Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 04, 2010 6:20 am 

PD Fabia-nal vezérlés csere 90ekm-nél ( 2003. júliusig bezárólag ) vagy 120ekm-nél ( 2003. augusztustól ), akkor is ha QG0 vagy QG1/QG2 a szerviz ciklusa.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2010 8:21 pm 

A PD elemet cseréje új alkatrésszel történik/célszerü/vagy bontot.Vezérmüszíj csere KM?Árak? Nagyon köszönöm a gyors választ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 02, 2010 8:18 pm 

Hi!

Negatívum:
- ronda hang (varrógép+dízel)

Pozitívum:
- kiforrott technológia, gyakorlatilag motorikus tipushibája nincs
- a turbóra kell vigyázni, ha használtan veszed ez lutri, de sajnos minden TD autónál ez van, autópálya után felforrósodott turbójú motort nem szabad rögtön leállítani, mert rákokszolódik az olaj a siklócsapágyra
- jó chiptuning alany (nem tuningboxra gondolok, mert azt én is gyártok 5 forintból), 100 lóerőig gond nélkül húzható
- 300e környékén lesznek cserések a PD elemek, darbja 30 ezer körül már megszerezhető

Fobia72 írta:
Hello.
1.4PDTDI tipusú skoda fabiához /55KW/irnál egy-két motor infot.Tipus hibák jó és rossz dolgok.
Elöre is Köszönöm.
Üdv. Minden fabiásnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 02, 2010 7:16 pm 

Hello.
1.4PDTDI tipusú skoda fabiához /55KW/irnál egy-két motor infot.Tipus hibák jó és rossz dolgok.
Elöre is Köszönöm.
Üdv. Minden fabiásnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 31, 2010 6:37 pm 

Aspire írta:
Vannak szépek, de 160 ezer kilométerrel, gondolom itt a motor már jócskán elhasználódott, vannak mások amikben mondjuk 60-70 ezer km van, ezeknél van esély, hogy vissza van tekerve az óra valamennyire.

Szia!
A valós 160ekm önmagában nem probléma, ha normálisan használták, és pl. autópályázással tették bele nagy részét, nem 5-10km-es állandó hidegindításos városi szaladgálásokkal.
Ami még eszembe jut :
- ha lehet, első tulajdonostól vedd,
- vezetett szervizkönyv jó ha van, de nem garancia semmire sem
- hozzáértő szerelővel alaposan nézesd át a vétel (alku) előtt
- az átvizsgálás mindenre terjedjen ki : a rétegvastagság méréstől a zöldkártyás értékekig, az üvegek gyári számától ( gyáriak-e ) a gumik és a pótkerék milyenségéig, fék- és lengéscsillapító mérésre, akku életkora, összes elektromos alkatrész próbája, részletes hibakód kiolvasás, féktárcsa és betét kopottság, kipufogó állapota, szélvédő kavics/repedés mentes-e, szervokormány morgás, stb. stb. stb.
- a klímát is érdemes alaposan kipróbálni, nyári melegben is hamar teljesen hideg levegőt kell tudni fújnia ( kb. 1-2 perc után 5-6 fokos levegőt )
- ha van rá lehetőség, egy Euro-Tax értékelést célszerű végeztetni ( ingyen pláne, de kis pénzt is megérhet )
- Gabesz által az előző hsz-ban linkelt cikket pedig tényleg nagyon érdemes alaposan elolvasni!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 31, 2010 11:17 am 

Aspire írta:
Igazából ami fontos, hogy legyen benne klíma, és ne legyen benne magas a kilométer, meg persze a legfontosabb, hogy 1 millió Ft-nál többet nem nagyon szeretnék költeni. A választás így nehéz. Vannak szépek, de 160 ezer kilométerrel, gondolom itt a motor már jócskán elhasználódott, vannak mások amikben mondjuk 60-70 ezer km van, ezeknél van esély, hogy vissza van tekerve az óra valamennyire.

Ez az ár amit én becéloztam magamnak olyan 2000-2004 körüli évjáratra terjed ki, ahogy keresgéltem a használt autók között. Eddig egy Golf3-som volt, nem is vagyok annyira otthon a Skodákban, ezért kértem itt segítséget, legfőképpen a motorválasztásban.

Én magam részéről 10 ezer km körül szoktam belerakni az autóba egy évben.

Köszönöm ez eddigi segítő válaszokat!

Nehéz ügy a használtautó vétel! A valós kilométer zsákbamacska kivéve egyes dízeleknél de ezt Goes taglalta már valamelyik topikban. A klíma fontos dolog az tény. Nekem 1.4 16V 74KW-os motorosom van. Tavaly vettem 92 ezerrel. Akár sok a km akár nem én meg vagyok elégedve vele! Eddig 7,5 ezret vertem bele. 2005 évjáratú a vas. Igaz millió fölött vettem de nem bántam meg! Úgy néz ki nem volt rejtett hibája! Amit ajánlok ha mész venni vigyél listát magaddal, hogy miket kell átvizsgálni. Ha nagyon erőlteti az eladó az már gyanús! Az a jó amikor a vevő nyugodtan nézegetheti annélkül, hogy fölötte állnának mint valami rabszolgahajcsár. Nálam korrektek voltak szerencsémre! De ezt olvasd el!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 31, 2010 9:51 am 

Igazából ami fontos, hogy legyen benne klíma, és ne legyen benne magas a kilométer, meg persze a legfontosabb, hogy 1 millió Ft-nál többet nem nagyon szeretnék költeni. A választás így nehéz. Vannak szépek, de 160 ezer kilométerrel, gondolom itt a motor már jócskán elhasználódott, vannak mások amikben mondjuk 60-70 ezer km van, ezeknél van esély, hogy vissza van tekerve az óra valamennyire.

Ez az ár amit én becéloztam magamnak olyan 2000-2004 körüli évjáratra terjed ki, ahogy keresgéltem a használt autók között. Eddig egy Golf3-som volt, nem is vagyok annyira otthon a Skodákban, ezért kértem itt segítséget, legfőképpen a motorválasztásban.

Én magam részéről 10 ezer km körül szoktam belerakni az autóba egy évben.

Köszönöm ez eddigi segítő válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 31, 2010 6:26 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia

Nagy különbségek nincsenek ezeknél a motoroknál teljesítménybe. Az 1,2-es jó 1 literrel kevesebbet eszik.
Lóerőben más de nyomatékban szinte azonosak.

Én nem a motor alapján választanék, persze a tipushibákra figyelni kell.
Az 1,2/12v korai (2004-ig) példányai rossz minőségű láncfeszítővel készültek néha okozhatnak gondot, a lánc átugorhat.Ha ilyet vennél rá kell kérdezni ,hogy cserélték -e.
Az 1,2/6V -nél a túlmelegedés miatt a kirózsásodó szelepek okozhatnak gondot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 30, 2010 10:46 pm 

A döntés a tiéd, viszont kényelmi ill. komfort felszereltségre is érdemes odafigyelni a motor mellett. (Gondolok itt pl. ABS, ASR, klíma, elektromos ablak, központi zár stb.)
Minden motornak vannak előnyei-hátrányai, köbcenti, lóerő és évjárat függvényében. Pl. 1.4 16V 74kW eheti az olajat (nekem ilyenem van, 2 hónapja vettem, még csak ismerkedek vele :) ), 1.2 HTP 6V 1.henger szelepe szeret kirózsásodni, előfordul gyakori trafóhiba.
Van amelyiknél vezérlés ugorhat át, termosztát, hőmérséklet-jeladó, féklámpa-kapcsoló rakoncátlankodhat, de a pontos részleteket csak az igazi törzstagok ismerik.
Ellenőrizhető előélet, kímélt motor, és szerencse is kell vásárláskor.
Szerintem lesz még hozzászóló, várd meg a véleményüket. Ha esetleg kinéztél valamit, biztos segítenek eldönteni, hogy megéri-e az árát, vagy mire figyelj vásárláskor.
A legfontosabb persze az, hogy mire akarod használni, mekkora távokat mész vele, milyen extrákat szeretnél és persze az ár.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 30, 2010 10:42 pm 

Köszi a gyors választ!

Pro és Kontra esetleg? Mi szól a skoda vagy a vw motor mellett? Vagy csak vw motorost érdemes keresni a használt autó piacon?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 30, 2010 10:31 pm 

Szia!
Egész pontosan a motorok típusairól:
Elküldve: Pént. Okt. 09, 2009 1:28 pm
goes írta:
Skoda: A,B,H
VW: C,D,E,F,S,U,Z
Skoda mérnökei általi fejlesztés, de VW típus: W,Y

A - 1.0 ltr./37 kW/petrol engine
B - 1.4 ltr./50 kW/petrol engine
C - 1.4 ltr./55 kW/petrol engine
D - 1.4 ltr./74 kW/petrol engine
E - 2.0 ltr./85 kW/petrol engine
F - 1.9 ltr. SDI/47kW/diesel engine
H - 1.4 ltr./44 kW/petrol engine
S - 1.9 ltr. TDI PD/74 kW/diesel engine
U - 1.9 ltr. TDI PD/96 kW/diesel engine
W - 1.2 ltr./40 kW/petrol engine
Y - 1.2 ltr./47 kW/petrol engine
Z - 1.4 ltr. TDI PD/55 kW/diesel engine

üdv: Vikman

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vikman pén. júl. 30, 2010 10:46 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 30, 2010 9:00 pm 

Sziasztok!

Használt első generációs Fábiát szeretnék vásárolni.
Az a lenne a legfontosabb kérdés, hogy milyen motorral?
Több "szakértőt" kérdeztem már, de mindegyik mást mond.

Valaki azt mondja, hogy az 1.2-sek vw motorosak valaki azt mondja, hogy az 1.4-sek vw motorosak, valaki pedig azt hogy évjárat függő.

Tehát a kérdésem a következő: Milyen motorral felszerelt verziót szabad/érdemes megvásárolni? Továbbá van-e vw-s motorral rendelkező széria?

Aki tapasztaltabb ebben a témában kérem ossza meg egy leendő Fabia tulajdonossal a tapasztalatait.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra