Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. ápr. 26, 2018 8:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1670 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Üzemanyag fogyasztás
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 5:01 pm 

gyerekek az enyém zabál is meg bénán vezetek, na. itt a lényeg. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 1:57 pm 

Autó: Fabia Best
Bálint Zoltán írta:
Szia,
2 évesen 50 ezerrel vettük és most van benne 190 ezer de annak mindig nagyobb volt a fogyasztása soha nem volt semmi baja, egy jól összerakott gép. 100 ezernél volt egy lambda szonda(gyári) csere és ennyi meg a kopó alkatrészek. Most kezd rajta egy picit a rozsda a küszöbnél kacsingatni de meglesz csináltatva(17 évesen). Eladni nem fogják,hiszen egyben van. Félre ne érts, nem akarom leszólni mert nincs bajom vele. :wink:
Szevasz!Semmi gond ebből nincs sértődés,hiszen mindenkinek lehet véleménye és a fórum pont arra való,hogy megvitassuk a dolgokat. :beer: :beer:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2018 7:36 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Szia,
2 évesen 50 ezerrel vettük és most van benne 190 ezer de annak mindig nagyobb volt a fogyasztása soha nem volt semmi baja, egy jól összerakott gép. 100 ezernél volt egy lambda szonda(gyári) csere és ennyi meg a kopó alkatrészek. Most kezd rajta egy picit a rozsda a küszöbnél kacsingatni de meglesz csináltatva(17 évesen). Eladni nem fogják,hiszen egyben van. Félre ne érts, nem akarom leszólni mert nincs bajom vele. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 7:02 pm 

Bálint Zoltán írta:
murray írta:
Skacok, akkor jóvan. :mrgreen:

Látom, nem őszinte az a mosoly :mrgreen: Faternak az 1.4 mpi fábiája is sokat fogyasztott anno amikor használtam. Mindegy, hogy tojással a gázpedál alatt mentem vagy max gázon akkor is zabált pedig nem volt kopott a motorja de legalább nem ment :? . Az én kis 1.2-es varrógépemmel kivagyok békülve. Szintén 19 km-es távokkal az 51-esen beállt 5,6-5,8-ra a fogyim. Az mpi-nek 7,5-nél sosem volt jobb akármit csináltam...és nem volt rossz benne semmi.
Szevasztok!Ezt a véleményt nem tudom osztani veled!Az mpi csak városi forgalomban eszik 9 liter körül,de városban minden kocsi megeszi ezt.Tegnap voltam Veszprémben 150km-t tettem meg közúton 1 óra 25 perc alatt.Ennél az eszetlen száguldásnál ráadásul dombokat mászva írt a gép 6,7-et.Azért megnézném,hogy melyik autó enne ennél kevesebbet ilyen használat mellett.Normál használatnál ha 20 km-et mennék vele egyben ez is megállna 5-6 literből.Én ahogy használom napi 5-10 km-en ilyenkor a hosszú távú átlag 6,5 körül van úgy hogy ebbe dugó is szokott lenni nem országút kigurítva.Ha igaz amit írt a szüleid Mpi-éről akkor ott valami nagyon nem jó vagy a vezetési szokásaid rosszak.Hosszú távon használva kímélő vezetés mellet az Mpi-k is 5 körül esznek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 4:59 pm 

nekem is mutatott már 5,5-6litert amikor éjjel kettőkor az üres rakparton 60al végiggurultam.
pályatempóval 110-120 körül 7,5-8litert eszik klimával

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 1:47 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
murray írta:

Látom, nem őszinte az a mosoly :mrgreen: Faternak az 1.4 mpi fábiája is sokat fogyasztott anno amikor használtam. Mindegy, hogy tojással a gázpedál alatt mentem vagy max gázon akkor is zabált pedig nem volt kopott a motorja de legalább nem ment :? . Az én kis 1.2-es varrógépemmel kivagyok békülve. Szintén 19 km-es távokkal az 51-esen beállt 5,6-5,8-ra a fogyim. Az mpi-nek 7,5-nél sosem volt jobb akármit csináltam...és nem volt rossz benne semmi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 11:55 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 11:43 am 

Autó: Skoda Fabia 2008
Csabaa írta:
murray írta:
nyár van. elindulok "hideg" motorral. azonnal beleállok egy full dugóba vagy egy gurul-megáll dugóba. klima nélkül
kb 15 perc dugó után megnézem 12 meg 14 literes átlagfogyasztást mutat.. normális ez?
aztán megindul a forgalom úgy megy lejjebb

Szia
Igen, nekem is 8-9-ről indul, aztán hazáig (19km) leesik 6-ra. Ha ezt a távot 1,5 óra alatt teszem meg, akkor majdnem 7-ig felmegy.
Ma befelé lehetett haladni, 5,8 lett a vége.

Szintén, 14-17-ről indít (a pillanatnyi néha 21l mutat városban, elinduláskor!), városban nem is megy 8-9alá, de nyáron klima nélkül volt már 5.3-5.4 is a vége (kb 95km egyenletes országút után). Ez ilyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 11:36 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
murray írta:
nyár van. elindulok "hideg" motorral. azonnal beleállok egy full dugóba vagy egy gurul-megáll dugóba. klima nélkül
kb 15 perc dugó után megnézem 12 meg 14 literes átlagfogyasztást mutat.. normális ez?

Szia
Igen, nekem is 8-9-ről indul, aztán hazáig (19km) leesik 6-ra. Ha ezt a távot 1,5 óra alatt teszem meg, akkor majdnem 7-ig felmegy.
Ma befelé lehetett haladni, 5,8 lett a vége.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2018 10:48 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 4:31 pm 

Az én tapasztalatom az volt a magasabb oktánszámú benzinekkel, hogy bő 100km-rel kevesebbett tudtam elmenni velük azonos időjárási, útvonal stb körülmények között. Fábiánál és Rapidnál is ugyanazt tapasztaltam. Csak a 95 :)

Gabesz írta:
Létezhet, hogy magasabb a fogyasztás MOL 100 benzinnel mint 95-el? Eddig 6L volt 95 benyával 100-as óta 6,4L vagy a beöntött adalék miatt eszik többet? (lamda-katalizátor Oxycat van benne) Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 10:11 am 

marchizor írta:
Sziasztok, volt már valakinek olyan problémája, hogy tankolás után nem mutatja az üzemanyagszint jelző a rátankolt üzemanyagot? A becslő (ami mutatja, hogy kb. hány km-t megy még a kocsi adott fogyasztással és üzemanyaggal) is lement már 0-ra.

Valamit mér, mert folyamatosan ment le egészen 0-ig, de azt még az azelőtti szinthez mérten...

Elég zavaró, hogy nem tudom mennyi gázolaj van benne :D

Skoda Fabia 2000 1.9 tdi

Köszi

Talan čak ezen iš rá fog keleni joban hajlitani a potmeteren (tartajba) a kontaktot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 7:37 am 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi
Sziasztok, volt már valakinek olyan problémája, hogy tankolás után nem mutatja az üzemanyagszint jelző a rátankolt üzemanyagot? A becslő (ami mutatja, hogy kb. hány km-t megy még a kocsi adott fogyasztással és üzemanyaggal) is lement már 0-ra.

Valamit mér, mert folyamatosan ment le egészen 0-ig, de azt még az azelőtti szinthez mérten...

Elég zavaró, hogy nem tudom mennyi gázolaj van benne :D

Skoda Fabia 2000 1.9 tdi

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 06, 2017 5:39 pm 

Létezhet, hogy magasabb a fogyasztás MOL 100 benzinnel mint 95-el? Eddig 6L volt 95 benyával 100-as óta 6,4L vagy a beöntött adalék miatt eszik többet? (lamda-katalizátor Oxycat van benne) Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 02, 2017 1:31 pm 

murray írta:
Szesze írta:
murray írta:
elkezdett zabálni az autóm. 8-9l a nemis annyira kemémy dugóban.. :fejvak:
Városi dugóban sok a 8-9 liter??Akkor nézd meg a katalógus értéket mennyit ír és nem fogod sokallani főleg télen!

nyugtass meg valamivel, Szeszém.. :fejvak:
mindig 10ezerért tankolok. ez kb 28-29liter. eddig min 400kmt-t mentem belőle. ma már sípolt 320km-nél még 60 km hatótávot írt de tankoltam már. mondjuk a legszemetebb hideginditásos napi 2*10km-es dugós apataxi üzemmódban van az autó.
Az Mpi-nek télen városi araszolgatásnál egyáltalán nem sok a 8-9 liter,de ha azonos üzemmódnál télen eddig kevesebbet evett akkor nézd meg a termosztátot,hogy jó -e!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1670 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra