Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 9:12 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 585 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. jan. 05, 2018 11:41 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kaliczrob84 írta:
Sziasztok!

10.000 km-el ezelőtt cseréltem vezérlést, ezzel együtt hosszbordás szíjat, görgőt és vízpumpát is.
Az lenne a kérdésem, hogy a hosszbordás szíjnak és a láncnak hány km a csereperiódusa?

Szia
Nincs se a láncnak,se a bordás szíjnak csereperiódusa.
A lánc ~120-130ekm körül már elég szépen megnyúlik..
Nálam a gyári szíj ~80-90ekm körül már kezdett kirepedezni.
A vízpumpát mivel nincs a vezérlés körben, nem feltétlen kell cseréni. A gyári már 189ekm-nél jár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 05, 2018 11:04 am 

Autó: Fabia Kombi 2007 1.2 12V HTP BME
Sziasztok!

10.000 km-el ezelőtt cseréltem vezérlést, ezzel együtt hosszbordás szíjat, görgőt és vízpumpát is.
Az lenne a kérdésem, hogy a hosszbordás szíjnak és a láncnak hány km a csereperiódusa?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 03, 2018 9:42 am 

Autó: 2008 1.2 (69LE) Fabia II Kombi
Sziasztok!

Fabia II fékcsövet hányas kulccsal tudom lazítani?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 02, 2018 9:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
Sziasztok.

Honnan tudom megállapítani egy FII-nél mikor volt utoljára átvizsgáláson? A műszerfalon a napokban jelent meg a villáskulcs, mellette egy 8900 illetve 21 számokkal. Mit jelentenek ezek?

Kérdés2: hova érdemes vinni éves átvizsgálásra, márkaszervíz vagy márkaspecifikus egyéb szervíz? Mit ellenőríznek olyankor (190ezerkm). A füzetben többé kevésbé irogatták a cseréket (hűtőfolyadék, olajcsere, fékbetét, vezérlés stbstb.), de már egy ideje csak "vidéki" maszek szervizesnél. Azért azt nem akarom hogy egy márkaszervíz rámborítsa az elmúlt évek kihagyott cseréit, de azt se hogy "letojom" és kiütöm VAGCOM-al a villáskulcsot.

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 01, 2018 11:08 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP AZQ
Csabaa írta:
csattis írta:
Sziasztok.
Benzinszűrőt cserélnék 2004-es 1.2 HTP 12V AZQ motorkódú Fabiámban. Nyomásszabályozós kell bele, de ezek közül a 3 v. 4 bar-os benzinszűrőt rakjam bele? Típus alapján mindkettőt hozza a program.
Előre is köszönettel: Attila

Szia
3 baros az 1.2-es.

Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 28, 2017 5:31 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
csattis írta:
Sziasztok.
Benzinszűrőt cserélnék 2004-es 1.2 HTP 12V AZQ motorkódú Fabiámban. Nyomásszabályozós kell bele, de ezek közül a 3 v. 4 bar-os benzinszűrőt rakjam bele? Típus alapján mindkettőt hozza a program.

Szia
3 baros az 1.2-es.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 28, 2017 3:21 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP AZQ
Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:46 pm 

djmcs írta:
Sziasztok
Az 1.9SDi-ben következő olajcserénél aktuális lesz egy vezérlés csere is (170ezer km) az előző 91ezernél volt benne. Kérdésem hogy a vízpumpát is cseréljem vagy azt elég lesz akkor ha ereszt?
Arról sajnos nincs információm hogy előzőleg mikor lett cserélve vagy volt-e egyáltalán. Bár vezetett szervízkönyves de erre konkrétan nincs vonatkozó bejegyzés.

Ajanlanam pumpat iš čerelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:39 pm 

Autó: Fabia Best
[/quote]
Köszi a gyors választ! Ez a hang ez lehet hogy melegedik úgy jön elő? valami ciripelést...hallok a veztérlés felöl..hidegen nem nagyon..aztán picit erősödik..friss olaj van...fagyálló fékfolyadékok minden cserélve..[/quote] Hali.A lánc csörögni zörögni szokott ciripelni nem.Esetleg nem a hosszbordás szíj lehet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:18 pm 

Autó: Fabia 1.4MPI
Sziasztok
Az 1.9SDi-ben következő olajcserénél aktuális lesz egy vezérlés csere is (170ezer km) az előző 91ezernél volt benne. Kérdésem hogy a vízpumpát is cseréljem vagy azt elég lesz akkor ha ereszt?
Arról sajnos nincs információm hogy előzőleg mikor lett cserélve vagy volt-e egyáltalán. Bár vezetett szervízkönyves de erre konkrétan nincs vonatkozó bejegyzés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 7:23 pm 

Autó: fabia
Szesze írta:
hubo44 írta:
Sono golf írta:
Üdv! tegnap vásároltam egy fabia 1.4 mpi motoros csodát...131 e km...és eddig nem volt cserélve a vezérlése...semmilyen papírom nincs..valaki segítene mik a csereperiódusok? köszönöm

Ninč meg sabva ha hangoš akor čere.
Csak ha már szörnyű hangja van akkor érdemes cserélni,mert az enyém 40000 km futott,de már csörög rendesen.Nem tudom,de valamiért az eredeti jobban bírja mint amit utána rak bele az ember.Az Mpi-k vezérlése egyébként örök és sem átugrani sem elszakadni nem szokott.Én a Skodapatikától vettem gyári Skodás dobozba elvileg eredeti láncot,de 40000 után úgy csörög mintha ki sem cseréltem volna.Most vagy ez a lánc jóval szarabb mint amivel összerakták vagy a Patikába adtak valami hamisítványt.

Köszi a gyors választ! Ez a hang ez lehet hogy melegedik úgy jön elő? valami ciripelést...hallok a veztérlés felöl..hidegen nem nagyon..aztán picit erősödik..friss olaj van...fagyálló fékfolyadékok minden cserélve..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 9:06 pm 

Autó: Fabia Best
hubo44 írta:
Sono golf írta:
Üdv! tegnap vásároltam egy fabia 1.4 mpi motoros csodát...131 e km...és eddig nem volt cserélve a vezérlése...semmilyen papírom nincs..valaki segítene mik a csereperiódusok? köszönöm

Csak ha már szörnyű hangja van akkor érdemes cserélni,mert az enyém 40000 km futott,de már csörög rendesen.Nem tudom,de valamiért az eredeti jobban bírja mint amit utána rak bele az ember.Az Mpi-k vezérlése egyébként örök és sem átugrani sem elszakadni nem szokott.Én a Skodapatikától vettem gyári Skodás dobozba elvileg eredeti láncot,de 40000 után úgy csörög mintha ki sem cseréltem volna.Most vagy ez a lánc jóval szarabb mint amivel összerakták vagy a Patikába adtak valami hamisítványt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 8:47 pm 

Sono golf írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 7:54 pm 

Autó: fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 23, 2017 9:12 pm 

Autó: Fabia II Kombi 1,4 16V (2009)
Csabaa írta:
mikrobi74 írta:
Helló !

Állítólag létezik lista a cserélendő alkatrészekről (km futás). Ha valakinek van ilyen ,közkincsé tehetné?!
Üdv! :D :help:

Szia
https://mega.nz/#!30Y1yI4I!JMCmDiSymBUc ... scrW85Pb_Q
Ennek az elején egy-két dolgot felsorol.

Hali

Ilyenetek van fabia II-höz is?
Gondolom nagyon hasonló a feltöltötthöz, de ha van külön az enyémhez is, akkor azt szívesen elfogadnám :)
(Elsősorban 1,4 16V 2009-es benzines kombihoz érdekelne)

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 585 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra