Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd dec. 10, 2019 9:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1701 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Üzemanyag fogyasztás
HozzászólásElküldve: vas. okt. 13, 2019 6:41 am 

Autó: Fábia I 1,2
klifi írta:
Frodesz írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, egy Fabia fogyasztási gondjaival kapcsolatban.
2003-as 1.4 MPI motorral szerelt ferdehátú Fabiam van aminek ma mértem le a fogyasztását és elkeseredve láttam, hogy 11 liter.
Többnyire városi (budapesti) fogyasztás van benne, de minimális országút is.
A városban való haladásom a munkába menetbe merül ki, ami átlagban 12 km/35-40 perc oda és vissza is ugyan ennyi.
Véleményem szerint ide-oda MPI motor ez azért nagyon magas fogyasztás.
Főleg azért mert barátnőmnek ugyan ilyen Fabiaja van, csak neki a 16V és az ő fogyasztása 7-8 liter körül mozog, tény hogy ő a kevésbé forgalmas városban használja.
Szóval a hozzáértők segítségét szeretném kérni, hogy a magas fogyasztás minek lehet az eredménye, mit kéne cserélni vagy megnézetni?

Néhányan tanácsolták, hogy ezeket érdemes lenne cseréni/nézetni:
- Lambdaszonda
- Trafó
- Gyertya
- Benzinszűrő --> Sajnos alapvetően lomha is a járgány szóval ez is indokolt lehet.
- vízhőmérséklet jeladó
- termosztát
- fojtószelep

Előre is nagyon köszönöm!

Szia!

Szerintem első körben cserélj autót barátnőddel, legalább egy pár napig. Úgy látni fogod, hogy az eddig kevesebbet fogyasztó 16V nálad is tartja-e a 7 liter körüli fogyasztást. A vezetési szokás a leginkább fogyasztás-befolyásoló tényező. Nekem a 16V 6 liter körül mozog, igaz 70 % főút - 30 % város/előváros. Első körben nem kezdenék el semmit sem cserélgetni az autóban. Hibakód olvasás javasolt, olajfogyasztás milyen mértékű, illetve a legfontosabb, hogy hogyan használod. Meddig forgatod el, hogy gyorsítasz ki, stb.

a koc si használatoddal van baj Lassu fordulat rövid menet . Az AGR szelep alacsony fordulatszámon müködik és a használt motor minden koszát a szelepekre hordja. Próbálj hosszu nagy fordulatos utakat menni 4 es 120 140 km 5000 fordulat 50 100 km ut . utánna biztos fickosabb lesz az autó.
érdemes szeleptisztitó adalékot használni a következő tankoláskor katalizátor tisztitó alkalmazni.

egy egy hetet cseréljetek az asszonnyal autót ő majd jobban kiégeti neked.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 12, 2019 8:40 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan Classic, 1.2 12V HTP
Frodesz írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, egy Fabia fogyasztási gondjaival kapcsolatban.
2003-as 1.4 MPI motorral szerelt ferdehátú Fabiam van aminek ma mértem le a fogyasztását és elkeseredve láttam, hogy 11 liter.
A városban való haladásom a munkába menetbe merül ki, ami átlagban 12 km/35-40 perc oda és vissza is ugyan ennyi.
Főleg azért mert barátnőmnek ugyan ilyen Fabiaja van, csak neki a 16V és az ő fogyasztása 7-8 liter körül mozog, tény hogy ő a kevésbé forgalmas városban használja.
Szóval a hozzáértők segítségét szeretném kérni, hogy a magas fogyasztás minek lehet az eredménye, mit kéne cserélni vagy megnézetni?

- Lambdaszonda
- Trafó
- Gyertya
- Benzinszűrő --> Sajnos alapvetően lomha is a járgány szóval ez is indokolt lehet.
- vízhőmérséklet jeladó
- termosztát
- fojtószelep

Szia!

Szerintem első körben cserélj autót barátnőddel, legalább egy pár napig. Úgy látni fogod, hogy az eddig kevesebbet fogyasztó 16V nálad is tartja-e a 7 liter körüli fogyasztást. A vezetési szokás a leginkább fogyasztás-befolyásoló tényező. Nekem a 16V 6 liter körül mozog, igaz 70 % főút - 30 % város/előváros. Első körben nem kezdenék el semmit sem cserélgetni az autóban. Hibakód olvasás javasolt, olajfogyasztás milyen mértékű, illetve a legfontosabb, hogy hogyan használod. Meddig forgatod el, hogy gyorsítasz ki, stb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 25, 2019 2:31 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi
Sziasztok!

- Lambdaszonda
- Trafó
- Gyertya
- vízhőmérséklet jeladó
- termosztát
- fojtószelep

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 10:55 am 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
hubo44 írta:
mar meg tankoltam :D

Ajajjj :D
lassan indulhatok és vihetek néhány doboz sört, fájdalomdíjnak.. :)

érdemes érdemes :) nem hiába találták ki a magas oktánszámu benzint. régen voltak a hosszu löketü motorok lassan pörögtek kicsi volt a komprtesszió arány . jöttek a négyzetes motorok egyenlő volt a furat löket hossza ezek pörgős motorok nagyobb kompresszió aránnyal ehhez kellet a jobb benzin . A régi motorokat könnyebb volt tuningolni pl a hengerfejből levettek pár mm-ert a nagy kompresszio miatt jobb benzin kellet pl a lada motor 10 ezret is pöröghetet de ez az élettartam rovására meht. A jobb benzin miatt az előgyujtást is meg kellet változtatni hogy a robbanás a legjobb hatásfoku legyen. A te motorodnál a nyomatékod lehet jobb mert a max fordulatot leszabályozza az elektronika a gyujtást meg a kopogásjelző állítja utánna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 8:46 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
hubo44 írta:

Ajajjj :D
lassan indulhatok és vihetek néhány doboz sört, fájdalomdíjnak.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 8:43 am 

Csabaa írta:
hubo44 írta:
Csabaa í
holnap megin tankolok a rapidba 98-šat de ha nem fog joban meni akor marha mergeš lesek :D :D
mert 95-šet akartam de megin raa beselte a 98-ra :D :D

Szia
A Rapid az Tsi ugye!? Ha igen a turbos motoroknál nem fog változni semmi.
Azok már a túltöltéstől erősek, a benzin nem ad pluszt.
Ez a szívó benzinesek játéka :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 4:50 am 
Moderátor

hubo44 írta:
Csabaa í
holnap megin tankolok a rapidba 98-šat de ha nem fog joban meni akor marha mergeš lesek :D :D

Szia
A Rapid az Tsi ugye!? Ha igen a turbos motoroknál nem fog változni semmi.
Azok már a túltöltéstől erősek, a benzin nem ad pluszt.
Ez a szívó benzinesek játéka :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 19, 2019 12:02 am 

Csabaa í

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2019 10:41 pm 
Moderátor

hubo44 írta:
adrián írta:
szasztok 1,2 HTP 12v fabiam vab 47 kw. 95 enzint szokok tankolni 98 benzin merjek e bele tankolni ez lenne a kerdesem.lenne e valami valtozas vagy tenne e valami kart.elore is koszi a valaszotokat

lehet bele teni 98-šat de nem fogs erezni valtoraš. (gondolom én)
majd hoza solnak it a kik probaltak.

Sziasztok
Azonnal nincs változás kell neki ~200-300 km. Utána könyebben indul, csöndesebb a motor. Közép tartományokban jobban húz.
Az igazi jó móka ha egy teli tank 98 mellé kap egy flakon oktánszám növelőt. (+ 3-5 érték).
A kis három hengeresnél szinte kötelező visszaváltani, leeső fordulatszámnál is váltás nélkül szépen gyorsul.
Megéri állandóan így járni!? Nem.. a literenként +30-40 ft miatt.. nem fog 160-170 nél többet menni, és a rugalmasság ellenére 64le-ről beszélünk.
Viszont egyszer érdemes kipróbálni, széles mosolyt tud csalni az ember arcára :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2019 8:27 pm 

adrián írta:
szasztok 1,2 HTP 12v fabiam vab 47 kw. 95 enzint szokok tankolni 98 benzin merjek e bele tankolni ez lenne a kerdesem.lenne e valami valtozas vagy tenne e valami kart.elore is koszi a valaszotokat

lehet bele teni 98-šat de nem fogs erezni valtoraš. (gondolom én)
majd hoza solnak it a kik probaltak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 18, 2019 8:13 pm 

Autó: fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 18, 2018 4:38 pm 

Az 1.4-est könnyebb egy hajszálnyival vezetni. Jobban érzem, mikor fog a kuplung. az 1.2-es valahogy nyersebben veszi a fordulatot, hajlamosabb lefulladásra. Egyébként előzéskor, gyorsításkor nem nagyon érzek különbséget és a fogyasztás is közel azonos. Ha tavaly 1.2-est találtam volna jó áron, megfelelő állapotban, simán vettem volna. Igazából úgy voltam vele, amelyikből hamarabb találok jobbat, azt veszem meg. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 18, 2018 12:24 pm 

[quote="klifi"]
elnezešt én fere ertetem hod hidrok halgatak el a job benzintôl.
en benzin aňit nem probaltam kombinalni + adagolni hod esre vetem volna halkulašt de ijen tapastalta akor erdemeš.
mijen kulôbšeg a motorizaciaba hat uls 1-bôl a mašikba? (1,2/1,4)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 18, 2018 11:58 am 

hubo44 írta:
klifi írta:
Sziasztok! 2017. augusztusában vettünk még egy Fabiat. 2006-os gyártású 1.4 16V, 75 le (BKY), korának megfelelő állapotban és futással. Elkezdtem normál, 95-ös benzinnel használni. Napi bejárás munkába, meg persze szabaidődben is használom 70 % főút, 20 % város, 10 % autópálya az elmúlt hónapokra visszatekintve. Az első hónapokban a reggeli hidegindításnál erősen csattogott a motor. Eleinte Eneos, majd Castrol 5W-40 motorolajjal. Shell kúton tankolva. Próbaképp áttértem (Auchan) 98-asra és szép fokozatosan elmúlt a csattogás. Most, a hideg napokban is csendes a hideg motorral is, melegedve meg teljesen kisimul a motor hangja. Nem láttam hibakódot, fogyasztásban szerintem nincs érdemi különbség, de azt gondolom, jót tesz a magasabb oktánszám a motornak. Ja és Avia kúton is tankolom, Gold 95 benzinnel és azzal is szép hangja van a motornak. Gondoltam érdekes tapasztalat lehet ez bárkinek. :)

nem inkab olaj čere be fojašolta mind a benzin, mert a magošab oktanba nem latok logikat.
at ulté 1,2-bôl 1,4-be?

Nem ültem át. Megvan az 1.2-es is. :) Mivel jól működik, semmi nem indokolja, hogy eladjuk + a munkám miatt kellett nekem is külön autó, ezért lett az 1.4 is beszerezve. Nem bántam meg. Az olaj valóban a legközvetlenebb befolyásolója a hidrotőke csattogásnak. Viszont amikor csak 95-öst tankoltam, Shell kúton, az olaj nem változott, akkor csattogósabban indult nyáron is a motor. Amint jobb minőségű 95-öst (Gold 95 Avia), vagy 98-ast tankoltam, a korábban írt jelenség tűnt fel. Először olajhoz kötöttem, de amikor átálltam Eneosról Castrolra, a jelenség megmaradt és a tankolt benzin fajtájához igazodott. Szóval 90 %-ban 98-ast, 10%-ban Avia gold 95-öst tankolok. Így már mindig szép a motor hangja. Ilyenkor a fogyasztás 5.8 l/100 km, nyáron 5.2-5.4 l/100 km. Teljesen korrekt. Ja és erre a fogyasztásra nem vigyázok, mindenhol a megengedett sebességmaximummal közlekedem. Utálom, ha engem feltartanak (indokolatlanul), így én sem teszem ezt mással. Ezen az adalékoláson, amit Csabaa írt, azért elgondolkodom. Ha jót teszek vele az autó motorjának, miért ne?! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 18, 2018 6:10 am 
Moderátor

hubo44 írta:
Csabaa írta:
de raktam en 98-šat a 1,2 HTP-be ot še ezeztem kulômbšeget de ha a tesconal tankoltan ast mar ereztem 3-4 km. utan mikor meg altam a semaforom rendešem picit beremegtek a terdejim :D
aňira denge nalunk a tesconal a benzin.

Ez ma reggeli video -6°C:
https://youtu.be/U9rPthCw43E
Ez fél tank lukoil-os extra+wynns adalék+ fél tank ömv sima 95-ös.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1701 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra