Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 3:31 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 21, 2006 6:01 am 

Köszi Antoni !!
Akkor beszerezek valami jobbat !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2006 6:33 pm 
Na, egy ilyen korrekt szervízre lenne szükségem itt Debrecen környékén elsö olajcserére.
Ilyen szempontból nagyon rossz lóra tettem, ahonnan vettem az autót, ott csinálták régen nagyban az eredetvizsgálatokat és így rendesen elszálltak agyilag. Nem tagadom, jó munkát végeznek, legalábbis azt hiszem, de alig gurul be az autó már csúszik is a redöny lefele, a tulaj meg csak várakozhat az elötérben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2006 1:36 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Sziasztok!
Ezúttal egy kis szerviztapasztalattal szolgálnék, bár ez inkább azoknak jöhet jól akik Budapesten járnak kelnek, vagy a környékén laknak.
Szóval most lett esedékes a 2. éves nagyszerviz az autómon, sokat filóztam rajta hova kellene vinnem, végül aztán a legutóbbi kis probléma megadta a választ a kérdésemre. Tétény Autóház lett a kiválasztott, mert a legutóbbi alkalommal /akkubizti probléma/ abszolút korrekten álltak a dologhoz, így gondoltam ide viszem szervizbe is. Nem is csalódtam egy cseppet sem, a munkafelvételen készségesek voltak, és a srác aki csinálta az autómat szintén nagyon segítökészen állt a dologhoz. Mindent átnéztek a motortérben, az alvázon, a computerben.
Mellesleg minden kérdésemre válaszoltak, sajnos eddigi tapasztalataim alapján ez nem jellemzö a márkaszervizekre. Érdekes módon itt mégis számít egy ügyfél is. Nekem már volt néhány összetüzésem szervizekkel/ nem ok nélkül/ de ezt gondolom ti is tudjátok. Vannak helyek ahova ha bemegyek úgy néznek rám mint a véres rongyra, és kedvesen megkérdezik " MAGÁNAK VAN AZ A KÉK SKODÁJA?"
Hát igen van ilyen :D gondolom a faliujságon kinnt van a fényképem, de ezen én csak röhögök, öK KEZDTÉK! ! !
Na mindegy A lényeg hogy a Tétény Autóház nem ilyen!
Ami cserére került: Levegö szürö, olaj, olajszürö, pollenszürö /ebböl én aktív szeneset kértem ez valamivel drágább/, mivel második éves szerviz volt így a fékolaj is csere. Ezen kívül ellenörizték a hütöfolyadékot, szervó olajat, ablakmosó folyadékot, akkumulátort, az összes világító berendezést, kerék nyomást /pótkerékben is/, futómüvet, kormány összekötö rudazatot, az autó alján lévö müanyag borításokat, és még néhány dolgot ami most nem jut az eszembe.
Majd a végén ahogy lennie kéne minden szerviz alkalmával PRÓBAÚT! Eddigi tapasztalatok alapján ez is el szokott maradni. Itt viszont nem :D :D :D
Ezek alapján azthiszem bármi gondom bajom lesz öket fogom felkeresni :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2006 12:50 pm 

Hali! Én szórólap alapján jutottam el hozzátok! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 20, 2006 8:36 am 

Hát Bandi, nekem azt mondták nem ér semmit. Én is egy évig lelkesen felraktam. De úgy néz ki csak dísznek volt. Állítólag ha attól nem viszik el az autót, az csak a röhögögörcs miatt lehet :P Ugyanis egy golyó van benne ami megakasztja a ki-be mozgó rudat. És egy eröteljes rugás a kuplungra, és máris ugrik lefelé néhányat, utána már le is lehet venni...
Azt nem mondom,hogy próbáld ki, hogy így van e, mert lehet,hogy mellékesen egy kis kárt is okoznál vele...

Szilvi, szívesen :P Te egyébként ,hogy találtál ránk?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 19, 2006 8:53 pm 

Sziasztok !!
Akkor azt mondjátok a kuplungos kormányzár nem olyan tutti ? Pedig én olyan lelkesen felrakom mindig. Még az elözö gépemhez vettem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 19, 2006 12:58 pm 

Szia Antoni! Nagyon szépen köszönöm az infokat! mind a kettö jó szerintem. Elgondolkodom, hogy a melyiket válasszam. Amúgy van casco-m, azt direkt kötöttem rá, meg mindig elpakolok mindent az autóban, semmit nem hagyok benne. lehet így nem is kellene annyira foglalkoznom ezzel a dologgal. Köszönöm szépen még1x!!! :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 19, 2006 11:39 am 

Szia Szilvi!

Nekem a régi kocsimon volt kormányzár. Ez olyan volt ami a kuplungot és a kormányt köti össze. Felhúzza a kuplungot szorosan . Na ilyet NE VEGYÉL, mert ez sz..t sem ér:) egy erösebb rugás és már nyitva is. Amit eddig hallottam a kormányzárakról, az az,hogy a legjobb, amit a Johnny is mond. Nem tudom a nevét, de olyasmi,hogy a fél kormányt letakarja. Pl ez is egy ilyen : http://soostoth.uw.hu/kormanyzar_autolok.htm
Hát nem olcsó. Ezt a fajta kormányzárat ott ajánlották, ha már mindenképpen kormányzárat szeretnél, ahol beszereltettem a sebváltózárat. Nekem plussz védelemként sebváltózár van a kocsiba és PERMANENTMARK SECURITY SYSTEMS UV-lakk és üveg gravírozás.
Bövebben:
Sebváltózár: nekem Titan Dipol van, 40 e Ft-ért rakták be, ez még elég olcsó. Gyors és semmilyen megbontást nem igényel, még a szervízben sem tudnak belekötni, pedig nekem akartak, mert volt egy zörgés, de nem az volt, a zár jól volt beszerelve és nagyon egyszerü. Mégpedig úgy csinálják,hogy leveszik a müanyag középkonzolt, ahol a sebváltó/kézifék van. Így elökerül a sebváltókar teljes egészében. Magát a sebváltót négy csavar rögzíti a kasznihoz, vagy váltószekrényhez ezt nem tudom. Erröl a négy csavarról leveszik az eredeti anyákat. Utána ráhúznak az egészre egy acél kalitkát, majd a gyári csavarok helyett töröfejes csavarokat raknak rá. Ez annyit jelent,hogy nem lehet lecsavarni, mert mikor azt rázúzzák, még van a csavaron egy rész amire rámegy a kulcs, de miután megszorul, egy amolyan perforáció mentén ez a húzható rész leszakad a többitöl. Ami ott marad, egy olyan anyacsavar, ami körül egy elforgó kerek persely marad. Vagyis hiába fogják meg fogóval ezt, csak pörög az anya körül, nem lehet lecsavarni. Flexel lehet levágni, de hát kocsit lopni flexel elég necces, ennél még a tréler is kevésbé feltünö.
Miután ez fenn van, fúrnak egy lyukat a müanyak konzolra. és visszarakják. Ezen a lyukon keresztül tudod bedugni az acél tüskét a felrakott acél kalitkába, ami megakadályozza,hogy kivedd a sebvátókart lükverc állásból. Egy speciális kulcs van hozzá, nem az a hagyományos. A tüske indulás elött kivehetö, ill ki is kell venni és el tudod rakni. Vagyis menet közben nincs ott semmi, ami bármit is akadályozna a mozgásban. Szinte alig látszik, a jobb ülés teljesen takarja ha elörébb tolod egy picit. Tehát kívülröl esztétikus, belülröl nincs megbontás, nem túl drága, ajánlani tudom, nekem is ez van.

PERMANENTMARK SECURITY SYSTEMS UV-lakk és üveg gravírozás: ez 17 erez Ftba került. Az összes üvegre és az összes föbb karoszéria elemre belegravírozzák az alvázszámot. Eltávolítani nem lehet. Eltüntetni csak nagyon költségigényes meló. Gyakorlatilag belemarják az alvázszámot. Kb 20-24 helyre égetik ezt bele egy spéci folyadékkal. Ez azért jó, mert egy fábia értéke a fekete piacon 500 ezer Ft kb. Mivel leggyakrabban alkatrészként adják csak el. Ha az összes elem meg van jelölve az alvázszámoddal, akkor nem lehet eladni alkatrészenként, mert a kutya nem vesz meg , megjelölt elemeket. Egyben sem nagyon lehet használni, hisz ez egy körözött autó lesz, és ha mindenhol ki lesz ugymond plakátolva a körözött alvázszám, nem hiszem,hogy valaki szívesen járna egy ilyen autóval. Az eltüntetése pedig annyiba kerülne,hogy máris nem éri meg ellopni az autót. Tehát ez nem rablásgátló, hanem a rablási szándékot csökkenti jelentösen. Ezt egy autótolvaj "javasolta", egy olyan autótolvaj, aki nagyüzemben csinája, müszaki egyetemett végzett villamosmérnök az illetö. A gravírozás ténye fel van tüntetve egy jól látható matricával mindkét oldalon, sebváltózárnál szintén...

De a legbiztosabb módszer még mindig, ha a kocsidon van Casco. És ha ellopják, mindkét kulcsod és a kocsi forgalmija legyen nálad, ne a kocsiba hagyd. Soha ne hagyj semmit a kocsiban látható helyen. Mindig állj jól látható világos helyre. Ha van benne levehetö elölapú hifi, akkor a levételnél légy körültekintö, mert esetleg kifigyelhetik mit csinálsz a kocsiban. Pl ne rakd az elölapot a kesztyütartóba stb.

Ennyit tudok Neked segíteni, ha ez segít....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 19, 2006 8:19 am 

Okés, köszönöm szépen! Eddig még nem nyúltak hozzá, de biztos ami biztos! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 3:59 pm 
Site Admin

Amennyit én tudok ezekröl , mert nekem sose volt, az az hogy olyat nem szabad venni amelyik az erökart nagyobbá teszi, mert akkor könnyebben bele lehet kapaszkodni és reccs. Ezek a keresztben rárakható verziók. Az én véleményem szerint a legjobbak azok amelyek az egész kormányt elfedik, ezáltal a légzsákot is védik lopás ellen.Igaz hogy kb 20e-be kerül. Vagy egy atombiztos Válzózár.Ez sem olcsó sajnos. Ebböl is létezik több fajta ha gondolod, van egy haverom akit meg tudok kérdezni, melyik az amit a rezegtetövel nem lehet kinyitni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 3:50 pm 

Sziasztok! Tudtok nekem kormányzárral kapcsolatban segíteni? Melyik típust érdemes venni? Tudom hogy ha vinni akarják akkor semmi nem állítja meg öket, de.... Eddig nem volt rá szükségem, viszonylag normális környéken laktam, de a mostanitól már tartok egy kicsit. Ha van valami jó tippetek írjátok már le! Elöre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 18, 2006 9:23 am 

Szia Johnny!

Mindenképpen leírom,hogy mi lesz az eredmény. Beugrottam a szervízbe és megkértem a csávót mutassa meg a bevezetö benzincsövet. Hát majd kiszúrta a szemem :P Bár injector az nincs a kocsiban, ezt is megtudtam, hanem valami közvetlen befecskendezés...
Remélem nem pénzkidobás volt. Egyébként 10600Ft-ért vettem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 17, 2006 2:58 pm 
Site Admin

Szia Antoni!
Azt hiszem én hallotam már erröl a turbo boosterröl.Az egyik haveromnak volt rajta a benzincsövön egy 90-es évjáratú Seat Ibizán.Az még az a kocka lámpás.
ö valami 16ezerért vette és azt mondta hogy 100km alatt kb fél litert számított a kütyü.Állítólag nem ment se jobban se rosszabbul.Ajánlotta nekem is, akkor még 120-asom volt de úgy voltam vele hogy az a fél liter már oly mindegy. Hogy neki milyen motor volt benne arra már nem emléxem, lehet hogy 1.4-es de még a 8 szelepes assszem. Ha esetleg veszel ilyet megköszönném ha leírnád ide a tapasztalatokat, nemcsak nekem, hanem hogy a többiek is értesüljenek róla milyen is ez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2006 7:29 pm 
Site Admin

Sziasztok!
Sajnos úgy adódott hogy elsönek nekem kell írni ebbe témába. Az egész úgy kezdödött hogy elindultam a csúcsforgalom kellös közepén hazafelé. Majd egy jó órányi araszolás után megálltam tankolni. Mikor indultam volna tovább azt vettem észre hogy a töltésjelzö világít a müszerfalon. Furcsának tartottam hogy csak így hírtelen minden elözmény nélkül jelez. Nyomtam neki egy kis gázt és ki is aludt. Egyböl arra gondoltam talán ez a marha nagy meleg lehet az oka, hogy a computer nem olyan éber és aztán észre vette hogy minden rendben. Amikor hazaértem, kiváncsi voltam akkor is csinálja e, ezért leállítottam majd újra beindítottam.Csinálta is.
Este ezután úgy hozta a dolgom hogy el kellett indulnom, na gondoltam most már biztos jó lesz, mert már csak 24-25 fok volt.De nem javult a helyzet.Gázfröccsre megint elaludt.Úgy voltam vele majd holnap elviszem szervízbe. Bekapcsoltam a világítást és elindultam. Alig mehettem 100-200 métert feltünt hogy olyan halványnak látszik a müszerfal világítás, ekkor már sejtettem hogy közeleg a baj. Elértem a második lámpáig és bekövetkezett. Kigyulladt a töltésjelzö, ABS, majd a motorelektronika, és végül leállt a szervó és kikapcsolt a világítás. Hát ez para helyzet volt. Annyi volt a szerencsém hogy éppen álltam. A motor viszont még járt.Kicsit ráléptem a gázra és nagyon lassan szinte az utolsó erejével le tudtam menni az út melletti parkolóba.Szerencsére van némi tapasztalatom az autók terén, gondoltam megnézem a generátort nem e a kábel esett le róla. Hát ez nem nyert, az rendben volt. Viszont az akkumulátort takaró fedél egy olyan 2-3centi átméröben szenesre volt olvadva.A bent lévö csavar kiolvadt a müanyagból a generátor töltökábelével együtt, és átszúrta a fedelet.Megvan a hiba!! A biztonság kedvéért mindig tartok a kocsiban egy két szerszámot és zseblámpát. Ez most nagyon jól jött.Átkötöttem a kiolvadt kábelt egy éppen gyárilag üresen hagyott helyre hogy azért tovább tudjak menni. Elötte alaposan megtisztítottam a ráégett müanyagdaraboktól./megcsiszoltam/.Ezután visszaültem inditózni, és meg is javult.
Másnap elvittem szervízbe az autót, és elkezdödött a nagy nyomozás.Vajon mitöl történhetett.Én egyébként kontakhibára gyanakodtam.Valószínüleg kilazulhatott az a csavar ami a generáror töltövezetékét rögziti az akkumulátor tetején lévö biztosítéktáblára.Majd a töltöáram hatására szikrázott, oxidosodott, és végül annyira átforrósodott hogy megolvasztotta a környezetében lévö dolgokat.A vizsgálat során ez be is bizonyosodott.Meg is rendelték hozzá az alkatrészeket.Igaz ez nem egy végzetes hiba volt, viszont annál ilyesztöbb mikor egyenként gyulladnak ki a hibát jelzö ledek. Ha nem garanciális javtás lett volna akkor ez olyan 10-12 ezer forintba kerülne+munkadíj. Remélem hogy rajtam kívül senki nem fog ezzel a hibával találkozni,de ha véletlenül mégis akkor ez lenne a folyamata.

Kép

Kép

[img:9 6b58221ce]http://skodafabiaclub.uw.hu/hibakepek/IMG_0524.jpg[/img]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2006 11:06 am 

Szia Johnny!

Köszi szépen. Közben beszéltem Hunterrel is telefonon, ö is elmondta. Nézegettem is, de sajnos még nem jutottam el a kívánt helyre :lol: Bár a müanyag fedelet nem szedtem le még. Félve nyúlok én ehhez így garancia idöben:) Túl sokat nem foglalkoztam kocsi motorokkal, úgyhogy nem akarok hüleségeket csinálni:) Lehet,hogy holnap beugrok fehérvárra a egy szervízbe (úgyis új helyszínt kell keresnem a kötelezö szervizemhez, mivel már nem lakom pesten) és kérek egy kis segítséget.
Egy ilyen úgymond fogyasztás csökkentöt szeretnék felrakni a benzincsö köré. Ez egy mágnes tulajdonképpen, fellazítja a benzin részecskéket, ezáltal jobb lesz az égés teljesítmény stb stb. Majd meglátjuk. Vagy bejön vagy nem. Hunternak nem segített:) ja Turbo Boosternak hívják egyébként.

Hát csak megtalálom végre:)
mégegyszer köszi szépen:)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra