Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:11 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 29, 2009 9:49 am 

Sziasztok

Ezek után úgy gondolom hogy mindenki saját felelőségére sötétítse az ablakokat, ami az egyiknek tetszik az lehet hogy a másiknak nem :?
A magyar jogszabályokról és rendeletekről pedig nem éri meg vitatkozni, mint tudjuk "a kivétel erősíti a szabályt" mások pedig azt is mondhatják hogy "azért vannak a szabályok hogy meglehessen szegni"
:shock:

Szerény véleményem és a lakóhelyemen szerzet tapasztalatom szerint a rendőröknek lehetne jobb dolga is mint ezzel kukacoskodni (ittas vezetés , jogsi nélküli stb.)

De mindenkinek van saját véleménye , és ugye azért van a fórum hogy megvitassuk :)

Én tuti hogy lesötétítettem mert nekem úgy fog tetszeni a következményeket pedig mindenki vállalja maga. Mellesleg rákérdeztem szolnok megyeiek: Szolnokon 20000Ft a skoda fabia sötétítés (3 ablak) mübizivel az első kettőre nem adnak!!

Szép napot!! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 29, 2009 2:24 pm 

"tuti hogy királyul nézhet ki csak ahogy írtad nálunk is eléggé rá vannak szállva a témára a zsaruk bezzeg külföldön ez már rég elfogadott hogy fóliás legyen az autód, de hát ez magyarország"

Kedves Petya23!

Azért ezzel a "bezzeg külföld"-el csak csínnyán bánjunk.Én már egy ideje Németországban élek,és a következőket tapasztaltam a hatóságok részéről:

-ha már magyar rendszámmal vagy érdekes lehetsz a rendőröknek kontroll szempontjából

-ezt azzal tudod fokozni,ha agyonsötétített autóval gépészkedsz

-ha nincs bizonylatod:rendszám le,forgalmi el-azt majd diplomáciai postával küldik a BMnek-,külföldiként bírság azonnal a helyszínen(ha nem tudod kifizetni kocsi rendőrségi parkolóba,majd átveheted,ha megérkezett az átutalásod)

-ha autobahnon van a produkció,még autómentőt is hívnak,ami majd levisz-hisz Te nem vehetsz részt a forgalomban ezzel a kocsival(természetesen Te fizeted ezt is)

-még ha frankó minden műbizonylatod,akkor is kukacoskodnak kissé,mert nem a német TÜV adta ki,és "csak" magyarul van írva.

Szóval csak azt akartam mondani,hogy itt talán még szigorúbbak is a szabályok fólia ügyben,mint otthon.

Szép napot mindenkinek.
Ügyibe gépeljetek!

Maci

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 15, 2009 10:41 am 

Sziasztok

Nem gondoltam hogy ekkora "vita" alakul ki a fóliázásból, de sokaknak csak igazat tudok adni! Én is csak kiváncsiságból kérdeztem rá mert nekem meg attól van undorom mikor egy 70% fólia mellé felraknak egy kb 10% -osat vagyis hogy semmi átmenet közte :?:

De mindegy valakinek igy tetszik szivük jóga ezt tenni, most ugy gondolom nekem sem lesz elől sötétítve marad gyári, a hátsó sötétítést egy sötétített légterelővel vezetem át a gyári üvegre igy talán nem akkora az eltérés.

A biztonságot illetve mindenkinek csak igazat tudok adni az autód még újjá tudod építeni de magunkról ez nem feltétlenül elmondható. Mióta nekem is skodám van sokkal jobban odafigyelek a márkatársakra. Mindenkinek biztoságos közlekedést!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: folia
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 7:33 pm 

Ha egy balesetet okoz aki nem lát ki a kocsijából az vajon hogyan "vállalja" a következményeket? A saját és autója épsége az ő dolga, csakhogy nem zárt pályán közlekedik. Nem vagyok előbbre ha akár életfogytiglani börtönre itélik, az én vagy autóm sérülését nem "csinálja vissza". Nem véletlen hogy mit enged a szabály vagy mit nem. A biztonsági öv a saját felelősség, nem a sötétítés.

piriczky írta:
Igy van igazad van Dombi!
Épp ezt mondom én is mindenki ugy csinálja ahogy akarja,csak ha gáz van válallja a következményeit is...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 6:22 pm 

Sziasztok!

Miskolc mellett, Mályiban is fóliáznak, a srác nemrég kezdte, így nincs elszállva az árakkal, de én személy szerint, teljesen meg vagyok elégedve a munkájával.

Ezen kívül horpadásjavítással is foglalkozik, amit szintén ajánlani tudok.

Fóliázással kapcsolatban biztosan segít, bármilyen kérdésetek van :)

Itt a honlapja, nézzétek meg :)

www.horpadasjavitas.uni.hu

üdv: Stike

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: folia
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 4:25 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Igy van igazad van Dombi!
Épp ezt mondom én is mindenki ugy csinálja ahogy akarja,csak ha gáz van válallja a következményeit is...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 12:37 pm 

Senki nem szidott senkit, döntsd el, hogy mit akarsz, de a másikra, egymásra is vigyázzunk!!!! Kicsit szar dolog, amikor a munkámból kifolyólag ki kell értesítenem a családot, hogy anyu, apu, vagy a gyerek nem megy haza többet. Fóliázáson én is gondolkodtam, a hátsó ablakokra, sőt azt vallom az első oldalsón sem rossz, persze észerű határokon belül. Egy enyhe kicsit a gyárinál erősebb sötétítésről beszélek én. Ennyi volt a megjegyzésem, nem akarok belőle vitát nyitni, de a hátul ütőjét is érdemes másnak elmondani, mind jogi, mind használhatóság révén.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 12:21 pm 

Hát szeritem meg felesleges itt szidni eggyiket másikat hogy vagány dolog vagy gyávaság vagy hülyeség foliázni elöl az ablakot...!
Szerintem mindeki döntse el hogy mit szeret és mit akar!
persze nem árt tisztában lenni a következményeivel sem!
Nekem is telibe van foliázva,és igaz h elöl ha sötétedik énsem látom a vixapillantót,de ez van,tudtam mivel jár igy vállalom,és nem fogok szidni senkitsem h miért foliás vagy miért nem.......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 11:47 am 

Volt részem utazni teljesen lefóliázott autóba, havert el is küldtem a pi.... ba, hogy lehet így közlekedni, majdnem el lett nyomva egy kivilágítatlan kerékpáros!
Az a megoldás sem tetszett, hogy utána útkereszteződésekbe lehúzza az ablakot, hogy ki lásson, sötétbe még a vissza pillantó külső tükröket sem látja! Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy külföldön elfogadott, nyugati határ mellett lakva, sok az erre felé utazó külföldi (Osztrák, Olasz, Francia,Német, Román) még se lehet annyi fóliázott autót látni, mint nálunk. Egyébként fóliázott autóval járjál gyakran Auszrtiába, garantáltan hamar le fogják venni a rendszámot, meg jó pár száz eurós büntire is felkészülhetsz!
A fóliának H minősítő jelzése van, megkérdeztem a 70% fényáteresztés egy erősebben póros üvegnek felel meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Autó ablak sötétítés
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 9:20 am 

A gyári ablakok eleve 70%-osak, így elvileg előre nem rakhatsz fóliát. Lehet amúgy kapni teljesen áttetsző, de UV és hővisszaverős fóliát, amit viszont fel lehet tenni, így a klíma sokkal jobban hűt.

Még annyit, hogy szerintem előre csak a gyáva emberek raknak fóliát. Múltkor majdnem összetörte egy ilyen hondás boyracer a kocsimat, kiszálltam hogy agyonütöm, de magára zárta az ajtót, az ablak le volt fóliázva teljesen sötétre. A szélvédőre ráhajolva sikerült csak látnom a beszart fejét.

Petya23 írta:
Sziasztok

Nemrég lettem egy fekete 1.2 htp-s fábia boldog tulajdonosa, az ablakok gyárilag már gyengén sötétítettek de én kicsit sportosabbra szeretném 8)

Szeretném ha műbizonylatos lenne az autó ugyanis nem szeretnék kínlódni a műszakival, de jó lenne az első két ablakot is kicsit sötétebbre úgy hallottam hogy előre is lehet csak min. 70% fényáteresztésű fólia kell!

Várom kinek milyen tapasztalatai vannak-e téren és hogy kb. milyen összegre számítsak!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 8:57 am 

Hello Petya!

Hát nem jol irtam tehát nem ezen az auton van 4 éve folia nekem hanem 4éve már foliás autóim vannak!
És tényleg még nem volt semmi probléma!
vizsga???....Very HappyVery HappyVery Happyhát..semmi gond..tudod van az pénz...Mert én vizsgáztatással is foglalkozok...!Ha van myviped vagy iwiw ed keress rám Piriczki lászló néven Kékeden lakok!Ott van egy pár kép az autoról!
Annyi h azokon a képeken elöl még picit világosabb a folia,nem olyan mint ahogy most kinéz,mert az vizsgáztatás elött készült!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 6:24 am 

Hello piriczky

A 10% vagy 15% -os fólia nagyon durva lehet
8) tuti hogy királyul nézhet ki csak ahogy írtad nálunk is eléggé rá vannak szállva a témára a zsaruk bezzeg külföldön ez már rég elfogadott hogy fóliás legyen az autód, de hát ez magyarország :(

Sokszor találkozom olyan termékkel is ami baromi jól nézne ki az autódon megveheted itthon csak itt nem rakhatod rá, ki látott még ilyet !!
Ilyen gond pl. a neonozás is de most mindegy nem ez a fórum témája.

Írtad hogy neked már 4 éve van rajta a fólia, nem irtad de volt már azóta az autó a müszaki vizsgán és hogy esetleg akadt-e belőle valami gubanc??

Előre is köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 6:20 am 

sziasztok

Én már sok rosszat hallottam az otthoni foliázásról, én nem ajánlom senkinek!! Egyrészt csak szakértő kezek nyúlnak az autódhoz és szakszerűen lesz megcsinálva, (nem lesz hólyagos stb.)
Másrészt ha otthon csinálod tuti hogy nem lesz mübizonylatod ami ebben az esetben még legális is lenne mivel hátsó + hátsó oldalsó ablak lenne sötétítve nem pedig az első kettő.

A fóliának is adotnak kell lenni mivel nem fogadnak el bármilyent most pontosan nem tudom hogy M vagy H -nak kell lennie :? Lényeg hogy valamilyen számmal van ellátva ami jelzi hogy legális.

Tisztább út ha elviszed egy ezzel foglalkozó céghez, de ez csak tanács!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 13, 2009 6:12 am 

Goodman írta:
piriczky írta:
Hello!

Hát nekem is fábiám van,igaz nem fekete...de mind1
llényeg h nekem is le van fóliázva,most már elég durván sötét.....tehát annyira h nem látsz be abszoluth az ablakon,és elöl is ugyanugy van megcsinálva mint hátul,csak az elejére nincs nekem sem mübizonylat!
Nekem azt mondták akik csinálták (LLumar...Miskolc)
hogy akármilyet feltesznek elöre is csak azt saját felelösségre!

És igen ugy van h 70%át át kell engednia fénynek!AZ enyém 10%otvagy 15 öt enged át,már pontosannem tudom!
A lényeg h nekem kb 4éve van fóliás autom,és lekopogom soha nem volt problémám a rendörökkel!Pedig igazoltattak,meg elöttök tekertem le pont az ablakot!Illevtve volt nekem még 4ponts övem meg sport kormáyn meg ilyenek és azértsem szoltak soha!
20ezerért foliázták nekem körbe...
állitolag nagyon durván rávannak szállva a yardok erre folia témára,azt is ahholtam h 10es csekk minimum,meg elveszik a forgalmit,és lekaparják a müszaki matricáját is a rendszámról,aztán meg csak szigoritott vizsgával engedik át!!!

Én azt mondom h mindneki döntse el h mennyire bevállalós....

Szevasztok!
Nekem van egy 1.4es MPI fabiam igaz bézs szinü,de szeretném a hátsó üvegeket(hátso ajtók és a csomagtarto ajtó)-t lefoliázni feketével, zöldes az üveg.viszont a megengedett sötétités keretén belül,milyen foliát vegyek?csak hogy kell foliázni belüröl vagy kivüröl vagy ki kell venni az üveget?esetleg elég ha csak feltekert állapotban foliázom?

Szia!

A legjobb eredményt kiszerelt üvegeknél tudod elérni, de felhúzott ablaknál is lehet fóliázni. Belülre kell rakni a fóliát. Inkább ajánlom, hogy hozzáértővel rakasd fel, mert elsőre elég csúnya eredményt fogsz kapni... Mindenképp 3M-es fóliát használj,mert az olcsók olyan hamar karcolódnak, hogy pár hét alatt ki se lehet látni az üvegen. /csak akkor igaz ha használva és takarítva is vannak az ablakok/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 12, 2009 9:39 pm 

piriczky írta:
Hello!

Hát nekem is fábiám van,igaz nem fekete...de mind1
llényeg h nekem is le van fóliázva,most már elég durván sötét.....tehát annyira h nem látsz be abszoluth az ablakon,és elöl is ugyanugy van megcsinálva mint hátul,csak az elejére nincs nekem sem mübizonylat!
Nekem azt mondták akik csinálták (LLumar...Miskolc)
hogy akármilyet feltesznek elöre is csak azt saját felelösségre!

És igen ugy van h 70%át át kell engednia fénynek!AZ enyém 10%otvagy 15 öt enged át,már pontosannem tudom!
A lényeg h nekem kb 4éve van fóliás autom,és lekopogom soha nem volt problémám a rendörökkel!Pedig igazoltattak,meg elöttök tekertem le pont az ablakot!Illevtve volt nekem még 4ponts övem meg sport kormáyn meg ilyenek és azértsem szoltak soha!
20ezerért foliázták nekem körbe...
állitolag nagyon durván rávannak szállva a yardok erre folia témára,azt is ahholtam h 10es csekk minimum,meg elveszik a forgalmit,és lekaparják a müszaki matricáját is a rendszámról,aztán meg csak szigoritott vizsgával engedik át!!!

Én azt mondom h mindneki döntse el h mennyire bevállalós....

Szevasztok!
Nekem van egy 1.4es MPI fabiam igaz bézs szinü,de szeretném a hátsó üvegeket(hátso ajtók és a csomagtarto ajtó)-t lefoliázni feketével, zöldes az üveg.viszont a megengedett sötétités keretén belül,milyen foliát vegyek?csak hogy kell foliázni belüröl vagy kivüröl vagy ki kell venni az üveget?esetleg elég ha csak feltekert állapotban foliázom?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra