Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 23, 2018 5:14 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28009 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 1868  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 12, 2007 12:53 pm 

Két dolog lenne.

1. Belemegyek a kocsival egy bukkanóba, vagy lukba az úton, akkor a hátsó felfüggesztés felől időnként egy erősebb ütő,kattanó hangot hallok. Ez azért lehet, mert ott könnyű az autó és érzékenyebben érinti? Ez normális? Nálatok is van? Lehet,hogy csak engem zavar.

2. Tesco gazdaságos és társai ablakmosót soha ne vegyetek. Marha büdös szag marad bent a kocsiban és a pollenszűrő is beveszi. Azt hittem a klíma büdös, kitisztították, továbbra is éreztem a szagot. Majd kérdezte a szervízes milyen ablakmosó van benne,mert az is okozhatja. Aztán kinyomtam belőle az összes jó kis szagos nedűt, kicsit át is mosattam, majd ioncserélt vizet öntöttem. Úgy néz ki ez volt a baj. Még lecserélem a pollenszűrőt és ismét minden az igazi lesz. Szóval figyeljetek az ablakmosó összetételére, minőségére is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 10, 2007 1:15 pm 

Hello ZZ!

Érdekes volt amit írtál, nekem is 2001-es 1,4-es MPI motoros a járgány. Nekem csak akkor rángat ha indulás után rögtön indulok, ha várok pár percet és jár a motor, akkor sohasem. Én lamba szondát, vízpumpát, és hűtőt cseréltem már, ami lehet hogy a kora, de lehet hogy ettől függetlenül ment tönkre. Most per pillanat az EPC lámpám gyulladt ki menet közben. De ettől függetlenül megvagyok elégedve vele és nagyon szeretem! :lol: :lol: Üdv. Szilvi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2007 7:11 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Üdv ZZ!
Szomorú ennyi hibáról hallani egyszerre,de talán egy mentsége lehet az autódnak mégpedig hogy amit használnak az kopik, és ez sajnos így van. 1.4 Mpi-nél előfordulnak bizonyos hibák a motor körül, sajnos pontosan nem tudom megmondani miért, statisztikailag így van. Még annyit tudok mondani hogy az ablakemelő bármelyiknél előfordulhatott volna ez nem évjárat függő. A kormányszög jeladó is tipikus hiba, még a késöbbi modelleknék is. A rángatás hidegen és a termosztát probléma viszont jellemző az Mpi-re. Ez motorból illetve az ehhez a motorhoz használt termosztátokból adódik.Mivel a motor konstrukciója legalább harminc éves múltra tekint vissza, nincs kizárva hogy egy az egyben ugyanaz a termosztát került bele mint anno a 120-as skodákba, és mint tudjuk ezzel azoknak is akadt problémája. Azért köszönjük hogy megosztottad velünk az infót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2007 3:16 pm 

Sziasztok!

Néhány érdekesség egy 2001-es 1.4MPI-s Fabiáról, 2007-ig (sajátom, persze):

1. Autópályán (főleg télen) leesik a hőfok-kijelző mutatója. Ugyanakkor városban tökéletes. (tönkrement a termosztát).

2. Reggel indítás, rángat erősen, mint egy diesel, két - három gázadás, és újra normális az alapjárat. (Ennél az évjáratnál problémák adódtak a hengerfejtömítéssel, csere. A hűtőfolyadék beszivárgott az egyik hengerbe).

3. Kormány iránszögjeladó csere.

4. Elektromos ablakemelő csere mindkét oldalon.

5. Vezérműlánc csere 125.000 km-nél (kicsit már "csörgős" volt a hangja).

6. Olajbeöntő-sapka csere. (Nem tudom mitől, talán a rezgéstől, elkopott, és nem zárta rendesen a fedelet és a takaró-műanyag fedelet).

Jelenleg ég az ABS és az ASR visszajelző, szervíz szerint tönkement az ABS - vezérlő elektronika. A fura, hogy jobb első kerékagyat cseréltek egy héttel előtte (csapágyat kellett volna, de a szenzorok miatt kompletten kellett cserélni). Szóval nekem gyanús, hogy összefüggés van, de úgy vettem észre, senki sem tudja behatárolni, igazán mi okozza a hibát. Nyilván most nincs se ABS, se ASR. Állítólag nagyon drága a gyári vezérlő, bontóban meg vajmi kevés esély van rá, mivel csak a saját típusú ABS - vezérlő egységet lehet belerakni .

Ettől függetlenül sokat bír, voltam vele a Tátrában, Németországban stb. Sok függ attól, hogyan van hajtva. Én egyszer megnéztem, hol a végsebessége, na vihettem is megint termosztát cserére! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 09, 2007 3:05 pm 

Az a baj, hogy az nagyon messze van! De azért köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 08, 2007 6:22 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Juca!
Én tudok ajánlani egy szervízt ami megbízható, nem vágnak át és rendesen elvégzik a munkát. Igaz ez nem az általad említett környéken van, de ha szereted az autódat ez nem lehet gond :D
Tétény Autóház
XXII.ker. Nagytétényi út
Én őket ajánlom :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 08, 2007 8:59 am 

Helló!
Van vkinek tapasztalata a Skodapalota szervízével?
A műszerfalon megjelent az INSP felirat, szóval nem ártana szervízeltetnem a kocsit és nem tom, hova vigyem. Ha vki tudna ajánlani egy megbízható, hozzáértő szervízt Újpest, Dunakeszi, Újpalota, Fót esetleg Szentmihály környékén azt meg köszönném!
Meg még van egy tucat problémám, de azt majd legközelebb zúdítom rátok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2007 5:04 pm 

Jó ,hogy megnéztem a szürőt elöző tulajt lehúzták egy polen szörővel mikor kiszedtem még halott német katona is volt benne. Köszi mégegyszer.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 05, 2007 4:07 pm 

Köszi Úraim a segiségeteket most vettem a drágát és saját megnyugtatásom végett érdeklődtem. Köszi mégegyszer.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 04, 2007 8:22 pm 

jgy1!

30.000-s szerviznél ki kellet,hogy cseréljék a pollenszüröt.Nem mindegyik fábia tipusban van pollenszürő.Ha klimás az autód nem árt legolább évente egyszer a klimát kitísztítani.
Üdv:joeger

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 04, 2007 6:42 pm 

Üdv jgy! A polen szűrőt a jobb1 elött találod a múszerfal alatt. Alurról kell megbontani a burkolatot, de elötte teríts valamit a padlószőnyegre met sok kosz szokott belőle kihullani. A lengéscsillapító nyikorgást még nem hallottam senkitől panaszként. Csumi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 04, 2007 6:09 pm 

Sziasztok Fábiás társak!
Kérdésem a következő lenne,hol találom a polen szürőt.
Szégyenlem magam de elbujt. A másik kérdés tipushiba az ,hogy 31000 km-nél nyikorog a hátsó lengés csillapító. Köszi előreis válaszotokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 04, 2007 3:13 pm 
Site Admin

Helló! 4300Ft a tartály szerintem bármelyik márkakereskedésben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Köszi az az AME remélem jól írtam:D
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2007 7:14 pm 

Sifre írta:
Helló!
Én úgy tudom hogy a tartályban van egy szintjelző, ez mehetett tönkre neked és hideg hűtőfolyadéknál hibás jelet ad. Rossz hír viszont hogy csak tartállyal együtt lehet cserélni. Ha leírod a motorkódot (forgalmiból, pl. ARV, AQW, AZF kezdetű) akkor jövő héten meg tudom nézni hogy mennyibe kerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2007 5:32 pm 
Site Admin

Helló!
Én úgy tudom hogy a tartályban van egy szintjelző, ez mehetett tönkre neked és hideg hűtőfolyadéknál hibás jelet ad. Rossz hír viszont hogy csak tartállyal együtt lehet cserélni. Ha leírod a motorkódot (forgalmiból, pl. ARV, AQW, AZF kezdetű) akkor jövő héten meg tudom nézni hogy mennyibe kerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28009 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 1868  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra