Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. jún. 22, 2018 2:23 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27833 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1814, 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820 ... 1856  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 13, 2007 4:27 pm 

mukus:

A szervóval kapcsolatban: 90%, hogy a kormány szögelfordulás jeladója adta meg magát. Tipushiba a 2003. előtti autóknál, én is cseréltem már. Nekem is így kezdte, néha leállt a szervó, pár hónap múlva elkezdte össze-vissza tekerni a szervómotort (hallatszott, hogy szenved) és villogtak a fényeim, mert úgy leszívta az elektromos rendszert. A csere kb. 25000 Ft volt. Rosszabb esetben a szivattyú adta meg magát, sajnos hajlamos a beázásra. Egy jó szerelő úgy is kideríti.

A vezérműlánchoz csak a fedelét kell levenni. Az olajat le kell engedni, de ha most cseréltél, akkor töltetsd vissza.

Független szervízt keress, ne márkaszervízben, mert ott 50 e körüli összeget szoktak a jeladó cseréjéért elkérni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 13, 2007 1:02 pm 

Üdv!

2001-es 1.4 Mpi Combi
A tömítést azért kérdem, mert nem tudom, hogy lánccsere esetén a motornak melyik részét bontják meg, illetve tegnap olajat is cseréltem, remélem azt a javítás után nem kell megint.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2007 5:19 pm 

mukus:

Légyszi írj motort és évjáratot! Milyen tömítésekre gondolsz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2007 3:16 pm 

Üdv skacok!

olyan problémám lenne, hogy kigyulladt a kormányszervó lámpája és időnként egy- egy fordulatnál eltünik a szervo. Ez mitől lehet?Szervóolaj? Ha az akkor eltudja vki mondani, hogy milyen tipusú kell bele?
Ez a probláma már máskor is előjött, de akkor teljesen megszünt a szervó, de egy ujjab indításnál a lámpa kialudt
Még valami.
Ha cserélik a vezérműláncot, akkor tömítéseket is szokta cserélni?

Előre is köszi a segítséget.
Üdv, szép napot

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2007 2:25 pm 

Hááát...két lehetőséged biztosan van...kinyomatod a felét az ablakokra és rátöltesz a télivel az még bőven elég -10ig, vagy veszel a benzinkúton egy fasza kis "benzinleszívó" csövet és kiszivatod vele a tartályból. :lol:
De nekem még csak 1 hónapja van Fabia, úgyhogy nemtom van-e rajta valami leeresztő :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2007 2:18 pm 

Kössz szépen srácok, megnyugodtam teljesen :D
Más: az ablakmosó folyadékot nem lehet leengedi teljesen???Jövő hétre minuszokat mondanak és kéne bele téli szélvédőmosó, csak a gáz h nem rég töltöttem fel nyárival :D.
Vagy nyomassam ki az egészet az ablakra vagy esetleg elég ha rátöltök akkor már nem fagy meg?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 12, 2007 9:36 am 

Az enyém is ezt csinálja (2003 1.2HTP 64LE), teljesen normális.
Az automata szivató sztem...
Az Alfámba a lambda szonda ill. az alapjárati motor csinálta ezt, de ott soxor nem is volt alapjáratom :D :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2007 7:11 pm 

Igaz nekem 1.4-es van, de hasonlóan csinálja. Mínusz 10-ben 900-on indul, 15 fokban meg 1100. De kb. 10 mp. után beáll 900 ra. Ne akarj ilyen dolgokat tudni, még jó hogy nem vindóz van a comuterben, akkor művelne aztán cifra dolgokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2007 1:12 pm 

Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek mitől lehet az hogy reggel 12 foknál 900 as fordulaton pörög a motor, ma dun meg 21 foknál 1200 on. Hogy lehet ez hogy magasabb hőmérsékletnél jobban pörög mint hidegbe?
Baj ez egyáltalán?S ez így van minden nap....
1.2 es HTP 65 LE '07
Köszi előre is, esetleg ha vkinek hasonlo gépe van rápillantana hogy az övé is így csinálja e?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Szervíz
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2007 12:57 pm 

Attila37 írta:
Sziasztók!

Szertnék érdeklödni, hogy tudtok-e segiteni nekem az autóm lassan eléri a 15000 km-t, kérdésem. hogy tudtok nekem megfelelö szervízt ajánlani Vác és Budapest környékén, normálisat és nem tul drágát. Valamint ajánlották a Szlovákiai szervízeket kinek milyen tapasztalata van.
A válaszokat elöre is köszönöm
Üdv Attila

Hali
A szlovakok jok,viheted nyugodtan.Vagy esztergomot is tudom ajanlani tiszta szivbol,nagyon korrektek es olcsoak.De eszedbe ne jusson veletlen se vácra hozni...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: szer. okt. 10, 2007 8:20 pm 

Köszi a gyors választ! Be lehet építeni ennél a lánc-cserénél a késöbbi kiadású, hosszabb láncfeszítőt? Talán tovább bírná akkor a lánc, mint 60.000 km.
Köszi mégegyszer.
Klepi

Ha AZQ a motorkódod akkor ajánlott minél hamarabb kicseréltetni a láncot és a feszítőt, mert 60000 km körül át szokott ugrani a vezérlés.
Egyébként a Fabiában is van láncfeszítő, de az AZQ motorokban gyárilag rövidebb, mint a később gyártott típusokban, ezért a km-ek előrehaladtával nagyobb a veszély az átugrásra.[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: szer. okt. 10, 2007 12:21 pm 
Site Admin

klepi írta:
Sziasztok!
Valaki írt a fórumban vezérműlánccal kapcsolatban valamit, valamikor régen. A lényege: 60.000 km-nél elkezd rángatni az 1.2-es 64 LE-s motor mert nincsen benne láncfeszítő. Nos az enyém rángat is, 58.800 km van benne. Állítólag az ugyanilyen motorú VW Polo-ban van láncfeszítő. Erre lennék kíváncsi, hogy azt be lehet-e építeni a Fabiába. Meg mindenre kíváncsi lennék ebben a témában.

Előre is köszönöm,

Klepi

Ha AZQ a motorkódod akkor ajánlott minél hamarabb kicseréltetni a láncot és a feszítőt, mert 60000 km körül át szokott ugrani a vezérlés.
Egyébként a Fabiában is van láncfeszítő, de az AZQ motorokban gyárilag rövidebb, mint a később gyártott típusokban, ezért a km-ek előrehaladtával nagyobb a veszély az átugrásra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 9:49 pm 

Nem tud valaki olcsón szárnyat? Érdekelne, de nem sima egyszerű hanem valami komolyabb. Ezt ugy értem h. pl. WRC vagy hasonló kaliberű... Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:55 pm 

dombi7 írta:
Hali, egy MS 202-es, sima magnó-rádió. Tudsz segíteni?
Szeretnék bele egy cd játszót.

Hello Lookee! Látom nem válaszolt neked senki! Képet kerestem, de nem találtam. Én a saját gyári rádiómat kölcsönadtam egy barátnak akinek nemrég hoztuk el a Fábiáját, és nem adtak bele rádiót. Ezért képeket most hirtelen én sem tudtam csinálni.
Az MS 202-es rádiónál az Aud és a Tp gombok alatt van egy kis nyílás. A nyílásba mi mind a két oldalon kis késnek a pengéjét dugtuk bele! /De akármilyen fémdarab is jó ami befér oda./ Így a penge mind a két oldalon benyomta rögzítő patentot, utána szépen lassan kihúztuk a rádiót a helyéről!
Gyári rádió magasabb, mint azok a rádiók melyeket a boltba veszel. Skoda kereskedésekbe lehet venni egy takaró műanyagot, mely a két rádió közti méretkülönbséget eltakarja.[/quote]

Yaya, vágom, a keret már megvan...csak ki kéne szedni a gyárit! Kösz a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:47 pm 

Hali, egy MS 202-es, sima magnó-rádió. Tudsz segíteni?
Szeretnék bele egy cd játszót.[/quote]

Hello Lookee! Látom nem válaszolt neked senki! Képet kerestem, de nem találtam. Én a saját gyári rádiómat kölcsönadtam egy barátnak akinek nemrég hoztuk el a Fábiáját, és nem adtak bele rádiót. Ezért képeket most hirtelen én sem tudtam csinálni.
Az MS 202-es rádiónál az Aud és a Tp gombok alatt van egy kis nyílás. A nyílásba mi mind a két oldalon kis késnek a pengéjét dugtuk bele! /De akármilyen fémdarab is jó ami befér oda./ Így a penge mind a két oldalon benyomta rögzítő patentot, utána szépen lassan kihúztuk a rádiót a helyéről!
Gyári rádió magasabb, mint azok a rádiók melyeket a boltba veszel. Skoda kereskedésekbe lehet venni egy takaró műanyagot, mely a két rádió közti méretkülönbséget eltakarja.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27833 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1814, 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820 ... 1856  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra