Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 8:07 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 327 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fabia Tuning
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 13, 2015 8:53 am 

Autó: Fabia Best
Hali.Rossz már a gyári dobod,hogy újba gondolkodsz vagy csak mindenáron tuning dobot akarsz rá?A gyári dobot amíg nem megy tönkre én biztosan ki nem cserélném semelyikre sem,mert az eredeti örök mint a nyomorúság és ráadásul csendes is,de te tudod csak nehogy utána 5-szőr megbánd a dolgot!Én eredetit keresek az enyémre,de már lassan 1 éve nem találtam használhatót.Csak hogy tisztában legyél a dolgokkal a gyári dob 85000ft-ba kerül újonnan"mert annyira rossz" azért!Minden autó addig megbízható amíg a gyári alkatrészek bírják és ha egyszer azt kicserélik(után gyártottra) onnantól fogva már csak a nyűg van velük folyamatosan,mert azok a töredékét bírják ki hosszú távon.A tuning dob felszerelésében nem tudok biztosat mondani,de szerintem valamennyit kell vágni a lökhárítóból.A legbiztosabb ha mielőtt megrendeled a forgalmazóval ezt letisztázod és akkor nincs bosszúság.Egyébként ezt bárki fel tudja rakni,mert típus azonos.csak le flexeled a régit és bilincsel felrakod az újat.Ha meg vágni kell akkor körberajzolod és dekopir fűrésszel kivágod szépen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia Tuning
HozzászólásElküldve: vas. júl. 12, 2015 4:12 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Classic 55KW
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nos nekem egy 2005-ös skoda fabiam 1.4-es ferdehátú benzines kocsim van szeretnék egy kis tuning kifúfogót rakni alá sportdobos meg minden én erre gondoltam http://cardesigntuning.hu/product/pid/3632 nos csak annyit szeretnék megtudni hogy a hátsó lökösöm az gyári tehát ha én felakarom rakni akkor meg kell vágni a hátsó lököst hogy feltudjam rakni?
Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni és ha tudtok valakit aki ezzel foglalkozik megbízható és megtudja csinálni akkor segítsetek.
Előre is köszönöm szépen! :)
pacsi (Y)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 20, 2014 8:01 pm 

Sziasztok,

Nem tudja valaki, hogy ilyen bőrhatású fóliát hol lehet venni? Sehol sem találok :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 19, 2014 8:50 pm 

Íme az új:http://www.vezess.hu/hirek/koda-fabia-dizajn/54327/#sl

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 10, 2014 5:57 pm 

Az lesz az, viszont ami érdekes, hogy az a cső sokkal kisebb mint amit a készletben adtak.... úgy tűnik kell valami átalakító hozzá akkor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 08, 2014 11:02 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia
Azt a motorborítást nem ismerem, de a légszűrőtől a karter és
az egr szelep szokott szűrt levegőt kapni.
http://www.partsbase.org/skoda/fabia-fa ... ver-cover/
Ha a 34-es az, akkor karterszellőztetés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sportlégszűrő beépítése
HozzászólásElküldve: pén. aug. 08, 2014 8:20 pm 

Hello mindenki!
Egy apró pici segítséget kérnék, sportlégszűrő beépítés ügyileg.
Adott egy pipercross induction kit, amit szeretnénk beszuszakolni az autóba ( hozzá való).
1,4 16V 100hp-ról beszélgetünk, BBZ motoros.

A gyári légszűrő házba bal oldalon megy egy pici fekete gumicső, kérdezném, neki mi a szerepe?
Illetőleg, a direktszűrő cső kétfelé ágazik, egyik megy a gyári légszűrőház bevezetőcsövének a helyére, a másik pedig hová? :shock:
" breath intake" címszóval magyaráz az útmutató, ellenben az autós műszaki angolom ( és az autószerelői képességem egyaránt) konvergál a 0-hoz.

Ha valaki egy picit ki tudna okosítani, hálás lennék érte.

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: felni, chip, futómű
HozzászólásElküldve: kedd jún. 10, 2014 6:47 am 

Tudom, régi hsz, de nem lehet elmenni szó nélkül mellette! Miért is akarsz te szívódízelre csiptyuningot? Az a motor amúgy sem erömüvész, "csippel" sem lesz az, cserébe keveset fogyaszt és örökéletü! 17"-os kerék? Már csak az elöbbiek miatt sem ajánlott, visszafogná a kocsit, fogyasztás nö, s mellé, ahhoz a mérethez már ültetni kell az autót, hogy nézzen ki valahogy. Szép és jó ábránd, de a valóság más.

Máté írta:
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. Van egy 2001-es 1.9 SDI Fabia Classic-om. A következő

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 09, 2014 9:13 pm 

Genius írta:
225 már nagyon széles neki és a /45 sem fér el.
205/45 vagy 195/40 ami elfér. a 195/40 azért jó,mert váltóméret. Amúgy a 16-os felnivel még egész komfortos a kocsi,és nem a felni nagyságtól függ,hogy elbírja e a kocsi. a motornak a nagyobb átmérőjű kreék okoz nagyobb gondot,és a túl széles gumi. Váltóméretre kell figyelni,lehetőleg a gyári méretnél ne legyen nagyobb átmérőjű a kerék. Én láttam már 18-as felnit is Fabia 6y alatt : )))

Máté írta:
Genius írta:
BudaiD írta:
Máté írta:
Az ET55-ös kerékről lemondtam, találtam helyette egy ET 38 5x100 R17 felnit. Szerintetek a 17" problémát okozhat?

Szerintem az sok lenne neki, és valószínűleg túl komfortos sem lenne.
Én 16-osat se merek feltenni, félek hogy "nem bírná el", bár az enyém csak 1.4Mpi.

Van ültetve a kocsi? Ha nem akkor bőven elfér. 3-4cm ültetésnél egy 205/45 gumival már beleérhet elég sűrűn. Komfortos nem lesz,de aki ekkora felnit vesz a kocsijára,az vállalja a kompromisszumokat is. 8J széles felninél nagyobb nem fér el,ezt is vedd figyelembe.

Tehát akkor egy R17 ET38 7,5j egy nem ültetett 2001-es Fabian simán elfér?! Ezen a felnin 225/45-ös gumi van..

Ha elmegy a szervód,kormányozni nem fogsz tudni a nagy méretű gumitól!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 09, 2014 5:17 pm 

Köszi. Az UV védelem a két első ablakra inkább a kárpit védelme miatt került szóba.
Csabaa írta:
MikroPit írta:
Most megy ablakfóliázásra az autóm. Gyárilag az üvegen van UV védelem? 2007-es kombi, Ambiente, BME.
Aki a fóliázást csinálja majd, azt mondja, hogy a két elsö ablakra tud tenni víztiszta UV védő fóliát, de ha gyárilag van rajta védelem, akkor kihagynám :-)
Másik kérdés, hogy mennyire sötét fóliát érdemes feltetetni? Cél a hővédelem. Köszi: P

szia
Szerintem nincs, de a meleg ellen kutyafülét sem ér.
Kolegám gyári uv szűrős szélvédőt rendelt a fordjába.
Ugyanúgy felmelegszik a kocsi belseje..
Érzékeny a szeme a fényre, ezért nyáron fényre sötétedő napszemüveget hord. A kocsiba ezek után nem sötétedik a szemüvege, mert azt uv-re tenné. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 09, 2014 2:51 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
MikroPit írta:
Most megy ablakfóliázásra az autóm. Gyárilag az üvegen van UV védelem? 2007-es kombi, Ambiente, BME.
Aki a fóliázást csinálja majd, azt mondja, hogy a két elsö ablakra tud tenni víztiszta UV védő fóliát, de ha gyárilag van rajta védelem, akkor kihagynám :-)
Másik kérdés, hogy mennyire sötét fóliát érdemes feltetetni? Cél a hővédelem. Köszi: P

szia
Szerintem nincs, de a meleg ellen kutyafülét sem ér.
Kolegám gyári uv szűrős szélvédőt rendelt a fordjába.
Ugyanúgy felmelegszik a kocsi belseje..
Érzékeny a szeme a fényre, ezért nyáron fényre sötétedő napszemüveget hord. A kocsiba ezek után nem sötétedik a szemüvege, mert azt uv-re tenné. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 09, 2014 2:39 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 24, 2014 3:48 pm 

http://aprod.hu/hirdetes/utolso-ajanlat ... 20AqL.html

valakinek esetleg??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 22, 2014 9:34 pm 

225 már nagyon széles neki és a /45 sem fér el.
205/45 vagy 195/40 ami elfér. a 195/40 azért jó,mert váltóméret. Amúgy a 16-os felnivel még egész komfortos a kocsi,és nem a felni nagyságtól függ,hogy elbírja e a kocsi. a motornak a nagyobb átmérőjű kreék okoz nagyobb gondot,és a túl széles gumi. Váltóméretre kell figyelni,lehetőleg a gyári méretnél ne legyen nagyobb átmérőjű a kerék. Én láttam már 18-as felnit is Fabia 6y alatt : )))

Máté írta:
Genius írta:
BudaiD írta:
Máté írta:
Az ET55-ös kerékről lemondtam, találtam helyette egy ET 38 5x100 R17 felnit. Szerintetek a 17" problémát okozhat?

Én 16-osat se merek feltenni, félek hogy "nem bírná el", bár az enyém csak 1.4Mpi.

Van ültetve a kocsi? Ha nem akkor bőven elfér. 3-4cm ültetésnél egy 205/45 gumival már beleérhet elég sűrűn. Komfortos nem lesz,de aki ekkora felnit vesz a kocsijára,az vállalja a kompromisszumokat is. 8J széles felninél nagyobb nem fér el,ezt is vedd figyelembe.

Tehát akkor egy R17 ET38 7,5j egy nem ültetett 2001-es Fabian simán elfér?! Ezen a felnin 225/45-ös gumi van..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 21, 2014 8:18 pm 

Genius írta:
BudaiD írta:
Máté írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 327 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra