Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd máj. 26, 2020 11:57 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28977 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 1932  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 5:09 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
wolf írta:
Köszönöm a linkeket Csabaa! De ez nem Fabia 1 es rajzok?

De igen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 19, 2019 7:30 pm 

Köszönöm a linkeket Csabaa! De ez nem Fabia 1 es rajzok?

Csabaa írta:
wolf írta:

Köszönöm a segítséget! Igazából a legjobb az lenne ha arra az ágra kötném ahová a gyári ülésfütést is tervezték. Az F12 es biztosíték elég vékony az 5Amperével.
Csabaa ilyen jó kis rajzokat én honnan tudnék beszerezni? Ez valamilyen programból van exportálva?

https://mega.nz/#F!W8AVhIJK!PIlHqG5OscJB2bz-4PbmZg

https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

https://mega.nz/#F!utQDEZDC!H0zidGvObzUl9wSwh94WQw

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 10:36 pm 

Autó: Fabia
Petyesz írta:
Pedro írta:
Sziasztok!Új vagyok itt,de szeretnék kérdezni egy dolgot!Adott egy Fabia 2001, 1.4Mpi motoros gépjármű,és azt érzékeltem,ha bekapcsolom a fűtést a fokozatgombokkal,hirtelen olyan olajos/benzin illat csap meg az utastérben!Az mitől lehet?Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!
Esetleg vizsgáld meg a kartergáz csövet is, nincs-e kirepedezve. A műanyag motorburkolat levétele után lehet hozzáférni, az olajbeöntő oldalán lévő vastag gumicső. Nekem attól volt büdös...

Szia!
A kocsi most műszakizott,a kartergáz cső tavaly volt kicserélve,mint a kipufogó rendszer is!Esetleg nem valami tömítés lehet a bibi a motortérnél?Nem vagyok autószerelő,csak próbálok gondolkodni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 9:15 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Pedro írta:
Sziasztok!Új vagyok itt,de szeretnék kérdezni egy dolgot!Adott egy Fabia 2001, 1.4Mpi motoros gépjármű,és azt érzékeltem,ha bekapcsolom a fűtést a fokozatgombokkal,hirtelen olyan olajos/benzin illat csap meg az utastérben!Az mitől lehet?Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!
Esetleg vizsgáld meg a kartergáz csövet is, nincs-e kirepedezve. A műanyag motorburkolat levétele után lehet hozzáférni, az olajbeöntő oldalán lévő vastag gumicső. Nekem attól volt büdös...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 8:52 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
[quote="Pedro"]Sziasztok!Új vagyok itt,de szeretnék kérdezni egy dolgot!Adott egy Fabia 2001, 1.4Mpi motoros gépjármű,és azt érzékeltem,ha bekapcsolom a fűtést a fokozatgombokkal,hirtelen olyan olajos/benzin illat csap meg az utastérben!Az mitől lehet?Válaszokat előre is köszönöm![/quote

nézd kőrbe a motort van e rajta valahol folyás , nézd meg a befecskedező sort. A kipufogó valahol nem repedt ( elől) az is bedolgozhat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 8:29 pm 

Autó: Fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 7:22 pm 
Moderátor

wolf írta:

Köszönöm a segítséget! Igazából a legjobb az lenne ha arra az ágra kötném ahová a gyári ülésfütést is tervezték. Az F12 es biztosíték elég vékony az 5Amperével.
Csabaa ilyen jó kis rajzokat én honnan tudnék beszerezni? Ez valamilyen programból van exportálva?

https://mega.nz/#F!W8AVhIJK!PIlHqG5OscJB2bz-4PbmZg

https://mega.nz/#F!ys4XTRiT!rrvC0sTaWQVOZWzJFD2NUg

https://mega.nz/#F!utQDEZDC!H0zidGvObzUl9wSwh94WQw

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 7:13 pm 

Csabaa írta:
adrián írta:
wolf írta:
Sziasztok! Ülésfűtést szeretném bekötni valahova ahol gyújtás ráadással van csak áram.
A szivargyújtó nem jó ott mindig van áram. Ha valaki tudna segíteni, elektronikai rajzon eligazodom.
Köszönöm.

hello.probald meg a radional van egy alando aram es egy amikor a gyujtast ra adod.altalaan sarga kael onnan tudnal levenni aramot.es akkor van aram amikor a gyujtast ra teszed

Sziasztok
Mivel fűtés ez is, a fűtés körbe keress egy pontot:
Kép

F12 , F68 biztosíték után.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 12:03 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 matrix
Sziasztok!
Segítséget kérek, hátsó ablakmosó fúvóka cseréjével kapcsolatban,
a régi letört és nem tudom kivenni, emiatt az uj fúvókát nem tudom
belerakni.Köszi előre is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 18, 2019 8:14 am 
Moderátor

adrián írta:
wolf írta:
Sziasztok! Ülésfűtést szeretném bekötni valahova ahol gyújtás ráadással van csak áram.
A szivargyújtó nem jó ott mindig van áram. Ha valaki tudna segíteni, elektronikai rajzon eligazodom.
Köszönöm.

hello.probald meg a radional van egy alando aram es egy amikor a gyujtast ra adod.altalaan sarga kael onnan tudnal levenni aramot.es akkor van aram amikor a gyujtast ra teszed

Sziasztok
Mivel fűtés ez is, a fűtés körbe keress egy pontot:
Kép

F12 , F68 biztosíték után.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 17, 2019 3:53 pm 

Autó: fabia
wolf írta:
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 16, 2019 5:30 pm 

Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 8:59 am 
Moderátor

fabia69 írta:
Sziasztok!
Valakinek lenne ötlete, hogy hogyan lehetne leszívni a tankból a benzint egy legújabb Skoda fabia kombiból?
Előre is köszi!

Szia
Ha olyan a kialakítása ,mint a régebbieknek, akkor az ülés alatt a benzinpumpával, külön tápot adva neki..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2019 5:04 pm 

Sziasztok!
Valakinek lenne ötlete, hogy hogyan lehetne leszívni a tankból a benzint egy legújabb Skoda fabia kombiból?
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 06, 2019 7:10 am 
Moderátor

feketete írta:
Csabaa írta:
andravic írta:
Tisztelt Club! Köszönöm a befogadást!
Tanácsot szeretnék kérni, 11 éves fábia sedanom van, 1,5 éve vásároltam kb 2000 km-t mentem azóta vele. Szervízkulcs INSP felirat kezdett villogni. Kérdésem, hogy el kell-e vinnem szervizbe a kocsit most, vagy várhatok januárig, amikor műszakis lesz?

Szia
Az insp , az ellenőrző szervizt jelenti. 30ekm vagy 365 naponta esedékes. Ilyenkor érdemes kicsit figyelmesebben átnézni a kocsit.
A pollen és a levegőszűrő cseréjének is 30ekm az intervalluma. Természetesen az éves vagy 15ekm-s olajcserével ez megtörtént nem kell foglalkozni vele. Levegőszűrőt érdemes azért évente cserélni, a pollennel el lehet járni akár többet is.
Ha benyomva tartod a napi számláló nullázó gombját, és közben gyújtást kapcsolsz, néhány másodperc múlva nullázódik a jelzés.

amilyen kevés kilométert mész vígan kibírja. A gyárak meghatározták , hogy milyen kilométerenként mit kell cserélni, ellenőrizni hogy a kocsi egy laikusnak is mindig üzembiztosan működjön. A magas szervizárak miatt az ügyfelek, lustaság miat meg a szervizek nem mindig pontosan tartják be az utasításokat . egy megbízható szerelő , szervíz aranyat ér.

Azt hittem a trafó csere már volt.. Ha marad a hiba ,utána jön a nyomásmérés,ezért kezdtem ezzel..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28977 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 1932  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra