Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. máj. 24, 2019 11:32 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1894  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 7:51 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
Sziasztok!
Egy fórumtárs, 1.4-es kocsijával nem tudtam zöldágra vergődni. Az is hidegen dadogott, de csak évente 3-4 hónapig, amikor a hőmérséklet alacsonyabb volt.
Néztem rajta mindent ,de nem jutottam semmire évekig. Jött az ősz elkezdett dadogni, de csak a reggeli első indításnál, utána hibamentes.
Egy szerelő megmérte a nyomást állandó 4 bar.
Az autó ottmaradt nála, a nyomásmérő bekötve. Eltelt egy éjszaka, reggel első indítás és dadog, a nyomás alig érte el a 2.5 bart..
Néhány gázfröccs a nyomás beáll, és aznap már nem dadog többet.
A benzinszűrőt még én cseréltem, de az nem segített. Én arra gondoltam,de nem az volt..
Nyártól késő őszig jól indult, utána kezdte minden áldott évben..

a gázfröcsnek a nyomáshoz semmi köze a benzinnyomást az elekromos Ac adja. A gázfröccsel a keverék összetételét változtatod. A több benzinnel helyreáll az alapjárat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 6:20 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok!
Egy fórumtárs, 1.4-es kocsijával nem tudtam zöldágra vergődni. Az is hidegen dadogott, de csak évente 3-4 hónapig, amikor a hőmérséklet alacsonyabb volt.
Néztem rajta mindent ,de nem jutottam semmire évekig. Jött az ősz elkezdett dadogni, de csak a reggeli első indításnál, utána hibamentes.
Egy szerelő megmérte a nyomást állandó 4 bar.
Az autó ottmaradt nála, a nyomásmérő bekötve. Eltelt egy éjszaka, reggel első indítás és dadog, a nyomás alig érte el a 2.5 bart..
Néhány gázfröccs a nyomás beáll, és aznap már nem dadog többet.
A benzinszűrőt még én cseréltem, de az nem segített. Én arra gondoltam,de nem az volt..
Nyártól késő őszig jól indult, utána kezdte minden áldott évben..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 5:37 pm 

Csabaa írta:
hubo44 írta:
Mark21074 írta:
Sziasztok
Egy 2007 1.2 12v Fabiáról lenne szó a hiba jelenség a következő napi első indításnál nem indul csak puffog durrog majd 3-4 indításnál és egy kövér gázzal elkapja akkoris egyenetlenül jár valamint nagyobb gázadásnál megtorpan voltam mar több szerelőnél azt mondták rossz gyertya kicseréltük de azóta csak rosszabb lett utána azt mondtak lehet h az injektor lesz rossz volt aki azt mondta hogy lehet a trafó most teljesen tanácstalan vagyok most esett át tavaszi nagy szervizen minden szűrő cserélve gyertya friss olaj nem tudjak pontosan meg mondani mi a hiba mert hibakódnak csak a katalizátor hatékonyságot hozza fel bemérettem a gyűjtőhidat 4bar volt a nyomás.
Az autó BME motorkódos
Valaszokat és a segítséget előre is köszönöm

čereljel buvar pumpat a tartajba.

Sziasztok
Bizony Hubonak van igaza. A szerelő nem egy éjszakai állás után mérte a nyomást az tuti..

Ha jó a mikrokapcsoló akkor már az első ajtó nyitásakor beindul az üzemanyag szivatyupár másodpercre utánna a gyujtás ráadásakor müködik folyamatosan. Mindegy mennyit áll a kocsi az üzemanyagnyomásnak idulásra meg kell lennie.
lehet hogy valahol fals levegőt kap és indításkor alap folytószelep állásnál szegény a keverék. Ha gáradással indit akkor dusabb lesz a keverék és beindul.

Kérdezném beindult motornál milyen az alapjárat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 5:24 pm 
Moderátor

hubo44 írta:
Mark21074 írta:
Sziasztok
Egy 2007 1.2 12v Fabiáról lenne szó a hiba jelenség a következő napi első indításnál nem indul csak puffog durrog majd 3-4 indításnál és egy kövér gázzal elkapja akkoris egyenetlenül jár valamint nagyobb gázadásnál megtorpan voltam mar több szerelőnél azt mondták rossz gyertya kicseréltük de azóta csak rosszabb lett utána azt mondtak lehet h az injektor lesz rossz volt aki azt mondta hogy lehet a trafó most teljesen tanácstalan vagyok most esett át tavaszi nagy szervizen minden szűrő cserélve gyertya friss olaj nem tudjak pontosan meg mondani mi a hiba mert hibakódnak csak a katalizátor hatékonyságot hozza fel bemérettem a gyűjtőhidat 4bar volt a nyomás.
Az autó BME motorkódos

Sziasztok
Bizony Hubonak van igaza. A szerelő nem egy éjszakai állás után mérte a nyomást az tuti..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 2:11 pm 

Mark21074 írta:
Sziasztok
Az autó BME motorkódos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 10:02 am 

Autó: 2007 Skoda Fabia 1,2 12v
Sziasztok
Az autó BME motorkódos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 05, 2019 5:38 pm 

Csabaa írta:
gyula írta:
Sziasztok!
Nem Skodáról van szó, testvér autó, Seat az alany. Érdeklődöm,hogy az utánfutónak van visszajelzője az óra csoportban( hogyan lehet megnézni) ? Ha igen, akkor hogyan kell működésre bírni?

Szia
http://skodafabiaclub.com/forum/viewtop ... %B3#p41804

Szia!
:köszi: :beer: :beer:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 05, 2019 4:32 pm 
Moderátor

gyula írta:
Sziasztok!
Nem Skodáról van szó, testvér autó, Seat az alany. Érdeklődöm,hogy az utánfutónak van visszajelzője az óra csoportban( hogyan lehet megnézni) ? Ha igen, akkor hogyan kell működésre bírni?

Szia
viewtopic.php?f=12&t=1123&p=41804&hilit=ut%C3%A1nfut%C3%B3#p41804

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 05, 2019 1:18 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 05, 2019 7:51 am 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PDTDI
feketete írta:
horvathzoli83 írta:
Fékolajat is lecseréltük, hátha az a gond de sajnos az se segített. Aknán alá mentem hátha látok valami kis szivárgást, de mindehol por száraz.
feketete írta:
Fékerőzabálzónek kell lenni az szabályozza a hátsó fék erejét a hátsó tengely terhelésének fügvényében,
lehet az is hogy felgözösödik a fékolaj ( nagyon öreg fékolaj esetén ) meg hogy szorul a féknyereg ls az melegiti föl a fékolajat.
lehet hibás a féknyereg is .. ki kell szedni a fékbetéteket és a féknereg dugatyujának gumiját félrehajtva megnézni hogy nem e fékolajas a dugattyu.

Ha meg nem megy megprobálni garanciában kicserélni a féknyerget.

ha nem fogy a fékolaj nagy folyást nem láthatsz csak a gumikarmantyuk alatt gyöngyözhet a fékolaj a féknyerget is a fékbetétek kivétele után lehet megnézni vagy lecsavarozni a féknyerget .
Ha még meg van a régi féknyereg hamég müködik visszatenni és ugy kiprobálni . A féknyergen a dugatyut csavarva lehet visszanyomni.

Okés, akkor holnap leszedem a féknyerget és megnézem látszik-e valami szivárgás !
Illetve még annyi jutott eszembe, hogy miután a Skodába lelégtelenítették, rávitték fékpadra, kaptam egy példányt a mérési jegyzőkönyvből, annyi tünt fel nekem bár lehet nincs jelentősége, hogy a bal és jobb oldali hátsó fék között van eltérés a következő képp:
- 2. tengely átlagos kerékfékerő: bal: 1194 N - jobb: 1327 N (eltérés : 10 %)
- rögzítőfék : max kerékfékerő : bal: 1635 N - jobb: 1900 N (eltérés : 14 %)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2019 5:53 pm 

horvathzoli83 írta:
Fékolajat is lecseréltük, hátha az a gond de sajnos az se segített. Aknán alá mentem hátha látok valami kis szivárgást, de mindehol por száraz.
feketete írta:
Fékerőzabálzónek kell lenni az szabályozza a hátsó fék erejét a hátsó tengely terhelésének fügvényében,
lehet az is hogy felgözösödik a fékolaj ( nagyon öreg fékolaj esetén ) meg hogy szorul a féknyereg ls az melegiti föl a fékolajat.
lehet hibás a féknyereg is .. ki kell szedni a fékbetéteket és a féknereg dugatyujának gumiját félrehajtva megnézni hogy nem e fékolajas a dugattyu.

ha nem fogy a fékolaj nagy folyást nem láthatsz csak a gumikarmantyuk alatt gyöngyözhet a fékolaj a féknyerget is a fékbetétek kivétele után lehet megnézni vagy lecsavarozni a féknyerget .
Ha még meg van a régi féknyereg hamég müködik visszatenni és ugy kiprobálni . A féknyergen a dugatyut csavarva lehet visszanyomni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2019 8:59 am 

feketete írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2019 8:24 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2019 6:44 pm 

Féknyereg csere előtt nem volt ez a jelenség !
Fékolaj nem fogy !
Hátul tárcsafékes az én autóm, ezen is van a hátsó tengelynél fékerő szabályzó ?
feketete írta:
horvathzoli83 írta:
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék Tőletek hátha találkoztatok hasonló hibával.
2001-es 1.9 pdtdi motoros fabia kombiról van szó.
Bal hátsó féknyereg és fékcső cserélve lett, azóta kb. 2 hetente vissza levegősödik.
Cseréltem főfékhengert is hátha az okozza a hibát, de újra vissza levegősödött.
Azt mondták a szakik,, hogy biztos levegő maradt az ABS-be, elvittem a Skoda szervizbe, ahol géppel lelégtelenítették. Nagyjából 2 hétig jó volt, most ujra levegős :(
Mindenhol por száraz, szivárgásnak semmi nyoma.
Esetleg ötletetek van a hibára ?
köszi előre is :)

a féknyereg csere előtt is jelentkezett a hiba ?
fogy-e a fékolaj ? nehéz megnézni mert a légtelenitésnél után kell potolni
van egy fékerőszabályzó a hátsó tengelynél azt kéne megnézni

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2019 4:39 am 

horvathzoli83 írta:
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék Tőletek hátha találkoztatok hasonló hibával.
2001-es 1.9 pdtdi motoros fabia kombiról van szó.
Bal hátsó féknyereg és fékcső cserélve lett, azóta kb. 2 hetente vissza levegősödik.
Cseréltem főfékhengert is hátha az okozza a hibát, de újra vissza levegősödött.
Azt mondták a szakik,, hogy biztos levegő maradt az ABS-be, elvittem a Skoda szervizbe, ahol géppel lelégtelenítették. Nagyjából 2 hétig jó volt, most ujra levegős :(
Mindenhol por száraz, szivárgásnak semmi nyoma.
Esetleg ötletetek van a hibára ?
köszi előre is :)

a féknyereg csere előtt is jelentkezett a hiba ?
fogy-e a fékolaj ? nehéz megnézni mert a légtelenitésnél után kell potolni
van egy fékerőszabályzó a hátsó tengelynél azt kéne megnézni

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1894  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra