Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. márc. 04, 2021 12:21 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29287 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1953  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 27, 2021 6:00 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Badzinga írta:
feketete írta:
A motortartó bakot le kell kötni. A motort rögzíteni kell . Létezik egy rögzítő sín ami a doblemezeken fekszik és egy kampóval lehet a motort szinten tartani. A vezérlésrögzítőkkel ne tarts ellen a csavarok oldásánál, hanem egy célszerszámmal.
kell nyomatékkulcs is. Mérlegelni kell hogy a szűk helyen hozzá férsz-e.
Komplett szett kell vízpumpával görgőkkel , A hosszbordás szíjat megnézni , ha kell csere.

Érdemes a szimeringeket cserélni , mert ha gond lesz velük újra szét kell szedni a vezérlést.

Kérdez rá mennyi munkadíjért csinálnák és mibe kerülnének a célszerszámok.

Szia,

köszönöm a visszajelzést. A motort krokodilemelővel az olajteknőn keresztül, egy fadarabot közé rakva láttam rögzíteni több videón is. A nyomatékkulcs megvan (210 Nm-es), a vezérlésrögzítő is megjött....Ami még kell, a vezérműkerékhez 12 szögű csőkulcs, illetve ékszíjtárcsa forgató készlet, ebből van állítható, univerzális. Ezeket jövő héten beszerzem (kb 12 ezer Ft).

Akkor jól láttam, hogy a legfontosabb, hogy a szíj úgy legyen felrakva, hogy az alsó és a két felső keréken a jelölés egybeessen a motorblokkon lévő jelölésekkel? Az alsó keréknél van egy fog, aminek a szélei le vannak törve, ahhoz kell a jelölést nézni...így láttam.

Milyen szimeringet vegyek? Főtengelyhez, vagy vezérműtengelyhez? Ezzel kapcsolatban nem vagyok képben. Le kell a cseréhez szedni a fogaskerekeket alul-felül? Az olajat le kell-e ehhez ereszteni (olajcsere is aktuális)?

Megkérdezhetem, pl. szalonban, mennyiért csinálnák, de nem a spórolás a fő célom. Érdekel és látni szeretném, hogy megy az egész. Ha egyszer végigcsinálom, utána a következő csere könnyebb lesz. A szerszámokat pedig befektetésnek tekintem. Annak idején jártam úgy, hogy a hátsó kipufogódobom cserés volt. Elhatároztam, hogy nem rakatok bele többet gyenge minőséget. A vége az lett, hogy a szerelő megrendelt egy még rosszabbat (bosal), mert azt tudta adni a beszállító. Volt rajta egy plusz lyuk, ami miatt úgy szólt, mint egy traktor. Az egészet kiszedtem, rendeltem egy gyárit és faterral felraktuk. A lényeg, ha én rendelem meg a dolgokat, akkor látom mi megy bele.

Sziasztok.

a jelölés nagyon fontos. Ha elrontod összeverhet a motor és a szelepek. A gyertyákat érdemes kiszedni, könnyebb a motort forgatni. Ha minden kész kézzel forgasd kőrbe a motort , hogy nincs akadás. Forgatni MINDIG forgás irányba szabad. A könnyebb szerelés érdekében a jobb oldali kereket érdemes leszerelni.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/z0YzRKqL

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 26, 2021 8:37 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 AZQ/ 1.4 16V BBZ
feketete írta:
A motortartó bakot le kell kötni. A motort rögzíteni kell . Létezik egy rögzítő sín ami a doblemezeken fekszik és egy kampóval lehet a motort szinten tartani. A vezérlésrögzítőkkel ne tarts ellen a csavarok oldásánál, hanem egy célszerszámmal.
Komplett szett kell vízpumpával görgőkkel , A hosszbordás szíjat megnézni , ha kell csere.

Érdemes a szimeringeket cserélni , mert ha gond lesz velük újra szét kell szedni a vezérlést.

Szia,

köszönöm a visszajelzést. A motort krokodilemelővel az olajteknőn keresztül, egy fadarabot közé rakva láttam rögzíteni több videón is. A nyomatékkulcs megvan (210 Nm-es), a vezérlésrögzítő is megjött....Ami még kell, a vezérműkerékhez 12 szögű csőkulcs, illetve ékszíjtárcsa forgató készlet, ebből van állítható, univerzális. Ezeket jövő héten beszerzem (kb 12 ezer Ft).

Akkor jól láttam, hogy a legfontosabb, hogy a szíj úgy legyen felrakva, hogy az alsó és a két felső keréken a jelölés egybeessen a motorblokkon lévő jelölésekkel? Az alsó keréknél van egy fog, aminek a szélei le vannak törve, ahhoz kell a jelölést nézni...így láttam.

Milyen szimeringet vegyek? Főtengelyhez, vagy vezérműtengelyhez? Ezzel kapcsolatban nem vagyok képben. Le kell a cseréhez szedni a fogaskerekeket alul-felül? Az olajat le kell-e ehhez ereszteni (olajcsere is aktuális)?

Megkérdezhetem, pl. szalonban, mennyiért csinálnák, de nem a spórolás a fő célom. Érdekel és látni szeretném, hogy megy az egész. Ha egyszer végigcsinálom, utána a következő csere könnyebb lesz. A szerszámokat pedig befektetésnek tekintem. Annak idején jártam úgy, hogy a hátsó kipufogódobom cserés volt. Elhatároztam, hogy nem rakatok bele többet gyenge minőséget. A vége az lett, hogy a szerelő megrendelt egy még rosszabbat (bosal), mert azt tudta adni a beszállító. Volt rajta egy plusz lyuk, ami miatt úgy szólt, mint egy traktor. Az egészet kiszedtem, rendeltem egy gyárit és faterral felraktuk. A lényeg, ha én rendelem meg a dolgokat, akkor látom mi megy bele.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 26, 2021 4:18 pm 

Badzinga írta:
feketete írta:
Badzinga írta:
előbb írtad hogy vezérlés csere kell . A bővebb szettben benne van a vízpumpa és az összes görgő.

próbáld ki hogy kinyomod a kuplungot és arra milyen hangot ad.

Nekem télen szokott csapágy hang lenni . Kinyomom a kuplungot és elhalhat. Ez a nyelestengelycsapágy hibáját jelzi . Nyáron és hidegben üzemmeleleg váltónál nem csinálja . Annyit tudtam vala csinálni, hogy lecseréltem a váltóolajat és tettem bele adalékot (hidegen jobb kenést biztosít). Aztán ha szétesik jön a csere.

Ez a csapágyhang nálam is van a másik autómnál (AZQ), nekem is csak addig csinálja, amíg be nem melegszik. Milyen adalékot tettél bele?

pl ilyet https://www.liqui-moly.hu/termekek/adal ... 487-detail

régen volt már nem emlékszek rá

Sziasztok,

ok, köszönöm. Viszont ami most fontosabb lenne az a vezérléscsere. A fórumon elérhető angol nyelvű leírást megnéztem, néhány nagyon jó videót is láttam róla (persze ez csak egy dolog, ettől még nem tudom 100%ra, hogy kell csinálni). Arra gondoltam, hogy megvenném a szükséges szerszámokat (pl. vezérműkerék-forgató kulcs, vezérlésrögzítő stb..) és én megcsinálnám a vezérléscserét. Van valakinek tapasztalata 1.4 16v BBZ csere terén? Mire kell figyelni?

Köszönöm.
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 26, 2021 7:21 am 

feketete írta:
Badzinga írta:
előbb írtad hogy vezérlés csere kell . A bővebb szettben benne van a vízpumpa és az összes görgő.

Nekem télen szokott csapágy hang lenni . Kinyomom a kuplungot és elhalhat. Ez a nyelestengelycsapágy hibáját jelzi . Nyáron és hidegben üzemmeleleg váltónál nem csinálja . Annyit tudtam vala csinálni, hogy lecseréltem a váltóolajat és tettem bele adalékot (hidegen jobb kenést biztosít). Aztán ha szétesik jön a csere.

Ez a csapágyhang nálam is van a másik autómnál (AZQ), nekem is csak addig csinálja, amíg be nem melegszik. Milyen adalékot tettél bele?

Sziasztok,

ok, köszönöm. Viszont ami most fontosabb lenne az a vezérléscsere. A fórumon elérhető angol nyelvű leírást megnéztem, néhány nagyon jó videót is láttam róla (persze ez csak egy dolog, ettől még nem tudom 100%ra, hogy kell csinálni). Arra gondoltam, hogy megvenném a szükséges szerszámokat (pl. vezérműkerék-forgató kulcs, vezérlésrögzítő stb..) és én megcsinálnám a vezérléscserét. Van valakinek tapasztalata 1.4 16v BBZ csere terén? Mire kell figyelni?

Köszönöm.
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 25, 2021 2:53 pm 

Badzinga írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 25, 2021 8:15 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 24, 2021 9:15 pm 

Badzinga írta:
Sziasztok,

1.4 BBZ autómnál amíg nem melegszik be, furcsa csörgés hallatszik a vezérlés felől. Csináltam róla videót:

https://youtu.be/mOpAb_ae-CI

Én először a generátorcsapágyra gyanakodtam, de szerintem inkább a vezérlésnél lesz valamelyik szíjfeszítő görgő vagy a vízpumpa. Csak akkor van csörgés, ha kis gázt adok, de akkor azért elég jól hallani.

Egy-két tipp jól jönne, hogy mi lehet ez.
Köszönöm.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 24, 2021 7:37 pm 

Sziasztok,

1.4 BBZ autómnál amíg nem melegszik be, furcsa csörgés hallatszik a vezérlés felől. Csináltam róla videót:

https://youtu.be/mOpAb_ae-CI

Én először a generátorcsapágyra gyanakodtam, de szerintem inkább a vezérlésnél lesz valamelyik szíjfeszítő görgő vagy a vízpumpa. Csak akkor van csörgés, ha kis gázt adok, de akkor azért elég jól hallani.

Egy-két tipp jól jönne, hogy mi lehet ez.
Köszönöm.

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 19, 2021 9:37 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Elemer írta:
Sziasztok skoda fabia van 1es nekem az a problémám hogy a tolató lámpa feszt világít ha a kulcsot elforditom kérlek segítsetek..

Szia!
Ha lehúzott csatlakozóval is világít, és igaz, hogy gyárilag alapból a gomba nyitott állásban tarja az áramkört, akkor jobb esetben csak a vezetéke zárlatos. Ha tudsz, mérj bele a lehúzott csatlakozóba ohm mérővel.
De a gombát is tudod tesztelni ugyanezzel a módszerrel, két mérés lehúzott csatlakozóval, üres és hátramenet, szakadás ill. rövidzár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 18, 2021 8:02 pm 

Autó: Skoda fabia
bandika írta:
Elemer írta:
Sziasztok skoda fabia van 1es nekem az a problémám hogy a tolató lámpa feszt világít ha a kulcsot elforditom kérlek segítsetek..

A sebváltó alatti gombot kellene ellenőrizni..nem ragadt e be?..a csati lehúzásával pl. kialszik e?

Nem alszik ki raforditom a kulcsot és egyfojtaba ég..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 18, 2021 8:00 pm 

feketete írta:
bandika írta:
Elemer írta:

A sebváltó alatti gombot kellene ellenőrizni..nem ragadt e be?..a csati lehúzásával pl. kialszik e?

Ha kialszik a gombát kell cserélni ( lehet hogy cserénél folyhat az olaj),
ha nem alszik ki máshol kell keresni a hibát
gyárilag alapból a gomba nyitott állásban tarja az áramkört

pl ilyenre https://www.autoalkatreszonline24.hu/jp-group/8177928

Köszi a tippet amúgy csak egyfojtaba ég

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 18, 2021 6:45 pm 

bandika írta:
Elemer írta:

Ha kialszik a gombát kell cserélni ( lehet hogy cserénél folyhat az olaj),
ha nem alszik ki máshol kell keresni a hibát
gyárilag alapból a gomba nyitott állásban tarja az áramkört

pl ilyenre https://www.autoalkatreszonline24.hu/jp-group/8177928

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 18, 2021 6:29 pm 

Autó: FAVORIT 135,OCTAVIA I 1,6,FABAII (5J,542
Elemer írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 18, 2021 4:52 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 17, 2021 10:41 am 

Autó: Skoda Fabia Kombi
Sziasztok!
Van 1 2005-ös 1.4 16v 74kw BBZ skoda fabia combim,hibajelenség amit produkál gázadásra pl mikor ugranál ki előzni,Abs Asr Epc Motorkód hiba bejön és nem tudsz gázt adni.Leállás oldalra, a fordulatszámmérő 800-1200 között ugrál hiába nyomod a gázpedált.5-8-10 inditás után törli a hibákat kivéve a motor hibát és mehetsz vele tovább.Nem találkozott valaki ilyen hibával még?!Általában mindig csak p0106 és p0170 hibakódot dob fel semmi mást.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29287 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1953  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra