Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:12 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 17, 2010 9:03 pm 

Sajnos csak fix pontosra való,de azért kösz.
Vonóhorogra sem találtam 50.000 alatti lámpás biciklitartót,igy szerintem marad a Csabaa által javasolt legészszerűbb megoldás,a Gombos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 17, 2010 2:38 pm 

Ha jó a típusodra, egy licitet lehet hogy ez is megér:

http://www.vatera.hu/auto_motor/alkatre ... 93464.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 17, 2010 6:46 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia

Sajnos nem lehet zárni, egy 6-os inbusz rögzíti ha kicsavarod zárt ajtó mellett is le lehet szedni.
Az ajtó és a csomagtartó között kb. 1mm van ezért szerintem ha megrángatják kiszedhető.
Nagyon könnyű le és felrakni, nem is foglal sok helyet a lakásban.
a snicceres bevágást ők mondták nekem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 16, 2010 8:59 pm 

Csabaa,sokat segítettél.
Ezek szerint lehet,hogy nem a legrutinosabb kollégával egyeztettem a gombosnál,mert ezt a gumikéder alá bedugós dolgot nem vázolta.És pont ez volt a legnagyobb dillemám az ügyben.Vagy esetleg ez a saját kútfődből származó megoldás?Végülis a lényeg,hogy a képek alapján tényleg meggyőző a dolog és az ajtó-illesztéseknél sem gáz a dolog.

Azt szeretném még kérdezni, hogy -mivel látom nem zárható- az ajtók becsukott állapotában mennyire mozdítható avatatlan kezek számára a szerkezet?Gondolok itt arra,hogy ha Pesten vagyok és nem zárt helyen tartom az autót.Persze tisztában vagyok azzal,hogy nem egy univerzális Thule,nem annyira kelendő,de azért az ördög nem alszik.
2 biciklivel szeretném terhelni most,majd később széles boksz a babakocsinak.
Bizonyára ezeket a terheléseket röhögve elviseli.
Eredetileg a hátsóajtós tartót akartam a bicajoknak,de mivel azoktól nem látszik tökéletesen a lámpa-rendszám,sokat piszkálnának érte a német,osztrák rendőrök, mert München-Budapest közt használom főleg az autót.A vonóhorgos-lámpás-pótrendszámtartós bicikli szállító meg aranyárban van.
Na meg valljuk be őszintén, rohadt hülyén nézne ki majd ott a babakocsi :lol: :lol:
Köszönöm az infókat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 16, 2010 6:36 pm 
Moderátor

csináltam néhány képet a gombos féle csomagtartóról:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Itt látni ,hogy is működik. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 16, 2010 11:32 am 
Moderátor

Maci írta:
Sziasztok!

Tetőcsomagtartót szeretnék a Fabia kombinkra(2003),de eléggé bonyolult a dolog mert sem fix pontom,sem tetőkorlátom nincs. Több kör után a Gombosnál kötöttem ki,ahol egyedileg gyártott tartót ajánlottak.Sajnos csalódás volt,mert hagyományos tetőélbe kapaszkodós a dolog,és a Fabiánál a tetszetős szűk ajtórés most kifejezetten hátrányt jelentett.És az sem nagyon tetszett,hogy benyomja a gumikédert,ami a levétel után deformált marad,és nem tudni hogy funkcionál azután.

Ezért a tetőkorlát utólagos felszerelése érdekel most,csak fogalmam sincs hogyan kezdjem.Autósboltban,-szervizben érdeklődve nem találtam külön tetőkorlátot,(vagy ha igen irreális áron,csak szerviz általi beépítéssel),és az otthoni felszerelés (tetőkárpit,tömítés,stb…) menetére sem kaptam kielégítő választ.

Ha valakinek van a leírtakkal kapcsolatos tapasztalata,jó ötlete,esetleg hasonló cipőben járt, köszönettel elfogadok minden tanácsot.

Maci

Szia!
Nekem is kombim van ,nincs fix hely és tetőkorlár sem.
Én a gombos féle csomagtartót vettem semmi gond sincs vele. 5x5 cm-es zártszelvényből készült nagyon erős.
A kapaszkodó él gumival van bevonva nem okoz sérülést. Az első felrakásnál pontosan be kell állítani és nem fog hozzáérni az ajtóhoz. Nem is adják el csak ha ők állítják be az első alkalommal.
Én vagy fél órát alkudoztam ,hogy nem vagyok hülye gyerek be fogom tudni állítani de most nincs ídőm megvárni az első felrakást..
A gumikédert nem nyomja be. A kapaszkodó él hosszába egy kicsit el kell húzni a gumit(sniccserrel el kell vágni a gumi ragasztását kb 5cm hosszan) az alá kapaszkodik a csomagtartó.
Két éve használom nem ázik be az ajtó.
Egyre kell figyelni a csomagtartónak van egy talpa, az csak finoman szabad meghúzni nehogy behorpadjon a tető mert papír vékony. 15000.- volt anno.
Ha érdekel felrakomés lefényképezem hogy milyen.
A gyári tetőkorlát horror árú és le kell szedni a belső boritást amit szépen visszarakni... háááát..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 15, 2010 10:13 pm 

Sziasztok!

Tetőcsomagtartót szeretnék a Fabia kombinkra(2003),de eléggé bonyolult a dolog mert sem fix pontom,sem tetőkorlátom nincs. Több kör után a Gombosnál kötöttem ki,ahol egyedileg gyártott tartót ajánlottak.Sajnos csalódás volt,mert hagyományos tetőélbe kapaszkodós a dolog,és a Fabiánál a tetszetős szűk ajtórés most kifejezetten hátrányt jelentett.És az sem nagyon tetszett,hogy benyomja a gumikédert,ami a levétel után deformált marad,és nem tudni hogy funkcionál azután.

Ezért a tetőkorlát utólagos felszerelése érdekel most,csak fogalmam sincs hogyan kezdjem.Autósboltban,-szervizben érdeklődve nem találtam külön tetőkorlátot,(vagy ha igen irreális áron,csak szerviz általi beépítéssel),és az otthoni felszerelés (tetőkárpit,tömítés,stb…) menetére sem kaptam kielégítő választ.

Ha valakinek van a leírtakkal kapcsolatos tapasztalata,jó ötlete,esetleg hasonló cipőben járt, köszönettel elfogadok minden tanácsot.

Maci

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra