Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. jan. 22, 2018 10:44 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1833  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 15, 2018 6:08 pm 

Autó: Sokada Fabia 1.2
Sziasztok!

Van egy 2006-os 1.2-es fabiank. Néhány héttel ezelőtt felvillant benne a motorhiba jelző lámpa. Mentünk vele kb. 100 km-t, majd rángatni kezdett és a 3-ból maradt 2 henger. Irány a szerelő, trafót cserélt benne. (Utólag kiderült, hogy már 3 eltérő típus van benne) Lámpa eltűnt, örültünk neki, aztán kb. 50 km és a sárga lámpa újra beköszönt... de hibátlanul ment az autó, telefon a szerelőnek: 3 egyforma trafó kellene bele. Ekkor elmentem az Unixba, vettem bele 3 db Valeo-t, aztán irány ismét a szerelő. Kábel rádug: 1-es henger keverék dús... Megnézte a Lambda szondát, határértéken belül volt, kiütötte a hibakódot, mondta, hogy használjuk nyugodtan, rendben van. Újabb 50 km és a lámpa újra világít.
Kicsit taft reklámnak érzem ezt a hibakódot, főleg, hogy nem tudják megmondani, hogy vajon mi lehet.

Van valamilyen tipp, tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a nyűgje? 129000 km van benne. Előre is köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 12, 2018 9:48 am 

Csabaa írta:
Csak a két fülét összenyomod, közben a gumicsövet lehúzod.
https://m.eeuroparts.com/Parts/81948/Ho ... N90686701/
Az rugós, visszarakható. Franciakulcsal szoktam összenyomni az ilyen bilincset, hogy ne kelljen utána tartani, és szabad maradjon mind a két kezem.

Köszi, ez jól hangzik.
Már csak annyi kérdésem lenne, hogy hogy mi a cső mérete amit kérjek a mérőhöz a boltban? Gondolom akkor T elágazással.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 12, 2018 5:12 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
tvrend írta:
Csabaa írta:
Szia
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2005/ ... 133/133040
Egyszerűbb a 3-as bilincsnél levenni a gumicsövet, és ott közbe iktatni a nyomásmérőt.

Hali!

Ha jól látom annál a bilincsnél csatlakozik a cső az injektorhídra. Hogyan tudom levenni azt a bilincset, és visszarakható-e? Vagy vennem kell másik bilincset helyette?

Köszi

Csak a két fülét összenyomod, közben a gumicsövet lehúzod.
https://m.eeuroparts.com/Parts/81948/Ho ... N90686701/
Az rugós, visszarakható. Franciakulcsal szoktam összenyomni az ilyen bilincset, hogy ne kelljen utána tartani, és szabad maradjon mind a két kezem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 11, 2018 8:42 pm 

Csabaa írta:
Szia
Egyszerűbb a 3-as bilincsnél levenni a gumicsövet, és ott közbe iktatni a nyomásmérőt.

Hali!

Ha jól látom annál a bilincsnél csatlakozik a cső az injektorhídra. Hogyan tudom levenni azt a bilincset, és visszarakható-e? Vagy vennem kell másik bilincset helyette?

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2018 7:55 pm 

Autó: Škoda Fabia 1.2 Eco, ferdehátú, AWY 2003
Bálint Zoltán írta:
+ 1 Szesze hozzászólásához. Mindig meglepődök ha megyek faterék mpi-jével, kb mire kiállok az udvarból meleg (kis túlzással de tényleg). Igaz a hőfokmérő mutató az egy dísz. Hiába áll középen a valóságban az a víz kb 70-80 fok körül mozog. Az olaj pedig később melegszik, annak kell majdnem 8-10 km.

Nekem is MPI van és valóban 2-3 km alatt már értékelhető a fűtés. A hőfok visszajelzése pedig szándékosan ilyen, így van beállítva. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2018 11:12 am 
Moderátor

tvrend írta:
Csabaa írta:
tvrend írta:
Csatlakozhatnék erre a tank felől jövő csőre ugyanígy a mérőmmel?
Köszi

Természetesen, ha könyebb ott bontanod.

Mekkora és milyen csatlakozó kell hozza?
Azt hiszem olyan mint a benzinpumpára menő, nem biztos.

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2018 9:24 am 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Szesze írta:
kugyu21 írta:
Csabaa írta:
Szia
A kapcsolóval csak a zsalut állítod. A fűtés hőcserélőjében mindig áramlik a víz, az a "kis kör" része, motorblokk+kiegyenlítő tartály+fűtés hőcserélő.
Ha a ventivel nem fújod róla le a meleget, akkor gyorsabban fog melegedni a motor, de jól be is fog párásodni az utastér..

Köszönöm, gyanítottam, akkor nincs segítség a gyorsabb motormelegedésre.
De van ez pedig a tökéletesen záró termosztát.Jó termonál garázsból indulva 3 km után a mutató már középen áll.Ugyanez utcán parkolva egy picit lassabb de max 4 km.Ha ennél több akkor a termosztát rossz.

Igen csak én kertben illetve utcán állva éppen 3km-t teszek meg reggel és ugyanennyit este. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2018 12:39 am 

Csabaa írta:
tvrend írta:
Csatlakozhatnék erre a tank felől jövő csőre ugyanígy a mérőmmel?
Köszi

Természetesen, ha könyebb ott bontanod.

Mekkora és milyen csatlakozó kell hozza?
Azt hiszem olyan mint a benzinpumpára menő, nem biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 10:34 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
+ 1 Szesze hozzászólásához. Mindig meglepődök ha megyek faterék mpi-jével, kb mire kiállok az udvarból meleg (kis túlzással de tényleg). Igaz a hőfokmérő mutató az egy dísz. Hiába áll középen a valóságban az a víz kb 70-80 fok körül mozog. Az olaj pedig később melegszik, annak kell majdnem 8-10 km.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 8:14 pm 

Autó: Fabia Best
kugyu21 írta:
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Sziasztok, már tavaly télen is akartam kérdezni, de aztán elmúlt a tél, de most újra érdekelne:
A fűtés kapcsolásával csak levegőzsalukat mozgatok, vagy a fűtővízkört is rá- illetve lekapcsolom? Vagyis hamarabb melegszik be a motor, ha az indulás után még nem adom rá a fűtést, vagy nincs különösebb jelentősége?

Szia
A kapcsolóval csak a zsalut állítod. A fűtés hőcserélőjében mindig áramlik a víz, az a "kis kör" része, motorblokk+kiegyenlítő tartály+fűtés hőcserélő.
Ha a ventivel nem fújod róla le a meleget, akkor gyorsabban fog melegedni a motor, de jól be is fog párásodni az utastér..

De van ez pedig a tökéletesen záró termosztát.Jó termonál garázsból indulva 3 km után a mutató már középen áll.Ugyanez utcán parkolva egy picit lassabb de max 4 km.Ha ennél több akkor a termosztát rossz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 2:52 pm 

Csabaa írta:
hevy26 írta:
És hol találom ezt a 3 betűs kódot? van fotóm a két válltóról de én ezen ilyet nem találok

02T pdf első oldalán mutatja..

köszi megvan, van itt is jónéhány :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 2:19 pm 
Moderátor

hevy26 írta:
És hol találom ezt a 3 betűs kódot? van fotóm a két válltóról de én ezen ilyet nem találok

02T pdf első oldalán mutatja..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 2:13 pm 

Csabaa írta:
hevy26 írta:
Sziasztok. megnéztem a két gyári számot ami rajta volt 02T 301 103, ami fölkerült , 02T 103 301 AG, az AG az eltérés a két váltó között , ezért nem lenne jó ,és ezért más az áttétel??

Szia
Van még egy 3 betűs kód a váltón, abból derül ki az áttétele az 5. fokozatnak:
https://mega.nz/#F!71QSVYpb!ZGSMTrFdEObe_nGEkG6oNA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 2:01 pm 
Moderátor

hevy26 írta:
Sziasztok. megnéztem a két gyári számot ami rajta volt 02T 301 103, ami fölkerült , 02T 103 301 AG, az AG az eltérés a két váltó között , ezért nem lenne jó ,és ezért más az áttétel??

Szia
Van még egy 3 betűs kód a váltón, abból derül ki az áttétele az 5. fokozatnak:
https://mega.nz/#F!71QSVYpb!ZGSMTrFdEObe_nGEkG6oNA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2018 1:57 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Sziasztok, már tavaly télen is akartam kérdezni, de aztán elmúlt a tél, de most újra érdekelne:
A fűtés kapcsolásával csak levegőzsalukat mozgatok, vagy a fűtővízkört is rá- illetve lekapcsolom? Vagyis hamarabb melegszik be a motor, ha az indulás után még nem adom rá a fűtést, vagy nincs különösebb jelentősége?

Szia

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1833  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra