Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 6:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1868  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. szept. 16, 2018 7:44 pm 

Autó: Roomster
[/quote]
Ritka tôrtenet 1,4 16V-nel.
Ez švajcba kesult hod van hátšo kat.? nem volna fotod hod van el hejezve a kočin?[/quote]

EURO4 besorolású
képek:
file:///D:/fe57c7214e5b8b092c079287d135.jpg
file:///D:/images.png

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 16, 2018 1:10 pm 

kzoo írta:
hubo44 írta:
kzoo írta:
Sziasztok!

Hátsó katalizátort érdemes bontottat venni, vagy inkább újat nézzek, ....Starline kat. van esetleg tapasztalat közel féláron beszerezhető elvileg? 2008 Roomster 1,4 16V BXW

Zoli

Riziko mind a ketô. Eš mi baja taxikba van 400-450ezer eš a kat ok benuk.

Kezdem az elején... 64e valós kilométerrel vettem, előző gazánál motor beállt 5ekm-nél (olajzási hiba) garanciás motorcsere, és injektor hiba is volt 20e környékén.
Miután megvettem 2-évig nem volt baja, majd P0420 hibát dobálta néha ha tötymörgősen vezetem.Nyár eleje óta éreztem 4000-től gyenge de nem volt feltűnő. Aztán autópályán elzáródott a hátsó kat(óriási öröm volt 30-al autópályázni de legalább hazahozott minket). Hátsó katalizátort kiütöttem,Első kat.-ba belenézve jónak tűnik nincs megégve viszont a hátsóból 1-2mm fém pikkelyek hullottak szétszerelésnél a motor felőli oldalról és teljesen el volt dugulva. Diag szerint más hibakód nincs, úgy ahogy működött a kat is amíg ki nem ütöttem. Első kat ha csinál is valamit elég gyengén.
Az autó amúgy magához képest nagyon jól megy, jól fogyaszt (vegyes7l), olajfogyasztás nincs.Azóta kb 4000km mentem vele.....Csak arra tudok gondolni hogy a régi hibák okozhatták a katalizátor tönkremenetelét.

Ritka tôrtenet 1,4 16V-nel.
Ez švajcba kesult hod van hátšo kat.? nem volna fotod hod van el hejezve a kočin?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 16, 2018 12:04 pm 

hubo44 írta:
kzoo írta:
Sziasztok!

Hátsó katalizátort érdemes bontottat venni, vagy inkább újat nézzek, ....Starline kat. van esetleg tapasztalat közel féláron beszerezhető elvileg? 2008 Roomster 1,4 16V BXW

Zoli

Kezdem az elején... 64e valós kilométerrel vettem, előző gazánál motor beállt 5ekm-nél (olajzási hiba) garanciás motorcsere, és injektor hiba is volt 20e környékén.
Miután megvettem 2-évig nem volt baja, majd P0420 hibát dobálta néha ha tötymörgősen vezetem.Nyár eleje óta éreztem 4000-től gyenge de nem volt feltűnő. Aztán autópályán elzáródott a hátsó kat(óriási öröm volt 30-al autópályázni de legalább hazahozott minket). Hátsó katalizátort kiütöttem,Első kat.-ba belenézve jónak tűnik nincs megégve viszont a hátsóból 1-2mm fém pikkelyek hullottak szétszerelésnél a motor felőli oldalról és teljesen el volt dugulva. Diag szerint más hibakód nincs, úgy ahogy működött a kat is amíg ki nem ütöttem. Első kat ha csinál is valamit elég gyengén.
Az autó amúgy magához képest nagyon jól megy, jól fogyaszt (vegyes7l), olajfogyasztás nincs.Azóta kb 4000km mentem vele.....Csak arra tudok gondolni hogy a régi hibák okozhatták a katalizátor tönkremenetelét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 16, 2018 8:26 am 

Csabaa írta:
gyula írta:
Sziasztok!
Érdeklődöm,hogy a hátsó fék automata után állítóját hogyan tudom alaphelyzetbe vissza állítani?

Szia
https://mega.nz/#!f9plyKrb!BrK9sUyIUlrT ... VeUCf6ctWQ

Szia!
Köszi szépen! :int: :köszi:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 16, 2018 12:21 am 

kzoo írta:
Sziasztok!

Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2018 11:43 pm 

Sziasztok!

Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2018 5:37 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
gyula írta:
Sziasztok!
Érdeklődöm,hogy a hátsó fék automata után állítóját hogyan tudom alaphelyzetbe vissza állítani?

Szia
https://mega.nz/#!f9plyKrb!BrK9sUyIUlrT ... VeUCf6ctWQ

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2018 5:28 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 5:53 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
febi írta:

Nem szusszan? Én eddig azt hittem akkor jó ha szusszan, mert akkor az azt jelenti hogy nem szökik a benzingőz a szabadba. De akkor majd kijavítanak itt a kollégák...

Sziasztok
Hááát kintről befelé engednie kell a levegőt, különben egy idő után behorpadna a tank..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 4:15 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Dobbs írta:
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy tapasztaltatok -e már olyat, hogy tankoláskor benzinkúttól függetlenül állandóan lecsattan a pisztoly, alig tudok teletankolni ? (Skoda fábia 1, 1,4 16V BBZ) Már a betöltés elején üres tankkal is lecsattan, mintha tele lenne. Kb 15 perc alatt tudom tele csurgatni a tankot, a mögöttem lévők nagy örömére...:) Üzem közben semmi gond nincsen, az alapjárat is jó, tanksapka lecsavaráskor nem szusszan. Van valami ötlet? Előre is köszi.

Nem szusszan? Én eddig azt hittem akkor jó ha szusszan, mert akkor az azt jelenti hogy nem szökik a benzingőz a szabadba. De akkor majd kijavítanak itt a kollégák...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 10:36 am 

Autó: Skoda fábia 1.4 16V BBZ
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy tapasztaltatok -e már olyat, hogy tankoláskor benzinkúttól függetlenül állandóan lecsattan a pisztoly, alig tudok teletankolni ? (Skoda fábia 1, 1,4 16V BBZ) Már a betöltés elején üres tankkal is lecsattan, mintha tele lenne. Kb 15 perc alatt tudom tele csurgatni a tankot, a mögöttem lévők nagy örömére...:) Üzem közben semmi gond nincsen, az alapjárat is jó, tanksapka lecsavaráskor nem szusszan. Van valami ötlet? Előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 13, 2018 11:24 pm 

valibali írta:
Skoda Fabia I. 1.4Mpi

Az a jelenség, hogy gyakran menet közben elkezdenek remegni a mutatók, majd kikapcsol a műszeregység. Rögtön utána, elkezd világítani az olajnyomas lámpa (sípol is rendesen). Gyakran elmegy a szervó is. Az olajszinteket rendszeresen ellenőrzöm, van benne megfelelően. Azt figyeltem meg, hogy ha ilyenkor leallitom a motort, akkor nem indul újra,(AC pumpa megy), viszont a szervó és az EPC lámpája gyujtaskor nem világít. (gondolom le van tiltva)?
Ha várok egy 20-25percet, akkor újra indul.

Mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. valibali

Vezetek rohahašt meg neznem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 13, 2018 5:31 pm 

Autó: Fabia MK1
Skoda Fabia I. 1.4Mpi

Az a jelenség, hogy gyakran menet közben elkezdenek remegni a mutatók, majd kikapcsol a műszeregység. Rögtön utána, elkezd világítani az olajnyomas lámpa (sípol is rendesen). Gyakran elmegy a szervó is. Az olajszinteket rendszeresen ellenőrzöm, van benne megfelelően. Azt figyeltem meg, hogy ha ilyenkor leallitom a motort, akkor nem indul újra,(AC pumpa megy), viszont a szervó és az EPC lámpája gyujtaskor nem világít. (gondolom le van tiltva)?
Ha várok egy 20-25percet, akkor újra indul.

Mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. valibali

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 11:39 am 

biminus írta:
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

2006-os 1.4 100Le Skoda Fabia 123000 futott km.
Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.
Szerintetek mi lehet a gond? Hol kéne keresgélni a hibát? :? :roll:

,,2000-es fordulat fölött,, a kerek čapad hang šebešeg fuggô nem motor fordulat fuggô inkab a motor kôrul kerešnem le a sijat probanak eštleg vezerlešt meg halgatni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 10:14 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

2006-os 1.4 100Le Skoda Fabia 123000 futott km.
Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.
Szerintetek mi lehet a gond? Hol kéne keresgélni a hibát? :? :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1868  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra