Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első Lökháritó
HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2015 11:26 am 

Autó: Fabia Best
Üdv!

Vonóhorog már fel volt azt nem tudom mikor gondolom előző gazdák közül!
Nincs kivágva azt nem tudom milyen típusú egy karral lehet oldani levehető vonófejes
De eddig csak a jobb oldala volt kimozdulva egy figyelmetlen tolatás padka elérés miatt mozdult ki a másik fele is!
Kivágni nem igazán szeretném de nem lesz más választás! Ha törött akkor meg cserés.
Köszönöm a leírást!

Bal oldali hátsó lökhárító tartó:
https://alkatreszek.hu/bal_oldali_h_ts_ ... 807375b_la
Jobb oldali hátsó lökhárító tartó:
https://alkatreszek.hu/jobb_oldali_h_ts ... 807376b_la[/quote] Hali.Ha nálad pattant ki a lökhárító és előtte jól állt akkor nem kell vagdosnod rajta semmit,de ahogy elnézem mindenképpen muszáj lesz leszedned,mert ha jól látom a képen a jobb oldali műanyag amibe be volt pattintva az biztos cserés,mert töröttnek látom.A bal oldalit ha nem feszült az egész egy ütéssel talán vissza lehet pattintani,de mivel a jobb(törött) műanyagot biztosan cserélned kell így én az egészet leszedném,mert másképpen csak max feszegetve férnél hozzá amit nem ajánlanék senkinek.Amit a cseréig tudsz tenni:A kerekek mögötti csavarokat lazítsd ki és egy határozott ütéssel vagy benyomással visszanyomod a helyére és a csavarokat közben meghúzod,de a deformáció miatt mindenképpen cseréld ki a jobb oldali felfogatót minél előbb!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szesze pén. szept. 11, 2015 5:25 am-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2015 10:44 am 

Autó: 2004. 1.2 HTP BMD
Szesze írta:
Mutter írta:
Sziasztok!

Kis sérülés történt a hátsó lökhárítónál a vonóhorog úgy van felszerelve hogy nincs kivágva a lökhárítóban a helye de nem is gond szerintem!
Mind két oldalon kipattant amint a képen is látható annyit látni hogy fogakba kapcsolódik bele vagy egy darab műanyag távtartó van oda ragasztva vagy ez eltörhetett?
Mely csavarokat kell meglazítani hogy visszahelyezhető legyen a helyére vagy kell hozzá csere felfüggesztés vagy patent törés lehet?
Nem levenni szeretném az egészet csak visszailleszteni!
http://www.partsbase.org/skoda/fabia-fa ... 50-bumper/ ??

1.bal hátsó
Kép
2. jobb hátsó
Kép
Hali.Milyen vonóhorgod van Bosal?Mert annál is ki kell vágni a lökhárító legalját,de csak a nem látható helyen,hogy ne feszüljön a löksi.Valószínüleg ha a tiéd nincs kivágva akkor azért nem tudták rendesen visszarakni,mert feszült!Azt jól írtad,hogy a fogaknak kell bepattanni,de ha feszegették és ne adj isten eltörték a műanyagot amibe bepattan akkor ki kell cserélned.Nem drága 1-2 ezres darabja a márka szervizekbe.Én leszedném az egész lökhárítót és úgy raknám vissza,mert szerintem úgy a legegyszerűbb.A távtartót 2 vagy csavar tartja ha cserélni kell.A két kerékjárati ívben a sok kis torx fejű csavar fogja azokat kell kiszedned utána a hátsólámpát is ,mert alatta is lesz csavar.ha ezek meg vannak a többi csavart már látni fogod amiket még ki kell tekerned a lökhárító tetején és még az alján van egy pár.A kerékjárati ívnél figyelj,mert az egyik csavar egy kicsit beljebb van nehogy azt bent felejtsd és úgy feszegesd,mert eltöröd a felfogatását!Ha minden csavart kiszedtél szedd le a lökhárítót és nézd meg,hogy alul a horognál rendesen bemenjen a helyére.A Bosalnál még nem árt a két vonóhorog tartó csavart is leszedni a fejjel együtt míg felrakod annál könnyebb dolgod lesz és ha kell könnyebb hozzámérni,hogy mennyit kell kivágnod a lökhárítóból.A felrakásnál mielőtt visszapattintanád oldalt a löksit nézd meg körbe,hogy mindenhol a helyére tetted vissza és úgy pattintsd be.Ami még megszívathat,hogy mivel szarul lett összerakva ezért valószínűleg a lökhárító bepattintós része is elhajlott ezért arra sem árt ránézni mielőtt visszatennéd.Ha hajtanod kell rajta akkor az fogóval próbáld megtenni nagyjából azt ennyi.Mindenképpen a visszarakáshoz kérj meg valakit,hogy segítsen,mert ketten fele annyi szívás.

Üdv!

Vonóhorog már fel volt azt nem tudom mikor gondolom előző gazdák közül!
Nincs kivágva azt nem tudom milyen típusú egy karral lehet oldani levehető vonófejes
De eddig csak a jobb oldala volt kimozdulva egy figyelmetlen tolatás padka elérés miatt mozdult ki a másik fele is!
Kivágni nem igazán szeretném de nem lesz más választás! Ha törött akkor meg cserés.
Köszönöm a leírást!

Bal oldali hátsó lökhárító tartó:
https://alkatreszek.hu/bal_oldali_h_ts_ ... 807375b_la
Jobb oldali hátsó lökhárító tartó:
https://alkatreszek.hu/jobb_oldali_h_ts ... 807376b_la

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 30, 2015 8:59 am 

Autó: Fabia Best
Mutter írta:
Sziasztok!

Kis sérülés történt a hátsó lökhárítónál a vonóhorog úgy van felszerelve hogy nincs kivágva a lökhárítóban a helye de nem is gond szerintem!
Mind két oldalon kipattant amint a képen is látható annyit látni hogy fogakba kapcsolódik bele vagy egy darab műanyag távtartó van oda ragasztva vagy ez eltörhetett?
Mely csavarokat kell meglazítani hogy visszahelyezhető legyen a helyére vagy kell hozzá csere felfüggesztés vagy patent törés lehet?

1.bal hátsó
Kép
2. jobb hátsó
Kép
Hali.Milyen vonóhorgod van Bosal?Mert annál is ki kell vágni a lökhárító legalját,de csak a nem látható helyen,hogy ne feszüljön a löksi.Valószínüleg ha a tiéd nincs kivágva akkor azért nem tudták rendesen visszarakni,mert feszült!Azt jól írtad,hogy a fogaknak kell bepattanni,de ha feszegették és ne adj isten eltörték a műanyagot amibe bepattan akkor ki kell cserélned.Nem drága 1-2 ezres darabja a márka szervizekbe.Én leszedném az egész lökhárítót és úgy raknám vissza,mert szerintem úgy a legegyszerűbb.A távtartót 2 vagy csavar tartja ha cserélni kell.A két kerékjárati ívben a sok kis torx fejű csavar fogja azokat kell kiszedned utána a hátsólámpát is ,mert alatta is lesz csavar.ha ezek meg vannak a többi csavart már látni fogod amiket még ki kell tekerned a lökhárító tetején és még az alján van egy pár.A kerékjárati ívnél figyelj,mert az egyik csavar egy kicsit beljebb van nehogy azt bent felejtsd és úgy feszegesd,mert eltöröd a felfogatását!Ha minden csavart kiszedtél szedd le a lökhárítót és nézd meg,hogy alul a horognál rendesen bemenjen a helyére.A Bosalnál még nem árt a két vonóhorog tartó csavart is leszedni a fejjel együtt míg felrakod annál könnyebb dolgod lesz és ha kell könnyebb hozzámérni,hogy mennyit kell kivágnod a lökhárítóból.A felrakásnál mielőtt visszapattintanád oldalt a löksit nézd meg körbe,hogy mindenhol a helyére tetted vissza és úgy pattintsd be.Ami még megszívathat,hogy mivel szarul lett összerakva ezért valószínűleg a lökhárító bepattintós része is elhajlott ezért arra sem árt ránézni mielőtt visszatennéd.Ha hajtanod kell rajta akkor az fogóval próbáld megtenni nagyjából azt ennyi.Mindenképpen a visszarakáshoz kérj meg valakit,hogy segítsen,mert ketten fele annyi szívás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 29, 2015 9:22 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Mutter írta:
Sziasztok!

1.bal hátsó
Kép
2. jobb hátsó
Kép

szia
Csak pattintani kell:
Kép
Ez az ellendarabja:
http://automeisner.cz/ru/eshop/product/ ... dici-zl-fb

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 29, 2015 9:02 pm 

Autó: 2004. 1.2 HTP BMD
Sziasztok!

1.bal hátsó
Kép
2. jobb hátsó
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 12, 2015 11:03 pm 

Autó: Fabia I AWY
Megvan a megfejtés: a régebbit 3 felé lehet szétpattintani (külső keret - króm keret - rács), a újabbat csak 2 felé, azaz csak a króm rész jön ki belőle, de lehet fordítva van :D

lase92 írta:
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség a következő két hűtődíszrács között?

Hűtődíszrács kpl. 04.8-tól
Hűtődíszrács kpl. 04.7-ig

Az alábbi oldalon lennének, de kép alapján nem tudom megmondani...
http://katalogus.iharosauto.hu/Katalog. ... 01&acs=HUT

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 21, 2015 6:22 pm 

Autó: Fabia I AWY
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség a következő két hűtődíszrács között?

Hűtődíszrács kpl. 04.8-tól
Hűtődíszrács kpl. 04.7-ig

Az alábbi oldalon lennének, de kép alapján nem tudom megmondani...
http://katalogus.iharosauto.hu/Katalog. ... 01&acs=HUT

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 14, 2015 10:45 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ZOLY írta:
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Fábia I nél lökhárítóban levő Szellőző rács/ A rendszám alattiról lenne szó/ milyen módon van rögzítve / csavar vagy simán bolhák fogják , be pattintós/. Előre is köszönöm szépen.

szia
Bepattintós:
http://www.partsbase.org/skoda/fabia-fa ... 00-bumper/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 13, 2015 2:42 pm 

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Fábia I nél lökhárítóban levő Szellőző rács/ A rendszám alattiról lenne szó/ milyen módon van rögzítve / csavar vagy simán bolhák fogják , be pattintós/. Előre is köszönöm szépen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 29, 2015 9:45 pm 

Helló!
2005-ös Fábián a lökhárító díszcsík alatt van eoldalanként egy lik. ez mie való? Lehet ide valami helyzetjelzőt szerelni, vagy mi??

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 31, 2014 1:32 pm 

Sziasztok!

Sajnos egy magas padka és az én hülyeségem miatt cserélnem kell a 1,2-es Fábiám első lökhárítóját. Ha utángyártottat veszek ( eredeti nem olcsó), mennyire méretpontosak ezek borítások.
Biztosan van itt valaki akinek vannak efféle tapasztalatai.
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 31, 2011 1:13 am 

Köszi szépen a képet!

TiB írta:
Zsola írta:
Sziasztok! Azt szeretném meg kérdezni,hogy hogy lehet leszedni az első lökhárítot fábia I 2004 kiadás. vettem egy tuning lökháritot és le szeretném cserélni igaz még a felfogatásal gondba vagyok mivel "kcsupasz a belseje" hogy lesz de ha látom a gyárit hogy áll akkor már majd megoldom. Valakinek valami ötlet?

Így néz ki a gyári lökhárító:

Kép

Azt, hogy egy utángyártott darabot hogyan teszel a helyére, neked kell kitalálnod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 30, 2011 8:04 pm 

Zsola írta:
Sziasztok! Azt szeretném meg kérdezni,hogy hogy lehet leszedni az első lökhárítot fábia I 2004 kiadás. vettem egy tuning lökháritot és le szeretném cserélni igaz még a felfogatásal gondba vagyok mivel "kcsupasz a belseje" hogy lesz de ha látom a gyárit hogy áll akkor már majd megoldom. Valakinek valami ötlet?

Így néz ki a gyári lökhárító:

Kép

Azt, hogy egy utángyártott darabot hogyan teszel a helyére, neked kell kitalálnod.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Első Lökháritó
HozzászólásElküldve: pén. dec. 30, 2011 4:20 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 21, 2011 8:24 pm 

Helló!

Köszi a gyors választ, ha kicsit jobb idő lesz megpróbálom kiszedni. Minden jót!

Tibibá666 írta:
Szia!

Pattintós és előre jön ki. Viszont még elég hideg van, így könnyen törnek a fülek. Az alsó műanyag burkolat eltávolítása után a földön fekve egy kis erő kifejtéssel ki lehet nyomkodni óvatosan.

badboy79 írta:
Sziasztok.

Új vagyok a fórumon és lenne egy kérdésem, amiben a segítségemre lehetnétek. Van egy 2004-es Fabia Sedanom( már kerek ködlámpás), és a lökhárítóban lévő középső rácsot szeretném kiszedni belőle. Viszont nem tudom, hogy pattintós vagy csavaros-e? Feszegetni még nem nagyon mertem nehogy eltörjön. Ha valaki már szedett ki ilyet legyenszíves jelezzen vissza!

Előre is köszi.
badboy79

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra