is, ahol a"mester" rúgótörést állapitott meg és drágán cserét ajánlott.
A hátsóablak mosóm se akart működni, adig-adig próbálgatam mire megállapitottam, hogy a kárpit mögött folyik az ablakmosó folyadék és persze lefolyt a szőnyegig(és nem kevés folyt ki, most napokig szárithatom).A hátsó ülés mellet(a vezető felöli oldal mögött) kibontottam a kárpitott és a C oszlopnál van összecsatlakoztatva a cső és ott ment szét a toldás. A két csövet úgy célszerü összecsatlakoztatni, hogy még egyszer ne jöjjön szét, mert a kárpit nehezen szárad, főleg télviz idején. Én ajánlom megelőzés céljából is! Sok sikert hozzá!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 10, 2011 10:39 pm 

De még hasznosabb téli folyadékkal használni, így nem keletkezik fagydugó. A fúvókára kívülről rárakódott hó is belefagyhat, célszerű tisztán tartani, a friss hó még könnyen letakarítható róla, utána már csak a lehelet vagy a hajszárító segít.

robcsy írta:
Sziasztok!
Már olvastam Fabiánál biztonsági öv problémáról, cseréről és durva árról. Nálam is jelentkezett a probléma, miután a feleségemnél testesebb személy beült mellém(apósom), az öv nem húzott vissza. Le szedtem a burkolatot(nekem szerencsém volt vagy ügyes vagyok épségben vissza is tudtam tenni), majd befújtam WD40-en és lám, működik. Megelőzve a problémát, ezt végrehajtottam a másik oldalon is. Ez nem jelenti azt, hogy másnál is müködik a dolog, olvastam olyan topikot is, ahol a"mester" rúgótörést állapitott meg és drágán cserét ajánlott.
A hátsóablak mosóm se akart működni, adig-adig próbálgatam mire megállapitottam, hogy a kárpit mögött folyik az ablakmosó folyadék és persze lefolyt a szőnyegig(és nem kevés folyt ki, most napokig szárithatom).A hátsó ülés mellet(a vezető felöli oldal mögött) kibontottam a kárpitott és a C oszlopnál van összecsatlakoztatva a cső és ott ment szét a toldás. A két csövet úgy célszerü összecsatlakoztatni, hogy még egyszer ne jöjjön szét, mert a kárpit nehezen szárad, főleg télviz idején. Én ajánlom megelőzés céljából is! Sok sikert hozzá!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Biztonsági öv-hátsó ablakmosó
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 10, 2011 10:16 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra