Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 19, 2020 12:17 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: nem bir a szekér
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 06, 2020 6:07 pm 

Autó: fabia
feketete írta:
epeter írta:
sziasztok.az én drágaszágomnak 2004es 1.2 fabia combi azq 16 év alatt most lett előszór komolyabb baja pihen egy kicsit 1nap után már csak hideg indítóval indul lekel venni a légszűrőt befújni és akkor pöcre indul,ác kilet cserélve és akkor se jó valami nem gömbölyű.segítségeteket előre is köszönöm.

az aksi gyengül le?
hibakodokat ki kéne olvasni
a motoron a hőgombát ellenőrizni ez vezérli a hidegindítást

elvileg megoldódót a probléma 2 napja a hideg motor hideg indító nélkül is indul a szerelő azt mondja nem csinált vele semmit szerintem valami kontakt hiba lesz maj kiderül .köszönöm a segitséget feketete

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 8:56 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
epeter írta:
feketete írta:
epeter írta:
sziasztok.az én drágaszágomnak 2004es 1.2 fabia combi azq 16 év alatt most lett előszór komolyabb baja pihen egy kicsit 1nap után már csak hideg indítóval indul lekel venni a légszűrőt befújni és akkor pöcre indul,ác kilet cserélve és akkor se jó valami nem gömbölyű.segítségeteket előre is köszönöm.

az aksi gyengül le?

az aksi csak sokadik indításnál gyengül,hiba üzenet nincs ,szerelőnél van amúgy az autó ma nézte meg a számítógépen és minden ok,és mégse jó

a hőgombát nem mutatja ki a számítógép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 8:13 pm 

feketete írta:
epeter írta:

az aksi gyengül le?

az aksi csak sokadik indításnál gyengül,hiba üzenet nincs ,szerelőnél van amúgy az autó ma nézte meg a számítógépen és minden ok,és mégse jó

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 6:35 pm 

epeter írta:

az aksi gyengül le?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 6:28 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 04, 2020 5:04 am 

Mark1996 írta:
Az EGR szelep még a gyári volt benne az már eléggé elvolt koszosodva azért mégis csak egy 16 éves alkatrész. A pillango szelep nem volt vészes könnyen kilehetet törölgetni fém tisztára. Olajat eggyátalán nem eszi az autó 3 hónapja volt cserélve azóta legalábbis semmi se fogyott belőle. Leginkább városba használom de hosszabb utanok megszoktam járatni kicsit. Az 1-es szonda hibakód miatt volt cserélve azzal nem találkoztam mer a szerelőm cserélte tavaj nyáron. A 2-es szondát most cséltem 1 hete az nem volt annyira vészes nem voltak a kis lukak eltömődve rajta egy kicsit talán olajos volt de az nem volt vészes. Konkrétan katalizátor tisztításra milyen adalékot ajánlanál? Tudnál linkelni 1-et ami hatásos lehet? Köszönöm hogy segítesz!

https://uzemanyag-adalek.arukereso.hu/l ... 468859278/

sok boltban a részecskeszürő tisztitót próbálják rádtukmálni . az dieselbe való!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 10:17 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Az EGR szelep még a gyári volt benne az már eléggé elvolt koszosodva azért mégis csak egy 16 éves alkatrész. A pillango szelep nem volt vészes könnyen kilehetet törölgetni fém tisztára. Olajat eggyátalán nem eszi az autó 3 hónapja volt cserélve azóta legalábbis semmi se fogyott belőle. Leginkább városba használom de hosszabb utanok megszoktam járatni kicsit. Az 1-es szonda hibakód miatt volt cserélve azzal nem találkoztam mer a szerelőm cserélte tavaj nyáron. A 2-es szondát most cséltem 1 hete az nem volt annyira vészes nem voltak a kis lukak eltömődve rajta egy kicsit talán olajos volt de az nem volt vészes. Konkrétan katalizátor tisztításra milyen adalékot ajánlanál? Tudnál linkelni 1-et ami hatásos lehet? Köszönöm hogy segítesz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 9:59 pm 

Mark1996 írta:
Sziasztok!
Nekem egy 1.2-es Skoda Fabia HTP autóm van 2004-es AZQ.
Olyan problémám van vele, hogy a teljesitménye időnként erezhetően lecsökken. Egy úgy értem hogy kévésbé húz/erolkodik. Jo esetben ilyen 2500-ös fordulat körül szokott húzni viszont amikor elgyengül akkor 3000 fölött sem húz szinte semmit és a motor is hangosabb. Már sok mindent átböngésztünk de nem találtunk rá megoldást. Ami cserélve volt: EGR szelep (hibakod miatt), komplett olajcsere, MAP szenzor, 1-es és 2-es lambdaszonda, termosztát, hűtővíz, pillangó szelep tisztítás. Hibakodot nem tárol. Valakinek valami ötlete esetleg? Előre is köszönöm!

Az EGR szelep lambda szondák, pillangószelep milyen koszos volt ?
Mennyire mész rövid utakat?
Mennyire mész a kocsival takarékosan?
Mennyi olajat fogyaszt?
az öreg kocsiknak a kor (kopás) és az EGR szelep a nagy ellenségük. Az EGR szelep magas fordulat számon van zárva. Alacsonynál a kipufogó gázokat vezeti vissza a szívószelepekhez. Kopott motornál az olajos kipufógáz a szelepeket elkoszolja csökken a beszívott levegő menyisége. Az olajos kipufogó gáz eltömheti a katalizátort. Normál esetben hosszú úton a nagy melegtől tisztul a katalizátor lassu rövid utakon nincs öntisztulás , fölhalmozódik a kosz a katalizátorban.
Lehet próbálkozni szeleptisztitó és katalizátor tisztitó adalékkal 1 1 teli tankba kell betenni . De normálisan cserélni vagy kitisztítani kell az alkatrészeket és az olajfogyasztást megszüntetni , csökkenten i kell . ha ezek kimaradnak csak egy ideig lehet javítani az autón de később ujra előjön a hiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 03, 2020 2:53 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP
Sziasztok!
Nekem egy 1.2-es Skoda Fabia HTP autóm van 2004-es AZQ.
Olyan problémám van vele, hogy a teljesitménye időnként erezhetően lecsökken. Egy úgy értem hogy kévésbé húz/erolkodik. Jo esetben ilyen 2500-ös fordulat körül szokott húzni viszont amikor elgyengül akkor 3000 fölött sem húz szinte semmit és a motor is hangosabb. Már sok mindent átböngésztünk de nem találtunk rá megoldást. Ami cserélve volt: EGR szelep (hibakod miatt), komplett olajcsere, MAP szenzor, 1-es és 2-es lambdaszonda, termosztát, hűtővíz, pillangó szelep tisztítás. Hibakodot nem tárol. Valakinek valami ötlete esetleg? Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 7:52 pm 

Autó: Fabia Best
Bálint Zoltán írta:
murray írta:
az én fábiám az emelkedőktől kap frászt. pl vegyünk egy erős 7-8fokos emelkedőt. itt megrakva kb 3 emberrel ha nem lendületből megyek neki már kettes fokozatban kell felszenvednem az autót 3500 fordulaton.
pályán legkisebb emelkedőnél már negyedikbe vissza.
nálatok hogy van ez?
Csabi milyen adalékot raksz bele?

Szia,
családban van egy 1.4mpi 190 ezer van benne és ez a lomhaság arra
is jellemző. Nem vagyok elfogult de szerintem az én 1.2-es gépem fürgébb/ pörgősebb. Igaz csak 130 ezer van benne.
Szevasztok.Gyerekek azt nem kell elfelejteni,hogy az 1.2-esnek rövidebb az áttétele ezért érezni jobbnak.Az én mpi-m 220000 felé is megy igaz a dombot ez is megérzi,de ezért kell legalább előtte megpörgetni és akkor könnyebben leküzdi az emelkedőt.4000-res fordulatnál megy valós 130-at(óra szerint 140) itt már jobban bírja a dombokat érdemes legalább eddig pörgetni előtte.Most jöttünk Egerbe tempomat szinte végig 4000 fordulat és ment a gép rendesen nem volt gond a dombokkal sem.Kinyomtam a szemét is mentem vele valós 164-et is és bírta.A Skoda motor örök mint a nyomorúság.Úgy hogy bementünk Pestre is a dugóba így evett 6.5-öt ami szerintem nem rossz ilyen igénybevételnél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 10:03 am 

pár éve mentem egy céges fábia2-vel. kombi. vmi B-s motorkódú autó volt. na az a kocsi rohattul ment. előzéskor 100nál odaléptem , megindult. :mrgreen:
tsi lehetett? nemtom..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 9:19 am 

Autó: Fabia 1.4 16V
Autópályán 4 ezer (+/- 100) körül 140-el simán tartja a tempót megpakolva klímával, emelkedőn is. De gyorsulni, nem érdemes.
Az én skodrim 1.4 16V, nyomatéka nagyon gyér. Városban autózva elkezd még lomhább lenni, ha pályázom akkor kiég és megint jó. (Észrevehető a különbség, de nem eget rengető)
2002-es octavia 1.6-os motorja (ami lóerőben ugyanúgy 75) a nehezebb kaszni ellenére is érezhetően nyomatékosabb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 5:44 pm 

mondjuk én 3500 fölé nem pörgetem. max 4000.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 8:26 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
murray írta:
az én fábiám az emelkedőktől kap frászt. pl vegyünk egy erős 7-8fokos emelkedőt. itt megrakva kb 3 emberrel ha nem lendületből megyek neki már kettes fokozatban kell felszenvednem az autót 3500 fordulaton.
pályán legkisebb emelkedőnél már negyedikbe vissza.
nálatok hogy van ez?
Csabi milyen adalékot raksz bele?

Szia,
családban van egy 1.4mpi 190 ezer van benne és ez a lomhaság arra
is jellemző. Nem vagyok elfogult de szerintem az én 1.2-es gépem fürgébb/ pörgősebb. Igaz csak 130 ezer van benne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 7:43 am 

jó drága ez a spuri. ha 100as benzint tankolok ez nem ugyanaz? extra benzinből melyik a legjobb? shell?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra