Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. aug. 25, 2019 7:18 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 1904  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 10:39 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
hubo44 írta:
kugyu21 írta:
Cserélt már valaki nyitáshatárolót az első ajtóknál? Hogyan lehet hozzáférni az A oszlop alatti részéhez?

hat nem lejaňalom, le a kilinčet mi ňiťa a motor tért, le ast a takarot a oslopet eš ot van pici juk azon jôn ki.

Hát nem egy szerelőbarát egy autó ez. Valahogy mindenéhez elég nehéz hozzáférni.
A takarólemezt csavarok vagy patentek fogják a helyére?
Az FII-é is kompatibilis hozzá? És az jobb, vagy miért arra cseréljem?
Én azért gondoltam, hogy kicserélem, mert folyton nyikorog és ha megzsírozom akkor meg a poziciónálásban meg nem fogja meg. Mindig kék-zöld a felkarom a rámcsukódó ajtó hegyes sarkától.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:50 pm 

de probalnak FII-šet rakni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:49 pm 

kugyu21 írta:
Cserélt már valaki nyitáshatárolót az első ajtóknál? Hogyan lehet hozzáférni az A oszlop alatti részéhez?

hat nem lejaňalom, le a kilinčet mi ňiťa a motor tért, le ast a takarot a oslopet eš ot van pici juk azon jôn ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:22 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 1:35 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Szia, Nekem a lökös szerencsére nem tört csak kiugrott az összekötőből,de fényezni kell, Neked mennyit ajánlottak fel?

Ha jól emlékszem 210e-t. Ez két bal oldali ajtó csere, bal hátsó ajtónál küszöb javítás, a jobb sárvédő sarkának javítása, jobb első lámpa füleinek javítása.
A küszöböt nem piszkáltam, addig jó amíg nincs melegítve mert ha leég róla a belső alapozó, kifelé fog rohadni..

Na éppen ez az amiről én is írtam. Az a javítás nemhogy emeli az autó értékét, és ezért avultatni kell, hanem végleg elcseszi, tehát még bánatpénzt kellene fizetniük. Nekem is a 17 éves autónak a karosszériája csak azon a két helyen rozsdás, ahol már javították egyszer (szakszervizben).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 7:18 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
hugyecz írta:
Szép lett! Hát kíváncsi vagyok mennyit adnak, a link sajnos nem működik.

Keress rá a facebookon:
Skoda octavia, fabia Adok-Veszek
zárt csoport, de ha jelentkezel felvesznek hamar.
Megjelöltelek a facebookon..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 3:23 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Szia, Nekem a lökös szerencsére nem tört csak kiugrott az összekötőből,de fényezni kell, Neked mennyit ajánlottak fel?

Ha jól emlékszem 210e-t. Ez két bal oldali ajtó csere, bal hátsó ajtónál küszöb javítás, a jobb sárvédő sarkának javítása, jobb első lámpa füleinek javítása.
Kép
Kép
Az ajtó csere után:
Kép

A küszöböt nem piszkáltam, addig jó amíg nincs melegítve mert ha leég róla a belső alapozó, kifelé fog rohadni..

Szép lett! Hát kíváncsi vagyok mennyit adnak, a link sajnos nem működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 3:06 pm 
Moderátor

hugyecz írta:

Kép
Kép
Az ajtó csere után:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 2:57 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Sziasztok, nagy szemétség ez az egész, tegnap volt a kárszakártő cserére vette a be lámpát,ablakmosó tartályt,ajtót,sárvédőt,a lökösre javítást írt és egy futóműellenörzést,hétvégén fogy telefonálni,hogy mennyit fizetnek,persze mindenre 50%-os avulást írt.Undorító mivel ebben az autóban csak 118.00 km van,karcmentes valamint teljessen hibátlan(minden skodabetegsége ki van javítva) ja persze mindíg kitünő olajat mobil 1 5w40 és kiváló alkatrészeket kapott.

Szia
Hasonlóan jártál mint én. Nekem ott a kocsi mellett már ajánlatot tett. Egy tabon jelölgette a dolgokat, ott helyben aláírtam,
egy héten belül utaltak. A lökhárítót is érdemes lenne cserélni, ha van valahol bontott. Ha hegesztik és újra fújják, baromi vastag lesz rajta a
festék.
Itt elég sok cucc forog, és vannak nagytételben bontós emberek is:
https://www.facebook.com/groups/604242259720910/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 8:24 am 
Moderátor

hugyecz írta:
Sziasztok, nagy szemétség ez az egész, tegnap volt a kárszakártő cserére vette a be lámpát,ablakmosó tartályt,ajtót,sárvédőt,a lökösre javítást írt és egy futóműellenörzést,hétvégén fogy telefonálni,hogy mennyit fizetnek,persze mindenre 50%-os avulást írt.Undorító mivel ebben az autóban csak 118.00 km van,karcmentes valamint teljessen hibátlan(minden skodabetegsége ki van javítva) ja persze mindíg kitünő olajat mobil 1 5w40 és kiváló alkatrészeket kapott.

Szia
Hasonlóan jártál mint én. Nekem ott a kocsi mellett már ajánlatot tett. Egy tabon jelölgette a dolgokat, ott helyben aláírtam,
egy héten belül utaltak. A lökhárítót is érdemes lenne cserélni, ha van valahol bontott. Ha hegesztik és újra fújják, baromi vastag lesz rajta a
festék.
Itt elég sok cucc forog, és vannak nagytételben bontós emberek is:
https://www.facebook.com/groups/604242259720910/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 13, 2019 6:56 pm 

kugyu21 írta:
feketete írta:
Az avultatásnál a biztosítok ugy számolnak , hogy a beépített uj alkatrészekkel "nő" a jármü értéke ezért avultatnak. Meg egy 300 ezret érő autóra felesleges ugyan annyit költeni javításra érdemesebb ujjat venni. 300 ezers autónál talán csak a felét 150 ezret fizetnek ki e fölött gazdasági totál van.

Egy 500 ezret futott autónak a motor felújítása, kuplungcseréje, stb., valóban növeli/növelheti a jármű értékét. Egy koccanáskor nem ezek sérülnek. Egy 300 ezret érő autó karosszéria javításával is javulhat az állapota, de ez sem biztos. Egy 11éves, garázsban tartott gyári galvanizált Fábia karosszária javításával viszont egészen biztosan nem. Ezért azt, minden mérlegelés nélkül, ex catedra kijelenteni, hogy egy 10 évet éppen betöltött autó tulajdonosa jól jár az autója összetörésével és javíttatásával, mert nő az autója értéke, és ezért csak a felét fizetni neki a helyreállítási díjnak, na az szerintem mérhetetlen arcátlanság.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 13, 2019 2:38 pm 

feketete írta:
Az avultatásnál a biztosítok ugy számolnak , hogy a beépített uj alkatrészekkel "nő" a jármü értéke ezért avultatnak. Meg egy 300 ezret érő autóra felesleges ugyan annyit költeni javításra érdemesebb ujjat venni. 300 ezers autónál talán csak a felét 150 ezret fizetnek ki e fölött gazdasági totál van.

Egy 500 ezret futott autónak a motor felújítása, kuplungcseréje, stb., valóban növeli/növelheti a jármű értékét. Egy koccanáskor nem ezek sérülnek. Egy 300 ezret érő autó karosszéria javításával is javulhat az állapota, de ez sem biztos. Egy 11éves, garázsban tartott gyári galvanizált Fábia karosszária javításával viszont egészen biztosan nem. Ezért azt, minden mérlegelés nélkül, ex catedra kijelenteni, hogy egy 10 évet éppen betöltött autó tulajdonosa jól jár az autója összetörésével és javíttatásával, mert nő az autója értéke, és ezért csak a felét fizetni neki a helyreállítási díjnak, na az szerintem mérhetetlen arcátlanság.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2019 5:03 pm 

Autó: Fábia I 1,2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 12, 2019 10:33 am 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Sziasztok, szombaton sikeresen belémhajtottak, /groupama/ a biztosítoja a fickónak,most a kárszakértőt várom,a karosszérialakatos azt mondta hogy számla nélküli egyességre való kárrendezést kérjek ne számlássat mert ott nagy az avulási érték, valami ilyesmi. Kérném hogy aki járt már hasonlóképpen az segítsen,hogy mit tegyek.
http://www.simpleimageresizer.com/_uplo ... 1_1_99.jpg

Szia
Mindegy , hogy számlás vagy netto fizetős. 10 év felett 50%-ot avultat az összes alkatrésznél. Ehez nem kell karosszériás, nem is értem ezeket az elemeket
cserélni kell, nem lehet kikalapálni.
Egy faceliftes lökös, sárvédő, ajtó, gondolom dobborítás. A lökhárító és sárvédő találkozásánál az összefogó elem.
Olyan 300-400e között fogja belőni a kárt. Ennek a felét kifizetik, ha elfogadod kb egy hét alatt. Ha számlát viszel akkor max amennyit megállapított. Ha túlcsúszik ,akkor azt nem.
Példa képpen egy új ajtó, olyan 400e alapfestve.. +50e a fényezés..
Marad a bontó, és színazonosat kell keresni. Ajtó ~20-25e, sárvédő 10-15e, lökös 15-20e.+ Dob borítás, szerintem az egész 80e-ből megáll.
Ajtót, lököst, sárvédőt átszerelni max 2 óra, és abszolut könnyű.
100-120e marad fájdalom díjnak.
Ha szerelő csinálja, bontott cuccot épít be ő is, de a pluszt be fogja nyelni..
Ha nincs most éppen színazonos elem, az még elemenként plusz 30-40e költség.
Érdemes keresni feketét. Van skodás adok veszek facebook csoport ott is van cucc..

Ez egyébként elég nagy szemétség, hogy a 10 évesnél idősebb autók esetében automatikusan avultatják, mert pont a fábiánál, 17 évesen, ahol a gyári, kezelt lemez van, absolut makulátlan, ahol meg javítva lett ott már rozsdul. Tehát nem hogy nőt volna az autó értéke, hanem a sérüléssel romlott.
Az ingatlan biztosításnál pedig azt mondják: ne olyan értéken biztosítsam a házam, amennyit ér, hanem amennyiért újra lehetne építeni (persze ekkor nagyobb díjat kaszálnak). Akkor az autó esetében miért csak a "félig helyreállítást" fizetik ki?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 06, 2019 3:37 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Sziasztok, szombaton sikeresen belémhajtottak, /groupama/ a biztosítoja a fickónak,most a kárszakértőt várom,a karosszérialakatos azt mondta hogy számla nélküli egyességre való kárrendezést kérjek ne számlássat mert ott nagy az avulási érték, valami ilyesmi. Kérném hogy aki járt már hasonlóképpen az segítsen,hogy mit tegyek.
http://www.simpleimageresizer.com/_uplo ... 1_1_99.jpg

Szia
Mindegy , hogy számlás vagy netto fizetős. 10 év felett 50%-ot avultat az összes alkatrésznél. Ehez nem kell karosszériás, nem is értem ezeket az elemeket
cserélni kell, nem lehet kikalapálni.
Egy faceliftes lökös, sárvédő, ajtó, gondolom dobborítás. A lökhárító és sárvédő találkozásánál az összefogó elem.
Olyan 300-400e között fogja belőni a kárt. Ennek a felét kifizetik, ha elfogadod kb egy hét alatt. Ha számlát viszel akkor max amennyit megállapított. Ha túlcsúszik ,akkor azt nem.
Példa képpen egy új ajtó, olyan 400e alapfestve.. +50e a fényezés..
Marad a bontó, és színazonosat kell keresni. Ajtó ~20-25e, sárvédő 10-15e, lökös 15-20e.+ Dob borítás, szerintem az egész 80e-ből megáll.
Ajtót, lököst, sárvédőt átszerelni max 2 óra, és abszolut könnyű.
100-120e marad fájdalom díjnak.
Ha szerelő csinálja, bontott cuccot épít be ő is, de a pluszt be fogja nyelni..
Ha nincs most éppen színazonos elem, az még elemenként plusz 30-40e költség.
Érdemes keresni feketét. Van skodás adok veszek facebook csoport ott is van cucc..

Köszi Csabaa, sokat segítettél.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 1904  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra