Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jan. 24, 2019 10:54 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szerelési utmutató
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 9:04 pm 

Autó: Skoda Fabia
Köszi szépen! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 8:14 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
lazatibor írta:
Üdv!
Az ablakmosótartály kiszerelése és egy új beszerelése mennyire nehéz művelet? kivitelezhető otthon, vagy megéri inkább szerelőre bízni?

Szia
Nem vészes. A lökhárítót kell levenni.
Kép

Kép
fotó by Murray

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 7:39 pm 

Autó: Skoda Fabia
Üdv!
Az ablakmosótartály kiszerelése és egy új beszerelése mennyire nehéz művelet? kivitelezhető otthon, vagy megéri inkább szerelőre bízni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 2:53 pm 

Csabaa írta:
csaba71 írta:
A termosztáton lévőt hivod gombának?

Igen azt, az az egy méri a víz hőfokát.

Nagyon köszönöm......

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 2:00 pm 
Moderátor

csaba71 írta:

Igen azt, az az egy méri a víz hőfokát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 1:28 pm 

Csabaa írta:
csaba71 írta:

Most nem indult kétszer az autóm meleg motornál, ezt okozhatja a hibás hőfokmutatás? Van, egy után gyártottam, azzal kicserélem, nem tudom az érzékelő vagy a kábel-e a hibás?
A csövek melegek voltak tehát a termosztát működik…..

köszönöm a segítséget mindenkinek!

Szia
Gomba hiba szokott lenni, én pont ezért cseréltem néhány éve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 1:09 pm 
Moderátor

csaba71 írta:

Most nem indult kétszer az autóm meleg motornál, ezt okozhatja a hibás hőfokmutatás? Van, egy után gyártottam, azzal kicserélem, nem tudom az érzékelő vagy a kábel-e a hibás?

Szia
Gomba hiba szokott lenni, én pont ezért cseréltem néhány éve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 12:32 pm 

Csabaa írta:
csaba71 írta:
Hello, már benne volt a lengyel zégeres 4 éve, én a termosztáton lévő hő érzékelőre gyanakszom? Tegnap egy kanyar után lement 0 ra a hőfok?
Légtelenítettem feltöltéskor…..

Szia
Ha leesik a gomba mellett ,lehet a csatija/kábele kontakt hibás.
Az mpi-nél a felső hűtőágban van a termo , az nem lehet meleg
csak akkor, ha már a mutató beállt ill. elérte az üzemi hőfokot.
Ha a gomba helyén és a kiegyenlítőn keresztül töltöd fel, nem lesz
még hidegen se levegős.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 12:24 pm 

Ha jól emlékszem a ékszíjtárcsát a szerelési útmutató szerint először meg kell lazítani mi előtt le veszed az ékszíjat, kicsit elbizonytalanodtam hogy a krokodil emelővel stabil lesz-e?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 9:05 pm 

fabia2001 elegance írta:
Szesze írta:
csaba71 írta:
Sziasztok, a termosztát házon van oldalt egy repedés, le kell cserélnem, után gyártottat gondoltam.
Valaki le tudná írni a vízpumpa cserét, pl hol kell megengedni a motorfelfüggesztést és hol lehet megemelni a motort. Köszönöm…..
Hali.Ha tényleg repedt a termosztátod és nem csak az öntésnyomot nézted annak akkor csere érett.A Vernetet érdemes meg venni a kovács autónál 5000 körül van házzal együtt.A motort a jobb oldalon a vízpumpa házán lévő csavarok tartják és azokat kell kicsavarnod,de mielőtt ezt megtennéd egy krokodil emelővel emelj alá a motornak,hogy az megtartsa ha csavarokat kiszeded!Ha van krokodil emelőd akkor az olajleengedő csavarnál óvatosan fel tudod emeltetni amennyire kell.

Milyen vízpumpa márkát ajánlotok? és akkor a olajleengedő csavar alá teszek egy fa darabot és ott megemelhetem, a motor felfüggesztő csavarokat érdemes újat tenni?köszönömű. Mivel az eredeti arany áron van ezért talán valami német vagy SKF,Valeo-t tennék bele,de olyan mint a gyári egyik sem lesz.Ha nem fog billegni a fadarab miatt akkor tedd alá,de ha igen akkor ha a csavarnál óvatosan ráemelsz akkor sem lesz semmi baja.A csavarokat felesleges kicserélni csak pénzkidobás.

Hali! ha aktualis meg a vizpumpa kerdes. en 2 eve csereltem a fabiamon( 1.4mpi ame ) Zsu nal vettem Lengyel Denkermant.sztem jo minoseg nekem bevalt. 13 e ft volt kedvezmennyel 9 e meg kaptam. Skoda patikaba a hepu 19e. 13 e.volt az utangyartott es azt nem.nagyon dicsertek (kína)

hali
készülj fel rá szerszámokkal mert elég szar helyen van a pumpa.
alá bakolhatsz de ha van valami erősebb tartó szerkezet (garázskapu felső váz :D ) akkor érdemes a blokkot "felkötni" mert a bakon inoghat. ha stabil akkor a generátort fel lazítod leveszed a ékszíjat, leveszed a 3 csavart ami a vízpumpán van majd a "blokktartó" 4 csavarját ami meg van tépve rendesen és kiemeled. ekkor látod a vízpumpát innentől van a ****pás mert le kell szedned az ékszíjtárcsát 3 vagy 4 torx csavar tartja csak utána tudod a vízpumpa csavarjait kitekerni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 20, 2017 11:20 pm 

Szesze írta:
csaba71 írta:
Sziasztok, a termosztát házon van oldalt egy repedés, le kell cserélnem, után gyártottat gondoltam.
Valaki le tudná írni a vízpumpa cserét, pl hol kell megengedni a motorfelfüggesztést és hol lehet megemelni a motort. Köszönöm…..
Hali.Ha tényleg repedt a termosztátod és nem csak az öntésnyomot nézted annak akkor csere érett.A Vernetet érdemes meg venni a kovács autónál 5000 körül van házzal együtt.A motort a jobb oldalon a vízpumpa házán lévő csavarok tartják és azokat kell kicsavarnod,de mielőtt ezt megtennéd egy krokodil emelővel emelj alá a motornak,hogy az megtartsa ha csavarokat kiszeded!Ha van krokodil emelőd akkor az olajleengedő csavarnál óvatosan fel tudod emeltetni amennyire kell.

Milyen vízpumpa márkát ajánlotok? és akkor a olajleengedő csavar alá teszek egy fa darabot és ott megemelhetem, a motor felfüggesztő csavarokat érdemes újat tenni?köszönöm[/quote] Mivel az eredeti arany áron van ezért talán valami német vagy SKF,Valeo-t tennék bele,de olyan mint a gyári egyik sem lesz.Ha nem fog billegni a fadarab miatt akkor tedd alá,de ha igen akkor ha a csavarnál óvatosan ráemelsz akkor sem lesz semmi baja.A csavarokat felesleges kicserélni csak pénzkidobás.[/quote]

Hali! ha aktualis meg a vizpumpa kerdes. en 2 eve csereltem a fabiamon( 1.4mpi ame ) Zsu nal vettem Lengyel Denkermant.sztem jo minoseg nekem bevalt. 13 e ft volt kedvezmennyel 9 e meg kaptam. Skoda patikaba a hepu 19e. 13 e.volt az utangyartott es azt nem.nagyon dicsertek (kína)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2017 5:44 pm 
Moderátor

csaba71 írta:
Hello, már benne volt a lengyel zégeres 4 éve, én a termosztáton lévő hő érzékelőre gyanakszom? Tegnap egy kanyar után lement 0 ra a hőfok?

Szia
Ha leesik a gomba mellett ,lehet a csatija/kábele kontakt hibás.
Az mpi-nél a felső hűtőágban van a termo , az nem lehet meleg
csak akkor, ha már a mutató beállt ill. elérte az üzemi hőfokot.
Ha a gomba helyén és a kiegyenlítőn keresztül töltöd fel, nem lesz
még hidegen se levegős.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2017 12:02 pm 

Szesze írta:
csaba71 írta:
Sziasztok kecseréltem a termosztát házat és viszatettem a lengyel zégeres termosztátot, meg az eredeti hőfok mérőt. De valami nem stimmel, az alsó hűtőből kivezető cső csak langyos, hosszú úton nem megy fel a hőfok, városban jól müködik. Köszönöm.
Közben mentem egy rövid utat és forró volt az alsó cső is lehet hogy levegős lett a hűtő?
bel Hello.Én lengyel zégerest nem tettem volna bele,mert sok belőle a gagyi ami átenged a termosztát mellett.Ha hosszabb távon nem melegszik fel akkor valószínű rossz a termosztát.Ha leengedted a fagyállót és nem légtelenítetted ki a rendszert akkor lehet,hogy levegős lett a rendszer és akkor kell neki egy kis idő míg magát lelégteleníti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 16, 2017 7:19 pm 

Autó: Fabia Best
csaba71 írta:
Sziasztok kecseréltem a termosztát házat és viszatettem a lengyel zégeres termosztátot, meg az eredeti hőfok mérőt. De valami nem stimmel, az alsó hűtőből kivezető cső csak langyos, hosszú úton nem megy fel a hőfok, városban jól müködik. Köszönöm.
Közben mentem egy rövid utat és forró volt az alsó cső is lehet hogy levegős lett a hűtő?
bel Hello.Én lengyel zégerest nem tettem volna bele,mert sok belőle a gagyi ami átenged a termosztát mellett.Ha hosszabb távon nem melegszik fel akkor valószínű rossz a termosztát.Ha leengedted a fagyállót és nem légtelenítetted ki a rendszert akkor lehet,hogy levegős lett a rendszer és akkor kell neki egy kis idő míg magát lelégteleníti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 15, 2017 7:28 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra