Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 7:28 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Bal első sárvédő javítás
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 04, 2010 9:49 am 

Sziasztok!

A 17. kerület környékén keresnék egy jó karosszériást, aki bal első sárvédőt kalapálna ki. Nem nagy ügy, nincs éles törés benne, csak horpadt egy picit. Egy másik karosszériás azt mondta,hogy le kell venni a lökhárítót is.
Illetve kellene egy fényező is, aki lefújná ezt az elemet.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csim23

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 03, 2010 1:16 pm 

Sziasztok!
Új év hajnalán fáradtan egy pocsolyában lévő fának a gyökerére gurultam rá :-( Még csak ma reggel vettem észre, hogy az üzemanyagtank alja megrepedt vagy 5 centi hosszan. Teljesen lefőttem, mert nem tudom, hogy az ott legalul burkolat lenne vagy már a tartály? Nem szivárog a benzin és üresen kopog is a műanyag, hátha csak burkolat, nem tudom, lécci súgjatok mert megőrülök!!!

Szereztem egy rajzot a tankról, úgy látom van alulról védőborítása, jól látom?
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 25, 2009 6:00 pm 

feeri írta:
sziasztok!
Véleményetek szerint menyi lehet egy fél éves, bal első ajtócserés fábiának(II) az értékcsökkenése?
A biztosító 84000 ft fizetett ezen a címen.
Reklamácio esetén hány napom van?

Szerintem semmi, ha a fényezést gyári technológiával csinálták. Ki veszi majd eladáskor észre? Szerintem jól jártál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 25, 2009 5:05 pm 

sziasztok!
Véleményetek szerint menyi lehet egy fél éves, bal első ajtócserés fábiának(II) az értékcsökkenése?
A biztosító 84000 ft fizetett ezen a címen.
Reklamácio esetén hány napom van?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 18, 2009 5:45 pm 

időközben elkészült az autó 240000 ft. egy ajtó csere
3 napon belül, átvételkor 3. nekifutásra sikerült a szervíznek beállitani. de mostmár szuper.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 10, 2009 11:49 am 

sziasztok!
Kinn volt a kárszakértő, nagyon rendes csóka volt. Magyaráztam neki hogy nem lehet javítani meg nem is akarom, erre ő "hát ez cserés már eldőntöttem, mikor megláttam" fizetik az értékcsökkenést munkából kiesett időt stb. szal eddig pozitív a véleményem. Hétfőn viszem a szervízbe, állítólag 2-3 nap alatt készen van. a szervízben is nagyon készségesek voltak. majd megírom a tapasztalatokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 10:04 pm 

Én is utána olvastam több helyen. És minnél fiatalabb az verda annál nagyobb lehet az érték csökkenés. Sokat emlegetik DAS-t. Ezek ilyen és ehez hasonló ügyekkel foglalkoznak. Éves díj ellenében jogi képviseletet biztosítonak, átvállalják a perköltséget stb. Perre viszik a dolgot a biztosítóval és el is érik amit akarnak. Mindez csak az éves díjba kerül.
A biztosító általában el akarja felejteni az ÉCS-t, de kérni kell az igénylő nyomtatványt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 2:46 pm 

Azért ez nem helytálló...egy akár csak újrafényezett elem már értékcsökkenést okoz, ha megpróbálod az autót eladni. A kárfelmérővel kell "jól bánni", már az öltözékéből is lehet következtetni erre-arra...remélem értitek.

Idézet:
Amig "takaróelem" sérül,addig nincs igazán értékcsökkenés.Mivel lökhárítót,sárvédöelemet,ect kicseréled,mintha semmi nem történt volna.Ha már nagyobb a gond,tartóelemek,merevítök sérülnek jelentösen,akkor meg ugy is gazdasági tk-ra veszik a verdád.Nekem ezt mondta a biztsítós annó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 1:52 pm 

feeri írta:
sziasztok
voltam a postán ( a károkozó a posta biztosítónál van) lefénymásolták a baleset bejelentőmet, vissza adták mehetek is, majd 5 munkanapon belül jelentkeznek. az ajtóból visszafordúltam hoppá! 1 aláírás dátum pecsét hogy átvették.(nehogy már elvesszen így ünnepek alatt)

az érték csökkenésröl tud valaki mondani valamit? mert azért 2008. szept. auto 2600 Km sérülés mentesen nem anyit ér mint 1 sérült, még ha márka szervízben javított is.

Értékcsökkenést külön kell kérni, mert maguktól el fogják felejteni, de mivel tök új a kocsid ezért az neked JÁR! Kérd!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 10:49 am 

feeri írta:
sziasztok
voltam a postán ( a károkozó a posta biztosítónál van) lefénymásolták a baleset bejelentőmet, vissza adták mehetek is, majd 5 munkanapon belül jelentkeznek. az ajtóból visszafordúltam hoppá! 1 aláírás dátum pecsét hogy átvették.(nehogy már elvesszen így ünnepek alatt)

az érték csökkenésröl tud valaki mondani valamit? mert azért 2008. szept. auto 2600 Km sérülés mentesen nem anyit ér mint 1 sérült, még ha márka szervízben javított is.

Amig "takaróelem" sérül,addig nincs igazán értékcsökkenés.Mivel lökhárítót,sárvédöelemet,ect kicseréled,mintha semmi nem történt volna.Ha már nagyobb a gond,tartóelemek,merevítök sérülnek jelentösen,akkor meg ugy is gazdasági tk-ra veszik a verdád.Nekem ezt mondta a biztsítós annó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 12:19 am 

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 21, 2008 8:28 pm 

üdv mindenkinek!
jó hírem van délelőtt sikerült elismertetni vele. azzal az érveléssel amit dombi7 is írt. Kitöltöttük a kárbejelentőt. elismerte a (vállalta) a károkozást. Persze előtte még kapálózott egy kicsit, de mérőszalaggal megmértük a sérüléseket+pozicióba állítotuk a két autót. ezzel már nem tudott mit kezdeni, beadta a derekát. hétfőn megyek a biztosítóhoz hogy hogyan tovább.
köszönöm a segítséget mindenkinek.

beszámolok még a fejleményekről

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 21, 2008 4:17 pm 

Hello!
Én megkeresném az illetőt, és megmondanám neki, hogy vagy vállalja a kötelezőjére, vagy utólag teszel feljelentést a rendőrségen, mivel csak később vetted észre a sérülést!
Ha kell a rendőrség kirendel szakértőt aki a festékből meg tudja állapítani, hogy arról az autóról származik, illetve gondolom ha nem is nagy sérülés, de azon is keletkezett!
Ha vállalja akkor kárbejelentő lapot írjatok, azon saját kezűleg írja rá, hogy az anyagikáros balesetet Ő okozta és felelőségét elismeri aláírásával. Ha nem akkor irány a rendőrség, majd kap akkor eltiltást pár hónapot, meg ami szakértői illetve eljárásiköltség, és bírság amit kap azt is fizetheti ami 100eft-os nagyságrend !!!Ja és akkor is a kötelezője fogja fizetni az okozott kárt! Ha elismeri akkor az előzök nem jönnek szóba, csak a kötelezője fizet.
Ha látod a másik autót és van rajta sérülés, illetve látszik rajta az autód színe fényképezd le!H atudsz vinni tanút mondjuk aki látta az egészet, akkor már bukott is neki a mutatvány.
Ui. szakmai ártalomból mondom!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 20, 2008 10:00 pm 

üdv
nem hivtam rendört mert csak ma vettem észre. az eset meg tegnap történt. ugyhogy tetten érés nincs csak a festék. egyébkent a haver öcscse az illető. pont a házuk előtt esett az eset amíg benn voltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Törés
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 20, 2008 9:21 pm 

Hogyne lehetne...ügyvéd és hozzáállás kérdése. Rendőrt hívtál? Mit mondott? Ha ott maradt a festék, akkor nyilván megfelelő helyen az ő autóján is ott van a nyoma a tiédnek...
De magyarázd el neki, h jobban jár ha bevállalja, mert őt is érheti kellemetlen (sokkal kellemetlenebb) meglepetés.
Egy ajtó miatt az ügyvéd, jogi út, per nagyon macerás lenne. Vedd a saját kezedbe. Ez egy ilyen ország.

feeri írta:
üdv!
Tegnap este beletolattak a bal első ajtómba.
99% tudom ki volt de nem ismeri el. viszont maradt egy gombostű fejnyi festék az autójáról. az enyémen. lehet ezzel jogi úton valamit kezdeni? jobb volna ha a teljes kárt fizetné a biztosítója, mint nekem cascóra önerővel.
Festék minta alapján lehet azonosítani?
így már nem az igazi a karácsony.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra