Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:30 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1647 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 15, 2010 5:13 pm 

azt már látom hogy te nem vagy hozzá értő ember. ha azon vitázol hogy a te nem a karternyomásrol hanem a szelepdeknirol beszélsz.... na sok sikert
vazgabi írta:
Kedves feeri!

Mint írtam nem a karterről van szó, hanem szelepdekniről. Másodszor a henger nem nem lehet rossz ,ha 14,5 bar végnyomást mérünk...Hozzáértő szakember írásait várnám!!!!!!!! Köszi!

feeri írta:
a karteben elvileg sem nyomásnak sem vákumnak nem kellee lenni. csak lebegtetni a levegőt. ha nyomás van benne akkor gyűrűzés furás stb vagy nem tudom kivehető hüvely van e benne.
vazgabi írta:
Ja és amúgy a motort nem szeretném megbontani, mert bármely szervízhez fordultam, rögtön atomjaira bontanák...A hengerekben 14,5 bar végnyomást mértünk, s van egy furcsa jelenség is...A motor alapjáraton üzemel ,az olajbeöntő sapkát levéve, a szelepdekni alatt jó kis vákuum van..A sapkát a szelepdeknire szívja!!! MIért is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 15, 2010 4:29 pm 

Kedves feeri!

Mint írtam nem a karterről van szó, hanem szelepdekniről. Másodszor a henger nem nem lehet rossz ,ha 14,5 bar végnyomást mérünk...Hozzáértő szakember írásait várnám!!!!!!!! Köszi!

feeri írta:
a karteben elvileg sem nyomásnak sem vákumnak nem kellee lenni. csak lebegtetni a levegőt. ha nyomás van benne akkor gyűrűzés furás stb vagy nem tudom kivehető hüvely van e benne.
vazgabi írta:
Ja és amúgy a motort nem szeretném megbontani, mert bármely szervízhez fordultam, rögtön atomjaira bontanák...A hengerekben 14,5 bar végnyomást mértünk, s van egy furcsa jelenség is...A motor alapjáraton üzemel ,az olajbeöntő sapkát levéve, a szelepdekni alatt jó kis vákuum van..A sapkát a szelepdeknire szívja!!! MIért is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 11:41 pm 

vazgabi írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 7:59 am 

Amúgy , a motor tipus 1,2 6v HTP , BMD motorkódú.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 7:57 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 7:53 am 

Szevasztok!

Nagyon csekély fogyasztást produkáló kommenteket olvasok itt! A motorom hengerfej javítása(szelepvezetők,szelepek, szelepülékek marása) után városban 9-10 litert eszik. A javítás során a motorvezérlőt is bolygatták. :( Az autó 4 hónapja van nálam, nem igazán vagyok otthon a computer vezérelt motorokban. A motorvezérlőm Siemens 5wp 40292 02 ,Simos 3PG 1509 . Egerben élek, itt nem találtam megfelelő szakit arra, hogy segítsen a problémán. Elkellne néhány jótanács!! Help me!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2010 5:56 pm 

Nos 581 km után, aminek 1/3-át 90-es és 2/3-át 65-75-ös óra szerint tempóval tettem meg a fogyasztás 5.4 liter lett. Megpróbálom még lentebb vinni most már úgy is jön a meleg idő hátha 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 03, 2010 7:19 pm 

Köszönöm, találtam néhány videót ezek sokat segítenek:

http://www.youtube.com/watch?v=g6Z9AHtRtO8

http://www.youtube.com/watch?v=NdnC-hpzBLs

http://www.youtube.com/watch?v=L6-Qu0Cs69g&feature=related

Az én autómban a km óra csal 10-12% többet mutat az út menti sebességmérő oszlopokhoz viszonyítva, ami igaz is lehet mert nekem már óra szerint volt 190 is amiből ha levonjuk rögtön közelebb kerülünk a gyár által megadott maximális sebességhez (167km/h).
Az eredményeket majd megírom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 02, 2010 7:25 pm 

Sziasztok

Nekem is 1.2htp van és szerintem is a 80 körüli tempó a legtakarékosabb a fogyasztás szempontjából. Meglepő de szerintem 80 alatt nem csökken vagy csak alig a fogyasztás, 80 nál kb 4-5 liter lehet 100-on

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 01, 2010 7:39 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szerintem is a 80 a nyerő!
1,2 47kw.Én szinte csak városban megyek de ha lehet 80-as tempóban. Egy hétig kocsival jártam dolgozni 2x30 km.
A fogyasztás lement 6,3-ra.
Az útvonalon szinte végig 70-es tábla, de kb. 80-nal mentem. Elötte sok rövid távon 2-3 km néha 8-10km ,megkajált 7,5litert. Bár ezt téli gumival(175/65)
A 6,3-t most nyári gumival eszi. (165/70)
A vékonyabb gumi sporolósabb. Váltani nyomatékmax körül szoktam 3000/p.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Üzemanyag fogyasztás
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 01, 2010 7:19 pm 

Nekem ugyan 1.4 50 kw, aminek hosszabb az 5. fokozata, mint a tiédnek, de a legtakarékosabb az óra szerint 80-as tempo. Itt a pillanatnyi fogyasztásom teljesen egyenesnek tűnő úton 3,8-4,2 l körül alakul.

hupihun írta:
Üdv!

Szeretnék megtenni minél több kilométert egy tank benzinnel. Főként munkába járok az autóval 2x22km-ert naponta, zöme országút. 1.4-es 55KW-os motor van az autómban de sajna nincs fedélzeti computer. Ezért kérdezném mennyit fogyaszt a motor bizonyos sebességtartományok mellett 60-70-80-90-100 km/h stb.

Kíváncsi lennék melyik az a sebességtartomány amelyik gazdaságos (tesco :roll: ) és ésszerű is.
5.7-6.3 literrel járkálok széljárástól függően 8)

Most hogy 320 Ft a benzin ezzel fogok "szórakozni"
Előre is köszönöm! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Üzemanyag fogyasztás
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 01, 2010 5:58 pm 

Üdv!

Szeretnék megtenni minél több kilométert egy tank benzinnel. Főként munkába járok az autóval 2x22km-ert naponta, zöme országút. 1.4-es 55KW-os motor van az autómban de sajna nincs fedélzeti computer. Ezért kérdezném mennyit fogyaszt a motor bizonyos sebességtartományok mellett 60-70-80-90-100 km/h stb.

Kíváncsi lennék melyik az a sebességtartomány amelyik gazdaságos (tesco :roll: ) és ésszerű is.
5.7-6.3 literrel járkálok széljárástól függően 8)

Most hogy 320 Ft a benzin ezzel fogok "szórakozni"
Előre is köszönöm! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1647 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110

Időzóna: UTC + 1 óra