Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:16 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Visszapillanró tükrök
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 5:11 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Jagdflieger írta:
Csabaa írta:
Jagdflieger írta:
Sziasztok! A problémám a következő; Van egy 2002 -es skoda fabia mátrixom. Meghúztàk a bal oldalt ezért a tükröt cserélném kellett. Beraktam a bontott tükröt s azóta ha a bal tükröt mozgalom a jobb is mozdul vele. Ha a jobb oldalt àllitom a probléma nem jelentkezik. ( a bal nem mozdul) A jelenség a törött tükör visszarakàsakor, illetve a bal tükör be nem bekötésekor is mutatkozik...Èrdekes fejtörő... Mi lehet az oka , illetve a megoldàsa? Előre is köszönöm a segítséget.

szia
A két oldal tükör választó kapcsolója érhet össze.A kapcsolókat kellene megnézni..

Arra èn is gondoltam,szètszedtem, jobbàra ektronika van a joystikkes kapcsoloban, a mechanikus rèszben nem làttam hibàt. Majd megnèzetem müszerèsszel. Csak furi hogy a tükörcserèvel indult minden..

A gombok a tükör vezető oldali vezérlőjébe van bekötve, a másik jobb tükör vezérlőjével adatbuszon kommunikál. Tehát valószínű a gomboknál van a varázslat:
Kép

Update:
Ha tudsz diagnosztizálni a 46-central modul conveinence system-ben
(a komfort vezérlőben) a 3. csoportban vannak a tükör gombjainak állapota.
Az első oszlopban a mozgatási irányok, a második oszlopban a tükör választó gomb
aktuális helyzete.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 5:02 pm 

Autó: Skoda fabia
Csabaa írta:
Jagdflieger írta:
Sziasztok! A problémám a következő; Van egy 2002 -es skoda fabia mátrixom. Meghúztàk a bal oldalt ezért a tükröt cserélném kellett. Beraktam a bontott tükröt s azóta ha a bal tükröt mozgalom a jobb is mozdul vele. Ha a jobb oldalt àllitom a probléma nem jelentkezik. ( a bal nem mozdul) A jelenség a törött tükör visszarakàsakor, illetve a bal tükör be nem bekötésekor is mutatkozik...Èrdekes fejtörő... Mi lehet az oka , illetve a megoldàsa? Előre is köszönöm a segítséget.

szia
A két oldal tükör választó kapcsolója érhet össze.A kapcsolókat kellene megnézni..

Arra èn is gondoltam,szètszedtem, jobbàra ektronika van a joystikkes kapcsoloban, a mechanikus rèszben nem làttam hibàt. Majd megnèzetem müszerèsszel. Csak furi hogy a tükörcserèvel indult minden..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 4:48 pm 
Moderátor

Jagdflieger írta:

szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 2:21 pm 

Autó: Skoda fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 21, 2015 2:14 pm 

Sziasztok,

Egy kis baleset megoldásában kérném segítségeteket (Fabia, 2000-es év, 1,4MPI).
Éjszaka, az utcán parkolásom közben valaki sikeresen "behajtotta" a bal első visszapillantó tükrömet (mechanikus). Ennek az eredménye lett egy szétrepedt tükör, plussz bentről nem tudom állítani a bowdennel. Végig olvastam a hozzászólásokat a témával kapcsolatban, de nem sikerült kihámoznom a megoldást :-(

A kérdésem az lenne, hogy:
- elég csak tükörlapot vennem, a sérültet lefeszegetnem (bowdent visszaakasztani?) és az új tükörlapot felragasztanom, vagy
- adapterrel együtt kell új tükörlapot vennem (mivel nem tudom mozgatni a bowdennel)?

Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2014 8:05 am 

Üdv!

Ez a tükörlap kinyomás nálam is aktuális, mert szeretném a burkolatot levenni/cserélni.
A burkolat levételhez egyébként jól gondolom, hogy kell ez a folyamat? Mert mögötte van a csavar ami a házat felfogatja, nem?
Valaki esetleg nem tud valami infót/képet megosztani erről? A vázlatos rajzot értem, de a célszerszám nincs meg, viszont láttam, hogy sima vékony csavarhúzóval is megoldják. Mit kell kipattintanom, valami füleket, vagy mit keressek?
Kiszedés után kell vennem új lapot amin a tükör van ha azt akarom visszatenni? Tehát megoldható a szétszerelés roncsolás és alkatrész csere nélkül?

Sehol nem találok a neten erről infót/képet/videót, hogy valaki szétszed egy Fabia tükröt. :)

Sok a kérdés, köszönöm annak aki segít ebben!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 02, 2014 2:47 pm 

Sziasztok,
Nagyon egyszerű és nevetséges kérdésem lenne... :)
Fabia II-őn be lehet hajtani a visszapillantó tükröket(elektromos tükrös+fűtéses verzió)? Én kereskedésben nézegettem egyet, de nem igazán ment, erőltetni meg nem akartam, így felmerült bennem a kérdés, hogy esetleg nem behajthatóra csinálták?
Ha behajtható, esetleg van vmi extra, ahogyan kell, vagy csak behajtom és kész?
Nagyon köszi előre is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 22, 2014 10:49 am 

flaci írta:
Sziasztok
A tükörlapot hogy lehet kipattintani ahelyéről roncsolás nélkül?

Szia flaci!
A gyári leírás szerint először a tükörlap alját kell "kinyomni", aztán a tetejét.
Az előző hozzászólásban :) mutatott róla képet Csabaa, a kép mellett a 10-es alkatrészhez van róla leírás.
Egyébként létezik hozzá ajánlott gyári célszerszám, MP 8-506 néven (vagy ha ez nincs, az MP 8-602/1 nevű).
Ebből gondolom elég kevés fordul elő a Fabia tulajoknál, de legalább tudjuk, hogy a Skoda készített ilyet :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 18, 2014 8:43 pm 

Sziasztok
A tükörlapot hogy lehet kipattintani ahelyéről roncsolás nélkül?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 26, 2013 7:21 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
fabia2001 elegance írta:
hello az lenne a problémám hogy nem megy a tükör fűtésem ha be kapcsolom akkor hallani egy relét ami a be kapcsoláskor kattan ki kapcsolásnál kattan de még sem fűt biztosíték jó elvileg vagy van vmi eldugott biztije és nem a műszerfal oldalában ??? amúgy annó működött bár tavaly télen sem jeleskedett a jobb oldali nem is ment abszolút a bal működött ... mindkettő fűthető tükörlap az tuti elektromos állítású ,jah és jut eszemben h amikor lemostam a kocsit és elindultam haza rá kapcsoltam a tükör fűtést mintha vmi füstöt eregetett volna a bal oldali tükörlap bal sarkából és azonnal le kapcsoltam és tűzforró volt a tükörlap egy része zárlatos lett volna a fűtőszál vagy szétéget az egész ? a borítást le lehet bonatni vagy szét szedni vhogy mert eddig nem jöttem rá ? köszönöm

A tükröt óvatosan ki lehet pattintani.
Nekem is időnként elment a tükörfűtés, eleinte csak kontakt hiba volt a csatlakozásoknál. Később a fűtés is tönkre ment. Szerencsére lehet kapni pár száz forintért öntapadó tükörfűtést és csak rá kell ragasztani a tükör hátuljára.
Pl: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pid=189163

Meg kell mérni mekkora kell,mert több méret is van!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 26, 2013 8:48 am 

fabia2001 elegance írta:
a borítást le lehet bonatni vagy szét szedni vhogy mert eddig nem jöttem rá ?

Szia fabia2001 elegance!

A külső visszapillantó tükör szerkezete, szétszedése:

https://docs.google.com/file/d/0BzKHduy ... sp=sharing

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 25, 2013 8:17 pm 

hello az lenne a problémám hogy nem megy a tükör fűtésem ha be kapcsolom akkor hallani egy relét ami a be kapcsoláskor kattan ki kapcsolásnál kattan de még sem fűt biztosíték jó elvileg vagy van vmi eldugott biztije és nem a műszerfal oldalában ??? amúgy annó működött bár tavaly télen sem jeleskedett a jobb oldali nem is ment abszolút a bal működött ... mindkettő fűthető tükörlap az tuti elektromos állítású ,jah és jut eszemben h amikor lemostam a kocsit és elindultam haza rá kapcsoltam a tükör fűtést mintha vmi füstöt eregetett volna a bal oldali tükörlap bal sarkából és azonnal le kapcsoltam és tűzforró volt a tükörlap egy része zárlatos lett volna a fűtőszál vagy szétéget az egész ? a borítást le lehet bonatni vagy szét szedni vhogy mert eddig nem jöttem rá ? köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 02, 2013 8:29 pm 

Senki nem tudja?

BudaiD írta:
Sziasztok!

Ami itt "tükörtalp" néven van, az lenne az adapter? Akkor elvileg ha megveszem "csak" fel kell dobni a verdára?

http://aprod.hu/hirdetes/m3-tukor-skoda ... d112d;r:;s:

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 01, 2013 7:50 pm 

Sziasztok!

Ami itt "tükörtalp" néven van, az lenne az adapter? Akkor elvileg ha megveszem "csak" fel kell dobni a verdára?

http://aprod.hu/hirdetes/m3-tukor-skoda ... d112d;r:;s:

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 22, 2013 7:27 pm 
Moderátor

BudaiD írta:
Sziasztok!

A visszapillantó tükrüket szeretném lecserélni, adapterrel együtt. Mennyire bonyolult művelet? Nincs esetleg valakinek képes illusztrációja a dologról?
Köszi
Üdv

szia
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra