Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 9:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 24, 2010 1:22 pm 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Sziasztok!
Én is a shell mellett tettem le a voksot. Igaz negyven km-tert autóznom kell érte, de most úgy tűnik, megéri. Meglepődve tapasztalom, hogy tényleg látszik a fogyasztáson a jobb minőségű benzin. Eddig a régi autómba olcsó benzint tankoltam, sokszor észre is vettem, hogy kevesebb km-re elég. És azért az sem mindegy, milyen a tisztasága annak az üzemanyagnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 21, 2010 1:05 pm 

Shell-nél tankolok, a 100-ast nem teli tankkal néztem, az dinamikában érezhető, a 98-ast nem emlékszem hol tankoltam, talán lukoil, de nem biztos, teljesen ráálltam a shell 95-re már jóideje, néha meg vépáver.

olle_gyuri írta:
Köszi zsééééé!
Neked melyik magas oktánszámú benzinvált be, amivel nem-városi körülmények között a kb. fél literes fogyasztás csökkenést tapasztaltad?
Egy cikk a témában :
Jó-e valamire a prémium benzin?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 21, 2010 12:31 pm 

Köszi zsééééé!
Neked melyik magas oktánszámú benzinvált be, amivel nem-városi körülmények között a kb. fél literes fogyasztás csökkenést tapasztaltad?
Egy cikk a témában :
Jó-e valamire a prémium benzin?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 21, 2010 11:51 am 

BBZ -nél 2*mértem, kb fél liter különbség jött ki, városban kevesebb, nem számottevő, az autó dinamikusabb, de az árkülönbség (nekem) nem éri meg, évente 1-2* csak az autó kedvéért.

olle_gyuri írta:
Az 1.4 16V 74kW/100LE motorokhoz ( AUB, BBZ kód ) a gyár a 98-as oktánszámú benzint ajánlja, és a 95-öst mint lehetséges alternatívát említi, csökkent teljesítménnyel.
Tapasztalt valaki pl. fogyasztásban különbséget 98-as ( vagy ma inkább a 100-as 'prémium' benzinek ) és a 95-ös használatával AUB vagy BBZ motornál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 21, 2010 9:52 am 

Az 1.4 16V 74kW/100LE motorokhoz ( AUB, BBZ kód ) a gyár a 98-as oktánszámú benzint ajánlja, és a 95-öst mint lehetséges alternatívát említi, csökkent teljesítménnyel.
Tapasztalt valaki pl. fogyasztásban különbséget 98-as ( vagy ma inkább a 100-as 'prémium' benzinek ) és a 95-ös használatával AUB vagy BBZ motornál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Túlzottan nagy fogyasztás
HozzászólásElküldve: pén. jún. 18, 2010 11:13 pm 

max08 írta:
Helósztok szeretném a segÍtségeteket kérni egy Skoda fábia 1.4 mpi ről van szó mivel kocsim túlzottan sokat fogyaszt,ingadozik az alapjárat, túlzottan nagy a károsanyag kibocsátása,és az olaj benzinnel keveredik. És ezt a hibakódot irja ki mikor a hibakód ólvasóra dugom:16556,a másik P0172. Az jelenti hogy túl nagy az üzemanyag nyomás és még az injektórt Írja mi lehet a gond remélem tud valaki segÍteni aki ért is hozzá. Előre is köszönöm.

Hello!
Egy kis leírás a hibáról:
http://translate.google.hu/translate?js ... l=nl&tl=hu

Mekkora az a nagy fogyasztás? Volt-e fojtószelep, MAP szenzor tisztítva? Üzemanyagszűrő volt-e cserélve? Leírásba: nem-e túl koszos a légszűrő, nincs-e túl sok olaj az autóba?
Egyébként az 1.4 MPi motorra jellemző az egyenletlen alapjárat. Nekem 7litert fogyaszt átlagba (tankolásokból számolva), városba kis távon használom simán bekapja a 10-et is, főleg ha hidegebb idő van.
Egyébként a hibák kérdések szerviztapasztalatba írsz előbb fogsz ott választ kapni, mert nagyon nem nézegeti senki a társalgót. Írd be oda is hátha valakinek van jobb gondolata is a témához.

Fojtószelep tisztítása:
http://mulder82.atw.hu/fabia/fabia.php

A fojtó alatt a tűzfal felőli oldalon van a MAP szenzor, két pici torx csavar fogja ki kell venni és féktisztítóval párszor megfújni.Én évente kiszoktam venni megtisztítani, de egy kis olajos trutyi mindig van rajt, főleg ha még nem is volt tisztítva. Egyébként ha sokat van használva városba az autó hamarabb koszosodik.
szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Túlzottan nagy fogyasztás
HozzászólásElküldve: pén. jún. 18, 2010 6:33 pm 

Helósztok szeretném a segÍtségeteket kérni egy Skoda fábia 1.4 mpi ről van szó mivel kocsim túlzottan sokat fogyaszt,ingadozik az alapjárat, túlzottan nagy a károsanyag kibocsátása,és az olaj benzinnel keveredik. És ezt a hibakódot irja ki mikor a hibakód ólvasóra dugom:16556,a másik P0172. Az jelenti hogy túl nagy az üzemanyag nyomás és még az injektórt Írja mi lehet a gond remélem tud valaki segÍteni aki ért is hozzá. Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 15, 2010 5:33 am 

Reggel tankoltam. Tán ez volt az eddigi leg jobb átlagom! Kerek 7.0L/100km! (7.03). 1.4 kombi, 59kW. Ez szerintem nagyon jó, mert benzinből is nehezen tudtam lecsalogatni 6.2-6.3-ra! Ráadásul a benzint ma emelték ismét, én viszont változatlanul 163Ft/l-ért tankoltam... :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 07, 2010 6:09 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Nekem ma sikerült beállítanom a legjobb hosszútávú rekordomat... (1.2 HTP)

41.3L benzin, 655 megtett kilométer. Ez 6.3-as átlagfogyasztást
jelent (a fed. computer hosszútávúja is ennyit mutatott).

Város és országúti (max 90-100-as) használatban, persze klíma nélkül, mert eddig nem volt nagy meleg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 01, 2010 2:44 am 

Egyszer sikerült elérnem 4.9-et országúton, computer szerint, az volt a legjobbam. Városban, a 2-3km-es táv miatti 9L akkor reális.

goes írta:
Nyáron 8 liter környékén, de télen, amikor nagyon hideg van simán 10-et. Egyébként 10 liter a gyári adat a tisztán városi fogyasztásra.

Az utolsó 10000 km nagyátlaga 7,3 liter computer szerint.

Országúton a legjobb a fogyasztása, már 5.3 litert is sikerült elérni.

INTEL írta:
Az 1.4MPI mennyit eszik városban nektek?
(Persze azt tudom sok függ hogy, milyen távon, milyen stílusban.)
A gyári adat ha jól emlékszem 8,5l.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 8:40 pm 

hupihun írta:
Az a katalógusadat, ez meg inkább a valóság.

Lehet, hogy az a valóság.
Ha figyelmesen olvastad a hozzászólást, nem a max. teljesítmény értékén volt a hangsúly, hanem a motor jellegén. Amin nem változtat, hogy épp 95,7LE vagy 103,2LE vagy pont 100,0LE.
Az tény, hogy két különböző autó teljesítményét csak ugyanazon a próbapadon mérve érdemes összehasonlítani, ugyanis ritkák a teljesen egyformán mérő padok...
Ha meg minden autó arányosan gyengébb a gyári adatoknál ( ahogy Te feltételezed ), akkor a különböző motorú autók összehasonlításához pont megfelelnek a gyári adatok :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 7:52 pm 

olle_gyuri írta:
Mennyiben más? :)
Mint a 16 szelepes 4 hengeresek általában, ez is imádja a pörgetést, magas fordulatszámokon él igazán.
Sokat elmond, ha megfigyeled a motor teljesítmény és nyomaték görbéjét ( ábra )
Ha a monitorra teszel egy vonalzót, hogy a teljesítmény vonalára illesszed, szinte teljesen passzolni fog, annyira egyenes :)
5.000 felett is csak emelkedik, emelkedik...
AUB és BBZ motoroknál gyarkorlatilag lineáris a kapcsolat a motor fordulatszáma és az "ereje" ( teljesítménye ) között.
Ez se nem előny, se nem hátrány, de együtt lehet vele élni :) Nekem mondjuk jobban bejönnek az inkább nyomatékra hangolt motorok, egyenletesebb teljesítmény és nyomaték eloszlással - ilyenekkel tipikusan több esély van a relatív alacsonyabb fogyasztásra is.
Mert ezekkel a motorokkal 6,1l/100km-t, tisztán városban elérni, hmmm, arra jelenleg nem látok esélyt...

Az a katalógusadat, ez meg inkább a valóság. Nem véletlenül mondják a mai motorok nagy részének már ahhoz is kisebb tuning kell hogy elérjék a prospektusban állított adatokat.

http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=583

http://www.rri.se/index.php?DN=29&List=S-T

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 5:10 pm 

Városban hidegindítással és pár km-re nekem is 9l/100km a fogyasztás. Ha már meleg a motor és legalább 8-10km-t megyek vele, hiába város ( de nem dugó! ), egyből 7l körül van. Országút, szabályosan és spórolósan kb. 6l. Eddig ezeket néztem ( a fed.comp. szerinti értékek, pár teletankkal majd ellenőrzöm ), autópályán még nem jártam vele.
Pár száz km-t tettem meg, olajfogyasztás eddig nincs :) 2004 év végi az autó, már a javított konstrukció - remélem tényleg nem eszi majd úgy az olajat, mint az első évek szériái...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 2:19 pm 

Nekem is BBZ van, városban 9liter, pályán kb 6liter, de azt 150-es tempónál simán, lassabban kevesebb is lehetne.

Milyen évjárat a te kocsid, olajfogyással mi a tapasztalatod?

olle_gyuri írta:
Mint a 16 szelepes 4 hengeresek általában...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:51 pm 

Nekem is 70km hátralévő táv elérésekor jelez.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra