Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. okt. 19, 2018 1:14 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 582 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 04, 2009 3:05 pm 

Szia Poles, köszi a gyors választ.
Szilentek valóban be vannak repedezve :-(
Ami a többiz illeti valóban nem volt cserélve, kezdetektől nállam van a járgány.
Neked melyik műhely a befutó?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 04, 2009 2:52 pm 

Féktárcsa, fékbetét szemrevételezéssel, méréssel ellenőrizhető, ez alapján eldönthető. 110e-nél már igencsak vékony lehet ha valóban nem volt cserélve.
Minden ár attól függ, milyen anyag kerül bele, csak ennek tudatában lehet megmondani jó "vétel" volt-e.
Tárcsa:6-10e /db
Betét:8-12e /szett
Gyertyák: 3-5e /4db
Üzemanyagszűrő: 6e
Lánc és lánckerekek kb 5e Ft szettben.

Ellenőrizendők a szilentek (6-8e /pár), valószínűleg azok is cserések lesznek. Ahhoz még dukál egy futóműállítás is.

madocsa írta:
Sziasztok!
Van egy 2003-as 1,4 Best Fábiám (50kw), 110 ezer km van benne, viszont gyakorlatilag az olajon, olajszűrőn, levegőszűrőn és pollenszűrőn kívül még soha semmit nem cseréltettem rajta.
Most lassan esedékes a következő olajcsere, és ha jól olvasgattam a bejegyzéseket a fentieken kívül még esedékesek lennének a következők: féktárcsa, fékbetét, üzemanyagszűrő, fékolaj, gyertyák, és ha már ott vagyok, vezérműlánc feszítócsapágyak és vízpumpa cserét is megejteném (de ha jól olvastam ennél a modellnél 120e km-nél kell a csere).
Véleményeteket szeretném kérni, hogy
- szerintetek a fentiekre mind szükség van-e
- kb mennyire fog ez a pénztárcámnak fájni
- és tudnátok-e ajánlani egy korrekt szerelőt/szervízt, ahol be lehet menni a műhelybe, nem néznek át az emberen, nagyjából elmondják, hogy mi micsoda és meg lehet vármi míg elkészül a járgány. Szakszervíz a rettentő negatív személyes tapasztalatok miatt kizárva.
előre is köszönöm a segítségeteket,
üdv,
madocsa

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 04, 2009 12:42 pm 

Sziasztok!
Van egy 2003-as 1,4 Best Fábiám (50kw), 110 ezer km van benne, viszont gyakorlatilag az olajon, olajszűrőn, levegőszűrőn és pollenszűrőn kívül még soha semmit nem cseréltettem rajta.
Most lassan esedékes a következő olajcsere, és ha jól olvasgattam a bejegyzéseket a fentieken kívül még esedékesek lennének a következők: féktárcsa, fékbetét, üzemanyagszűrő, fékolaj, gyertyák, és ha már ott vagyok, vezérműlánc feszítócsapágyak és vízpumpa cserét is megejteném (de ha jól olvastam ennél a modellnél 120e km-nél kell a csere).
Véleményeteket szeretném kérni, hogy
- szerintetek a fentiekre mind szükség van-e
- kb mennyire fog ez a pénztárcámnak fájni
- és tudnátok-e ajánlani egy korrekt szerelőt/szervízt, ahol be lehet menni a műhelybe, nem néznek át az emberen, nagyjából elmondják, hogy mi micsoda és meg lehet vármi míg elkészül a járgány. Szakszervíz a rettentő negatív személyes tapasztalatok miatt kizárva.
előre is köszönöm a segítségeteket,
üdv,
madocsa

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 27, 2009 4:47 pm 

Persze, le lehet ott is ereszteni, de szerintem kb. még fél liter bent marad, és azt akartam, hogy minél jobban kijöjjön a régi. Ne nagyon legyen keverve az új a régivel. Réginek azért már elég fekete színe volt, igaz 89 ekm- nél cseréltem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 27, 2009 3:48 pm 

dombi7 írta:
Van, aki azt mondja élettartamra van feltöltve, van aki azt mondja 60ekm-ként kell cserélni.
Egy érdekes dolog, ami nálam volt haverom autója 2001-es Fabia 1,4MPI AQW motorkódú, nála a váltón megvan az olajleeresztő csavar, az enyém 2002-es Fabia 1,4 MPI AQW motorkódú, nálam már nincs az öntvényben leeresztő csavar. Mondjuk én, így is lecseréltem nagyon vékony slagon keresztül leszívtam a benne lévő olajat kb. 2 liter, ugyanennyi időbe is telt még lejött /2 órába/.

Talán még a tolatólámpa kapcsoló furatán leereszthető, ha nincs csavar.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 26, 2009 12:07 pm 

Van, aki azt mondja élettartamra van feltöltve, van aki azt mondja 60ekm-ként kell cserélni.
Egy érdekes dolog, ami nálam volt haverom autója 2001-es Fabia 1,4MPI AQW motorkódú, nála a váltón megvan az olajleeresztő csavar, az enyém 2002-es Fabia 1,4 MPI AQW motorkódú, nálam már nincs az öntvényben leeresztő csavar. Mondjuk én, így is lecseréltem nagyon vékony slagon keresztül leszívtam a benne lévő olajat kb. 2 liter, ugyanennyi időbe is telt még lejött /2 órába/.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 26, 2009 11:19 am 

Elvileg élettartamra van feltöltve úgy tudom.

Pepe85 írta:
De csak tényleg általánosságban egy pár dolog:

Féktárcsa: 60-90e km
Fékbetét: 30-60e km
Gyertya: 30-60e km
Kerékcsapágy: 150-200e km
Hátsó fékpofa:100-150e km
Féltengely csukló: 150-200e km
Futómű gömbfejek: 100-120e km
Szilentek: 60-100e km

Köszi az infókat, még egy olyan kérdésem lenne, hogy váltóolajat milyen gyakran vagy hány km-ént kell cserélni?[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 26, 2009 11:18 am 

Szilentek: 60-100e km[/quote]

Köszi az infókat, még egy olyan kérdésem lenne, hogy váltóolajat milyen gyakran vagy hány km-ént kell cserélni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 5:24 pm 

Pepe85 írta:
Sziasztok

Nagyon sok a hozzzászólás így lehet már volt róla szó, de szeretnék tőletek egy rövid összefoglalást kérni, hogy átlagos használat mellett X km vagy X év használat után milyen alkatrészeket "szokás", illő, kell cserélni illetve mit kell csinálni az autóval.

Köszönöm.

Legkésőbb szombaton Szegeden találkozunk.

Szilentek: 60-100e km

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2009 5:02 pm 

Sziasztok

Nagyon sok a hozzzászólás így lehet már volt róla szó, de szeretnék tőletek egy rövid összefoglalást kérni, hogy átlagos használat mellett X km vagy X év használat után milyen alkatrészeket "szokás", illő, kell cserélni illetve mit kell csinálni az autóval.

Köszönöm.

Legkésőbb szombaton Szegeden találkozunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2009 12:49 pm 

Sziasztok!
Ha olajat akartok venni a fábiába,akkor szerintem innen tudtok rendelni.Mindig itt veszem a motoromba,és a kocsimba is.Olcsóbb az olajshopnál.
Ez a pdtdi olaj linkje:
http://www.formula3000.hu/shop/product_ ... ts_id=1996

De van itt minden.Nem csak olaj.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 31, 2009 7:10 pm 

goes írta:
vaki írta:
Van egy 1.4 MPI Fabiám. Kicsit csörög benne a vezérmű lánc, nem nagy tétel az anyag gondoltam kicseréltetem, ámde: hosszas fárasztás és ima ellenére sem engedett a főtengely végén a csavar, megszakítani meg nem lenne ildomos. Van valakinek a fentiektől hatásosabb technikája a csavar kivételére?

Üdv Mindenkinek!

Ha minden igaz van alatta egy biztosító lemez (a 120-as Skodánál még volt), azt kihajlítgattátok?

Nincs lemez.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 26, 2009 4:39 pm 

vaki írta:
Van egy 1.4 MPI Fabiám. Kicsit csörög benne a vezérmű lánc, nem nagy tétel az anyag gondoltam kicseréltetem, ámde: hosszas fárasztás és ima ellenére sem engedett a főtengely végén a csavar, megszakítani meg nem lenne ildomos. Van valakinek a fentiektől hatásosabb technikája a csavar kivételére?

Üdv Mindenkinek!

Ha minden igaz van alatta egy biztosító lemez (a 120-as Skodánál még volt), azt kihajlítgattátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 26, 2009 2:54 pm 

Üdv Mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kérdés
HozzászólásElküldve: szer. feb. 11, 2009 8:18 pm 

goes írta:
goes írta:
koty írta:
Üdvözlet mindenkinek.
Egy fékolaj csere ill. a szerelési díj kb. menyibe kerül.

Utoljára nekem 1500 volt.

Egyezerötszáz, miért? Kb. 15 perces munka, rájuk is kiabáltam volna ha jobban legombolnak. Vittem Liqui Moly fékolajat, az volt kb. 2000 Ft boltban. Ja, és természetesen nem márkaszervízben.

Mondjuk még annyit, hogy nekem nincs ABS-em, azzal szerelt autóknál bonyolultabb a művelet és valószínüleg tovább is tart.

Kösz a választ.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 582 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra