Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. aug. 13, 2020 3:30 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Visszapillanró tükrök
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 02, 2020 8:55 am 

Köszönöm sikerült leszednem a keretet, picit különbözik a vw-től.Nem kell leszedni hozzá a belső kárpitot!!
1. Le kell szedni a tükörlapot (0vatosan elöször lent aztán felül kiemelni) alol hátúl a keretnél a kapcsokat ovatosan "meglazitani"
2. Két kis T15 csavar belsö részen ki kell
csavarni( ez rögziti a belső részhez a keretet) a motor mellett a tükörlap mögött vannak!!!
3. A tükör alján van egy furat ott egy csavar huzoval ovatosan felfele kell nyomni miközben a keretet a tükör fellett ovatosal felfele kihuzni.
4. Alul a keretnél ovatosan kipatintani. Végül a leszedésnél a also részböl felnyúló részt ovatosan ki akasztani.
Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 01, 2020 2:52 am 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
csaba71 írta:
feketete írta:
csaba71 írta:
Sziasztok. Valaki nem tudja a Fábia 1 visszapillantó tükrét, hogy lehet szétszedni. Szeretném átrakni a külső műanyag keretet egy régi Fábia tükörről, de nem talál a csatlakozás. Köszönettel

a tükör alján van pár csavar azt kell megbontani a keret lebontásához. lehet hogy a tükörlapot is ki kell pattintani.

A tükör lapot levettem és alsó részt is, a motrot is kiszereltem, de elakadtam nem tudom szétszedni a keretet?

ebből a képből próbálj kiindulni mintha elől is hátul is patentok látszanának

https://www.autodoc.hu/alkar/2954697?gs ... gIy7PD_BwE

https://www.youtube.com/watch?v=RgnNaMxe1Yw

https://www.youtube.com/watch?v=KUenlCzYPdY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 30, 2020 10:11 pm 

feketete írta:
csaba71 írta:
Sziasztok. Valaki nem tudja a Fábia 1 visszapillantó tükrét, hogy lehet szétszedni. Szeretném átrakni a külső műanyag keretet egy régi Fábia tükörről, de nem talál a csatlakozás. Köszönettel

a tükör alján van pár csavar azt kell megbontani a keret lebontásához. lehet hogy a tükörlapot is ki kell pattintani.

A tükör lapot levettem és alsó részt is, a motrot is kiszereltem, de elakadtam nem tudom szétszedni a keretet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 27, 2020 6:23 pm 

csaba71 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 27, 2020 4:00 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 4:43 pm 

Autó: Skoda Fabia Combi Style 1422cc (105)
Sziasztok, a Fabia 3-asnál (2015 Style) lehet manuálisan vagy digitálisan visszahajtani a visszapillantókat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 07, 2019 9:16 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
feketete írta:
igen a kárpitot bontani kell

Felesleges is volt a kérdésem, hisz egyértelmű, hogy az elektromos csatlakozó miatt mindenképp bontani kell. :D
Megtörtént a csere, de jól sejtettem, hogy a csak évjárat alapján beszerzett tükörrel valami gubanc lesz. Egy csökött kábelű, tök más csatlakozójú tükröt kaptak. És bárdiék meg akarták győzni őket, hogy más nem is létezik. :falbav: Aztán alvázszám alapján csak megtalálták az igazit :)
De csere után persze a balost állítva továbbra is viszi a jobbost is. Talán, ha sok időm lesz, majd megpróbálom kinyomozni az okát...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 04, 2019 7:27 am 

feketete írta:

Köszönöm!
Nekem is ez tűnt logikusnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 04, 2019 3:02 am 

Petyesz írta:
Sziasztok!

Tegnap este az Árpád hídon egy kamionos rám húzott, és leromozta a bal elektromos fűthető tükrömet. :falbav: Szerencsére más károm nem keletkezett, és holnap az elkövető már intézi a komplett tükör cserét, szóval ez a része az esetnek rendeződni látszik. :) Azért egy dolog nem hagy nyugodni...

A behatástól a tükör bepókhálósodott és eléggé "ég felé néző" pozíciót vett fel, ezért megpróbáltam állítani rajta. A motor zúgott, de a tükör persze nem mozdult. Viszont a jobbos elállítódott! Utána teszteltem, ha a jobbost állítom, csak az mozdul, a bal viszi mindkettőt. Nem világos, hogy a törés hogy okozhatott ilyen jelenséget. :roll:
Bár az igaz, hogy mivel kizárólag én vezetem az autót, meg nem tudnám mondani, hogy mikor állítottam utoljára a tükrökön, így nem kizárt az sem, hogy akár eddig is ilyen lehetett, nem tudom. :fejvak:

Látom, hogy itt pár éve Jagdflieger kolléga is pont ilyennel találta magát szembe, de megoldás nem született rá. :(

És még egy kérdés. Jól gondolom, hogy a komplett tükör cseréhez az ajtókárpitot is le kell bontani??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 03, 2019 6:56 pm 

Sziasztok!

Tegnap este az Árpád hídon egy kamionos rám húzott, és leromozta a bal elektromos fűthető tükrömet. :falbav: Szerencsére más károm nem keletkezett, és holnap az elkövető már intézi a komplett tükör cserét, szóval ez a része az esetnek rendeződni látszik. :) Azért egy dolog nem hagy nyugodni...

A behatástól a tükör bepókhálósodott és eléggé "ég felé néző" pozíciót vett fel, ezért megpróbáltam állítani rajta. A motor zúgott, de a tükör persze nem mozdult. Viszont a jobbos elállítódott! Utána teszteltem, ha a jobbost állítom, csak az mozdul, a bal viszi mindkettőt. Nem világos, hogy a törés hogy okozhatott ilyen jelenséget. :roll:
Bár az igaz, hogy mivel kizárólag én vezetem az autót, meg nem tudnám mondani, hogy mikor állítottam utoljára a tükrökön, így nem kizárt az sem, hogy akár eddig is ilyen lehetett, nem tudom. :fejvak:

Látom, hogy itt pár éve Jagdflieger kolléga is pont ilyennel találta magát szembe, de megoldás nem született rá. :(

És még egy kérdés. Jól gondolom, hogy a komplett tükör cseréhez az ajtókárpitot is le kell bontani??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2017 8:55 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Lacy!

"... kívülről vagy belülről ..."

Belülről. 17

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2017 11:12 am 

Autó: Skoda Fábia 1,2
Sziasztok!
A garázskapumat egy szélroham nekicsapta a jobb oldali visszapillantó tükörnek. Mielőtt még bármit is kezdenék vele szeretnék érdeklődni a szakszerű cseréjével kapcsolatban.
Kívülről a burkolata leszedésével lehet hozzáférni a rögzítő csavarjaihoz vagy belülről meg kell bontanom az egész ajtókárpitot? Teljesen manuális, semmi elektronika.
1.2 Classic 2005.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 5:11 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Jagdflieger írta:
Csabaa írta:
Jagdflieger írta:
Sziasztok! A problémám a következő; Van egy 2002 -es skoda fabia mátrixom. Meghúztàk a bal oldalt ezért a tükröt cserélném kellett. Beraktam a bontott tükröt s azóta ha a bal tükröt mozgalom a jobb is mozdul vele. Ha a jobb oldalt àllitom a probléma nem jelentkezik. ( a bal nem mozdul) A jelenség a törött tükör visszarakàsakor, illetve a bal tükör be nem bekötésekor is mutatkozik...Èrdekes fejtörő... Mi lehet az oka , illetve a megoldàsa? Előre is köszönöm a segítséget.

szia
A két oldal tükör választó kapcsolója érhet össze.A kapcsolókat kellene megnézni..

Arra èn is gondoltam,szètszedtem, jobbàra ektronika van a joystikkes kapcsoloban, a mechanikus rèszben nem làttam hibàt. Majd megnèzetem müszerèsszel. Csak furi hogy a tükörcserèvel indult minden..

A gombok a tükör vezető oldali vezérlőjébe van bekötve, a másik jobb tükör vezérlőjével adatbuszon kommunikál. Tehát valószínű a gomboknál van a varázslat:
Kép

Update:
Ha tudsz diagnosztizálni a 46-central modul conveinence system-ben
(a komfort vezérlőben) a 3. csoportban vannak a tükör gombjainak állapota.
Az első oszlopban a mozgatási irányok, a második oszlopban a tükör választó gomb
aktuális helyzete.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 5:02 pm 

Autó: Skoda fabia
Csabaa írta:
Jagdflieger írta:
Sziasztok! A problémám a következő; Van egy 2002 -es skoda fabia mátrixom. Meghúztàk a bal oldalt ezért a tükröt cserélném kellett. Beraktam a bontott tükröt s azóta ha a bal tükröt mozgalom a jobb is mozdul vele. Ha a jobb oldalt àllitom a probléma nem jelentkezik. ( a bal nem mozdul) A jelenség a törött tükör visszarakàsakor, illetve a bal tükör be nem bekötésekor is mutatkozik...Èrdekes fejtörő... Mi lehet az oka , illetve a megoldàsa? Előre is köszönöm a segítséget.

szia
A két oldal tükör választó kapcsolója érhet össze.A kapcsolókat kellene megnézni..

Arra èn is gondoltam,szètszedtem, jobbàra ektronika van a joystikkes kapcsoloban, a mechanikus rèszben nem làttam hibàt. Majd megnèzetem müszerèsszel. Csak furi hogy a tükörcserèvel indult minden..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 03, 2016 4:48 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Jagdflieger írta:

szia

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra