Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 10:50 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok! Adott egy fabia 1.4pdtdi. Olyan hibajelenség áll fent hogy,reggel elindulok vele rendesen indul mintha semmi baja nem lenne de ha megállok vele és újra indítanám akkor már rángatva indul be. Menet közben leáll. Izzítógyertya villog+motorhiba lámpa világít. Főtengely jeladó+Vezérműtengely jeladó hibát hoz. A vezérmű jeladót cseréltem. Valaki tapasztalt már ilyen hibát? Szerintetek mi lehet a baj? Segítségeteket előre köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 04, 2017 6:12 am 

Autó: Skoda Fabia Combi 1.9SDI 2001
Senkinek semmi ötlete?

Amúgy hidegen is nehezen indul a Fabia 1.9SDI, bár ha "pumpálom" a gázpedált akkor kicsit gyorsabban be lehet röffenteni a motort, később melegen is indul, de ha több órát áll az autó, és 8 óra munka után haza akarok indulni, akkor ugyanúgy nehezen indul!

Egy kis gázpedál munka és beröffen, óriási füstöt "okádva" ki hátul (gondolom az el nem égett gázolaj)

Megfigyeltem, hogy amikor nagy nehezen beindul, akkor az önindító keserves hangot adva "húz vissza" darálják a fogaskerekek egymást?

Sajnos Győr környékén elég nehéz lelkiismeretes szerelőt találni! :(

Szerintem is lelevegősödik...de hol?
Esetleg önindító lassan teker, mondjuk a behúzórésze javítva lett....mondjuk ugyanolyan rossz hangja van motorindítás után
Valakinek ötlete?

Üdv, Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 03, 2017 6:08 am 

Autó: Skoda Fabia Combi 1.9SDI 2001
Sziasztok!

Új vagyok itt, nemrég vásároltam egy használt 2001-es Skoda Fabia Combi 1.9SDI-t!

Szegénykém elég sok sebből vérzik,de lassan kezdem rendberakni!

Hibalista:

1. Nehezen indul az autó
Hidegben és melegben egyaránt nehezen indul 5-6 másodperc folyamatos indítózás, majd elindul, utána jó....de ha megint áll az autó 5-6 órát, ugyanez a jelenség
Kulcs elforításra érdekes búgó hang a motortérben, amit csak nyitott motorháztetőnél lehet hallani, levegőszűrő utáni cső környékén ami megy be a motorba (leömlő felett)
Motorleállítás után az utastérben lehet egymás után két mély búgó hangot hallani pár másodpercig!

Izzítógyertyák cserélve, üzemanyagszűrő cserélve, olaj cserélve!
Az autóban 135 ezer km van! Izzítás van (kimértem)

Sógor azt mondta, lehet lelevegősödik....de hol???

Valakinek más ötlete?

2. szervókormány nem működik
Sokat olvastam erről is itt a fórumon, segített pár tipp, bizti mondjuk el volt égve, cseréltem,
akkor egyszer felvillant a kormányszervó jel, majd elaludt a hibajelzés, soha többé nem jött elő, és most balra tekerve a kormányt "kicsit már jobb", de még mindig betonkemény, jobbra forgatva ugyanolyan hatalmas erőfeszítés kell, álló helyzetben sincsen rásegítés

A szervónál kitisztítottam a kábelek csatlakozóját, trutyis volt...
Valakinek ötlete?

Hibakódolvasóm sajnos nincsen, amúgy milyet érdemes venni az e-bay-en?

Üdv, Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 03, 2016 10:32 am 

claas208 írta:
hubo44 írta:
claas208 írta:
Sziasztok!

Ma vagyis már régebben is egyszer kétszer előfordult, hogy kinyomtam a kuplungot kiraktam üresbe a váltót és csak gurultam a kereszteződés felé. Az autó leállt csak gyújtás volt elkezdtem indítani tekert csak majd elkapta beindult az autó. Összefüggésben lehet azzal, hogy reggeli első indításnál csak teker beindul dadog majd beáll az alapjárat és nagy füstöt nyom ki magából? Van mikor melegen is csak teker majd beindul de nem mindig van ez a probléma.
Tudnátok segíteni hol kezdjem a problémát keresni?
Az autó motorkódja : ASY
1,9 SDI motor.

Segítségeket előre is köszönöm.

Diagnostikat kel činalni hod mi van be irva a hiba taroloba.

Az alábbi hibakódok jöttek fel:
00778 Vezérlés szögérzékelő nincs kommunikáció állandó
01324 Négykerék-meghajtás vezérlőegysége nincs kommunikáció állandó

Amint nem értek mivel nem 4x4-es az autó. Állítólag vezérlés szögérzékelő sincs gyárilag az autóba mivel a gyári program nem hoz ilyen alkatrészt.

a 1324 az kodolaši hibe lehet az šemi. foglalkoz a 778 hibaval ki merni, vezetek tontrol.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 03, 2016 9:10 am 

hubo44 írta:
claas208 írta:
Sziasztok!

Ma vagyis már régebben is egyszer kétszer előfordult, hogy kinyomtam a kuplungot kiraktam üresbe a váltót és csak gurultam a kereszteződés felé. Az autó leállt csak gyújtás volt elkezdtem indítani tekert csak majd elkapta beindult az autó. Összefüggésben lehet azzal, hogy reggeli első indításnál csak teker beindul dadog majd beáll az alapjárat és nagy füstöt nyom ki magából? Van mikor melegen is csak teker majd beindul de nem mindig van ez a probléma.
1,9 SDI motor.

Az alábbi hibakódok jöttek fel:
00778 Vezérlés szögérzékelő nincs kommunikáció állandó
01324 Négykerék-meghajtás vezérlőegysége nincs kommunikáció állandó

Amint nem értek mivel nem 4x4-es az autó. Állítólag vezérlés szögérzékelő sincs gyárilag az autóba mivel a gyári program nem hoz ilyen alkatrészt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2016 7:35 pm 

claas208 írta:
Sziasztok!

1,9 SDI motor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Skoda fabia 1,9 sdi menetközben leáll
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2016 5:14 pm 

Sziasztok!

1,9 SDI motor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra