Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:31 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1647 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 12:50 pm 

ahhha, múkod :) köszi

bundy87 írta:
mpisti írta:
off: hogy kell válaszolni, bocs a bénaságért, de csak az új hozzászólás gombot látom.
on

hali
van egy kis rész a jobb felső sarokban a hozászolásokban hogy idézet erre rámész.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 12:47 pm 

mpisti írta:
off: hogy kell válaszolni, bocs a bénaságért, de csak az új hozzászólás gombot látom.
on

hali
van egy kis rész a jobb felső sarokban a hozászolásokban hogy idézet erre rámész.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 12:43 pm 

on

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 12:42 pm 

Dehogy titok :),
1. 210.000 jó magyar forint volt, Debrecenben csinálták /nem tudom, reklám-nem reklám, fórum szabályzat meg ilyenek, le lehet írnom, hogy hol?/, sorozatátalakítási engedéllyel rendelkezik a műhely, ami azt jelenti, hogy nem kell műszakira vinni az autót, csak akkor, amikor egyébként is lejárna /ha nincs a műhelynek ilyen engedélye akkor, azt hiszem 1/2 éven belül műszakizni kell/.
2. Igen indításkor benzinnel indít, de nem én kapcsolok, automata az egész, amibe manuálisan is be lehet avatkozni. A rendszer figyeli a motorhőmérsékletet, úgy állították be, hogy 30 foknál kapcsoljon át, nyáron azt mondták ezt le lehet vinni 20 fokra, sőt ha e felett van a hőmérséklet, akkor lehet gázzal is indítani.
3. Semmi különbséget nem érzek, még azt sem, hogy mikor vált át. Igaz nagyon kíméletesen van használva az autó, szóval nekem teljesen mindegy hogy 64 Le vagy 59, észre sem veszem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 21, 2010 9:34 am 

No akkor 3 kérdés:-)
Ha nem titok mennyibe fájt a beépítés kompletten?
Indításkor benzinnel indítasz és menet közben kapcsolsz gázra?
Erőben mennyire érzed a különbséget?

mpisti írta:
Sziasztok!

Fabia Sedan 1.2 12V nemrég kapta meg a gázszettet, Zavoli, most ürült ki az első töltés, újratöltéskor 37 liter ment bele és 510 km-t futott, főként városi szaladgálás és kb 100 km országút, ha több tapasztalatom lesz (vagy ha kérdésetek van) írok.

üdv, én

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 20, 2010 9:58 pm 

Sziasztok!

Fabia Sedan 1.2 12V nemrég kapta meg a gázszettet, Zavoli, most ürült ki az első töltés, újratöltéskor 37 liter ment bele és 510 km-t futott, főként városi szaladgálás és kb 100 km országút, ha több tapasztalatom lesz (vagy ha kérdésetek van) írok.

üdv, én

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 19, 2010 6:24 am 

Szervusz!

Köszönöm szépen a hozzászólást. Csak megerősítettél a beszerelésben, csak még gyűjtenem kell hozzá.

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 18, 2010 4:43 pm 

Szia Csiga!

Nekem is egy 1.4-es 16 szelepes fábiám van. Én még 2008 decemberében vettem 110 ezer km-errel, de már át volt alakítva gázosra. Landi Renzo Omega a szett típusa. Nekem eddig semmi gond nem volt vele a megtett 20 ezer km alatt (mindössze egy gázszűrőt kellett cserélni), persze eleinte ódzkodtam tőle, de nagyon megszoktam. Nagyjából 1-1,5 literrel fogyaszt többet gázból és a 38 literes pótkerék helyére szerelt teli tartály kb 400-440 km megtételére elegendő. Egy picit talán gyengébbnek érezhető gázzal mint benzinnel. Én azért néha szoktam benzinnel is használni, mert sokan mondják, hogy nem tesz jót, ha csak gázzal megy az ember. A szerelőm szerint például a szelepeknek nem tesz jót, mert nincs olyan kenése, mint a benzinnek, bár ezt én teljesen nem értem, mert annyira sajna nem értek hozzá...
Viszont, ha van rá keret, érdemes elgondolkodni rajta, mert tényleg megéri!

üdv

csiga írta:
Üdv Mindenkinek!

Egy 2005-ös kombi 1.4 16v fábiám van. Üzemanyagárakra tekintettel erősen gondolkodom gázüzemű átalakításon. Ha van tapasztalata valakinek ilyen tipusú motor átalakításához, kérem segítsen ebben.
Esetleg bioetanol, bár az nem tűnik annyira jó műfajnak.
Köszönöm!
[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 18, 2010 8:28 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Tudtommal az átalakítás 2-300e Ft-ba kerül, így csak akkor térül meg a befektetés rövid távon, ha nagyon sokat használod az autót.

csiga írta:
Üdv Mindenkinek!

Egy 2005-ös kombi 1.4 16v fábiám van. Üzemanyagárakra tekintettel erősen gondolkodom gázüzemű átalakításon. Ha van tapasztalata valakinek ilyen tipusú motor átalakításához, kérem segítsen ebben.
Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 17, 2010 11:27 pm 

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 17, 2010 1:25 pm 

Szia!

A 6V-ben a MAP szenzor szívócsőben a fojtószelep alatt helyezkedik el és 2 torx csavar fogja. A képen a 4-es számú alkatrész. EGR szelep az ábra szerint nincs ennél a motornál. A 12V-nél már van.
Kép

vazgabi írta:
Szervusz "Tibibá666"

S azt meg tudnád mondani hogy van -e ezekben a motorokban EGR szelep, ill MAP szenzor, s ha igen , hol is helyezkedik el? Ma délután nézelődtünk a motortérben, de nem sikerült megtalálni...
S hogy mitől ez a brutálisan sok fogyasztás?

Tibibá666 írta:
Minden 1,2-es 3 hengeres VW motorban van vákuum. Skoda szervizben jó néhányat új autót is kipróbáltunk és mindnél megvan ez a jelenség. Ha tovább hagyod levéve az olajbeöntő sapkáját akkor le is áll a motor.
Ez abszolút nem hiba!!! Az okára sajnos nem tudok választ adni. :S
vazgabi írta:
Ja és amúgy a motort nem szeretném megbontani, mert bármely szervízhez fordultam, rögtön atomjaira bontanák...A hengerekben 14,5 bar végnyomást mértünk, s van egy furcsa jelenség is...A motor alapjáraton üzemel ,az olajbeöntő sapkát levéve, a szelepdekni alatt jó kis vákuum van..A sapkát a szelepdeknire szívja!!! MIért is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 16, 2010 9:40 pm 

Szervusz "Tibibá666"

S azt meg tudnád mondani hogy van -e ezekben a motorokban EGR szelep, ill MAP szenzor, s ha igen , hol is helyezkedik el? Ma délután nézelődtünk a motortérben, de nem sikerült megtalálni...
S hogy mitől ez a brutálisan sok fogyasztás?

Tibibá666 írta:
Minden 1,2-es 3 hengeres VW motorban van vákuum. Skoda szervizben jó néhányat új autót is kipróbáltunk és mindnél megvan ez a jelenség. Ha tovább hagyod levéve az olajbeöntő sapkáját akkor le is áll a motor.
vazgabi írta:
Ja és amúgy a motort nem szeretném megbontani, mert bármely szervízhez fordultam, rögtön atomjaira bontanák...A hengerekben 14,5 bar végnyomást mértünk, s van egy furcsa jelenség is...A motor alapjáraton üzemel ,az olajbeöntő sapkát levéve, a szelepdekni alatt jó kis vákuum van..A sapkát a szelepdeknire szívja!!! MIért is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 16, 2010 9:45 am 

vazgabi írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 15, 2010 5:30 pm 

na én nem vitázom de ha figyelmesen végigolvasod amit irtam.... "a karteben elvileg sem nyomásnak sem vákumnak nem kellee lenni. csak lebegtetni a levegőt. ha nyomás van benne akkor gyűrűzés furás stb vagy nem tudom kivehető hüvely van e benne. "

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 15, 2010 5:21 pm 

Kedver feeri!!!

Több tuningmotort is építettem már! Ha egy hengerben ekkora nyomást mérünk, az a henger nem lehet kopott!!!! Amivel én nem vagyok tisztában az ezen konstrukciónál ,a motorvezérlő, és egyéb jeladók !!!! Illetve a vezérlő programozása, és különbféle jeladók, (pl, MAP szenzor, EGR szelep)elhelyezkedése, hibájuk feltárása. Azonkívül ha egy hengerben pl, nem volna meg a kompresszió, enné az olajat, illetve a kartergázvisszavezető csövön (pl egy dugattyútörés esetén) fújná az olajat, stb....Egyébként nem kell lesértődni... csak szakembert keresek.

feeri írta:
azt már látom hogy te nem vagy hozzá értő ember. ha azon vitázol hogy a te nem a karternyomásrol hanem a szelepdeknirol beszélsz.... na sok sikert
vazgabi írta:
Kedves feeri!

Mint írtam nem a karterről van szó, hanem szelepdekniről. Másodszor a henger nem nem lehet rossz ,ha 14,5 bar végnyomást mérünk...Hozzáértő szakember írásait várnám!!!!!!!! Köszi!

feeri írta:
a karteben elvileg sem nyomásnak sem vákumnak nem kellee lenni. csak lebegtetni a levegőt. ha nyomás van benne akkor gyűrűzés furás stb vagy nem tudom kivehető hüvely van e benne.
vazgabi írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1647 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra