Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 12:32 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 1879  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. aug. 23, 2017 8:59 pm 

fatadaniel írta:
Sziasztok!
Van egy 1,4-es 100LE BBZ motorkódú skoda fábiám. Az lenne a kérdésem, hogy természetes ennél a típusnál hogy indítás után egy jó darabig kopog? Néhány autóval már volt dolgom, de azoknál ezt nem vettem észre.
Köszi!

NEM. Valami hyba les azal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 23, 2017 7:50 pm 

Autó: Skoda Fabia Classic Combi 1,4 16V 74kW
Sziasztok!
Van egy 1,4-es 100LE BBZ motorkódú skoda fábiám. Az lenne a kérdésem, hogy természetes ennél a típusnál hogy indítás után egy jó darabig kopog? Néhány autóval már volt dolgom, de azoknál ezt nem vettem észre.
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 8:42 pm 

Köszönöm mantec és Hpetya!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 6:40 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Merlot!

VAG 7M0919382

10 tömítőgyűrű 591 Ft

http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/FAB/year/2004/drive_standart/225/hg_ug/955/subcategory/955010/part_id/2348554/lang/a

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 2:29 pm 

A szivattyú az a tartály alsó részébe van belenyomva. Leveszed a bal első kereket és kiveszed a dobbetétet akkor látni is fogod. A szivattyú és a tartály csatlakozásánál van egy gumidugó. Na szerintem az nálad is elöregedett és ott folyik el a mosófolyadék. Pár forintért lehet rendelni. A szivattyú is 2-3 ezer forint körül van, de azt meghallod ha nem megy.

Merlot írta:
14 éves Fabia.
Fél éve kiment az ablaktörlő 10A-es biztosítéka, nem működött az első szélvédő motor. Kicseréltem, utána semmi gond. Ma vettem észre, hogy fullra töltött ablakmosó folyadék mellett sem megy a fúvókákból a folyadék a szélvédőkre. Ellenőriztem ugyanazt a biztit, megint kiolvadt. Újat téve a helyére, a lapátok elől/hátul mennek, de szárazon, nincs ablakmosó a szélvédőkre. Szivattyú hiba?
Ja!
Már a nyár elején észrevettem, hogy a bal első kerék előtt kis tócsa van az aszfalton. Gyorsan kiderült, hogy az ablakmosó tartályból (?) szivárog a folyadék. Azóta sem cserélte(tte)m tartályt, mondván, nem életbe vágó, ha elmegy a repedés feletti folyadék, attól még marad a tartály alsó részében. (Az is befolyásolt, hogy egy tartály csere miatt szét kell szedni a fél elejét...)
Most akkor öngyógyítással behegedt, vagy mi a fene, hogy tele van a betöltő nyílás szájáig folyadékkal??? Viszont azt nem nyomja ki a szivattyú.
Mindenképpen a szivattyú a hibás?
Egyáltalán hol van helyileg a szivattyú? A tartály közelében?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 20, 2017 10:06 pm 

14 éves Fabia.
Fél éve kiment az ablaktörlő 10A-es biztosítéka, nem működött az első szélvédő motor. Kicseréltem, utána semmi gond. Ma vettem észre, hogy fullra töltött ablakmosó folyadék mellett sem megy a fúvókákból a folyadék a szélvédőkre. Ellenőriztem ugyanazt a biztit, megint kiolvadt. Újat téve a helyére, a lapátok elől/hátul mennek, de szárazon, nincs ablakmosó a szélvédőkre. Szivattyú hiba?
Ja!
Már a nyár elején észrevettem, hogy a bal első kerék előtt kis tócsa van az aszfalton. Gyorsan kiderült, hogy az ablakmosó tartályból (?) szivárog a folyadék. Azóta sem cserélte(tte)m tartályt, mondván, nem életbe vágó, ha elmegy a repedés feletti folyadék, attól még marad a tartály alsó részében. (Az is befolyásolt, hogy egy tartály csere miatt szét kell szedni a fél elejét...)
Most akkor öngyógyítással behegedt, vagy mi a fene, hogy tele van a betöltő nyílás szájáig folyadékkal??? Viszont azt nem nyomja ki a szivattyú.
Mindenképpen a szivattyú a hibás?
Egyáltalán hol van helyileg a szivattyú? A tartály közelében?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 8:10 pm 

Autó: Fabia 1,4 16v BUD Kombi, Marelli vezérlő
gyurma írta:
gyurma írta:
Sziasztok!
A rádió alatti fiókot hogy lehet kiszedni tokkal együtt?
Senki nem tudja? :cry:
Az enyémben, ha kicsit jobban meghúzom a fiókot, mindenestől jön kifelé, a rádió meg esik lefele a fiók helyére.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 6:28 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
dajj írta:
Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy kicserélte a hőfokjelzőt (ami az ECUnak küldi) és 2 hét múlva megint elfosta magát?
Otthon ki tudom ezt cserélni?

Elég változó minőségűek ezek az alkatrészek, az olcsóbb verzióknál előfordulhatnak hibásak. De mielőtt kicserélnéd előtte érdemes ellenőrizni az elektromos csatlakozásokat is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 18, 2017 11:37 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V HTP BME 2006
Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy kicserélte a hőfokjelzőt (ami az ECUnak küldi) és 2 hét múlva megint elfosta magát?
Otthon ki tudom ezt cserélni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 18, 2017 10:53 am 

Autó: Skoda fabia I. 1.4 mpi, 50kw
Sziasztok!

Két kérdésben szeretném a segtségeteket kérni.
Fabia, 1.4 Mpi, 2000-es évj. ATZ motorkodú.

1. Nem működik a duda...
Maga a duda jó, mert azt leteszteltem, és a biztosíték is jó.az lenne a kérdésem, hogy van e esetleg reléje a dudának, és ha igen akkor azt hova dugták el? Valamint honnan tudom hogy melyik a duda reléje.

2. A hátsó ablaktörlő nem nyomja a vizet. Dugulása van ez szinte biztos, kipucoltam a fúvókát, jött is egy kis víz, de közben lenyomta a csövet. Az lenne a kérdésem, hogy hol a második elágazás, és hogy férek hozzá. A lökhárító mögöttit tudom hol van, ott rajta is van a cső. A másik elágazást nem tudom, ami a motorvezérlő környékén lehet gondolom.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Imo75 hétf. aug. 28, 2017 10:05 am-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 7:51 pm 

gyurma írta:
Sziasztok!
A rádió alatti fiókot hogy lehet kiszedni tokkal együtt?

Senki nem tudja? :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 7:39 pm 

murray írta:
"A sár megtartja a vizet és elkezdi rohasztani a küszöbvégeket."

Csabi nálam pont ez történik. a jobb oldali sárvédő alja már rohadt erősen. ráadásul terjed át a küszöbre. meg vagyok ijedve :(
(írtam neked mailt)

Hali!

Én mondjuk nem állok rendszeresen fa alatt de mindig kiszedem a falevelet egyebeket az ereszről a széleinél ahol a víz lefolyik. Én is pucolom kb 3 évente de alig van valami kis por a küszöbvégnél.Kocsimosáskor viszont mindig bő vízzel mosom az ereszt az ablaktörlőknél és ez átmossa a kifolyó nyílást is. Egyik kollégámnak cseréltem hátsó gumifelütközőt a lengéscsillapítón, közben leszedettem vele a dobbetét hátsó részét. Egy cipősdoboznyi kosz volt bennük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 17, 2017 7:41 am 

"A sár megtartja a vizet és elkezdi rohasztani a küszöbvégeket."

Csabi nálam pont ez történik. a jobb oldali sárvédő alja már rohadt erősen. ráadásul terjed át a küszöbre. meg vagyok ijedve :(
(írtam neked mailt)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 16, 2017 7:43 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Stuczi írta:
üdvözlet mindenkinek! Kérdésem, problémám a következő!
fabia I 2007 1.2 12v. Anyósüléssel szemben a szélvédőnél kívülről sok levél és stb lerakódott a vízelvezetőben. Megpróbáltam slaggal kiveretni, de a fele bement a kocsiba, eláztatva a szőnyeget. Kerestem az elvezető furatot, ami levezeti az esővízet stb, de nem találom. Ráadásul nem férek hozzá a sok szmötyihez, ami eldugítja. Hogy lehet kitisztitani anélkül, hogy a belső szőnyeget eláztatnám. Nagyon köszönöm a segítséget!!

Szia
Ma én is ismét leszedtem a dobborításokat.
Évente tisztítani kellene, 2 éve augusztusban mostam ki utoljára:
2015:
Kép Kép Kép
A borítás mögött ennyire volt eltömődve a nyílás.
A küszöbvégeket akkor lekentem bonobit-tal. (folyékony kátrány)
Kép

2017:
Kép Kép Kép Kép

A sár megtartja a vizet és elkezdi rohasztani a küszöbvégeket. Sok fabiánál látni ,hogy már 10 éves korában elkezdi enni a rozsda.. Évente ki kell mosni !!!
Mellesleg a szélvédő alatti járatot is ki lehet alulról tisztítani a borítás alatti nyílásból.
(slag és jól át kell öblíteni)

A borításhoz T25-ös torx fej kell. Kereket kell még levenni, és felbakolni a kocsit. Csak egy fél órás elfoglaltság.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kormánykazetta
HozzászólásElküldve: szer. aug. 16, 2017 6:00 pm 

Autó: Skoda Octavia I 1.8T 150LE
Sziasztok!

Octavia 2002 1.8T AUM.

Van ajánlott gyártó (modell-márka) kormánykazettából?

Úgy látom a gyári az ZF.

Most nem tudom, hogy ez a ZF LENKSYSTEME vagy a ZF Parts?

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 1879  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra