Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. dec. 14, 2018 5:04 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2016 6:38 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Csabaa írta:
loruka írta:
Ertem koszi szepen a segitseget, meg gondolkozok melyik legyen mert itt ahol keresgelek sajnos csak a 60,68 es 101le, valtozatbol kaptam eladot amelyik megfelelo allapotban is van, es most igy gondolkodoba elytettel, hogy a 68le vagy inkabb a 101le legyen, en nagyabol varosban hasznalnam es varoson kivult is rovidebb tavokon.

szia
Fabiánál valóban felesleges a lóerőt nézni. Még az 1,2-k is csak minimálisan gyengébbek, sőt az 1,4 8 szelepes mpi is jó választás. Mindegyiknek megvan a saját hibája amit lehet
előre gondolkozva, kijavítani.
Egyre nehezebb fabiát venni, a most 16-17 éves kocsiknál már előfordulhatnak, csúnyán leharcolt példányok.

Tegnap kicsit meglepett az 1.2-es 64 lóerős gépsárkány.
A teljes motorfelújítás óta eltelt, ~9ekm, ideje volt kicsit megtekerni. Balatonfüredről Pestre ~138km, megléptem 1,5 óra alatt. Gps alapján a valós kilométert szoktam nézni,
első 38 km tötymörögve, majd az m7-en végig 130-145 km/h. Ez valahol a kis varrógép végsebessége, 4500-5000 fordulat mellett. 98-as auchanos benzinnel meglepődve 6,8-as átlagot futottam, klíma nélkül 5 személlyel, cuccokkal.

Megint figyeltem útközben a fabiákat, egy szál fórumos matricást se láttam :(

Sziasztok

Hajtottam egy ideig 12 szelepest, mpi-t és most két éve lassan 100 lovast. Egyet kell értenem a többiekkel, ez a motor pályára való leginkább m0 vagy bevezetők, ahol azért gyakrabban előzget az ember fia. Városban sokkal jobban kell pörgetni hogy meginduljon, ami erősen furcsa, főleg ha előtte megszokta a kényelmesebb közlekedést :) Előtte két évet 1.5 dci-vel jártam, az a 64 lova ellenére sokkal jobban megindul (igaz, kissebb áttételekkel, az 140nél már halláskárosodást okoz ha pár perc alatt eléri :) ), de a mai napig bele tudok bambulni a 2500 könyéki váltásokba, pedig ez a motor 3500-4000 körül van elemében. Az átlag nálam 8.3, most pécset jártam meg tegnap pályán gps szerint 140 átlaggal, tempomattal, némi szembeszélben így 7.8-8 között volt az átlag, de 90es átlaggal közlekedve egyáltalán nem lehetetlen az 5.5-6 körüli fogyasztás omv 100asból. Városba egyáltalán nem ideális, de fele-fele arányban viszonylag sok használatban, dinamikusabb stílussal nincs vele gond :)

Viszont tegnap vontattam egy nagypolskis ismerőst, nálam 3 nem kis ember, odaát 2, egy kis hullámzáson kívül szinte meg sem érezte :)

Matricám nekem sincs, de a rendszámom jaz-.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2016 5:54 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
loruka írta:
Ertem koszi szepen a segitseget, meg gondolkozok melyik legyen mert itt ahol keresgelek sajnos csak a 60,68 es 101le, valtozatbol kaptam eladot amelyik megfelelo allapotban is van, es most igy gondolkodoba elytettel, hogy a 68le vagy inkabb a 101le legyen, en nagyabol varosban hasznalnam es varoson kivult is rovidebb tavokon.

szia
Fabiánál valóban felesleges a lóerőt nézni. Még az 1,2-k is csak minimálisan gyengébbek, sőt az 1,4 8 szelepes mpi is jó választás. Mindegyiknek megvan a saját hibája amit lehet
előre gondolkozva, kijavítani.
Egyre nehezebb fabiát venni, a most 16-17 éves kocsiknál már előfordulhatnak, csúnyán leharcolt példányok.

Tegnap kicsit meglepett az 1.2-es 64 lóerős gépsárkány.
A teljes motorfelújítás óta eltelt, ~9ekm, ideje volt kicsit megtekerni. Balatonfüredről Pestre ~138km, megléptem 1,5 óra alatt. Gps alapján a valós kilométert szoktam nézni,
első 38 km tötymörögve, majd az m7-en végig 130-145 km/h. Ez valahol a kis varrógép végsebessége, 4500-5000 fordulat mellett. 98-as auchanos benzinnel meglepődve 6,8-as átlagot futottam, klíma nélkül 5 személlyel, cuccokkal.

Megint figyeltem útközben a fabiákat, egy szál fórumos matricást se láttam :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 08, 2016 4:16 pm 

Autó: Skoda Fabia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 08, 2016 6:25 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
loruka írta:
Sziasztok,

Egy olyan kerdesem lenne, hogy gondolkozok egy Skoda Fabia vasarlasaban 2001, 1.4 16v 101lo., es 170.000km. valakinek valami tapasztalata ezzel a motorral kapcsolatban, megbizhato? esetleg valami tanacs?
Elore is koszonom!

Üdv!
Én már 5 éve ilyen motorral szerelt Fabia-t hajtok, 164000 km van az autó mögött.
Amit tudok róla az hogy a korai változatok jellemzően fogyasztják az olajat,amit gyűrűgarnitúra cserével garanciában hol javítottak hol nem.
A saját példányom is csipegeti, de olajcserétől-olajcseréig kb fél litert kell pótolnom ami még belefér nekem.
A 101 Lóerőt csak jelentősen pörgetve 4000-es fordulatszám felett adja le. Az alatt normál vagy az alatti lusta teljesítményt nyújt. Én személy szerint nem gyakran használom ilyen tartományban, mivel nem autópályázom, ott lehet kihasználni ezt a tulajdonságot.
Így utólag jobb választás lett volna az ugyanezen motor nem emelt teljesítményű változata ami már alacsonyabb fordulaton adja le a nyomatékot. Ez ha jól tudom 75 lóerős.
Fogyasztása vegyes használatban helyközi, rövid táv illetve város: 6,8-7,2 l/100km
Hosszú távon fedcomp szerint 6 liter alá is esik a fogyasztás.
Ha van még konkrét kérdésed nyugodtan írd meg, ha tudok válaszolok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 06, 2016 6:53 am 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok,

Egy olyan kerdesem lenne, hogy gondolkozok egy Skoda Fabia vasarlasaban 2001, 1.4 16v 101lo., es 170.000km. valakinek valami tapasztalata ezzel a motorral kapcsolatban, megbizhato? esetleg valami tanacs?
Elore is koszonom!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 14, 2016 8:45 pm 

Csabaa írta:
Szia
Szerintem kibírja, az a lánc eleve egy vicc, nyúlik mint a
gatyagumi :-) ~150e km körül eleve csereérett.
Érdemes 60e-t fizetni ~15Nm-t!? Magasabb fordulaton az 1,4es
még így is jobb marad.
De azért nagyon érdekel az eredmény, egy utcára lakom az említett cégtől
dudálj és kiszaladok megnézni milyen lett :-)

https://mega.nz/#!CgZhnLyI!yEEYww6ttE_s ... bSi5vImhd0

Szia!

Köszi a választ. Innen néztem az adatokat.: http://katalogus.hasznaltauto.hu/

Nm-ben nem marad le max egy kis lóerőben. :) Írtam a chipesnek mailt. Kérdeztem tőle, hogy lesz-e valami változás káros anyag kibocsátásban (műszaki vizsga). Azt írta, hogy nem lesz baj a vizsgán.
Igazából kicsit félek ettől, nehogy utána barátom legyen a motorkontroll lámpa. :D A motorban 100 ezer van. Kíméletesen hajtom, van amikor kicsit sportosabban vezetek de ki kell ennyit bírnia. :) az olajat 10 ezrenként cserélem castrol 10w40-t. Olvasom, hogy itt sokan az 5w-30 edge-t használják. Lehet kipróbálom és áttérek a 15 ezres periódusra. Egy m.társamnak szintén BME-s 1.2 12V-es van. 200 ezerrel vette, akkor cserélt láncot, most 270 ezret elhagyta és állítása szerint 4-5 deci olajat eszik 10 ezrenként. 10w-40-es olajat használ. Azért bátorkodom ezzel a chippel mert ezek a BME-k jónak bizonyulnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 14, 2016 8:14 pm 
Moderátor

Szia
Szerintem kibírja, az a lánc eleve egy vicc, nyúlik mint a
gatyagumi :-) ~150e km körül eleve csereérett.
Érdemes 60e-t fizetni ~15Nm-t!? Magasabb fordulaton az 1,4es
még így is jobb marad.
De azért nagyon érdekel az eredmény, egy utcára lakom az említett cégtől
dudálj és kiszaladok megnézni milyen lett :-)

https://mega.nz/#!CgZhnLyI!yEEYww6ttE_s ... bSi5vImhd0

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 14, 2016 7:45 pm 

Sziasztok!

Károly vagyok 32 éves gépszerelő. VAn egy 2005 1.2 12v-es BME motoros kombi fábiám amit nagyon szeretek. Egy kérdésem lenne. Szeretném chippeltetni, hogy legyen benne egy kis plusz. Megnéztem az árakat, tudom, hogy kb. 50-60 ezer körül lenne.Így is olcsóbb lenne mint autót cserélni plusz ezt már ismerem. Van egy chipes a Nagykőrösi úton sok jót olvastam róla. 17 év tapasztalattal rendelkezik. Kérdésem, hogy mennyire bírja a motor ezt a változtatást? Nem nyúlna meg a lánc? Végülis közel lenne az 1.4 16v-es teljesítményéhez.

Köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2015 9:37 pm 
Moderátor

Sziasztok
Az fsi-ket érdemes messze elkerülni. Szerencsétlen 1,2-re rápakoltak egy turbot és az induló 64 lóerőből lett 105le.. el lehet képzelni ez az alapból kényes motor mennyire lett még tartósabb..

A mostani széria már jó, nincs 3 hengeres motor, az 1,2-es is 4 hengeres.
A láncot is lecserélték szíjas vezérlésre. Viszont maradt a közvetlen befecskendezés,
semmi se hűti és mossa a szelepeket.

A munkahelyemen sok skoda van, rapidok 1,6 tdi, egyes octáviák 1,9pdtdi.
Az octikban már jóval 300e km felett és csak mennek,mennek. Pedig az agyatlan
sofőrők egyáltalán nem kimélik őket.
A régi technika jóval tovább fogja bírni, mint az újak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2015 9:11 pm 

Bálint Zoltán írta:
Sziasztok!

Kíváncsiságból kérdezem, hogy az új skodákban (rapid, fabia) amelyik 1.2 12V-el szerelt, azokban ugyanaz a motor van benne mint az 1-es fábiákban vagy módosítottak valamit? Aki tud valamit ne tartsa magában. :D

Teljesen egyezik, utolsó újítás; 2010-be volt raktak a 1,2 12V be FSI lánc vezérlés, persze kínait. (85ezer km után ki dobtam és raktam bele klasszikus bicikli lánc vezérlést)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hubo44 kedd nov. 17, 2015 10:03 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2015 8:13 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Sziasztok!

Kíváncsiságból kérdezem, hogy az új skodákban (rapid, fabia) amelyik 1.2 12V-el szerelt, azokban ugyanaz a motor van benne mint az 1-es fábiákban vagy módosítottak valamit? Aki tud valamit ne tartsa magában. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2015 8:35 pm 

Jimmypage írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van egy Skoda Fabia 1.4 MPI 2000-es évjáratú ATZ motorkódú autóm. Az érdeklene, hogy a Skoda Felicia 1.3 MPI motor hengerfeje vezérműtengelye jó lehet ehhez a típusú autóhoz?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

1,4MPI fejet raktam feliciara akor forditva iš jo les.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 05, 2015 7:54 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI ATZ 2000
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van egy Skoda Fabia 1.4 MPI 2000-es évjáratú ATZ motorkódú autóm. Az érdeklene, hogy a Skoda Felicia 1.3 MPI motor hengerfeje vezérműtengelye jó lehet ehhez a típusú autóhoz?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 26, 2015 12:28 am 

kapmar írta:
klifi írta:
Én bátran ajánlom az 1.2 12V htp motoros fabia-t. De ez nagyban függ az igénytől és a közlekedési szokásoktól.

Ez a 1,2 12V nem ojan ros motor. Peldaul mošt čereltem olajat edik kočimba (FII, 12V, 51KW) regel indul Breda-ba 74 nap alat le futot 15200km eš a stradan bistoš nem 90-nel menek.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 16, 2015 7:38 am 

Autó: Skoda Fabia I 1.2 HTP és II 1.6 CR TDI
klifi írta:
Én bátran ajánlom az 1.2 12V htp motoros fabia-t. De ez nagyban függ az igénytől és a közlekedési szokásoktól.

Sziasztok!

Tény, hogy remek az 1.2 12V HTP, de azt figyelembe kell venni, hogy a lánchajtását nem méretezték éppen felül. Én 140.000 km-nél cseréltettem le a láncot, mert már csörgött. Onnan elkezdtem huzamosabban használni (értsd 45.000 km évente). Most 12 éves az autó, már csak szaladgálósnak van tartva.
Hibák:
- előbb említett lánc
- vízhőmérséklet jeladó
- első kerékcsapágy: 200.000 km- nél, csak a jobb oldali, de csere szigorúan párban
- féltengelycsukló porvédő gumiharangok elöl
- hátsó lengéscsillapító porvédők
- első lengőkar gumiszilentek (cserélve Audi A1- re, jóval keményebb, ezért inkább a VW Polo-t ajánlom, mert abban is van könnyítés, de nem annyi mint a Fabiaéban, kicsit drágább az anyag, de tartósabb is cserébe)
- 220.000 körül elkezdte csipegetni az olajat, viszkozitás váltás sem oldotta meg, kompressziója rendben, feltehetően a szelepszárszimeringek mentek tönkre. <-- felújítás még várat magára
- kétszer kellett idáig hátsódobot cserélni, egyszer középsőt, illetve egyszer kompenzátort
- EGR- szelep rövid utakon persze rosszalkodott, de lehet tisztítani
- gyújtótrafók adták még meg magukat, ezt otthon minden probléma nélkül lehet cserélni

Összességében nagyon tartós az autó és lényegében őrült összegeket nem kellett idáig költeni rá.
Én nagyon szeretem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra