Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd ápr. 24, 2018 1:53 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1845  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 2:43 pm 

Autó: Fabia Best
Szevasztok!Elvileg itt:https://skodapatika.hu/spd/047906262/Skoda-Fabia-lambda-szonda-14-MPI-elso a gyári szonda az Mpi-hez bár ahogy nézem nincs raktáron.Ha ök nem tudják beszerezni akkor próbálkozz valamelyik márkaszervizzel.Úgy látom letelt a kötelező gyári alkatrész ellátási idő és egy csomó mindent már nem is lehet kapni az Mpi-khez.Ez siralmas pedig a 15 év az utolsó mpi-knél most telt le.Látom a gyártónak nagyobb üzlet az autócsere mint az alkatrész utánpótlás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 1:49 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kugyu21 írta:
Tegnap nekiálltam méregetni. Leellenőriztem az az izzókat és a biztosítékot, rendben voltak.
Egy korábbi segítséged alapján rádugtam a VAG-ot
"Ha van vagod, akkor a motorvezérlő 66-os csoportjában van a kapcsoló a 2. csoportban a két utolsó érték:
; Xxxxxx1x = fékpedál kapcsoló (0 = KI / 1 = benyomva)
; Xxxxxxx1 = Féklámpa kapcsoló (0 = KI / 1 = benyomva)"
és csak az elsőt (fékpedál kapcsoló=1) tudtam produkálni, de nem tudom mit kezdjek az eredménnyel. Mi az hogy fékpedál kapcsoló és féklámpa kapcsoló? Két kapcsoló van? És ha az utolsó biten az 1-t nem sikerült előidézni akkor biztos, hogy a féklámp kacsoló a hibás? Rendelhetem? És melyik az ajánlott?
És a hétvége óta egy újabb hibajelenség is van (úgy látszik, így 100ekm-re összegyült minden). A gyújtás ráadásával (lehet hogy még késöbb is van, de a motorhang már elnyomja) egy morgó hang jőn a műszerfal, középkonzol felőli részéből. Ezt lehet tudni, hogy ki adja és miért?

Bálint Zoltán
"Szia. Szondából csak gyárit. Mi próbálkoztunk elsőnek univerzálissal de nem ért semmit."
Még mindig várom, hogy megírd, melyik a gyári.

Szia
Igen ez egy két áramkörös kapcsoló. Az első kör a motorvezérlőnek ad jelzést, a másik körön vannak külön az izzók.
Én olasz utángyártottat vettem era-t.

A műszerfal morgás nem a ventillátor hangja!?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2018 1:37 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
Nem biztos, hogy a féklámpa kapcsolód rossz ismét, nézd meg az izzókat is, jártam már úgy, hogy kiégtek ,de zárlatosak lettek... letették földre a 12 voltot ezért volt hibakód és féklámpa hiány..

Tegnap nekiálltam méregetni. Leellenőriztem az az izzókat és a biztosítékot, rendben voltak.
Egy korábbi segítséged alapján rádugtam a VAG-ot
"Ha van vagod, akkor a motorvezérlő 66-os csoportjában van a kapcsoló a 2. csoportban a két utolsó érték:
; Xxxxxx1x = fékpedál kapcsoló (0 = KI / 1 = benyomva)
; Xxxxxxx1 = Féklámpa kapcsoló (0 = KI / 1 = benyomva)"
és csak az elsőt (fékpedál kapcsoló=1) tudtam produkálni, de nem tudom mit kezdjek az eredménnyel. Mi az hogy fékpedál kapcsoló és féklámpa kapcsoló? Két kapcsoló van? És ha az utolsó biten az 1-t nem sikerült előidézni akkor biztos, hogy a féklámp kacsoló a hibás? Rendelhetem? És melyik az ajánlott?
És a hétvége óta egy újabb hibajelenség is van (úgy látszik, így 100ekm-re összegyült minden). A gyújtás ráadásával (lehet hogy még késöbb is van, de a motorhang már elnyomja) egy morgó hang jőn a műszerfal, középkonzol felőli részéből. Ezt lehet tudni, hogy ki adja és miért?

Bálint Zoltán
"Szia. Szondából csak gyárit. Mi próbálkoztunk elsőnek univerzálissal de nem ért semmit."
Még mindig várom, hogy megírd, melyik a gyári.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 01, 2018 6:58 pm 

Csabaa írta:
Az AME szondája: 047906265B
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2001/ ... 906/906000

Nem biztos, hogy a féklámpa kapcsolód rossz ismét, nézd meg az izzókat is, jártam már úgy, hogy kiégtek ,de zárlatosak lettek... letették földre a 12 voltot ezért volt hibakód és féklámpa hiány..

Az ajtó ott az alu lemeznél szokott beázni, nekem is újra kell szigetelnem a bal hátsó ajtónál, mert amikor a komplett zárat cseréltem csak simán visszacsavaroztam.. hiba volt mert ismét beázik..
Ott fent a filcen nekem is van kirakódás, alulról szívhatja fel a filc a nedvességet, mert a felső rész száraz.. mondjuk zöld élővilágom még nincs, csak fehéres kirakódás..

A szondát is, és a féklámpakapcsolót is, nem lehet letesztelni úgy, hogy valami csatlakozót lehúzok és ott mérek/rövidre zárok/stb, mint a kiegyenlítőtartály vízszint érzékelőjénél, hogy vásárlás előtt kizárhassak más okokat?

De én nem szedtem szét az ajtót, hozzá sem nyúltam. Olyannyira, hogy a mikrokapcsoló cseréjét is évek óta halasztom, inkább eltűrve annak hiányát, minthogy megkockáztassam az újabb beázást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 01, 2018 6:46 pm 

Bálint Zoltán írta:
kugyu21 írta:
Merre találom ezt a szondát? Esetleg egy cikk számot is tudnál küldeni, ha - mint Bálint Zoltán írja - , cserélni kell.

Szia. Szondából csak gyárit. Mi próbálkoztunk elsőnek univerzálissal de nem ért semmit.

És melyik a gyári?
https://www.autoalkatreszonline24.hu/oe ... categories[]=3922
Ti hol vettétek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 01, 2018 6:12 pm 
Moderátor

Bálint Zoltán írta:
kugyu21 írta:
Merre találom ezt a szondát? Esetleg egy cikk számot is tudnál küldeni, ha - mint Bálint Zoltán írja - , cserélni kell.
És hogy teljes legyen az öröm, tegnap két új hiba keletkezett. Úgy látszik, most 100ekm környékén jön ki minden.
Az egyik, hogy megint kigyulladt az EPC lámpa, pedig nem régen cseréltem a féklámpakapcsolót, és ez újra az, mert nincs féklámpám. Ez tényleg ilyen fogyóeszköz? Milyen típusút érdemes venni?
A másik, hogy a bal hátsó ajtónál megint beázik, de ez most elég érdekes. Egyrészt már évekkel ezelőtt leszigeteltem és sokáig jó volt, másrészt a beázás is kicsit más. Áll a víz a gumitálcában, úgy hogy a padlófilc nem vizes, az ajtókárpit viszont alul igen, mint régen, és fent az üveg alsó sarkában a keret tömítése el van színeződve,olyan mohás-penészes szerű

Szia. Szondából csak gyárit. Mi próbálkoztunk elsőnek univerzálissal de nem ért semmit.

Szia
Az AME szondája: 047906265B
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2001/ ... 906/906000

Az ajtó ott az alu lemeznél szokott beázni, nekem is újra kell szigetelnem a bal hátsó ajtónál, mert amikor a komplett zárat cseréltem csak simán visszacsavaroztam.. hiba volt mert ismét beázik..
Ott fent a filcen nekem is van kirakódás, alulról szívhatja fel a filc a nedvességet, mert a felső rész száraz.. mondjuk zöld élővilágom még nincs, csak fehéres kirakódás..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 01, 2018 5:21 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
kugyu21 írta:
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Az AME motorkód euro2-es, 1 lambda szonda a katalizátor előtt.
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.
Csak hagyományos méréssel lehet megnézi az állapotát.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.
Az is számít milyen hibakód van, szegény illetve dús a keverék..

És hogy teljes legyen az öröm, tegnap két új hiba keletkezett. Úgy látszik, most 100ekm környékén jön ki minden.
Az egyik, hogy megint kigyulladt az EPC lámpa, pedig nem régen cseréltem a féklámpakapcsolót, és ez újra az, mert nincs féklámpám. Ez tényleg ilyen fogyóeszköz? Milyen típusút érdemes venni?
A másik, hogy a bal hátsó ajtónál megint beázik, de ez most elég érdekes. Egyrészt már évekkel ezelőtt leszigeteltem és sokáig jó volt, másrészt a beázás is kicsit más. Áll a víz a gumitálcában, úgy hogy a padlófilc nem vizes, az ajtókárpit viszont alul igen, mint régen, és fent az üveg alsó sarkában a keret tömítése el van színeződve,olyan mohás-penészes szerű

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 01, 2018 12:03 pm 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Az AME motorkód euro2-es, 1 lambda szonda a katalizátor előtt.
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.
Csak hagyományos méréssel lehet megnézi az állapotát.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.
Az is számít milyen hibakód van, szegény illetve dús a keverék..

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 6:28 pm 

Csabaa írta:
Katz írta:
Sziasztok! Létezik, hogy a 2001es AME kocsim nem akar sem 2.1 sem 1.5-s ELM327- el kommunikálni? Túl öreg? Kék kábel és vag-commal meg, de nehezen csatlakozik.
Hozzá tartozik, hogy alvázszám alapján alig tálalok hozzá sokszor alkatrészt. Mintha csak össze dobták volna a gyárban abból amit találtak.

Szia
Az elm-el csak a motorvezerlőt éred el maximum.
A vag jobb választás, a baudrate-t állítsd alacsonyabra az segíthet.

az elm-et felejtsd el esélytelen hogy kommunikáljon a géppel. próbálkoztam én is jó pár félével sikertelenül és a motorvezérlőt sem éri el. 2002 vagy 3 utáni gyártás már megy vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 1:37 pm 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Csabaa írta:
zola77 írta:
A bovden haz az fell lett fogatva. Az aljzat védő burkolat fityeg. Olyan mint a kartel védő
elől. A feneklemezbol kis csavarok allnak ki, es azokra nem tettek fel az anyacsavarokat. Amik persze nem szabvanyosak.

Akkor erre gondolsz:
https://www.google.hu/search?q=90796502 ... 60&bih=497

Igen. Ezt kellene helyettesitenem amig tudok rendelni. Mert a földön huzom a muanyag burkolatot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 1:12 pm 
Moderátor

Katz írta:
Sziasztok! Létezik, hogy a 2001es AME kocsim nem akar sem 2.1 sem 1.5-s ELM327- el kommunikálni? Túl öreg? Kék kábel és vag-commal meg, de nehezen csatlakozik.
Hozzá tartozik, hogy alvázszám alapján alig tálalok hozzá sokszor alkatrészt. Mintha csak össze dobták volna a gyárban abból amit találtak.

Szia
Az elm-el csak a motorvezerlőt éred el maximum.
A vag jobb választás, a baudrate-t állítsd alacsonyabra az segíthet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 11:16 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 9:34 am 
Moderátor

zola77 írta:
A bovden haz az fell lett fogatva. Az aljzat védő burkolat fityeg. Olyan mint a kartel védő
elől. A feneklemezbol kis csavarok allnak ki, es azokra nem tettek fel az anyacsavarokat. Amik persze nem szabvanyosak.

Akkor erre gondolsz:
https://www.google.hu/search?q=90796502 ... 60&bih=497

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 8:25 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Csabaa írta:
zola77 írta:
Üdv.
SOS kérnek segítséget. Tegnap a furikon kézifék bovdent cseréltek. A kocsi alatt található műanyag védő burkolatot nem rögzítették vissza rendesen. Most fityeg. A kocsi meg kell nekem. Nem normal menetes csavarok állnak ki, hogy egy alátéttel meg egy csavarral megoldhatnám. Hogy tudnam rögzíteni?

Szia
Ott egy lemezpatent fogja a bowden házat, a kiálló csapra drótozd fel ideiglenesen.

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 609/609050

A 7-re gondoltam , a 2-es fül is ezt tartja.

https://www.google.hu/search?q=1H060973 ... 60&bih=497

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 7:50 am 
Moderátor

zola77 írta:
Üdv.
SOS kérnek segítséget. Tegnap a furikon kézifék bovdent cseréltek. A kocsi alatt található műanyag védő burkolatot nem rögzítették vissza rendesen. Most fityeg. A kocsi meg kell nekem. Nem normal menetes csavarok állnak ki, hogy egy alátéttel meg egy csavarral megoldhatnám. Hogy tudnam rögzíteni?

Szia
Ott egy lemezpatent fogja a bowden házat, a kiálló csapra drótozd fel ideiglenesen.

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 609/609050

A 7-re gondoltam , a 2-es fül is ezt tartja.

https://www.google.hu/search?q=1H060973 ... 60&bih=497

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1845  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra