Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. ápr. 21, 2021 12:08 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 8:40 pm 

Autó: Skoda Fabia 2
feketete írta:
Kossuth írta:
Sziasztok!
II-es Fabiámban behalt a jobb hátsó ajtózár. Távirányító nem nyitja egyáltalán, így az ajtót sem tudom kinyitni.
Vettem is hozzá másik zárat, de mivel nem nyílik az ajtó nem tudom kicserélni.
Kárpitot leszedtem, de bármit mókolok a zárral egyszerűen nem old ki.
Van valami módszer, amivel ki lehet nyitni egy ilyen bezáródott zárat?
Biztos, hogy a zárral van a gond, mert az új zárat, ha rádugom a csatlakozóra, az működik.

A zárban a motor és egy műanyag "labirintus" működteti a zárat. Ez a műanyag szokott elkopni, kiakadni, eltörni. Megszorul és a motorral, kilinccsel nem nyitható.
Próbáld meg a zárat kalapáccsal ütögetni és közben vagy elektromosan vagy belső kilinccsel nyitni . Sokaknak ez sikerült.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/OpJigQDa

Köszi. Megfogom próbálni kalapáccsal. Remélem sikerül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 7:02 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Kossuth írta:
Sziasztok!
II-es Fabiámban behalt a jobb hátsó ajtózár. Távirányító nem nyitja egyáltalán, így az ajtót sem tudom kinyitni.
Biztos, hogy a zárral van a gond, mert az új zárat, ha rádugom a csatlakozóra, az működik.

A zárban a motor és egy műanyag "labirintus" működteti a zárat. Ez a műanyag szokott elkopni, kiakadni, eltörni. Megszorul és a motorral, kilinccsel nem nyitható.
Próbáld meg a zárat kalapáccsal ütögetni és közben vagy elektromosan vagy belső kilinccsel nyitni . Sokaknak ez sikerült.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/OpJigQDa

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 5:07 pm 

Autó: Skoda Fabia 2
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 04, 2020 5:24 am 

klm írta:
feketete írta:
klm írta:
Üdv!
Fabia 1.2 2005-ös, bal első ajtót nem nyitja a távirányító, csak a többit. Kulcsolni kell, augusztusban vettem használtan kereskedőnél. Az előző tulaj azt mondta, neki még jó volt, a telepen romolhatott el (elhiszem, mert a telepi eladóember nem tudott magyarázatot adni a dologra, csak nézett bután).
A riasztó működik a távirányítóval, azzal nincs baj.
Kábeltörés? Vagy valami kontakthiba lehet? Hol kell kezdeni az ajtóbontást?
Kösz
klm

jól neki kell készülni a munkának . le kell szedni az ablakemelő panelt . ez szegecselve van ( pop szegecs és popszegecsfogó ) vagy ha sokat szerelgeted le fel akkor érdemes csavarosra alakítani .
az ajtóoszlop és az ajtó között van egy gumiharmonika . az oszlop felőli oldalán vannak az elektromos csatlakozok. a mások oldala az zárnál ezeket kell kimérni .
a vezetékek általában a gumiharmonika alatt törnek el . ha jól hozzáférsz elég lehet itt megnézni a vezetéket. de ez macerás.

kék sárga pöttyös és lila sárga pöttyös vezetékeket nézném át nagyon mert ez a két vezeték megy a zárban levő motorhoz .

Kösz a választ.
Most este van, holnap nézem meg, ezért még nem tudom, az ablakemelőig eljutni egyszerű? Ezért inkább előre, most megkérdezem, ne holnap szembesüljek a tapasztalatlanságommal.
A hátsó ajtóról a belső felső müa. borítást hidegben szedtem le, nagyon félve, mit török el, itt nincs törésveszély? bolhák, beakadós müa. karmok, stb.

minden patent ugyan az ugyanugy törik . az ablakemelő panel le és felszerelése a " bonyolultab" le kell furni visszaszegecselni. visszaszigetelni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 03, 2020 10:28 pm 

Autó: Fabia 1.2
feketete írta:
klm írta:
Üdv!
Fabia 1.2 2005-ös, bal első ajtót nem nyitja a távirányító, csak a többit. Kulcsolni kell, augusztusban vettem használtan kereskedőnél. Az előző tulaj azt mondta, neki még jó volt, a telepen romolhatott el (elhiszem, mert a telepi eladóember nem tudott magyarázatot adni a dologra, csak nézett bután).
Kösz
klm

jól neki kell készülni a munkának . le kell szedni az ablakemelő panelt . ez szegecselve van ( pop szegecs és popszegecsfogó ) vagy ha sokat szerelgeted le fel akkor érdemes csavarosra alakítani .
az ajtóoszlop és az ajtó között van egy gumiharmonika . az oszlop felőli oldalán vannak az elektromos csatlakozok. a mások oldala az zárnál ezeket kell kimérni .
a vezetékek általában a gumiharmonika alatt törnek el . ha jól hozzáférsz elég lehet itt megnézni a vezetéket. de ez macerás.

kék sárga pöttyös és lila sárga pöttyös vezetékeket nézném át nagyon mert ez a két vezeték megy a zárban levő motorhoz .

Kösz a választ.
Most este van, holnap nézem meg, ezért még nem tudom, az ablakemelőig eljutni egyszerű? Ezért inkább előre, most megkérdezem, ne holnap szembesüljek a tapasztalatlanságommal.
A hátsó ajtóról a belső felső müa. borítást hidegben szedtem le, nagyon félve, mit török el, itt nincs törésveszély? bolhák, beakadós müa. karmok, stb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 31, 2019 6:45 am 

klm írta:
Üdv!
Kösz
klm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 31, 2019 12:33 am 

Autó: Fabia 1.2
Üdv!
Kösz
klm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 19, 2019 6:27 pm 

tapsi írta:
Sziasztok Fabiások! (másik topikba is írtam, de lehet rossz helyre)

2003-as Faiba 1-ben (4 elektromos ablak, Elegance) a vezető oldali ajtóban a zár alján lévő központi zár (?) kapcsoló, vagy a vezetékkel lehet probléma, mert néha magátol bekapcsol, vagy éppen kiold. Megmozgatva (most, hogy kb 5-ik alkalommal ment tönkre az ablakemelő szerkezet a két első ajtóban...!!) a kábelt nem igazán jöttem rá, hogy mi lehet a probléma. Az a kérdésem, hogy ez miként cserélhető? Zárszerekezettel együtt, vagy valahogy le lehet szedni? Hogy, milyen néven nézzem meg az alkatrészt?
Köszönöm!

ha čapkodaš/ra reagal akor zar serkezet sokot hibaš leni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 19, 2019 4:07 pm 

Autó: Skoda Octavia 1U
Sziasztok Fabiások! (másik topikba is írtam, de lehet rossz helyre)

2003-as Faiba 1-ben (4 elektromos ablak, Elegance) a vezető oldali ajtóban a zár alján lévő központi zár (?) kapcsoló, vagy a vezetékkel lehet probléma, mert néha magátol bekapcsol, vagy éppen kiold. Megmozgatva (most, hogy kb 5-ik alkalommal ment tönkre az ablakemelő szerkezet a két első ajtóban...!!) a kábelt nem igazán jöttem rá, hogy mi lehet a probléma. Az a kérdésem, hogy ez miként cserélhető? Zárszerekezettel együtt, vagy valahogy le lehet szedni? Hogy, milyen néven nézzem meg az alkatrészt?
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 17, 2018 8:46 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Üdv. Segítséget kérnék SOS.
A kocsi első ajtaja nem záródik. Kinyitottam reggel (nem volt lezárva csak becsukva) és nem tudtam becsukni. Az ajtó élében lévó nyitó-záró részt sajna mechanikus módon bezárt (felfelé toltam) állapotba állitottam. Tanács, javaslat?

Probléma megoldva. Fűtés ezerrel (hősugárzó), fagyás kienged.

Megint be-ki fagyott. Wd40, fagyallos zárkenos istennel befujva. Erre megint fagyott. Mit tehetnék, mert napi szinten olvasztgatni nem leányálom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 7:56 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
15év 204ekm jobb első zárban megadta magát a mikrokapcsoló:
Elkopott a gombja, nem kapcsolt fel a belső világítás az ajtó nyitásakor..
Kép

Most ezt vettem, jól működik:
https://www.delman.hu/audi-skoda-seat-v ... bb-9819030

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2018 4:58 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 - 2003 - 6Y 47 kW AZQ
Oké, akkor azt hiszem elhalasztom a dolgot. :csodalk:
Ez nem egyszerű. Ahogy magam ismerem tuti letörök valamit, főleg ha műanyagokkal kell babrálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2018 4:45 pm 
Moderátor

Az ajtózárhoz:
https://mega.nz/#F!D84h2Iga!dwVfonl8VYMIn5JZBqid2A

https://mega.nz/#F!eopnyQiJ!sohgFJS_Y15A1xPmlEUGqg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2018 4:40 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 - 2003 - 6Y 47 kW AZQ
Maga a nyitás megy nehezen.
Viszont most nézem, hogy szedem én ki belőle a zárszerkezetet? :mrgreen: :csodalk:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2018 4:34 pm 
Moderátor

JD8530 írta:
Zsír spray vagy valahogy juttassak be rézpasztát?
Na meg tartok tőle, hogy odavonzza a port és attól fog beragadni. Mi a véleményed?

Kérdés valóban a zár szorul? Vagy csak nyitás után a zárnyelv?
Ha második akkot lehet állítani az oszlopon a fülön..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra