Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 9:49 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:50 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
olle_gyuri írta:
Mennyiben más? :)
Mint a 16 szelepes 4 hengeresek általában, ez is imádja a pörgetést, magas fordulatszámokon él igazán.
Sokat elmond, ha megfigyeled a motor teljesítmény és nyomaték görbéjét ( ábra )
Ha a monitorra teszel egy vonalzót, hogy a teljesítmény vonalára illesszed, szinte teljesen passzolni fog, annyira egyenes :)
5.000 felett is csak emelkedik, emelkedik...
AUB és BBZ motoroknál gyarkorlatilag lineáris a kapcsolat a motor fordulatszáma és az "ereje" ( teljesítménye ) között.
Ez se nem előny, se nem hátrány, de együtt lehet vele élni :) Nekem mondjuk jobban bejönnek az inkább nyomatékra hangolt motorok, egyenletesebb teljesítmény és nyomaték eloszlással - ilyenekkel tipikusan több esély van a relatív alacsonyabb fogyasztásra is.
Mert ezekkel a motorokkal 6,1l/100km-t, tisztán városban elérni, hmmm, arra jelenleg nem látok esélyt...

A nyomaték miatt gondolkoztam nekem 1,2htp-m van.
A 112Nm 3000/p. ,a 100lovas 1,4-es 126Nm /4400p.
A 14Nm a különbség azt is fentebb adja le az 1,4-es. a nyomaték kb. azonos adott fordulatszámon.
A teljesítménye persze 36le nagyobb.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabaa hétf. máj. 31, 2010 1:56 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: légszűrő
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:43 pm 

Nyáron 8 liter környékén, de télen, amikor nagyon hideg van simán 10-et. Egyébként 10 liter a gyári adat a tisztán városi fogyasztásra.

Az utolsó 10000 km nagyátlaga 7,3 liter computer szerint.

Országúton a legjobb a fogyasztása, már 5.3 litert is sikerült elérni.

INTEL írta:
Az 1.4MPI mennyit eszik városban nektek?
(Persze azt tudom sok függ hogy, milyen távon, milyen stílusban.)
A gyári adat ha jól emlékszem 8,5l.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:36 pm 

Mennyiben más? :)
Mint a 16 szelepes 4 hengeresek általában, ez is imádja a pörgetést, magas fordulatszámokon él igazán.
Sokat elmond, ha megfigyeled a motor teljesítmény és nyomaték görbéjét ( ábra )
Ha a monitorra teszel egy vonalzót, hogy a teljesítmény vonalára illesszed, szinte teljesen passzolni fog, annyira egyenes :)
5.000 felett is csak emelkedik, emelkedik...
AUB és BBZ motoroknál gyarkorlatilag lineáris a kapcsolat a motor fordulatszáma és az "ereje" ( teljesítménye ) között.
Ez se nem előny, se nem hátrány, de együtt lehet vele élni :) Nekem mondjuk jobban bejönnek az inkább nyomatékra hangolt motorok, egyenletesebb teljesítmény és nyomaték eloszlással - ilyenekkel tipikusan több esély van a relatív alacsonyabb fogyasztásra is.
Mert ezekkel a motorokkal 6,1l/100km-t, tisztán városban elérni, hmmm, arra jelenleg nem látok esélyt...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára olle_gyuri hétf. máj. 31, 2010 1:43 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:15 pm 
Moderátor

olle_gyuri írta:
Nekem 70km-től visszafelé számolva kezd világítani és sípolni minden indításkor :)
( 1.4 16V BBZ )

Biztos a 100paci és a nagyobb tempo miatt hamarabb szól ,hogy naftahiány közeleg.. :)

A 100pacis mennyivel brutálabb a kistesó motorokhoz képest? Nekem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:03 pm 

Nekem 70km-től visszafelé számolva kezd világítani és sípolni minden indításkor :)
( 1.4 16V BBZ )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:01 pm 
Moderátor

olle_gyuri írta:
Sebaj Fabias írta:
a lámpicsek kigyulladásakor, mennyi az üzemanyag mennyisége a tankban?

Szia!
Akkor kezd el világítani az a lámpa, ha 70km alá csökken a tankban lévő benzinnel megtehető távolság.
Az aktuális fogyasztást pedig a legutóbb megtett 50km adataiból számolja ki.
Legalábbis a kezelési kézikönyv olvasásából erre emlékszem :)

Nekem mindig 100km hátralévő távolságnál sipol és kezd világítani. :) ekkor szoktam tankolni menni
ha a 2-es számú menüt használod akkor nem nullázza a megtett km-et és az eltelt ídőt.
Nekem így 1100km átlaga a 6,1l csak városban. (2003 1,2htp kombi)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabaa hétf. máj. 31, 2010 1:10 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 1:01 pm 

Az 1.4MPI mennyit eszik városban nektek?
(Persze azt tudom sok függ hogy, milyen távon, milyen stílusban.)
A gyári adat ha jól emlékszem 8,5l.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 12:59 pm 

Celldweller,
azt megteheted, hogy a légszűrő házhoz vezeted a kinti levegőt ( ha az 1.4 MPI-nél ez nincs meg gyárilag ).
Ha a kinti levegő hidegebb, mint a motortérben lévő, akkor az már jó ( egységnyi térfogatban a hidegebb levegő több oxygént tartalmaz ). Másrészt nagyobb sebességnél ( országúti használat ) jelentkezik némi torlólevegő ( a motor szívó hatásán túl lesz valami, ami a motorba igyekszik tuszkolni a levegőt ).
Ezektől a hatásoktól azért nem fog literekkel esni a fogyasztásod... de még decikkel sem.
Apró optimalizálás, amit a gyártók rendszerint már megtettek helyetted.
Többre mész, ha utána nézel az EPC lámpa világítás okának...
Ha kiépíted a torlólevegő bevezetést, arra azért figyelj, hogy elég nagy keresztmetszetű legyen a cső és a lehető legrövidebb ( különben a megnövelt szívóoldali fojtással csak rontasz a helyzeten ) és az esővizet se kapja direktbe a rendszer...

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára olle_gyuri hétf. máj. 31, 2010 1:05 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 12:44 pm 

nekem 1,4 mpi van, ez még a régi favorit motor csak injektorra meg vezérlő elektronikára kötve... ja amúgy kivillant egy sárga lámpa hogy EPC de ez csak az elektronikus pedál leszabályzó vagy mi, különben jobban megy mióta ezt kiírta, a fogyasztásom 8 liter körül mozog... de néha még kevesebbet is eszik ha dinamikusan használom, szal nekem a gyári légszűrővel elég csúnya hangja van, ezzel meg szép duruzsoló meg sztem kevesebbet is eszik, de majd egy hónap erejéig visszarakom a gyárit, teszek egy próbát... így most egy tele tankkal 560 kmt tudok megtenni, de eccer régen még sikerült 620 at is, és ott még elég sokat mentem városban, próbáltam már úgy is hoyg 80 al menjek , de úgy se ment lejjebb a fogyasztás, sincs igazán más ötletem hogy lehetne, gondolkoztam ezen a bio etanol elekronikán, de mivel abból meg többet enne nagyjából ugyanott lennék.... az 1,2 fábia sztem sokkal jobb lehet , kárhogy nem azt választottam

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 12:33 pm 

1.2 12V-nél pont így van kialakítva a légszűrőház, hogy az elől beáramló levegő egy csövön a szűrőházba jut...
Minden tuning nélkül nekem átlag 6 körül fogyaszt. Szerintem a légszűrő manipulálással semmilyen előnyre nem teszel szert - annál több bonyodalmat okoz viszont.

Celldweller írta:
hali

olyan kérdésem lenne, hogy mennyire lehet légszűrő tuninggal lejjebb vinni a fogyasztást 2 fajta ötletem van, sztetek melyik a jobb?

leszedni a motor tetejéről a légszűrőt, és ilyen korong alakú ladás sportlégszűrőt rakni rá, vagy egy csővel kivezetni a sportlégszűrőt oda ahol a levegő beáramlik a motortérbe, hogy hideg levegőt kapjon, esetleg egy zárt házas légszűrőhöz csővel odavezetni kintről a levegőt

szeretném valahogy egy 7 literre levinni, mert most egy szárnyat is raktam rá az valamivel sztem megnöveli a fogyasztást, azt szeretném kompenzálni valahogy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: légszűrő
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 12:21 pm 

hali

olyan kérdésem lenne, hogy mennyire lehet légszűrő tuninggal lejjebb vinni a fogyasztást 2 fajta ötletem van, sztetek melyik a jobb?

leszedni a motor tetejéről a légszűrőt, és ilyen korong alakú ladás sportlégszűrőt rakni rá, vagy egy csővel kivezetni a sportlégszűrőt oda ahol a levegő beáramlik a motortérbe, hogy hideg levegőt kapjon, esetleg egy zárt házas légszűrőhöz csővel odavezetni kintről a levegőt

szeretném valahogy egy 7 literre levinni, mert most egy szárnyat is raktam rá az valamivel sztem megnöveli a fogyasztást, azt szeretném kompenzálni valahogy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 11:40 am 

Sebaj Fabias írta:
a lámpicsek kigyulladásakor, mennyi az üzemanyag mennyisége a tankban?

Szia!
Akkor kezd el világítani az a lámpa, ha 70km alá csökken a tankban lévő benzinnel megtehető távolság.
Az aktuális fogyasztást pedig a legutóbb megtett 50km adataiból számolja ki.
Legalábbis a kezelési kézikönyv olvasásából erre emlékszem :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 31, 2010 10:26 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Sziasztok!

Hétvégén elfogyasztottam az első tank benzinemet :? . Az eredmények kicsit rosszabbak lettek így összességében. Kigyulladt a benzinszintjelző kontrollámpám, 875 Km- nél. Ha lámpával ellehet menni még kb. 100Km- tert, akkor a fogyasztásom 4,61 literre jön ki (45l benzinnel). Azt tudja valaki, hogy a lámpicsek kigyulladásakor, mennyi az üzemanyag mennyisége a tankban? (1.2 6V eco).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 22, 2010 10:09 pm 

tib-bee írta:
Nagyon jó. Nekem eddig 6,5 lett a legjobb 100 kilométeren, de én "hajtottam" is (100-120), és sok település és mégtöbb előzés volt benne.

goes írta:
Tegnap Budapest-Sopron-Budapest:

1.4 MPI, 441 km, 25.95 liter fogyasztás (telitankolásos méréssel)= 5,88 l/100 km. Szerintem korrekt, minden gyári benne, 185/60 R14 gumival, 50%-50% E85-benzin a tankban. Így az út 7366 Ft-ba került, tisztán benzinnel 8823 Ft lett volna. Nem számoltam többletfogyasztással, mert szerintem benzinnel sem lett volna 5.5 liternél kevesebb az átlag. Nem autópályán jöttem-mentem, gondolom tudjátok, hogy miért.

csatlakozom
kombi 1.4 mpi vel nekem is 6.5l lett az átlag 100-110km/h
4 személy és fullos csomagtartó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 22, 2010 6:02 pm 

Nagyon jó. Nekem eddig 6,5 lett a legjobb 100 kilométeren, de én "hajtottam" is (100-120), és sok település és mégtöbb előzés volt benne.

goes írta:
Tegnap Budapest-Sopron-Budapest:

1.4 MPI, 441 km, 25.95 liter fogyasztás (telitankolásos méréssel)= 5,88 l/100 km. Szerintem korrekt, minden gyári benne, 185/60 R14 gumival, 50%-50% E85-benzin a tankban. Így az út 7366 Ft-ba került, tisztán benzinnel 8823 Ft lett volna. Nem számoltam többletfogyasztással, mert szerintem benzinnel sem lett volna 5.5 liternél kevesebb az átlag. Nem autópályán jöttem-mentem, gondolom tudjátok, hogy miért.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra