Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 19, 2020 1:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: E10 benzin
HozzászólásElküldve: kedd dec. 17, 2019 8:08 pm 

sziasztok
külföldi oldalakon (lengyel,német) a nyomás szabályzót írják gyenge pontnak amit el is hiszek mert már 3x cseréltem a kocsiban és ott bizony gumi tömítés van. persze van egybe épített szűrő is tudom de szerintetek ez okozhat-e hibát a rendszerben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 17, 2019 9:15 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Ambiente BUD
klifi írta:
vitamin101 írta:
Sziasztok! Na pontosan ezt akartam kérdezni én is, az E10 üzemanyaggal kapcsolatosan. Biztos elmegy vele a járgány, de amikor gyártották ezeket az autókat, vajon gondoltak erre is, hogy módosítják esetleg az üzemanyag összetételét? Sajnos nem találtam sehol sem olyan leírást, amiben ezt konkrétan leírják, hogy nyugodtan tankoljál ilyet. Ti tudtok esetleg ilyen ajánlásról?

Szia! A Forman/Favorit/Felicia modelleknél újabb Skodák károsodás nélkül üzemelnek E10 benzinnel (persze csak a benzinmotorosok ;) ).
https://www.autonavigator.hu/cikkek/tan ... emanyagot/

A cikkben szereplő dokumentum autómárkánként tárgyalja, amibe E10 tankolható.

Köszi!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 17, 2019 9:14 am 

Petyesz írta:
Sziasztok!
Már én is szóba akartam hozni ezt az E10-es dolgot...
Még az E5 idejében azt olvastam, hogy az etanol energiatartalma (fűtőértéke) 32%-kal kisebb, mint a benziné, ezért az E5 használata 1,5–2,0%-os fogyasztásnövekedést okoz. Akkor az E10 nyilván ezt még tovább emeli.
Saját autóba kizárólag Shell kútnál tankolok, 95-ös benzint, legutóbb 7.-én tettem meg. Némi meglepetésemre, a beharangozott január 1-gyel ellentétben annál a kútnál már akkor az összes benzines kútoszlopon az E10-es matrica fogadott. No meg egy okos táblácska, hogy tankolás előtt ellenőrizzem az autóm leírását, hogy alkalmas-e az E10 üzemanyag fogyasztására.
Még nem néztem meg, de elképzelni sem tudom, hogy a 17 éves autóm könyve mit írhat a most bevezetendő üzemanyagról.
Mondjuk arról az okos táblácska már nem szólt egy szót sem, hogy mit tehet az, aki esetleg azt találja a könyvben, hogy nem használhatja az E10-et. Hiszen a Shellnél (legalábbis annál a kútnál biztosan) nincs választási lehetőség, csak az E10.
És van egy jelenség, amire csak most vélek magyarázatot találni...
Még javában jó idő volt, amikor arra lettem figyelmes, hogy ugyan nem jelentősen, de szinte egyik napról a másikra megnőtt az autóm fogyasztása.
Megmondom őszintén, nem tudok visszaemlékezni hónapokat, hogy épp akkor tankoltam-e, de lehet, hogy a Shell suttyomban már akkor átállt az E10-re, de a matricákat csak most méltóztattak lecserélni??
Nem tudom...

Szerintem meg tök mindegy mit mond a kút. Az eredményt nem egy-két tankolás után fogjuk megtapasztalni. Az én autóm elméletileg jó az E10-re ( elméletileg.. ). Sajna Magyarországon nincs egy típuskereső lista, amit a gyártók adnak ki erre a célra. Az autóm gépkönyvében egy árva szó nem esik az E10-ről, annyi szerepel benne, hogy 95-ös oktánszámú benzint tankoljak. Sok mindenkinek tök mindegy, hogy mi tankol az autójába, de annak, aki gondoskodik is a gépjéről annak nem. A német oldal elérhetetlen, itthon meg nesze semmi tájékoztatás van..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 16, 2019 6:41 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
klifi írta:
Csabaa írta:
Joco írta:
Hello mai nap tankoltam a sellhen és a 95ös benzin e10es bio etanolos lett 1.4mpi motor ba menyire való esetleg valakinek tapasztalat.?

Szia
Eddig is 7% körül volt a bioetanol tartalma a benzinnek, nem igazán fogsz észrevenni semmit a 10%-nál sem.
Én még mindig maradok a 98-as benzinnél, abban semmi bioetanol tartalom nincs..

Szia Csabaa! Ahol 98-as benzint kapni lehet, arra ez igaz? Pl Auchan/Metro/Avia kútra is?

Szia
Az auchanos 98-ban nincs bioetanol. Most kb. fél éve ezt tankolok.
Cserébe 15 forinttal drágább..
https://www.auchan.hu/download/files/264868

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 16, 2019 3:24 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Sziasztok!
Már én is szóba akartam hozni ezt az E10-es dolgot...
Még az E5 idejében azt olvastam, hogy az etanol energiatartalma (fűtőértéke) 32%-kal kisebb, mint a benziné, ezért az E5 használata 1,5–2,0%-os fogyasztásnövekedést okoz. Akkor az E10 nyilván ezt még tovább emeli.
Saját autóba kizárólag Shell kútnál tankolok, 95-ös benzint, legutóbb 7.-én tettem meg. Némi meglepetésemre, a beharangozott január 1-gyel ellentétben annál a kútnál már akkor az összes benzines kútoszlopon az E10-es matrica fogadott. No meg egy okos táblácska, hogy tankolás előtt ellenőrizzem az autóm leírását, hogy alkalmas-e az E10 üzemanyag fogyasztására.
Még nem néztem meg, de elképzelni sem tudom, hogy a 17 éves autóm könyve mit írhat a most bevezetendő üzemanyagról.
Mondjuk arról az okos táblácska már nem szólt egy szót sem, hogy mit tehet az, aki esetleg azt találja a könyvben, hogy nem használhatja az E10-et. Hiszen a Shellnél (legalábbis annál a kútnál biztosan) nincs választási lehetőség, csak az E10.
És van egy jelenség, amire csak most vélek magyarázatot találni...
Még javában jó idő volt, amikor arra lettem figyelmes, hogy ugyan nem jelentősen, de szinte egyik napról a másikra megnőtt az autóm fogyasztása.
Megmondom őszintén, nem tudok visszaemlékezni hónapokat, hogy épp akkor tankoltam-e, de lehet, hogy a Shell suttyomban már akkor átállt az E10-re, de a matricákat csak most méltóztattak lecserélni??
Nem tudom...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 15, 2019 10:07 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
Csabaa írta:
Joco írta:
Hello mai nap tankoltam a sellhen és a 95ös benzin e10es bio etanolos lett 1.4mpi motor ba menyire való esetleg valakinek tapasztalat.?

Szia
Eddig is 7% körül volt a bioetanol tartalma a benzinnek, nem igazán fogsz észrevenni semmit a 10%-nál sem.

Szia Csabaa! Ahol 98-as benzint kapni lehet, arra ez igaz? Pl Auchan/Metro/Avia kútra is?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 15, 2019 10:05 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
vitamin101 írta:
Sziasztok! Na pontosan ezt akartam kérdezni én is, az E10 üzemanyaggal kapcsolatosan. Biztos elmegy vele a járgány, de amikor gyártották ezeket az autókat, vajon gondoltak erre is, hogy módosítják esetleg az üzemanyag összetételét? Sajnos nem találtam sehol sem olyan leírást, amiben ezt konkrétan leírják, hogy nyugodtan tankoljál ilyet. Ti tudtok esetleg ilyen ajánlásról?

Szia! A Forman/Favorit/Felicia modelleknél újabb Skodák károsodás nélkül üzemelnek E10 benzinnel (persze csak a benzinmotorosok ;) ).
https://www.autonavigator.hu/cikkek/tan ... emanyagot/

A cikkben szereplő dokumentum autómárkánként tárgyalja, amibe E10 tankolható.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 15, 2019 8:36 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 07, 2019 7:44 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Joco írta:

Szia

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: E10 benzin
HozzászólásElküldve: pén. dec. 06, 2019 11:56 pm 

Autó: Skoda fábia 1.4mpi AQW

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra