Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. okt. 23, 2019 12:43 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28678 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 1912  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. okt. 11, 2019 8:44 pm 

to: Fekete
,,a fals a vezérlőt hülyiti meg,, + a sondat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 11, 2019 8:31 pm 

Autó: Fábia I 1,2
hubo44 írta:
jason95 írta:
Sziasztok! Van egy Skoda Fabia 1.2 HTP-m. Az autó 2003-as, 158.xxxkm van benne.
Az lenne a problémám hogy Debrecenből indultam Pestre főúton (kb230km) és Monorig bírta az autó, lefulladtunk menet közben. :falbav:
Úgy kezdődött a hibajelenség hogy előző este nehézkesen indult meg füstölt kb 2-3 percig, műszerfalon az aksi világított . Másnap reggel az indulás napján ugyanígy nehezen indult, hibajelenség ugyan ez. Aznap még mászkáltam a kocsival kb 20-30 km-t. Monortól Pestig (kb 30km) úgy kellett hazajönnünk párommal hogy a lefulladás után lefordítottam a kulcsot majd visszaindítottam a kocsit. Feltűnt ezután hogy rángat és ha 1000 alá ment a fordulat akkor leállt. :fejvak: Nagy nehezen hazaértünk Budapestre, majd az autó innen meg se moccan, nem akar indulni, önindító teker, motor rángatózik. 3 gyertya lett cserélve, 1-es hengernél gyújtrótrafó csere megvolt. Hiba kiolvasva. Aki tudna valamit tanácsolni megköszönném! :roll: Kép

merjetek kompresiot eš falšot sív a motor.

Dus a keverék . Ha falsot szív akkor a plusz levegő szegényiti a keveréket . kivéve ha a fals a vezérlőt hülyiti meg. " sok " inditózás után kiszedném a gyertyákat és megnézném melyik taknyos. 1 henger lehet az. De lehet hiba szivosor nyomásérzékelőnél , meg a hőérzékelőnél is. Leszedett légszürővel is megprobálnám beindítani. HA sok a benzin , benzinszagot is lehet érezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 11, 2019 7:43 pm 

jason95 írta:
Az lenne a problémám hogy Debrecenből indultam Pestre főúton (kb230km) és Monorig bírta az autó, lefulladtunk menet közben. :falbav:
Úgy kezdődött a hibajelenség hogy előző este nehézkesen indult meg füstölt kb 2-3 percig, műszerfalon az aksi világított . Másnap reggel az indulás napján ugyanígy nehezen indult, hibajelenség ugyan ez. Aznap még mászkáltam a kocsival kb 20-30 km-t. Monortól Pestig (kb 30km) úgy kellett hazajönnünk párommal hogy a lefulladás után lefordítottam a kulcsot majd visszaindítottam a kocsit. Feltűnt ezután hogy rángat és ha 1000 alá ment a fordulat akkor leállt. :fejvak: Nagy nehezen hazaértünk Budapestre, majd az autó innen meg se moccan, nem akar indulni, önindító teker, motor rángatózik. 3 gyertya lett cserélve, 1-es hengernél gyújtrótrafó csere megvolt. Hiba kiolvasva. Aki tudna valamit tanácsolni megköszönném! :roll: Kép

merjetek kompresiot eš falšot sív a motor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 11, 2019 6:11 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 11, 2019 5:55 pm 

hubo44 írta:
DDani írta:
hubo44 írta:
na ezeknel 1 elosto, meg sokot patani a gyújtáselosztó fej vad nad a jateka/lôťôg a rotor.
2 maga derťa kabelok at soktak utni.
3 gyójtótrafó it iš lathatatlan hajsal repedeš produkalt ijen.
mikor meg ezeket buťkôltuk akor minden/bôl volt 1darab eš 1-kent at rakočgatuk eš id ki surtuk a hibaš darabot.

ha jól értem, akkor a fentiek adott esetben gyújtáskimaradást okoznak. ez nem kerül be hibakódként az ecu-ba (motorvezérlőbe)?

ezeknel a (motorvezérlő meg kevešet tud.

Gyakorlatilag minden sebességfokozatban (1-5.) és különböző fordulatszámon előfordul a rángás. Kettesben alapjáraton meleg (70-90 fokos hűtővíz) motorral göröngyös földúton "csorogva,araszolva" a fordulatszámkijelző 1000 alatti értéket mutat, gyakorlatilag az alapjáratit (kb. 700-800 lehet) és ekkor érezhető a rángatozása, de nem fullad le nem áll le. Amíg nem melegszik be a motor, addig semmi rángást nem éreztem, gondolom ekkor még magasabban tartja a vezérlő az alapjárati fordulatszámot kb.1000-en és gondolom ekkor még egy ennek megfelelő "alap" vezérlést végez a motorvezérlő.
Van viszont egy hibakód, amit korábban töröltem de újra visszajött:

Component: MARELLI 4MV
1 Fault Found:
16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0420 - 35-10 - - - Intermittent

Lambdaszonda vagy annak kábele lehet rossz, vagy valami más is okozhat ilyet? Találkozott valaki már ilyen hibakóddal?

ui: rákerestem a hibakódra, és elképzelhető, hogy a második, katalizátor utáni szonda ad rossz jelet, mivel intermittent, magyarul időszakos, rendszertelen, lehet, hogy csak kontakthibás... holnap megnézem közelebbről....

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DDani pén. okt. 11, 2019 8:16 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 09, 2019 9:38 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
dajj írta:
Csabaa írta:
dajj írta:
Sziasztok!

Olyan gondom van hogy most a hideg reggeleken nem akar beindulni a vas, csak harmadik, negyedik indításra! Akksim új, a szivattyú hallom hogy búg rendesen! Az önindító teker-teker, de nem történik semmi, annyi hogy már többször volt hogy sípolt egyet és kidobta a piros kannát! A vicc az hogy eddig 6-10 fok körül csinálta, ma viszont a 0 fokban simán pöccre elindult! Mi lehet a gáz?

Szia
Vízhőfok jeladóra tippelek..

Ki tudom azt én is könnyen cserélni? Gondolom a termosztátnál leledzik.

Persze ki, kb 5 perc. De érdemes hideg motornál megtenni, ne forrázd le magad.. és a tágulási tartály kupakját is lecsavarni, hogy a nyomás is távozzon a rendszerből..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 09, 2019 5:51 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V HTP BME 2006
Csabaa írta:
dajj írta:
Sziasztok!

Olyan gondom van hogy most a hideg reggeleken nem akar beindulni a vas, csak harmadik, negyedik indításra! Akksim új, a szivattyú hallom hogy búg rendesen! Az önindító teker-teker, de nem történik semmi, annyi hogy már többször volt hogy sípolt egyet és kidobta a piros kannát! A vicc az hogy eddig 6-10 fok körül csinálta, ma viszont a 0 fokban simán pöccre elindult! Mi lehet a gáz?

Szia

Ki tudom azt én is könnyen cserélni? Gondolom a termosztátnál leledzik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 09, 2019 4:10 am 
Moderátor

dajj írta:
Sziasztok!

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 08, 2019 11:01 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V HTP BME 2006
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 08, 2019 1:16 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
Stuczi írta:
Tisztelet feketete!!
A Kérdeztem ,hogy hol lehet zárbetétet venni, és válaszul elküldted egy internet címet!
Ezt viszont nem tudom elérni, mert lajárt a domain név. Van még ötleted?

Szia
Hívd fel őket telefonon..

https://www.google.com/search?hl=hu-HU& ... gws_rd=ssl

szia nekem működik . kosárba tettem és onnan a regisztrációig jutottam , lehet regisztráció nélkül is vásárolni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 07, 2019 4:17 pm 
Moderátor

Stuczi írta:
Tisztelet feketete!!
A Kérdeztem ,hogy hol lehet zárbetétet venni, és válaszul elküldted egy internet címet!

Szia
Hívd fel őket telefonon..

https://www.google.com/search?hl=hu-HU& ... gws_rd=ssl

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 07, 2019 10:25 am 

Autó: Skoda Fabia 1,2 12V
Tisztelet feketete!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 06, 2019 10:29 pm 

DDani írta:
hubo44 írta:
https://www.comco.sk/veko-rozdelovaca-vemo-v10-70-0030-p1621679#/autodiely/seat/ibiza-ii-6k1/1-4-i-3961/rozdelovac-zapalovania-100148/

ez mechanikus?

Az enyémben elektronikus a gyújtáselosztás. Van benne egy fordulatszám jeladó is. Lehet az vagy annak a vezetéke kontakthibás?

a fejnek mind1 a gyújtáselosztás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 06, 2019 9:56 pm 

hubo44 írta:
https://www.comco.sk/veko-rozdelovaca-vemo-v10-70-0030-p1621679#/autodiely/seat/ibiza-ii-6k1/1-4-i-3961/rozdelovac-zapalovania-100148/

ez mechanikus?

Az enyémben elektronikus a gyújtáselosztás. Van benne egy fordulatszám jeladó is. Lehet az vagy annak a vezetéke kontakthibás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 06, 2019 8:27 pm 

https://www.comco.sk/veko-rozdelovaca-v ... ia-100148/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28678 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 1912  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra