Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 2:46 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27952 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820, 1821 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: kipu dob
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 6:49 pm 

lookee írta:
sziasztok,
a minap (kerékcsere közben) alánéztem a kocsinak, és láttam, hogy bizony záros határidőn belül kilyukad a hátsó kipu dob...a kocsi 5 éves (1.4 MPI)
a kérdésem az lenne, hogy ez ilyen hamar tönkre megy???

Nekem januárban 7. éves lesz és még elég jól bírja. A régi 120-as Skodámon 3 évente cseréltem. A belső kondenzvíz teszi tönkre sajnos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kipu dob
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 3:25 pm 

sziasztok,
a minap (kerékcsere közben) alánéztem a kocsinak, és láttam, hogy bizony záros határidőn belül kilyukad a hátsó kipu dob...a kocsi 5 éves (1.4 MPI)
a kérdésem az lenne, hogy ez ilyen hamar tönkre megy???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 2:17 pm 

goes írta:
iksz.man:

Kérdezd meg itt is: http://radius.ehc.hu

Hali !

Megkérdeztem őket is kb. 10 helyen érdeklőtem,amiből 4 tudna bontottat szerzni...3 helyen nagyábból egy áron hozzák 1 ill. max. 2 hétes garanciával.... a 4. az felejtős mert ők dupla áron hozzák....

A kérdésem inkább arra irányult volna, hogy érdemes-e bele vágni egy bontott katalizátorba vagy inkább nem...

Mivel hallottam azt is, hogy ha jó akkor nem lesz vele gond, de azt is, hogy kitudja már mennyit futott lehet, hogy rővid időn belűl gajra megy...

üdv: iksz.man

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2007 9:23 pm 

iksz.man:

Kérdezd meg itt is: http://radius.ehc.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2007 12:41 pm 

Sziasztok !

Úgy néz ki katalizátort kell cserélnem az 1.2 HTP 12V Fabiámban...de mivel itt a leömlőcsővel együtt van a katalizátor a gyári , rohadt drága (... pláne ,hogy X -es alkatrész és a kiszerelt alkatrészt még le is kell adja, mert amúgy még annál is drágább......:-( ..)

Az után gyártott ,univerzális cuccok erre a rendszerre nem jók, így ez kizárva...

Az egyetlen megoldás maradna egy gyári bontott katalizátor lehetne.....
aminek az ára sokkal kedvezőbb úgy 1/5 vagy 1/6- oda ....csak hát ugye bontott alkatrész még ha gyári is… azért az nem új
…általában ha rendesek akkor még vállalnak is valamennyi garanciát , de max. 2 hét.

A kérdésem az ,hogy van-e valakinek tapasztalata a témában ? Bontott katalizátor? Valaki vett már?

Válaszotokat előre is köszönöm !!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 8:29 pm 

builder20!

úgy van ahogy mondod,ha az ablakemelő kapcsolót használom valóban elhalványul a világítás úgyhogy megnyugodtam :lol:

köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 6:32 pm 

Zsu_Fabia:

Bal oldalon a hátsó ülés és az ajtó között lévő burkoló elem alatt is van egy csatlakozása a csőnek. Bár ott látszana, hogy ázik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 3:11 pm 

goes írta:
Petyko81:

Szerintem a tárcsa semmiképp nem nyekereghet. Én inkább a szíjra gondolok, már csak a magas fordulat utáni váltás miatt is. Mikori a szíj? 60 ezrenként, vagy 5 évenként cserés.

Köszi!
Akkor megnyugodtam kicsit!Ékszíj most volt cserélve 52ezernél, a motor láncos régi skodamotor, azt 90ezernél kell elvileg...Lehet amiatt mert az ékszíj laza, házilag cseréltük, szakszervízbe nem járok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 3:07 pm 

Köszönöm szépen!!

Életmentő voltál...!

üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 12:46 pm 

Autó: fabia sedan 1.4 MPi AQW 2002
Szia Zsu...

http://www.sof.hu/szerviz-tippek-fabia.php

Itt nézd meg, légyszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 11:50 am 

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a "hozzáértőkhöz":
Van egy 2003-as 1.4 MPI fábia_m.
Nem működik a hátsó ablakmosó.....a motor dolgozik,pörget rendesen,de nem jut el a mosó_nafta hátra.A bal első kerékráratnál tolja ki a földre a folyadékot....két dologra gondoltam: vagy szétfagyott (tavaly télen...)a hátramenő műanyagcső,vagy leesett a cső mosómotor csonkról egy nagyobb ugratás közben.

Szal a kérdés az lenne,hogy hol lehet a mosó motorhoz hozzáférni,illetve megvizuálni a hátramenő mosócsövet.? Nem szeretném a fél autót szétbontani...
ha esetleg képeket is tudnátok mellékelni:-))

Még egy kérdés: mitől ugorhatott a fogyim 1-1.5 literrel feljebb( most 8-9.5 liter átl.).....légszűrő,gyertyák,olaj
cserélve újra,guminyomás ok,egy adagnyi injektor tisztítót kúrát is kapott+ a kipuffogórendszer is ki lett kormolva....:-) nos??

előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 11:36 am 

Petyko81:

Szerintem a tárcsa semmiképp nem nyekereghet. Én inkább a szíjra gondolok, már csak a magas fordulat utáni váltás miatt is. Mikori a szíj? 60 ezrenként, vagy 5 évenként cserés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2007 12:17 am 

Nem hiba a lámpa elhalványodása, úgy van ahogy goes írta, sőt nézd meg ha van : , még elektromos ablak kapcsolgatásakor is elhalványul.
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:24 pm 

djpolya írta:

Hali
Talán segít amit mondok. Nekem egy teljesen új fabiám van (mostmár persze nem az) és indításkor valami hasonlót tapasztalok. Két megoldás van: ha az első akkor azt mondják nincs semmi baja, tökéletes az autó (itt nem is mondják meg mi lehet), ha a második, akkor a motor alatt a védőburkolat egyik-másik csavarja kilazult.
A második kérdésedben foglaltakkal még nem volt szerencsém találkozni, de a kilómétert csak akkor hidd el, ha te tetted bele, egyébként 3 perces munka átírni.
A harmadik kérdésre: apu kocsijában (az is fabia) pont egy ilyen gond volt, szép lassan kilyukadt egy 10 cm hosszú levegőt szívó cső. Amikor teljesen átszakadt már be se indult a kocsi. Ezt egyébként 2004 után kijavították az autókban, kicserélték a gumit egy fix műanyag csőre. Remélem tudtam segíteni v

Köszi a választ neked is, ezt a légcsöves dolgot leelenőrzöm még majd. Szerintem (legalábbis remélem), tökéletes a kocsi, ezzel együtt is! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:20 pm 

ducato írta:
sziasztok!

sikeresen kicseréltem a gyertyáimat championra,kiválóan muzsikál a szerkezet,de mostanában azt vettem észre hogy ha rajta van a világítás a kocsin és dolgozik a szervó,akkor kormánytekerésre láthatóan elhalványul a világítás ,mitől lehet ez?egyébként most akarom cseréltetni a bordásszíjat lehet hogy kinyúlt?ha valaki tudja a megoldást megköszönném az infót.(2002-es 1.4 Mpi)

sziasztok

Ez nekem is ilyen, mindig is ilyen volt, szerintem sem hiba...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27952 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820, 1821 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra