Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. aug. 15, 2018 7:53 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. márc. 09, 2018 10:17 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Bálint Zoltán írta:
Sziasztok,

Nézegetem a használt gépeket. Belebotlottam egy 2012 júniusi 1.2 tsi fabiába. Na most ezt honnan tudhatom, hogy ez még a rossz vezérműláncos? A neten 2011 júniusáig írják de szerintem simán kifuthat egy évig a forgalomba helyezés. Nem marad más mint a motorkód utáni vadászat?

Van valakinek valami infója?

Szia
Szerintem mindegy, én minden láncos tsi-nél, 100ekm-ként láncot cseréltetnék, ugyanúgy ,mint a szíjas vezérlésűeknél.
Ez a lánc sosem lett jó, az új tsi mind szíjas már..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 09, 2018 9:23 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Sziasztok,

Nézegetem a használt gépeket. Belebotlottam egy 2012 júniusi 1.2 tsi fabiába. Na most ezt honnan tudhatom, hogy ez még a rossz vezérműláncos? A neten 2011 júniusáig írják de szerintem simán kifuthat egy évig a forgalomba helyezés. Nem marad más mint a motorkód utáni vadászat?

Van valakinek valami infója?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2018 6:41 pm 
Moderátor

astrojoe12 írta:
Kaptam egy tartalék kulcsot is, ha elhagynám a másikat . A tartalék viszont nem távirányitós, hogyan tudom kinyitni vele a kocsit, ha úgy alakul?

Szia
Ha takarva van, a zárbetét, akkor sajnos sehogy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2018 6:14 pm 

Ezen a fórumon viszont azt olvasom, hogy a 6 szelepesek 3 hengeresek jók és a négy hengeresek hajlamosak az átugrásra.

Előre is köszönöm![/quote]

3 hengeres 12 szelepes hajlamos az átugrásra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 8:54 pm 

Autó: skoda fabia 1.4 16V comfort benzines
Nekem a 100 lovas van.

Köszönöm a válaszokat!

Magyar használati utasítást nem tudok adni véletlenül, nagyon jó lenne.

Kaptam egy tartalék kulcsot is, ha elhagynám a másikat . A tartalék viszont nem távirányitós, hogyan tudom kinyitni vele a kocsit, ha úgy alakul?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 8:30 pm 
Moderátor

hubo44 írta:
Nem ugrik kôňen a 16V nem kel felned inkab ki poťan par borda a bordaš síjbol de az iš ritkašag.

És melyik 1,4-es, a 80 vagy 100le-s!?
A 100le-nél a puha gyűrűkkel akad idővel gond, és eszegetni kezdi az olajat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 8:18 pm 

astrojoe12 írta:
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy milyenek a fabia motorok. Az összes kolegámnak (2), akinek 3 hengeres fabia van, már legalább egyszer átugrott a vezérlés. Pont tavaly húztam haza az egyiket. Az autószerelő unokatesóm is alátámasztotta, hogy a három hengeresek ilyen hibája egy időben stabil megélhetést biztosított neki, szerinte a 4 hengeres 1.4-es 16 szelepes motorokkal nincs semmi baj, azokat csak kuplungcserénél látja, vagy klíma tisztításkor. Ma délután vettem is egy fabia 1.4-es v16 comfort autót.

Ezen a fórumon viszont azt olvasom, hogy a 6 szelepesek 3 hengeresek jók és a négy hengeresek hajlamosak az átugrásra. Akkor most mi az igazság, vagyis nektek mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm!

Nem ugrik kôňen a 16V nem kel felned inkab ki poťan par borda a bordaš síjbol de az iš ritkašag.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2018 7:37 pm 

Autó: skoda fabia 1.4 16V comfort benzines
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy milyenek a fabia motorok. Az összes kolegámnak (2), akinek 3 hengeres fabia van, már legalább egyszer átugrott a vezérlés. Pont tavaly húztam haza az egyiket. Az autószerelő unokatesóm is alátámasztotta, hogy a három hengeresek ilyen hibája egy időben stabil megélhetést biztosított neki, szerinte a 4 hengeres 1.4-es 16 szelepes motorokkal nincs semmi baj, azokat csak kuplungcserénél látja, vagy klíma tisztításkor. Ma délután vettem is egy fabia 1.4-es v16 comfort autót.

Ezen a fórumon viszont azt olvasom, hogy a 6 szelepesek 3 hengeresek jók és a négy hengeresek hajlamosak az átugrásra. Akkor most mi az igazság, vagyis nektek mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2018 4:37 pm 

mikorkakalman írta:
hubo44 írta:
mikorkakalman írta:
Azt meg tudná mondani valaki, hogy az 1.2 HTP BME kódú motor helyett beszerelhető-e a CHF kódú motor? Azt mondták nekem, hogy annyi a különbség hogy a CHF már euro 5-ös de mindenben egyezik a BME-vel

De a EURO-5 az iš čak sofwt valtoztaša nem a motor mechanikuš rese. Nalad motor čere les eš a elektronika marad.

csak az a kérdés, hogy a CHF azonos-e a BME-vel

NEM. CHF 6V a BME 12V.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2018 12:25 pm 

Autó: Skoda SuperB
hubo44 írta:
mikorkakalman írta:
Azt meg tudná mondani valaki, hogy az 1.2 HTP BME kódú motor helyett beszerelhető-e a CHF kódú motor? Azt mondták nekem, hogy annyi a különbség hogy a CHF már euro 5-ös de mindenben egyezik a BME-vel

De a EURO-5 az iš čak sofwt valtoztaša nem a motor mechanikuš rese. Nalad motor čere les eš a elektronika marad.

csak az a kérdés, hogy a CHF azonos-e a BME-vel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 30, 2018 3:48 pm 

mikorkakalman írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 30, 2018 11:54 am 

Autó: Skoda SuperB

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 28, 2017 6:40 pm 

Szesze írta:
Dr.Úr írta:
10 éve használom az MPI-t, 170000 km van benne. A harmadik garnitúra hidrotőke van benne, legutóbb vezérműtengely is lett cserélve. Most pont egy évig üzemelt hibátlanul a motor, de már megint úgy csörög indításkor, mint az aprópénz...
Nem értem,hogy nálam még gyári tőkék vannak a gépben és semmi baja.Milyen olajjal jársz 10w-40-el?Nem lehet,hogy vizesedik az olajad és azért döglenek a tőkék??A gyári tőke ennyi idő alatt nem mehet tönkre,de ha utángyártott van beletéve az mindig is zsákbamacska lesz.A vezérműtengelyt te cserélted vagy valami szerelő,mert ilyet se igen cserél senki Mpi-n?A tőke hiba az nem csörögni szokott.Nem lehet,hogy esetleg a vezérműlánc nyúlt meg és az csörög,mert az látod sűrűn elő szokott jönni sajnos,de ez is csak kényelmetlen de ettől még kifut a világból?!Azért az Mpi sosem lesz olyan halk mint a szíjas vw motorok,de ezzel tudni kell együtt élni.Én nem lebeszélni akarlak a cseréről ha te így látod jónak csak nem árt a döntés előtt tisztán látni,mert nehogy sírás legyen a vége.

Szia!
Gyári tőkéket már rég nem lehet kapni, szóval mindig utángyártottak kerültek bele. A vezérműtengelyt azért kellett cserélni, mert az egyik Ajusa tőke 15 ezer km után konkrétan kilyukadt és tönkretette a vezérműtengely bütykét. Az utolsó csere után 12000 km néma csönd volt, szóval a vezérműlánc kizárva. És hogy ne legyen egyszerű a helyzet, nem minden indításnál csinálja. Van hogy napokig jó, aztán napokig nem, aztán megint jó. És ez így megy évek óta. És már mindenféle olajjal próbálkoztunk. Ráadásul az autószerelő közeli ismerős, nem sumákol el semmit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 28, 2017 6:28 pm 

Keksz írta:
Dr.Úr írta:
Sziasztok!
Tudnátok véleményt mondani, tapasztalatokat megosztani az 1.4 16V 75 lóerős motorról? Lehetőleg minél több megtett km után.
Most ilyenre fáj a fogam.
Köszönöm.

Szia
Nekem több mint 5 éve van kombis:) Most 185e km van benne és én kb 100e mentem vele.Eddig kiválóan megfelelt teljes mértékben.5w40es olajat használok bele kötelezően 15ezrenként max csere mindig szűrőkkel együtt,olajat eddig nem kellett soha utántöltenem.Kopó alkatrészeken kívül a két első kerékcsapágy cserém volt és 3 db trafó csere.Nem egy pörgős motor de nekem megfelel.Az fényszóróizzók valamiért párosával halnak egymás után. :? Amúgy nagyon imádom :wink:

Köszi az infót!:-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 28, 2017 12:24 am 

Autó: 2005. 1.4 16V BKY kombi
Dr.Úr írta:
Sziasztok!
Tudnátok véleményt mondani, tapasztalatokat megosztani az 1.4 16V 75 lóerős motorról? Lehetőleg minél több megtett km után.
Most ilyenre fáj a fogam.
Köszönöm.

Szia
Nekem több mint 5 éve van kombis:) Most 185e km van benne és én kb 100e mentem vele.Eddig kiválóan megfelelt teljes mértékben.5w40es olajat használok bele kötelezően 15ezrenként max csere mindig szűrőkkel együtt,olajat eddig nem kellett soha utántöltenem.Kopó alkatrészeken kívül a két első kerékcsapágy cserém volt és 3 db trafó csere.Nem egy pörgős motor de nekem megfelel.Az fényszóróizzók valamiért párosával halnak egymás után. :? Amúgy nagyon imádom :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra