Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 04, 2009 6:27 pm 

Wonderboy02 írta:
Sziasztok!

A Segítségeteket szeretném kérni.

1.4 PD TDI-s, 2006-os Fábiámon készülök a 60e km-s szervizre(15e szervizintervallummal). A garancia már lejárt ezért magam szerzem be az alkatrészeket, de az olaj választás kifogott rajtam.

2 pályázó van.
Egy: Castrol Egde 5W-30
Kettő: Castrol Magnatec 5W-40.
Ezek minősítési adataiban csak a VW 505 00 szerepel.

Megfelelő-e ez a választás, noha a kezelési útmutatóban VW 505 01 szerepel??
Tudtok ajánlani valamit?

Előre is köszönöm.

Üdv:
Wonderboy02

Nagy betűvel: NEM JÓ!

A PD elemeknek speciális kenésre van szüksége, amit csak a fenti specifikációval jelzett olaj tud. Még ha neked csak 3 is van, akkor is 150 ezer+munkadíj az elemek cseréje.

Ha Castrolt szeretnél, akkor a következő olajat kellene használnod:
CASTROL EDGE TURBO DIESEL SAE 5W-40

http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7032250

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 04, 2009 6:22 pm 

Az általad említett olajok inkább benzinesbe valók. A PD TDI -hez a következő való:
http://www.olajshop.hu/kereses/castrol/ ... y=505%2001

Wonderboy02 írta:
Sziasztok!

1.4 PD TDI-s, 2006-os Fábiámon készülök a 60e km-s szervizre(15e szervizintervallummal). A garancia már lejárt ezért magam szerzem be az alkatrészeket, de az olaj választás kifogott rajtam.

2 pályázó van.

Tudtok ajánlani valamit?

Előre is köszönöm.

Üdv:
Wonderboy02

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára poles szer. feb. 04, 2009 6:27 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 04, 2009 5:08 pm 

Sziasztok!

2 pályázó van.

Tudtok ajánlani valamit?

Előre is köszönöm.

Üdv:
Wonderboy02

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 25, 2009 10:51 am 

koty írta:
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes e vinni az autót garanciális szervízbe,amikor már csak a kasznira van garancia (3 év után ) ?
Olajat milyen időközönként kell cserélni.
Előre is kösz.

Ez csak a te döntésed lehet, te tudod, hogy mennyi pénzt szánsz rá, megéri-e neked a karosszériára adott garancia.

Olajat normál intervallumú autónál évente vagy 15000 kilométerenként kell cserélni, attól függ melyik jön el előbb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 25, 2009 7:28 am 

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes e vinni az autót garanciális szervízbe,amikor már csak a kasznira van garancia (3 év után ) ?
Olajat milyen időközönként kell cserélni.
Előre is kösz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: fogasszíj csere
HozzászólásElküldve: kedd jan. 20, 2009 8:37 am 

norwood írta:
Sziasztok, 90000 km-es szervízre és műszaki vizsgára vittem a márkaszervízbe az autót (Skoda Fabia 1,4 2005). A szervízkönyv szerint 90000 km-nél a fogasszíjat _ellenőrizni kell_, 120000 km-nél _cserélni_. Felvették a munkát és közölték, hogy 200.000 Ft lesz, mivel fogasszíjat és vízpumpát kell cserélni (80 eFt az alkatrész), mindezt anélkül, hogy a kocsit megnézték volna.

Kérdésemre, hogy muszáj-e kicserélni a fogasszíjat, azt mondta a munkafelvevő, hogy 95000 km-nél szét fog szakadni, és kisebb rombolást visz végbe a motorban.

Kicsit össze vagyok zavarodva. Egyrészt 200 eFt nagyon sok, a kocsi értékének több mint 10 százaléka, másrészt egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy tényleg cserélni kell, attól tartok, hogy csak rám akarják tukmálni.

Mi a tapasztalatotok, illetve aki estleg ért hozzá, valóban ajánlatos cserélnem?

Ne legyél saját magad ellensége és fogadd meg poles tanácsát. Kidobott pénz a márkaszervíz, a hozzáértésről ne is beszéljünk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: fogasszíj csere
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 19, 2009 10:10 pm 

Már nem garis úgy értelmezem. Ha hamarabb cseréled az soha nem baj, de sztem ne márkaszervízben cseréltesd, kérdezd meg máshol (pl kobe vagy doni) mennyit kóstál ez a mutatványsor. Sztem többtízezerrel kisebb ajánlatot is fogsz kapni.
Pl a patikában 1.4 16V gyári vezérműszett 49e, a pumpa 18e, ez biza csak 67e, nem pedig 80. Olajat, szűrőket sztem kapsz 20e-ből ez összevissza max 90e Ft. Munkadíjnak meg túl vastag lenne 110e Ft pár órás munkáért...
Az esedékességet illetően a patikában is 90e km-t írnak cserére.

norwood írta:
Sziasztok, 90000 km-es szervízre és műszaki vizsgára vittem a márkaszervízbe az autót (Skoda Fabia 1,4 2005). A szervízkönyv szerint 90000 km-nél a fogasszíjat _ellenőrizni kell_, 120000 km-nél _cserélni_. Felvették a munkát és közölték, hogy 200.000 Ft lesz, mivel fogasszíjat és vízpumpát kell cserélni (80 eFt az alkatrész), mindezt anélkül, hogy a kocsit megnézték volna.

Kérdésemre, hogy muszáj-e kicserélni a fogasszíjat, azt mondta a munkafelvevő, hogy 95000 km-nél szét fog szakadni, és kisebb rombolást visz végbe a motorban.

Kicsit össze vagyok zavarodva. Egyrészt 200 eFt nagyon sok, a kocsi értékének több mint 10 százaléka, másrészt egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy tényleg cserélni kell, attól tartok, hogy csak rám akarják tukmálni.

Mi a tapasztalatotok, illetve aki estleg ért hozzá, valóban ajánlatos cserélnem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fogasszíj csere
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 19, 2009 4:04 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Köszi
HozzászólásElküldve: kedd jan. 13, 2009 2:22 pm 

Szerintem párban elég cserélni, mivel eleve más elvű, másként kopó az első-hátsó fék. Ha még bőven van rajta, akkor az még pár évet is kibírhat.
Nekem 60e körül még nem volt cserélve semelyik, bár az első fogyóban van...

kicsidj írta:
Sziasztok

Köszi a választ....
akkor azthiszem idén egy fékbetét csere,fékolaj csere pollenszürő csere lessz csak....meg lehet egy üzemanyagszürőt veszek még...

tavaly novemberben volt:
olaj+szürő
levegőszürő.

azt esetleg tudjátok hogy fékbetét cserekor hogy van csak az elsőt vagy a hátsót is cserélik?
ahogy néztem csak a betét kopott a tárcsa egyáltalán nem vállas.......
a hátsót meg nemtom mennyit birnak....
szerintem az még a gyári......
mondjuk az első is....
Köszi a segítséget!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: kedd jan. 13, 2009 8:49 am 

Sziasztok

Köszi a választ....
akkor azthiszem idén egy fékbetét csere,fékolaj csere pollenszürő csere lessz csak....meg lehet egy üzemanyagszürőt veszek még...

tavaly novemberben volt:
olaj+szürő
levegőszürő.

azt esetleg tudjátok hogy fékbetét cserekor hogy van csak az elsőt vagy a hátsót is cserélik?
ahogy néztem csak a betét kopott a tárcsa egyáltalán nem vállas.......
a hátsót meg nemtom mennyit birnak....
szerintem az még a gyári......
mondjuk az első is....
Köszi a segítséget!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: alkatrészcsere
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 7:31 pm 

Sziasztok!Én most 100000 nél cserélek fagyállót.Váltóolajra azt mondják nem kell cserélni azt kicseréltem 80000-nél,60000-nél benzinszűrőt,olajat olajszűrőt légszűrőt 10000-ként szoktam,gyertyát 60000-nél.Illetve sok függ attól ki mennyire igényes és persze a pénztárca.Sziasztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 12:58 pm 

Fékfolyadékot két évente illik cserélni.Nálam még nem volt pedig 6 éves a kocsi :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 11:47 am 

A levegő és pollenszűrőt én olajcserével egyidejűleg szoktam, bár asszem a könyv ritkábban említi. Igazából látszik h szürke-e vagy szép tiszta. Ha 30-nál volt cserélve, lehet ez nem kell, ez függ a környezettől is.

Gyertya 60e km

Üzemanyagszűrő 60e km, de van szervíz, ahol a jó magyar benzin miatt hamarabb javasolják. (Van, ahol meg csak akkor ha már nem megy át rajta a benzin...)

A hűtőfolyadékra, fékfolyadékra hirtelen nem tudok adatot, de hagyok másoknak is teret... :)

kicsidj írta:
Sziasztok kedves Fabiás társaim

egy olyan kérdésem és kérésem lenne hogy azt szeretném megtudni mik azok az alkatrészek amiket a szervizben is cserélnének........
az olaj az ok évente....a szürővel

most van benne 41000
45-nél mit kell megcsináltatni?
jó lenne ha valaki le tudná irni részletesen mit mikor cserélnek szervizben....
mondjuk ugy 100-ezerig....
mert fogalmam sincs mik azok az alkatrészek amik időszakosan cserére szorulnak....
vagy mit kell megnézetnem......
Előre is Köszönöm a válaszotokat.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Időszakosan Cserélendő alkatrészek
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 12, 2009 10:13 am 

Sziasztok kedves Fabiás társaim

egy olyan kérdésem és kérésem lenne hogy azt szeretném megtudni mik azok az alkatrészek amiket a szervizben is cserélnének........
az olaj az ok évente....a szürővel

most van benne 41000
45-nél mit kell megcsináltatni?
jó lenne ha valaki le tudná irni részletesen mit mikor cserélnek szervizben....
mondjuk ugy 100-ezerig....
mert fogalmam sincs mik azok az alkatrészek amik időszakosan cserére szorulnak....
vagy mit kell megnézetnem......
Előre is Köszönöm a válaszotokat.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ventillátor
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 15, 2008 5:42 pm 

sziasztok!
Megvolt a vezérműszíj csere,, és az ált.szervíz. 120.000 Ft, vezérműszíj, görgők, szűrök... ( ebben18 e ft munkadíj.. ) a Motor rendben van hálisten, a ventilátorral volt némi gond, azért volt a "kulcskihúzásos" málör. Viszont ami némileg felidegesített, még jó, hogy szorgalmaztam - meg pénzem is volt - a cserére ( 88.000 km) mert az egyik szűrőre rá volt írva hogy 120.000 km! ami eddig a szerelő szerint nem volt cserélve! tehát valahogyan visszatekerték a km állást.. hm,, most minden ok, pénzem sincs, viszont a kocsi rendben. Egy kis jobbra húzás van, ha a kormányt elengedem,, na de az egy kis kiegyensúlyozás és kész... ennyi! kösz a figyelmet ;)
Rájk

poles írta:
Ugye nem az a kérdés hogy a motor vagy a ventillátor zúg-e? :) Ezt azért illene tudni megkülönböztetni csukott szemmel is...

Rájk írta:
szia Goes

Van egy ötlet ami hihető a slusszkulcskihúzás utáni működésre. A véleményed érdekelne..
Szóval mivel ez a jelenség akkor volt amikor az autó sokat ment kis távokat, egyes kettes váltásban, a motor jobban felmelegedhetett, és a hűtő ventilátor rákapcsolt, mert nem volt elegendő "menetszél",, ettől volt érzékelhető a "visszabúgás" is az autónak, valamint amikor leálltam, slusszkulcs ki, aztán még egy két mp-et ment a ventilátor,, ezért nem tudtam mi van :idea:
Nos? Vélemények? Tapasztalatok?
:) :) :) :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 548 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra