Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 26, 2019 3:44 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28457 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1898  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd jún. 25, 2019 7:16 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Tibi33 írta:
hubo44 írta:
Tibi33 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az 1.2-es 2006-os fabia kombim az olajszűrő betét fedelénél szivárogtatja az olajat és sajnos a generátorra. Próbáltam már többféle O" gyűrűt cserélni,de a szivárgás továbbra is fennáll. Valaki tud benne segíteni mi lenne a megoldás. Előre is köszönöm.

valami markašab O duru el kel hod tômiče.

Milyenre gondolsz? Eddig champion és filtront próbáltam.

Szia
Nincs elrepedve a kupak!?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 25, 2019 6:47 pm 

Autó: Skoda Fábia
hubo44 írta:
Tibi33 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az 1.2-es 2006-os fabia kombim az olajszűrő betét fedelénél szivárogtatja az olajat és sajnos a generátorra. Próbáltam már többféle O" gyűrűt cserélni,de a szivárgás továbbra is fennáll. Valaki tud benne segíteni mi lenne a megoldás. Előre is köszönöm.

Milyenre gondolsz? Eddig champion és filtront próbáltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 25, 2019 6:34 pm 

Tibi33 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 25, 2019 6:21 pm 

Autó: Skoda Fábia
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 25, 2019 5:00 am 
Moderátor

wolf írta:
Sziasztok!
Egy Skoda Fabia2 2010, 1.4 16v BXW motoros autoval bővült a család.
Ezt az asszonykám fogja használni, én jelentem a Fabia1 autommal még mindig meg vagyok elégedve, az elmúlt években nagyjából csak olajcserére költöttem és most kb egy honapja kapott hátul egy új tamburt és fékpofákat na meg egy munkahengert.

Kérdésem lenne hozzátok, a fiatalabb Fabiaban az olaj csere megtörtént, viszont a hátsó féket is újba kell még rakni munkahengereket és pofákat cserélni akarom, a tamburon gondolkozok.
Hogy tudnám így házilag megmérni hogy kopáshatáron belül van e? Jol tudom, hogy 201,5 mm a maximum?

Szia
A dob maximális átmérője 201mm. A pofákat nézd meg, az kopik gyorsabban. ~5mm az új pofa vastagsága, ehhez képest
látod mennyit is kopott eddig, 1,5mm-ig kophat.
Ha a pofákat cseréled a dobot is kell, mert a kettő íve nem lesz azonos, én nem teljes felületen fog felfeküdni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 24, 2019 8:58 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
murray írta:
kösz Petyesz. nem főztem meg a motort amikor a mutató elmozdult középről a melegbe autó megállit, utána töltöttem vizet így bírta.
az alsó link képen lévő nem ez ez vastagabb. holnap kiszedem.
az autó kb egy hónap múlva eladásra kerül viccpénzért. most így nem vennék már hozzá 18e ft-ért gumicsövet. hőlégfúvóval nem tudnék valami gumit vagy valamit belemelegiteni? pici repedés csak és csak kinyilt a gumi.

Ha a csatlakozásoknál és a közvetlen közelükben ép a cső, és szerencsés, egyenes szakaszon van a repedés, akkor megpróbálhatnál megfelelő méretű zsugorcsövet ráhúzni, és rámelegíteni. Persze előtte zsírtalanítani. Két hete ideiglenesen így gyógyítottam meg a karter szellőztető csövemet.
Vízről lévén szó, nem ártana a belső felületén ragasztós zsugorcsövet használni. Vagy esetleg a zsugorcső végei alatt valami tömítőanyaggal (pl. szilikongumi) vékonyan megkenni a gumicsövet (a repedést is), és így rámelegíteni a zsugorcsövet. Tudom, tákolás, de...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 24, 2019 5:37 am 
Moderátor

feketete írta:
murray írta:
kösz Petyesz. nem főztem meg a motort amikor a mutató elmozdult középről a melegbe autó megállit, utána töltöttem vizet így bírta.
az autó kb egy hónap múlva eladásra kerül viccpénzért. most így nem vennék már hozzá 18e ft-ért gumicsövet. hőlégfúvóval nem tudnék valami gumit vagy valamit belemelegiteni? pici repedés csak és csak kinyilt a gumi.

probálj nézni autosboltban valami hasonló gumicsövet ami olcsóbb

Sziasztok
Pomázon a bontóba kérdezd meg, az közel van hozzád:
http://www.alkatreszek.skodahoz.hu/#

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 24, 2019 5:27 am 

Autó: Fábia I 1,2
murray írta:

probálj nézni autosboltban valami hasonló gumicsövet ami olcsóbb

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 23, 2019 5:40 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 23, 2019 2:13 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
murray írta:
sziasztok tegnap a Balatonról hazafelé elrepedt a felső hűtő gumicső. amelyik jobboldalt van és az akksi előtt az egyik vége és a motoron a másik vége.
jött a gőz alig tudtam hazajönni.
van egy ilyen csővem ez nem jó hozzá? az átmérő kb 40 mm mindkettőnek, egymás mellé mértem mintha ez rövidebb lenne.
mi a neve ennek?
kösz

Az szép. :( Mennyit mentél így? Nem főtt meg a motor?
Hogy amit otthon találtál jó lehet-e, azt nem tudom. De gondolom a külső és főleg a belső átmérő illene, hogy stimmeljen. No meg a hossz is, mert ha rövidebb, nem biztos, hogy megfelelően tudod rögzíteni a két végén.
Ha minden igaz, a termosztátház és a hűtő közötti csőről van szó, itt a 9-es:
http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... ng/a#sec_9
Hirtelen ezeket leltem, az áraknak gondolom nem fogsz örülni:
https://zsu.hu/altalanoskereso?s=6Y0121049D
http://www.skoda-shop.hu/termekadat/94287/vizcso_fab.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 23, 2019 12:38 pm 

sziasztok tegnap a Balatonról hazafelé elrepedt a felső hűtő gumicső. amelyik jobboldalt van és az akksi előtt az egyik vége és a motoron a másik vége.
jött a gőz alig tudtam hazajönni.
van egy ilyen csővem ez nem jó hozzá? az átmérő kb 40 mm mindkettőnek, egymás mellé mértem mintha ez rövidebb lenne.
mi a neve ennek?
kösz

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 22, 2019 1:13 pm 

Sziasztok!
Egy Skoda Fabia2 2010, 1.4 16v BXW motoros autoval bővült a család.
Ezt az asszonykám fogja használni, én jelentem a Fabia1 autommal még mindig meg vagyok elégedve, az elmúlt években nagyjából csak olajcserére költöttem és most kb egy honapja kapott hátul egy új tamburt és fékpofákat na meg egy munkahengert.

Kérdésem lenne hozzátok, a fiatalabb Fabiaban az olaj csere megtörtént, viszont a hátsó féket is újba kell még rakni munkahengereket és pofákat cserélni akarom, a tamburon gondolkozok.
Hogy tudnám így házilag megmérni hogy kopáshatáron belül van e? Jol tudom, hogy 201,5 mm a maximum?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 21, 2019 7:45 pm 
Moderátor

csaba71 írta:
Sziasztok. Mi a véleményetek a 2007, 1,4 16v BUD motorról, mikor ajánlatos vezérmű szíjat cserélni?. köszönöm

Szia
Szerény véleményem szerint, a legjobb és legtartósabb motor ami fabiába valaha került.Oké az 1.9 tdi még hasonló, de én nem szeretem a dieseleket ezért nálam ez kiesik..

A gyári előírás 90ekm-nél szemrevétekezni kell a szíjat. Ha nincs rajta sérülés vagy
látványos öregedési jel, akkor 30ekm múlva újra meg kell nézni..
Ez a gyári mese..
Úgy vélem a fentiek miatt, 100-110ekm körül cserélni kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 21, 2019 7:18 pm 

Sziasztok. Mi a véleményetek a 2007, 1,4 16v BUD motorról, mikor ajánlatos vezérmű szíjat cserélni?. köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 15, 2019 4:34 am 

Autó: Fábia I 1,2
Petyesz írta:
feketete írta:
KÉTFÉLE szürő van beépített nyomás szabályzóval meg szerelhető nyomás szabályzóval.
a beépitet nyomásszabályzós jo mind a kettő rendszerhez

Köszönöm a válaszod!
De most kicsit nagyobb lett a zavar...
Beépített alatt ezt érted?? Ez nem bontható, nem tehető át a nyomásszabályzó másik szűrőre...
https://images.azautom.hu/tt.php?src=im ... w=800&zc=0
A szerelhető alatt meg ezt??
Kép
Mert mindkettő 3 kivezetéses, és 3 BAR-os.

Vagy létezik harmadik variáció is, ami csak 2 kivezetéses, de ennek ellenére van benne nyomásszabályzó is, és Te ezt érted beépített alatt??...

igen az első kettőt jól értelmezed , létezik 2 kivezetésesszürő az nyomásszabályzó nélküli az nem " szerelhető"

legegyszerübb alánézel ha 3 kivezetéses akkor veheted mindkettőt , de szerintem jobb a beépített szürős mert idővel a szerelhető nyomásszabályzó is tönkremegy kn 1000 Ft köztük a külömbség. Ha szerencséd van akkor a régi szürőn látszik a gyári szám .

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28457 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1898  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra