Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 9:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1814, 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820 ... 1879  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 24, 2008 8:21 pm 

potyi írta:
nem 6v hanem 12v (HTP) . a HTP nem a 12v jeölése? rosszul tudom? csak nem van valami tipped a jelzett hibákon kívűl?

A 6V első hengerében meg szokott égni néha a szeleptányér. Ha visszakeresel 1-2 hetet, akkor szúrtam be linket, ahol van kép róla.

HTP 12V
HTP 6V

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 24, 2008 5:37 pm 

Hali mukus
Elvileg a dobot le lehet húzni, egy jó nagy gumikalapács
segitségével. Én a (1,2) sajátomról levettem,az agy mellett csavarlazítóval befujtam. A dobon lévő csillag csavart ki kell hajtani,és ütni a dobot (gumikalapács)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 24, 2008 10:33 am 
Site Admin

cerberos írta:
Skodások! Csinált-e már valaki otthon olajcserét 1.2 12V motorban? Tényleg belemegy 3,8 liter olaj? Nem akarom elhinni, a könyv 2,8-at ír, nem 3,8-at!!!

Ha jól kifolyik az olaj, akkor 3,5 liter simán belemegy. A gyári 2,8 liter egy vicc! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 8:53 pm 

janika0511 írta:
Hali mindenkinek! .

Még meg lehetne nézni a csöveket, képesek-e még átengedni a folydékot, illetve magát a pumpát, hogy működik-e normálisan. S mivel elektromos, talán még a vezetékek vagy az ékszíj feszessége érdemelne figyelmet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gyújtásvezérlés - hiba
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 8:34 pm 

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni,szervizben volt az autom (Fabia 1.2) mert összetörték,gondoltam nézzék meg a motort is mert alapjáraton nagyon rázza a kasznit,meg a motordiagnosztika lámpa is folyamatosan világított.
Kiderítették hogy a gyújtásvezérlésben van a hiba,vm. visszajelző dióda túlmelegszik és letiltja a harmadik henger
gyújtását. Azt mondták hogy a javítása nem két fillér lesz.
Esetleg ha valakinek volt már hasonló hibával dolga,írja le a tapasztalatait.... Esetleg ha valaki ismer Pécsen vagy környékén olyan szerelőt akit fel lehetne keresni. (nem márkaszervizre gondolok)
:wink:
Köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 8:31 pm 

Skodások! Csinált-e már valaki otthon olajcserét 1.2 12V motorban? Tényleg belemegy 3,8 liter olaj? Nem akarom elhinni, a könyv 2,8-at ír, nem 3,8-at!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 6:08 pm 

Szia Zolika!
Ha még nemcsináltál ilyet, akkor bízd az elsőt szerelőre, de nézd végig hogyan csinálja (agy csere). Egyébként egyszerűen kicserélhető házilag is. A légzsáktól nem kell félni, nekem sem durrant még el egyszer sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 5:20 pm 

Hali mindenkinek! Ismét segitségeteket kérném a szervom (koyo) igen érdekes dolgokat müvel honapok óta. Hidegbe (hideg-meleg motornál) nem müködik, de most az enyhébb napokon ugy döntött (meleg motornál) ,hogy végzi a dolgát. A szerelők vakarják a fejüket mert nincs kiolvashato hibaüzenet, akkor se ha világit a kis sárga kormány. A szögjeladót és az olajat kicseréltem de nem javult meg. a szervot szétszedtem de ott se láttam semmi érdekeset, a panel is száraz volt. :?: Mi lehet a bibi? Már csak a szervó maradt? Ha valakinek volt már ilyen vagy hasonlo problémája, vagy ha tud egy jo szerelöt Tatabánya környékén vagy valahol a világban :D kérem irja le.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 2:24 pm 

nem 6v hanem 12v (HTP) . a HTP nem a 12v jeölése? rosszul tudom? csak nem van valami tipped a jelzett hibákon kívűl?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 12:52 pm 

potyi: 6 szelepes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 10:40 am 

Sziasztok!
gondoltam megosztom kálváriámat a Fabia-val. Tavaly decemberben párom jelezte, hogy alapjáraton remeg a kocsi (1,2 HTP). Olyan volt mintha kihagyott volna egy henger. Később a motor ikon is kigyulladt. Elvittem a szerelőhöz (Aszti) hibakód kiolvasás, törlés: Gyújtáskimaradás 1.henger. 3gyergya csere,Trafó csere=>hiba megmaradt, régi trafó vissza.A vizgomba 40 fokkal kevesebbet mutatott a valóságosnál, a fojtószelep nem volt lerögzítve, fals levegőt szívott! kb.600km múlva újra remeg+ikon. Gyanús lett a lambdaszonda. Megrendelve csere hiba még mindig fennáll, régi vissza. Viszont most indításnál szépen jár a motor, később beremeg, majd újra szépen jár. Ott tartottunk, hogy irány egy márkaszerviz. Aszti elkezdte összelapátolni a motort amikor feltünt neki, hogy a kábelkötegben áll a víz!!!!! Most itt tartunk. Ez a régebbi Fabia-nal típushiba volt a régiben ezt gariban cserélték. Bocsi a hosszúért.
Potyi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2008 7:54 am 

Üdvözletem nektek!

Kérdésem, hogy a hátsó fékdobot csak a kerékagycsapággyal együtt lehet levenni?Illetve, hogy a kéziféket, hol tudomszét akasztani? A dobnál ki lehet kötni? egy 2001-es 1.4 mpi combi Fábiáról lenne szó
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv mukus

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2008 9:35 pm 

Hi!

1.2-es 40kW-os keveset futott Fabiaba szeretnek olajat venni, az utobbi 2evben Shell Helix Plus 10W-40-est rakott bele a szerviz. Megneztem a shell.com-on az olajvasarlas tanacsadot es ehhez a motorhoz standard olajkent a Helix Ultra 5W-40-est irja, csakugy mint ahogy a Totalcar olajdoktora is 5W-40-es full szintetikust ajanl a tipushoz. Van valakinek tapasztala ezugyben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2008 4:07 pm 

Hááát ha nem tudod melyik jelado a hibás akkor mindegyiket.ki kellene deriteni melyik hibás,csukott ajtonál kicsit utögesd az ajtozárhoz közeli részen,hátha felvillan valamejik ajtonál a lámpa

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2008 4:02 pm 

mindegyik ajtónál??? most mindegyiket szedjem szét és takarítsam meg? vagy mi lenne a legegészségesebb?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1814, 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820 ... 1879  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra