Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 6:28 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd máj. 23, 2017 5:45 am 

Szia!

Köszi! Tegnap vettem egy 2005-ös BME motoros 1.2-12V kombit. Magyarországi, vezetett szervízkönyves 160 ezer km-el. Vezérlés még gyári, pici csörgés hallatszik indításkor. Hamarosan kicserélem a vezérlést, és akkor le van a gond, egy ideig.
Csabaa írta:
Szia
Ajánlott a vezérlés cseréje a 165ekm miatt. 2004 től a feszìtő erősebb,a feszítő ív hosszabb,de a lánc nyúlik ennél is.
Ha csak városban használnád,rövid távokon, nyáron 6.5-7.5 litert simán meg fogja enni. A rövid váltója miatt jó a városban, hamar felpörög, fordulaton karcosabb a hangja ,mint az 1,4-es 16 szelepes motornak. Azért a 3 hengeres motor mindig is
ilyen lesz..

A fabiákra jellemző típushibákat végig kell nézni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 21, 2017 8:26 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kalmi írta:
Üdv nektek!

Szeretnék egy kombi Fabiát venni 2005-2006 körüli évjáratban, max 1 millió forint értékben. Igazából gyereket oviba hordani, a városban mozogni, bevásárolni, rövid utakra... ennyi lenne a feladata. Klíma és két légzsák, nincs szükségem több extrára.
Motorok fajtáiban gondolkodtam, és az 1.2 HTP-re esett a választásom.
Városból nagyon ritkán mozdulnék ki vele. Évi max 8000 km-t szoktunk autózni.

A véleményetekre kíváncsi lennék azért mielőtt megveszem. Találtam egy őszinte állapotú Magyarországon újonnan forgalomba helyezett kocsit végig vezetett szervizkönyvvel, leinformálható háttérrel, 165 ezer km-el.

Ezekre az 1.2-es motorokra is jellemző a vezérlés átugrása, vagy a 2005-2006 os modellekben már javítottak rajta?
Megköszönök minden hozzászólást!

Szia
Ajánlott a vezérlés cseréje a 165ekm miatt. 2004 től a feszìtő erősebb,a feszítő ív hosszabb,de a lánc nyúlik ennél is.
Ha csak városban használnád,rövid távokon, nyáron 6.5-7.5 litert simán meg fogja enni. A rövid váltója miatt jó a városban, hamar felpörög, fordulaton karcosabb a hangja ,mint az 1,4-es 16 szelepes motornak. Azért a 3 hengeres motor mindig is
ilyen lesz..

A fabiákra jellemző típushibákat végig kell nézni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 21, 2017 12:40 pm 

Üdv nektek!

Szeretnék egy kombi Fabiát venni 2005-2006 körüli évjáratban, max 1 millió forint értékben. Igazából gyereket oviba hordani, a városban mozogni, bevásárolni, rövid utakra... ennyi lenne a feladata. Klíma és két légzsák, nincs szükségem több extrára.
Motorok fajtáiban gondolkodtam, és az 1.2 HTP-re esett a választásom.
Városból nagyon ritkán mozdulnék ki vele. Évi max 8000 km-t szoktunk autózni.

A véleményetekre kíváncsi lennék azért mielőtt megveszem. Találtam egy őszinte állapotú Magyarországon újonnan forgalomba helyezett kocsit végig vezetett szervizkönyvvel, leinformálható háttérrel, 165 ezer km-el.

Ezekre az 1.2-es motorokra is jellemző a vezérlés átugrása, vagy a 2005-2006 os modellekben már javítottak rajta?
Megköszönök minden hozzászólást!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 15, 2017 7:29 pm 

Sultan írta:
hubo44 írta:
Sultan írta:
Sziasztok!

Zoli vagyok.

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Tetszenek a Fábiák, ezért is tehetnék szert egy 2005-ös 1.4 80le pdtdi-re amiben garantált kb 40.000 km van. Szomszéd bácsi adja el mert nem használja. Újonnan vette.
Mentem vele és szépen szedi a lábát, jó nyomatékos. :)
Ha van valakinek tapasztalata ossza meg velem.(típushiba stb.)
Sokat mennék vele, napi kb 60 km-t ezért is kellene dízel.
Neten rosszat nem olvastam róla.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Nadon halaš kiš koči ňugotan ved meg ez tul eli a gazdat ha picit tôrôdik vele. Evente ha ninč iš meg a km akor iš najdnem hod musaj olajat čerelni de meg halalja. Alig van fodastaša.

Hello Hubo 44!

Olvastam az 1.4 pdtdi-ről, hogy van akinek elszakadt az olajpumpa lánc.
Ez típushiba vagy csak kifogott egy rosszat?

kifogott egy rosszat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 15, 2017 11:28 am 

Autó: Skoda
hubo44 írta:
Sultan írta:
Sziasztok!

Zoli vagyok.

Tetszenek a Fábiák, ezért is tehetnék szert egy 2005-ös 1.4 80le pdtdi-re amiben garantált kb 40.000 km van. Szomszéd bácsi adja el mert nem használja. Újonnan vette.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Nadon halaš kiš koči ňugotan ved meg ez tul eli a gazdat ha picit tôrôdik vele. Evente ha ninč iš meg a km akor iš najdnem hod musaj olajat čerelni de meg halalja. Alig van fodastaša.

Hello Hubo 44!

Olvastam az 1.4 pdtdi-ről, hogy van akinek elszakadt az olajpumpa lánc.
Ez típushiba vagy csak kifogott egy rosszat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 10, 2017 11:45 pm 

Sultan írta:
hubo44 írta:
Sultan írta:
Sziasztok!

Zoli vagyok.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Rendben, köszönöm.
Már csak az árát kell megtudnom, mert még nem találta ki csak azt, hogy eladja.
Ez a km nagyrészt kirándulás,bevásárlásból van. Ezek mindig hosszabb utak voltak.
Ez mellet van még 2 hétvégi autója a "bácsinak". :D

Est a kočit ne hadd el usni mert meg banad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 10, 2017 11:23 pm 

hubo44 írta:
Sultan írta:
Sziasztok!

Zoli vagyok.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Rendben, köszönöm.
Már csak az árát kell megtudnom, mert még nem találta ki csak azt, hogy eladja.
Ez a km nagyrészt kirándulás,bevásárlásból van. Ezek mindig hosszabb utak voltak.
Ez mellet van még 2 hétvégi autója a "bácsinak". :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 10, 2017 8:51 pm 

Sultan írta:
Sziasztok!

Zoli vagyok.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 10, 2017 7:59 pm 

Sziasztok!

Zoli vagyok.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 8:33 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,2 12V
Köszönöm segítséged, belenézek majd, hátha okosabb leszek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 7:22 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Stuczi írta:
Üdvözlet mindenkinek! Fábia 1,2 12V BME motor 2007-es. Az a gondom, hogy ha kinyitom a csomagtartót, akkor még ég a lámpa, majd ha teljesen kinyílik, akkor elalszik. Csak remélem, hogy zárt helyzetben nem ég folyamatosan. Mi a teendőm. Köszönöm a tippeket.

Szia!
Nem tudom, hogy ebből a szempontból az 1.2 12V BME mennyire tér el az 1.4 MPI AQW-től, de lehet, hogy a csomagtér tetőbe vezető kábelekben van törés, szakadás.
Először nekem is így viselkedett a csomagtér világításom, mellé még a tetőt sem mindig tudtam kinyitni hátulról. Mostanra eljutott odáig, hogy a csomagtér világítás fel sem villan, a rendszámtábla világítás sem működik (pedig minden izzó OK), és a tetőt már kizárólag az utastérből tudom kinyitni.
Épp ma akartam foglalkozni vele, de az eső közbeszólt. :-( Annyira azért jutottam, hogy szinte 100%, hogy a tetőbe menő test vezetékem szakadt (de lehet, még másik is).
Ha előredöntöd valamelyik ülést, nem tudsz meggyőződni róla, hogy lecsukott állapotban ég-e a csomagtér világítás??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 7:11 pm 

Autó: Fabia Best
jeriba írta:
Szia Csabaa :)

Igen, egyet is értek veled, de a csőcsere óta teljesen más ilyenkor a kocsi hangja. Lehet, hogy pontatlan voltam, előfordulhat, hogy a csőátmérő is keskenyebb lett, fogalmam sincs. Persze, a hossz nem hiszem én sem, hogy nagyon befolyásolná. Sajnos nem őriztem meg a régi, kivett csövet, már arra sem emlékszem hol vettem a régi rezgőt, a webáruházakban sem találom a rendelések között. Egyébként nem kell padlózni, hegynek felfelé, finom gázadásra is változik, teljesen elmélyül a hang, mint mikor nem tud távozni a gáz. Egyértelműen levesz a teljesítményből. Hallani kellene, szerintem a hang egyértelműen erre utal. Ezért szeretnék egy gyárit vagy gyári méretet betenni, ha pedig mégsem ez a probléma, lehet tovább keresni. Egyébként előtte cseréltem a kipufogó rendszert, (lengyelre, amiről azóta azt hallottam, hogy a lehető legrosszabb) de a rezonátor cseréig nem volt gond. Utána volt műszaki, ha esetlen a katalizátorral lenne gond, az kiderült volna. A hang pedig elölről, lentről jön. De hát nem vagyok szaki, csak idegesít a dolog.
A motorgyengeséget sehol nem tapasztalni, csak hegynek, dombnak felfelé, kettes fokozatban. Ha visszaváltok, pörgetem olyan 4000-es fordulatig és felváltok, nagyjából, bizonytalanul kezd el gyorsulni. Egyébként a dombra fel, a felkanyarodás előtt visszaváltok, már úgy indulok neki. A cseréig ha gázt adtam, megindult felfelé, most majdnem megáll, muszáj visszakapcsolni. 10 éve megvan az autó, ismerem a motor tulajdonságait. A kocsit minden évben átnézzük, cseréljük amit kell, és nem is a legolcsóbbra. Lehet megpróbálom felvenni a hangot majd telefonnal.

De holnap mindenképpen kimegyek a szakszervízbe, beszélek egy szerelővel mit mond a dologra. Ismerem őket, eddig is rendesek voltak.
Mennyi idős a kipufogód?Ha megrázod nem zörög a belseje,mert ha széthullik az lehet,hogy el tudja torlaszolni a kimenő csövet ami előbb megfoghatja a kocsit,mint a rezonátor cső?!Sajnos az utángyártott dobok nem sokat érnek hangosak és 2-3 év és a belsejük szét szokott hullani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 3:05 pm 

Autó: skoda fabia 1.4 mpi
Szia Csabaa :)

Igen, egyet is értek veled, de a csőcsere óta teljesen más ilyenkor a kocsi hangja. Lehet, hogy pontatlan voltam, előfordulhat, hogy a csőátmérő is keskenyebb lett, fogalmam sincs. Persze, a hossz nem hiszem én sem, hogy nagyon befolyásolná. Sajnos nem őriztem meg a régi, kivett csövet, már arra sem emlékszem hol vettem a régi rezgőt, a webáruházakban sem találom a rendelések között. Egyébként nem kell padlózni, hegynek felfelé, finom gázadásra is változik, teljesen elmélyül a hang, mint mikor nem tud távozni a gáz. Egyértelműen levesz a teljesítményből. Hallani kellene, szerintem a hang egyértelműen erre utal. Ezért szeretnék egy gyárit vagy gyári méretet betenni, ha pedig mégsem ez a probléma, lehet tovább keresni. Egyébként előtte cseréltem a kipufogó rendszert, (lengyelre, amiről azóta azt hallottam, hogy a lehető legrosszabb) de a rezonátor cseréig nem volt gond. Utána volt műszaki, ha esetlen a katalizátorral lenne gond, az kiderült volna. A hang pedig elölről, lentről jön. De hát nem vagyok szaki, csak idegesít a dolog.
A motorgyengeséget sehol nem tapasztalni, csak hegynek, dombnak felfelé, kettes fokozatban. Ha visszaváltok, pörgetem olyan 4000-es fordulatig és felváltok, nagyjából, bizonytalanul kezd el gyorsulni. Egyébként a dombra fel, a felkanyarodás előtt visszaváltok, már úgy indulok neki. A cseréig ha gázt adtam, megindult felfelé, most majdnem megáll, muszáj visszakapcsolni. 10 éve megvan az autó, ismerem a motor tulajdonságait. A kocsit minden évben átnézzük, cseréljük amit kell, és nem is a legolcsóbbra. Lehet megpróbálom felvenni a hangot majd telefonnal.

De holnap mindenképpen kimegyek a szakszervízbe, beszélek egy szerelővel mit mond a dologra. Ismerem őket, eddig is rendesek voltak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 11:57 am 

Autó: Fabia Best
Stuczi írta:
Üdvözlet mindenkinek! Fábia 1,2 12V BME motor 2007-es. Az a gondom, hogy ha kinyitom a csomagtartót, akkor még ég a lámpa, majd ha teljesen kinyílik, akkor elalszik. Csak remélem, hogy zárt helyzetben nem ég folyamatosan. Mi a teendőm. Köszönöm a tippeket.
Helló.Nem valószínű,hogy becsukva is világít a lámpa,de nagyon egyszerűen le tudod ezt ellenőrizni.Szedd ki a kalaptartót és máris látod belülről,hogy mi a helyzet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2016 11:44 am 

Autó: Skoda Fabia 1,2 12V

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra