Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:46 pm 

djmcs írta:
Sziasztok
Az 1.9SDi-ben következő olajcserénél aktuális lesz egy vezérlés csere is (170ezer km) az előző 91ezernél volt benne. Kérdésem hogy a vízpumpát is cseréljem vagy azt elég lesz akkor ha ereszt?
Arról sajnos nincs információm hogy előzőleg mikor lett cserélve vagy volt-e egyáltalán. Bár vezetett szervízkönyves de erre konkrétan nincs vonatkozó bejegyzés.

Ajanlanam pumpat iš čerelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:39 pm 

Autó: Fabia Best
[/quote]
Köszi a gyors választ! Ez a hang ez lehet hogy melegedik úgy jön elő? valami ciripelést...hallok a veztérlés felöl..hidegen nem nagyon..aztán picit erősödik..friss olaj van...fagyálló fékfolyadékok minden cserélve..[/quote] Hali.A lánc csörögni zörögni szokott ciripelni nem.Esetleg nem a hosszbordás szíj lehet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:18 pm 

Autó: Fabia 1.4MPI
Sziasztok
Az 1.9SDi-ben következő olajcserénél aktuális lesz egy vezérlés csere is (170ezer km) az előző 91ezernél volt benne. Kérdésem hogy a vízpumpát is cseréljem vagy azt elég lesz akkor ha ereszt?
Arról sajnos nincs információm hogy előzőleg mikor lett cserélve vagy volt-e egyáltalán. Bár vezetett szervízkönyves de erre konkrétan nincs vonatkozó bejegyzés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 7:23 pm 

Autó: fabia
Szesze írta:
hubo44 írta:
Sono golf írta:
Üdv! tegnap vásároltam egy fabia 1.4 mpi motoros csodát...131 e km...és eddig nem volt cserélve a vezérlése...semmilyen papírom nincs..valaki segítene mik a csereperiódusok? köszönöm

Ninč meg sabva ha hangoš akor čere.
Csak ha már szörnyű hangja van akkor érdemes cserélni,mert az enyém 40000 km futott,de már csörög rendesen.Nem tudom,de valamiért az eredeti jobban bírja mint amit utána rak bele az ember.Az Mpi-k vezérlése egyébként örök és sem átugrani sem elszakadni nem szokott.Én a Skodapatikától vettem gyári Skodás dobozba elvileg eredeti láncot,de 40000 után úgy csörög mintha ki sem cseréltem volna.Most vagy ez a lánc jóval szarabb mint amivel összerakták vagy a Patikába adtak valami hamisítványt.

Köszi a gyors választ! Ez a hang ez lehet hogy melegedik úgy jön elő? valami ciripelést...hallok a veztérlés felöl..hidegen nem nagyon..aztán picit erősödik..friss olaj van...fagyálló fékfolyadékok minden cserélve..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 9:06 pm 

Autó: Fabia Best
hubo44 írta:
Sono golf írta:
Üdv! tegnap vásároltam egy fabia 1.4 mpi motoros csodát...131 e km...és eddig nem volt cserélve a vezérlése...semmilyen papírom nincs..valaki segítene mik a csereperiódusok? köszönöm

Csak ha már szörnyű hangja van akkor érdemes cserélni,mert az enyém 40000 km futott,de már csörög rendesen.Nem tudom,de valamiért az eredeti jobban bírja mint amit utána rak bele az ember.Az Mpi-k vezérlése egyébként örök és sem átugrani sem elszakadni nem szokott.Én a Skodapatikától vettem gyári Skodás dobozba elvileg eredeti láncot,de 40000 után úgy csörög mintha ki sem cseréltem volna.Most vagy ez a lánc jóval szarabb mint amivel összerakták vagy a Patikába adtak valami hamisítványt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 8:47 pm 

Sono golf írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 7:54 pm 

Autó: fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 23, 2017 9:12 pm 

Autó: Fabia II Kombi 1,4 16V (2009)
Csabaa írta:
mikrobi74 írta:
Helló !

Állítólag létezik lista a cserélendő alkatrészekről (km futás). Ha valakinek van ilyen ,közkincsé tehetné?!
Üdv! :D :help:

Szia
https://mega.nz/#!30Y1yI4I!JMCmDiSymBUc ... scrW85Pb_Q
Ennek az elején egy-két dolgot felsorol.

Hali

Ilyenetek van fabia II-höz is?
Gondolom nagyon hasonló a feltöltötthöz, de ha van külön az enyémhez is, akkor azt szívesen elfogadnám :)
(Elsősorban 1,4 16V 2009-es benzines kombihoz érdekelne)

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 10:33 am 

Autó: 2001 Fabia 1.4 MPI AME
stockey írta:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Van egy Skoda Fabiám, 1.2 benzines, 3 hengeres, 47 kW-os, 12 szelepes, ferdehátú, 2004-es évjáratú, motorkódja: AZQ
alváza 6Y4-es.
Szűrőket akarok benne cserélni és gyújtógyertyát.
A Bárdi Autó honlapján nézegetem az alkatrészeket és néhány problémába ütközök a böngészés során:

- üzemanyagszűrő esetében, hiába szűkítem le a keresést erre a fabiára, még így is van, amire nem tudok válaszolni, mert ezen belül is vehetek kétfélét: olyat ami üzemanyag visszavezetéssel szerelt járművekhez való és olyat ami anélkülihez.
Honnét tudjam hogy az én autóm melyik fajta?

- olaj- és levegőszűrő esetében meg az a problémám hogy találok kb. 6-8 db szűrőt ami ehhez a fajtához kell, de amikor megnézem a műszaki adatokat, akkor van 1-2 mm eltérés az alkatrészek között...
Honnét tudjam hogy az én autómhoz melyik fajta kell?

- gyújtógyertya esetében pedig az elektróda-távolság a kérdés, ott is vannak olyanok h az egyik 0,9 mm-es a másik meg 1 mm-es hézagtávolságú...

Vagy esetleg ezek nem annyira nagy számok hogy aggódni kellene miattuk?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!

Amennyire én utána tudtam nézni
3 bar-os benzinszűrő kell bele,ami azt engedi feltételezni,hogy 3 csöves.Ezt könnyen eldöntheted,alánézel a kocsinak a jobb hátsó kerék előtt,a padlólemezbe van süllyesztve a benzinszűrő.Ott megláthatod,hogy 2 vagy 3 cső megy rá. (És a tévedés jogát fenntartva ha már úgyis arra jársz ellenőrizd a nyomás értékét is,mert Fabiához van 4 bar-os szűrő is,valahova csak ráírták.)

Az olajszűrűt nagyjából le tudod méretezni,bár szerintem 1-2 mili nem mérvadó.Ugyanez a levegőszűrőnél,itt a forma a döntő paraméter.

Gyújtógyertyának az NGK ZFR5P-G vagy Bosch F7HER2 írja,no ezeknek megfelelő tulajdonságú kell. Egyébként az NGK -nál 0.8, Bosch -nál 0.9 -es elektróda távolságot jelöl az írás.
De visszább ajánlották ezek helyett a BRISK DOX15LE gyertyát is például.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 9:13 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Van egy Skoda Fabiám, 1.2 benzines, 3 hengeres, 47 kW-os, 12 szelepes, ferdehátú, 2004-es évjáratú, motorkódja: AZQ
alváza 6Y4-es.
Szűrőket akarok benne cserélni és gyújtógyertyát.
A Bárdi Autó honlapján nézegetem az alkatrészeket és néhány problémába ütközök a böngészés során:

- üzemanyagszűrő esetében, hiába szűkítem le a keresést erre a fabiára, még így is van, amire nem tudok válaszolni, mert ezen belül is vehetek kétfélét: olyat ami üzemanyag visszavezetéssel szerelt járművekhez való és olyat ami anélkülihez.
Honnét tudjam hogy az én autóm melyik fajta?

- olaj- és levegőszűrő esetében meg az a problémám hogy találok kb. 6-8 db szűrőt ami ehhez a fajtához kell, de amikor megnézem a műszaki adatokat, akkor van 1-2 mm eltérés az alkatrészek között...

- gyújtógyertya esetében pedig az elektróda-távolság a kérdés, ott is vannak olyanok h az egyik 0,9 mm-es a másik meg 1 mm-es hézagtávolságú...

Vagy esetleg ezek nem annyira nagy számok hogy aggódni kellene miattuk?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 11:36 pm 

Csabaa írta:
karika76 írta:
Sziasztok!
180 000 km-nél van esedékes csere? A Csaba által feltett linken (amit nagyon köszönök!) 150 és 240e km van megadva. Ezek szerint ha nincs különösebb gond akkor 180e-nél nem kell cserélni semmit?

Szia
Nincs semmi kötelező.
Gondolom egy váltóolaj, egy hűtőfolyadék csere már volt valamikor.

Nagyon köszönöm. Igen, olaj és hűtőfolyadék csere az megvolt közben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 10:24 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
karika76 írta:
Sziasztok!
180 000 km-nél van esedékes csere? A Csaba által feltett linken (amit nagyon köszönök!) 150 és 240e km van megadva. Ezek szerint ha nincs különösebb gond akkor 180e-nél nem kell cserélni semmit?

Szia
Nincs semmi kötelező.
Gondolom egy váltóolaj, egy hűtőfolyadék csere már volt valamikor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 9:25 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 6:52 pm 

megjött az emag-os valeo szett

SKODA Fabia 1 (6Y) 1999-2007 Ablaktörlő lapát szett 2db (525+475mm) VALEO FIRST"

korrekt volt az emag. felraktam, egy gond van a vezető előtti törlön van egy szárnyacska légterelő valami. gondolom ez a gyári. azt át kéne szerelni. szerintem ezt hagyom max ha hangja van pályatempónál. kipróbálom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 07, 2017 1:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
mikrobi74 írta:
Helló !

Állítólag létezik lista a cserélendő alkatrészekről (km futás). Ha valakinek van ilyen ,közkincsé tehetné?!
Üdv! :D :help:

Szia
https://mega.nz/#!30Y1yI4I!JMCmDiSymBUc ... scrW85Pb_Q
Ennek az elején egy-két dolgot felsorol.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra