Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. szept. 19, 2018 12:49 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27950 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1850, 1851, 1852, 1853, 1854, 1855, 1856 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2007 9:45 am 

Sziasztok!

A következő témában szeretném kikérni a tanácsotokat:
Nekem egy 2001-es évjáratú 1.4 MPI Fábiám van és tegnap fura dolgokat kezdett művelni...
Menet közben a legváratlanabb pillanatokban elkezdett vibrálva világitani a fényszoróm, és felvillant a szervó hibajelzője.Kocsi leállit, újraindit és kb 20 perc múlva újra megjelent a hiba.
Mi lehet a probléma?
Segitségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 25, 2007 10:17 pm 
Site Admin

Helló! Az lenne a biztos ha el tudnád vinni olyan helyre az autót, ahol meg lehet emelni és jobban megnézni...
Igazából a féken kívül más nem mehet hátra a kocsi alján, úgyhogy ha nem marad tócsa alatta és nem fogy a fékfolyadék akkor nincs nagy baj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: bénaság
HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2007 5:45 pm 

:oops: SZiasztok....
Nemtudom ide illik-e a fórumba a én bénaságom.a köv történt felekadtam egy kapu beton vason.de úgy hogy elsö hátsó kerék a levegöben volt lekellett emelni a autót hát nagyon be......tam.
Bal oldalon középpen letört egy 3-4 cm es darab müanyag de mást nem láttam hibát jöttem vele 70km nem volt semmi gond
vigyem szerelöhöz?
tanúság nem alacsony az a drága autó?
kallóz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 22, 2007 8:45 pm 

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 21, 2007 4:07 pm 
Site Admin

Megkérdeztem szerelötöl és azt mondta hogy más típushibájuk nincs a Fabiáknak, csak azokat a dolgokat kell megnézni mint bármilyen más autónál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 19, 2007 6:50 pm 

Köszönöm, figyelni fogok erre is, esetleg még valami?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 18, 2007 11:17 am 
Site Admin

Az 1.2 HTP motornál föleg azt nézd meg hogyha AZQ a motorkód akkor volt e benne cserélve a vezérmülánc. Azt hallottam hogy ezeknél 60000 km után átugorhat a vezérlés a láncfeszítö hibája miatt. Szóval ha ez a motorkód és még nincs benne 60000 km akkor számolni kell némi plusszköltséggel...
Az 1.4 motoroknál az MPi a régi Skoda blokk, a 16 szelepes már Volkswagen fejlesztés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 17, 2007 4:15 pm 

Sziasztok,
autóvásárlás elött állok, egy max.4-5 éves , kevesett futott használt autóra gondoltam, max.1.6-1,8 milló-ig, és ebben a kategóriában a suzukikat és a dévúkat leszámítva a Fabia, Puntó, néhány 206-os és Poló maradt, nekem a Fabia a legszimpatikusabb, mire kell odafigyelni,van-e valami típushiba? melyik motorral érdemes választani?, nekem monduk az 1.2-es 12 szelepes motor a szimpatikus, az 1.4-es-röl azt olvastam, hogy sokat eszik, nem mai gyerek, mondjuk ez önmagában nem baj, és most itt az elektronikai bajokról is azt írtátok, a régi motornál gyakoribb. Szóvala fö kérdésem, mi az amit meg kell nézni a kereskedésben?
Köszönöm a segítséget.
Üdv Mindenkinek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 15, 2007 6:59 pm 

Üdv Kalloz.
Az a fö kérdés hogy mennyit szánsz rá. Az én véleményem az hogy a Bridgeston gumik egész jók, és nem is olyan drágák. Persze ebben is van több árkategória. Ha elfogadsz egy személyes tapasztalaton alapuló tanácsot, akkor nagyon vékonyat ne vegyél. Nekem 205/45-16 os van fent mivel az elsö tárcsánál nem fér el kissebb. De ez a gumivastagság nem a Mgyar utak minösgéhez van kitalálva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 13, 2007 9:58 pm 

HI KALLOZ !
Ha nem akarsz túl drága gumit venni tudom ajánlani a FALKEN ZE512 (nagyon tapad). :email:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 13, 2007 8:25 am 

Üdv Kalloz!!Én már elnyüttem egy jó pár garnitura gumit az évek alatt de én is csak a GOOD YEART tudom javasolni.A PIRELLI és a SEMPERIT sem rossz gumi csak 40-50 e km a futás teljesítménye addigra elkopnak.De azt is figyelembe kellvenni hogy mijen az anyagi kondíciód és mijen a vezetési stílusod.Ha sportosan vezetsz akkor javaslom a legjobb papucsokat, ha nyugisabb vagy akkor megteszi a kevésbé fullos is.Sok sikert a gumi választáshoz!!Csöváz IMI.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 12, 2007 5:37 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Kalloz!
Én csak annyit tudok mondani hogy GOOD YEAR!
Én nem hittem volna hogy van ilyen gumi, ez valami hihetetlen. Nekem már megvan 3 éve, és nem bántam meg, nagyon jól tapad, még esöben is. A Fabianak amúgy is nagyon jó a futómüve, de ezzel a gumival nem lehet vele megcsúszni. Hidd el próbáltam ezt-azt én sem hittem el, de mégis létezik ilyen. Méretét tekintve 195/50 R15. A pontos neve pedig Good Year Eagle F1, mintázat szerint pedig: GSD3-as. A föoldalon a gumiméret átszámoló linkje, ott kicsit látszik, vagy keress rá a neten. Manapság már nem olyan drága.
Amit kérdeztél Semperit, azt nem ismerem, hátha lesz valaki akinek olyan van. Részemröl ennyi, remélem kicsit segít :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gumi
HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2007 8:22 pm 

Sziasztok Fábiások!!!!!!!
Kérdésem a köv.. milyen nyári gumit vegyek,kinek milyen tapasztalata van a témában.
A méret most gyári 165/70R14 vegyek nagyobb méretet és mekkorát?
A márka ? PIRELLI P4 SEMPERIT
KÖSZI AVÁLASZT

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2007 2:58 pm 
Site Admin

Helló!
Az 1.2 HTP motort az 1.4 MPi felváltására tervezték, igyekeztek kiküszöbölni annak gyengeségeit, így egy halkabb járású, méretéhez képest nyomatékos és kis fogyasztású motort konstruáltak. Nem tudok róla hogy lenne nagy hibája, a régebben gyártottaknak volt olyan baja hogy bizonyos esetekben átugorhatott a vezérlése, de ezt hamar kijavították és most már nem kell ettöl félni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2007 1:06 am 

Autó: Fábia 1,2.HTP-2006
Jozan J-nek Üdv mindenkinek igaz énekem csak 6 hónapja van meg a Fábiám és csak vagy 4-5 ször tankoltam de én mindig kitámasztom a levegöztetöt igy több megy bele kb:8-10 literel. igaz a végén csepegtetve, majd nyáron kevesebbet teszek belle akkor jobban kell a hely a tágulásnak.vannak ismeröseim akkik mindig kitámaszák a légtelenitöt és ugy tankolják teli pláne ha hosszu útra menek,még nem volt gondjuk az autójukal. Üdv Bandi

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27950 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1850, 1851, 1852, 1853, 1854, 1855, 1856 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra