Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:16 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 9:45 pm 

goes írta:
A Fabia 2-n nincsenek kialakítva fix pontok (mint a Fabia 1-en), ahová a karmok bele tudnak kapaszkodni?

Sajnos nincsenek, ez a probléma forrása...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 9:42 pm 

Amiről írtam azt holnap tudom meg nézni a garázsba, http://aprod.hu/hirdetes/tetocsomagtarto-IDQUG7.html hasonló mint ez!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 8:15 pm 

A Fabia 2-n nincsenek kialakítva fix pontok (mint a Fabia 1-en), ahová a karmok bele tudnak kapaszkodni?

motyoo írta:
BAL-IMI írta:
Szia motyoo!

Anyósomék öt évig használták a fabiat ilyen csomagtartóval piacozásra, asztallapot szállítottak vele, napi 35km-oda ugyanennyi vissza, volt hogy akkora szél volt hogy lekapta a szél az asztallapot, szerencsére kamion jött utánuk és nem lett baj, csak darabokban vitték haza a lapot! Egy karcolás nélkül átvészelte az öt évet a fabia combi, nem tudom számít-e de metál fényezésű volt! Ezután én örököltem meg a csomagtartót, a felhelyezésnél ügyelni kell mert ekkor lehet karcolásokat okozni a festésen, én négyszer használtam négy év alatt és nem látszik a helye sem!

Üdv:Imre

Köszönöm, ez bíztató!
Vagyis ha egyszer már felraktad akkor nem horpaszt és karcol - gondolom miután anyósék feltették csak 5 év múlva szedték le. Az autóra amúgy is vigyáz az ember - nincs ez másképp a csomagtartó felszerelésénél sem, szóval ez is vállalhatónak tűnik.
Amiről beszélsz pontosan milyen típus egyébként? Amit linkeltem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 7:50 pm 

BAL-IMI írta:
Szia motyoo!

Anyósomék öt évig használták a fabiat ilyen csomagtartóval piacozásra, asztallapot szállítottak vele, napi 35km-oda ugyanennyi vissza, volt hogy akkora szél volt hogy lekapta a szél az asztallapot, szerencsére kamion jött utánuk és nem lett baj, csak darabokban vitték haza a lapot! Egy karcolás nélkül átvészelte az öt évet a fabia combi, nem tudom számít-e de metál fényezésű volt! Ezután én örököltem meg a csomagtartót, a felhelyezésnél ügyelni kell mert ekkor lehet karcolásokat okozni a festésen, én négyszer használtam négy év alatt és nem látszik a helye sem!

Köszönöm, ez bíztató!
Vagyis ha egyszer már felraktad akkor nem horpaszt és karcol - gondolom miután anyósék feltették csak 5 év múlva szedték le. Az autóra amúgy is vigyáz az ember - nincs ez másképp a csomagtartó felszerelésénél sem, szóval ez is vállalhatónak tűnik.
Amiről beszélsz pontosan milyen típus egyébként? Amit linkeltem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 7:22 pm 

Szia motyoo!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Horpaszt? Karcol?
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 6:36 pm 

gyurma írta:
Olyan drága árat mondtak Skoda szalonban a gyári tetősínre hogy szerintem nem éri meg.Ráadásul az utólagos szerelés miatt tetőkárpitot is kell bontani és a rögzítéseknél beázhat.

Pontosan ezek miatt kanyarodtam az univerzális csom.tartók felé. Utólagos sínszerelés 127e, keresztrúdból a legolcsóbb 15e, legyen összeen 140e, zárható rúddal már talán inkább 150e. Ezzel szemben 25-35e között kapni már zárható univerzálist. Nem fog beázni a megfúrt tető, nincs szélzaj növekedés.

sarobee írta:
Miért nem szerelsz tetősínt? Egyrészt nem károsítod a kasztnit az állandó fel- és leszerelgetéssel. A menettulajdonságait az autónak nem befolyásolja, dizájnosabb is, illetve kitudja épp mikor lesz rá szükség hirtelenjében. Én tetősínt tennék a helyedben.

Tetősínhez is hurcolni kell a keresztrudat, ilyen szempontból ugyanott vagyok ha "mégis épp kell". De tényleg károsítja a kasztnit? Fordpadhat? Karcolódhat? Elsőre ezt gondoltam én is, de ha így volna nem hiszem, hogy vennék az emberek és már rég csődbe ment volna aki ilyet árul.

Szóval jól látjátok, pontosan ezek a prók és kontrák, ezért lennék kíváncsi a véleményeken túl személyes tapasztalatokra is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 4:46 pm 

Olyan drága árat mondtak Skoda szalonban a gyári tetősínre hogy szerintem nem éri meg.Ráadásul az utólagos szerelés miatt tetőkárpitot is kell bontani és a rögzítéseknél beázhat.

sarobee írta:
Miért nem szerelsz tetősínt? Egyrészt nem károsítod a kasztnit az állandó fel- és leszerelgetéssel. A menettulajdonságait az autónak nem befolyásolja, dizájnosabb is, illetve kitudja épp mikor lesz rá szükség hirtelenjében. Én tetősínt tennék a helyedben.

motyoo írta:
Sziasztok, újra elővenném ezt a témát.
A prolblémám azonos az eredetivel, vagyis egy olyan Fabia II. kombira szeretnék tetőcsomagtartót rakni, amin nincsen gyári tetősín.
Viszont mivel évente 5-10 alkalomnál többször biztosan nem használnám (bicikli, síbox), nem szeretnék tetősínt felszerelni.
Ezt http://www.csomagtartoszerviz.hu/vmchk/ ... tarto.html találtam, írják, hogy jó Fabia I.-hez, II.-t nem írják. De ha jó is hozzá, az a kérdésem, hogy nem horpasztja-e be, nem karcolja-e fel az ilyen "papucsos", feltámaszkodós csomagtartó a tetőt vagy az ajtó fölötti részt?
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 1:40 pm 

motyoo írta:
A prolblémám azonos az eredetivel, vagyis egy olyan Fabia II. kombira szeretnék tetőcsomagtartót rakni, amin nincsen gyári tetősín.
Viszont mivel évente 5-10 alkalomnál többször biztosan nem használnám (bicikli, síbox), nem szeretnék tetősínt felszerelni.
Ezt http://www.csomagtartoszerviz.hu/vmchk/ ... tarto.html találtam, írják, hogy jó Fabia I.-hez, II.-t nem írják. De ha jó is hozzá, az a kérdésem, hogy nem horpasztja-e be, nem karcolja-e fel az ilyen "papucsos", feltámaszkodós csomagtartó a tetőt vagy az ajtó fölötti részt?
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Horpaszt? Karcol?
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 16, 2013 9:59 am 

Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 16, 2011 10:10 am 

Telefonnal lefényképeztem (azaz boccs, hogy ilyen s**r minőségű) és bekarikáztam. Ez a jobb első ajtó fölött van, minden ajtó fölött találsz ilyet.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/110816/Foto1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

cossackagent írta:
‎2008-as Skoda Fabia II Kombira vettem egy CAM Totus tetőcsomagtartót. Fel is szereltem, de nem jól, mert a rögzítési pontokat nem találom, mert állítólag el vannak rejtve valahol az ajtók és a tető találkozásánál. Meg tudja mondani valaki, hogyan találom meg a rögzítési pontokat?
Lehet, hogy nincs is fix pontom? Korlát nincs a tetőn.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 13, 2011 9:31 pm 

‎2008-as Skoda Fabia II Kombira vettem egy CAM Totus tetőcsomagtartót. Fel is szereltem, de nem jól, mert a rögzítési pontokat nem találom, mert állítólag el vannak rejtve valahol az ajtók és a tető találkozásánál. Meg tudja mondani valaki, hogyan találom meg a rögzítési pontokat?
Lehet, hogy nincs is fix pontom? Korlát nincs a tetőn.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 28, 2011 10:27 am 

Csabaa írta:
sziasztok
Kép
Kép
Ha megnézed akkor a diszlécet is cserélni kell ha szeretnéd az eredeti korlátot. Le kell szedni a belső tető boritást ami nem egyszerű dolog.
A cikkszám alapján meg tudod kérdezni a korlát és az új díszléc árát és a hozzá tartozó csavarokat.
Köszönöm.
Utána járok az áraknak,aztán majd meglátjuk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 6:52 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok
Kép
Kép
Ha megnézed akkor a diszlécet is cserélni kell ha szeretnéd az eredeti korlátot. Le kell szedni a belső tető boritást ami nem egyszerű dolog.
A cikkszám alapján meg tudod kérdezni a korlát és az új díszléc árát és a hozzá tartozó csavarokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 6:33 pm 

Sziasztok nekem is hasonló csomi tartóm van,mint Csabának a képen.Ősszel leszereltem róla,és észrevettem az egyik oldalt hogy gombos tűnyi rozsda lett alatta.Pedig ez is gumirozot,lehet valami alászorult.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 27, 2011 4:26 pm 

Sziasztok.
Általában csak olvasgatom a fórumot,de most szeretnék tetőcsomagtartót az autóra 2005 combi tetőkorlát nélküli.
Valahol olvastam,hogy a tetőkorlátot csak felárért lehetett
kérni,de a helye gyárilag ki van alakítva.Ha így van lehet,hogy
inkább abban gondolkodnék.
Valakinek esetleg információja erről?
Esetleg valaki nem tudja mit rejt a combi tetején a műanyag
csík?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra