Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 15, 2018 11:21 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 1867  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. feb. 15, 2017 5:25 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok!
Skoda fabia 2006 /1,4 Benzin
Eltört a benzinszűrő csatlakozónál(motor felőli) a rögzítőgyűrű, esetleg valaki nem tudja hol lehet beszerezni?

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 15, 2017 4:13 pm 

Autó: Fabia 1,2 12v 2004 AZQ
12 szelepes!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 15, 2017 4:13 pm 

Autó: Fabia 1,2 12v 2004 AZQ
Sziasztok. Csabaa. 2004 1.2 AZQ klima nincs. Van ebben pollenszűrő? Köszi. :int:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 15, 2017 9:56 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kzmhu írta:
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, de most regisztráltam, mert kérdésem lenne.
Szeretném kicserélni a belső féltengely csuklókat (1.4 BBZ), mert gyorsításkor ráz a kocsi, de nem igazán tudom, hogy milyen márkát vegyek. Több helyen is olvastam és egy videót is találtam róla, hogy az SKF nem mindig méretpontos és újonnan is lötyög a féltengelyen. Tudom, hogy nekem VKJA 8002 szett kell, de a 8001-esről találtam videót:
https://youtu.be/Ac8D51YxI8k

Szóval milyen márkát ajánlanátok (én még Löbro-t néztem, de arról sem sok véleményt találtam)? Ha van esetleg beszerzési hely ötletetek is Bp-en, akkor azt se tartsátok magatokban! :)
Köszi!

Szia
Löbro-ból eddig csak gumiharangot vette, az jó.
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam ... =VKJA+8002
Én megvenném a Ruville-t és a Meyle-t is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 14, 2017 5:55 pm 

Autó: Skoda Fabia Ambiente 1.4 16V BBZ
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, de most regisztráltam, mert kérdésem lenne.
Szeretném kicserélni a belső féltengely csuklókat (1.4 BBZ), mert gyorsításkor ráz a kocsi, de nem igazán tudom, hogy milyen márkát vegyek. Több helyen is olvastam és egy videót is találtam róla, hogy az SKF nem mindig méretpontos és újonnan is lötyög a féltengelyen. Tudom, hogy nekem VKJA 8002 szett kell, de a 8001-esről találtam videót:
https://youtu.be/Ac8D51YxI8k

Szóval milyen márkát ajánlanátok (én még Löbro-t néztem, de arról sem sok véleményt találtam)? Ha van esetleg beszerzési hely ötletetek is Bp-en, akkor azt se tartsátok magatokban! :)
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd feb. 14, 2017 10:41 am 

Autó: Fabia 2008 5J
Van néhány olajfolyás a motoron kideríteném honnan szivárog.
Budapest környékén tudtok ajánlani motor mosást? A google találatok nem igazán győztek meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 13, 2017 6:32 pm 

Csak a Skoda írta:
Üdv mindenkinek !! Kis mankó kéne ,mert kezd idegesítő lenni a dolog. A gond a következő: Jóöreg Fabia Combim csomagtér ajtaját nem vagy csak nehezen kb minden 5-6. próbálkozásra tudom kinyitni. Bovdenes megoldás.Próbáltam már minden féle állítást a bovdenen pl.előfeszítés növelés stb. de semmi eredmény.Mindig visszazár. A rugós tám megemeli az ajtót,de csak akkor nyitható tutira ha valaki ott áll hátul és a retesz oldásakor már emeli is az ajtót,különben ha visszaengedem a tányitó műanyag fogantyút az ülés mellett akkor egy kis kattanó hang kiséretében visszazár. Segítsen aki már járt így és adjon instrukciót. Előre is köszi !!

Nem a rugo dolga hod fel lôkje a ajtot az čak šegitô. Ot be alitaš hiba van čak. Dakran alitotam est a két embereš 5ato ňitašt. A kasnin enged le a zarat kb. 3-4mm. u"tkôzô gumikot tekerd be 1-2 menetet eš mehet a proba.
CSabaa ot nem ňitašal van gond hanem 1-re visa zar mire oda er hatra a tulaj.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 13, 2017 6:21 pm 
Moderátor

Csak a Skoda írta:
Üdv mindenkinek !! Kis mankó kéne ,mert kezd idegesítő lenni a dolog. A gond a következő: Jóöreg Fabia Combim csomagtér ajtaját nem vagy csak nehezen kb minden 5-6. próbálkozásra tudom kinyitni. Bovdenes megoldás.Próbáltam már minden féle állítást a bovdenen pl.előfeszítés növelés stb. de semmi eredmény.Mindig visszazár. A rugós tám megemeli az ajtót,de csak akkor nyitható tutira ha valaki ott áll hátul és a retesz oldásakor már emeli is az ajtót,különben ha visszaengedem a tányitó műanyag fogantyút az ülés mellett akkor egy kis kattanó hang kiséretében visszazár. Segítsen aki már járt így és adjon instrukciót. Előre is köszi !!

Szia
Ha az alsó nyelv rendesen megnyomja a felső zár oldalán a "bogyót" , akkor fel kell pattania.
Az alsó nyelven már hajlítottál!?
Bekarikáztam a kopott részt:
Kép

Kép

Kép

Kép
Az íves kar, függőleges részét hajtottam kicsit kifelé, így újra meg tudja nyomni a
felső narancs bogyót.
Nyitott állapotban a rugó kijön annyira, mint a képen? (sárga)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 13, 2017 5:10 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 11, 2017 12:20 pm 
Moderátor

sanya80 írta:
Amit még észre vettem hogy az egr szeleg mágnes kapcsoló eggyik ki vezetett vákum csövébe bele volt téve egy csapágy golyó.Ha valaki tud segítsen.

Szia
Gondolom azzal a golyóval dugózták le. Az első amit ki szoktak iktatni az egr szelep..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 11, 2017 12:15 pm 

Sziasztok,ismét jelentkezem.Túl vagyok egy turbó cserén,és a program is chippelve volt.Azt egy helyi srác vissza tette a gyári programot,ezzel meg szűnt a le tiltás.Közölte hogy tovább sajna nem tud segíteni,mondta hogy a turbó nyomás,a kért és a teljesített nagyon nem egyezik.El vittem egy Bosch szervízbe,vártam egy órát majd jött a srác az autóval hogy kész. Nem volt hiba ,csak a vákum csövek nem voltak helyesen be kötve,fizettem és el jöttem.Ekkor jobban ment az autó,de a fogyasztás még mindig az egekben.Mivel hogy ez egy kóker tuning ami benne volt,ki tudja még mik vannak benne ki cserélve nem gyári dolgokra.Pl néztem a lég tömeg mérőm cikk számát,a 2002-es autómban már cserélve volt 2006-ban és a cikk számát be másoltam (F00C2G2055)és egy ford galaksyét dobta 110LE.Vagy még gondolok még arra is hogy az el kopott turbó ami 1000km ként húzott magával 1 liter olajat az tele kormolta a kipufogó rendszert.A kipufogó végnél halgattam szinte hang semmi sem jön ki csak a füst.A szívó sor belsejéből 3 miliméter kokszot kapartam ki.Amit még észre vettem hogy az egr szeleg mágnes kapcsoló eggyik ki vezetett vákum csövébe bele volt téve egy csapágy golyó.Ha valaki tud segítsen.
ambiente írta:
Csabaa írta:
sanya80 írta:
Sziasztok,rég nem jártam itt,közben autót is váltottam.Vw passat 2002 PDTDI 101le .Volna egy kis problémám,bár az autó nem skoda,de ez is vw csoport.Már voltam egy két szakinál,de nem kaptam igazán egyértelmű választ.Az autó azt csinálja,hogy megy rendesen,szépen húz is mikor nyomom a gázt.általában 4-ik 5 ik sebeségben előzés közben le tilt a turbó,és mint egy lőcsös szekér erejével vágtatok tovább,ilyenkor le állítom ,majd újra indítás,és megy minden tovább, a turbó teszi dolgát.És ami még nagyon zavar hogy városban is 8-10 liter a fogyasztás,és ha 80-tol többel haladok akkor is 7-8 liter alatt nincs a fogyasztás.Olvastam hibát is 17696 negatív töltő nyomást írt a vag.remélem nem köveztek meg,hogy ide írtam hozzátok más típussal,és remélem tudtok segíteni.Előre is köszönöm.

szia
Ha csak felső tartományban gyengül el, a turbot tisztítanám ki. Sőt az egr szelep is.
Ha a turbonak nincs komolyabb baja, egy egyszerű elkoszolódás lesz.

Sziasztok!
A kollegam volvoja is letiltott, neki EGR szelepet kellett cserelni.
Remelem tudtam segiteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 10, 2017 11:25 am 

szeta86 írta:
Sziasztok!

Van egy 2001-es Skoda Fabia-m és szeretnék alufelnit venni hozzá (1,9pd). Az lenne a kérdésem, hogy Octavia I-re való alufelniket alá lehetne tenni? Akár 15"-öst, akár 16"-ost, utóbbinál, ami RS-re való?

+kérdés, hogy érdemes-e 16-ossal foglalkozni, inkább 15, az elég neki.

Válaszotokat előre is köszönöm!

nekem 15ös rial alufelnik vannak a kocsin. nekem bejön, bár kényes. 16os sztem már sok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 10, 2017 7:12 am 

Autó: Fabia Best
szeta86 írta:
Sziasztok!

Van egy 2001-es Skoda Fabia-m és szeretnék alufelnit venni hozzá (1,9pd). Az lenne a kérdésem, hogy Octavia I-re való alufelniket alá lehetne tenni? Akár 15"-öst, akár 16"-ost, utóbbinál, ami RS-re való?

hello.Elvileg rá tudod tenni mind a két méretet,de a két típus ET száma nem fog egyezni ha gyári a felni.A Fabia 43 az Oktavia pedig 38-as ET számú.Én a 16"-ost elvből elvetném,mert drága rá a normális gumi és a futóműnek sem lenne orvosság a magyar utakon.Nem beszélve a vele járó komfortról!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szesze pén. feb. 10, 2017 4:12 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 09, 2017 7:48 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 08, 2017 10:31 pm 

Dan1616 írta:
Sziasztok! Segítségetekre volna szükségem.

2003-as 1.2 HTP Skoda Fabia tulajdonosa vagyok az autóban jelenleg 151 ezer km van. Tegnapi napon vettem észre ,hogy a motortérből enyhe ciripelő hang jön, ez a hang hideg illetve üzemi hőmérsékletű motor mellett is jelentkezik. Amúgy az autón most esedékes az olajcsere, olvastam, hogy bizonyos esetekben valamilyen formában ezzel kapcsolatos is lehet a probléma. Hossz bordás szíj? Feszítő görgő?

Véleményetek szerint mi lehet a probléma okozója?

Segítségetek előre is nagyon megköszönve,

Üdv, Dan1616

Menô motornal fujal a eksijra valami sprayt ha valtozik a hang akor ot a kond.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 1867  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra