Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 22, 2018 9:12 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 25, 2007 3:44 pm 

Én azt mondom, hogy semmi baja sincs, nyugodj meg!! Nekem is mindig ezt csinálja, de a motor rendesen jár, semmi probléma sincs vele! Én már meguntam a szerviz hívogatását, és a kocsi hurcolgatását! Mikor néha megint világít a lámpa egy kicsit káromkodok magamban és ennyi. Egy- két indítás után úgyis kialszik!!:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 25, 2007 12:36 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Helló!
Tanulságos történet, sajnos ez elöfordul hogy a hiba törlése nem oldja meg a problémát. Mert ugye azt a legtöbb esetben valaminek az idöszakos vagy állandó müködésképtelensége okozza. A te esetedben elég valószinü hogy idöszakos a hiba okozója. Ha menet közben nem jelentkezik sehogy akkor az lehet hogy a gyújtás ráhelyezése után mikor az autó öndiagnosztikát végez, nem talál meg valamit, ami persze lehet hogy aztán beindul, de akkor már a központi egység nem keresi azt. Ami még idöszakos hibára utal hogy a harmadik indítás után jezett ismét. Ez azért van mert rögtön nem szól hogy valami van mert lehet hogy csak egy sikertelen indítás okozta. Ebben nekem már van tapasztalatom, én is jártam így. Ha a hiba esetleg megszünne akkor kb 10 indítás után tünik el a müszerfalról. A hibatárolóban benne marad de már nem jelzi ki. Azt azért nem javaslom hogy indítgasd mert valami biztos hogy rossz, mert a 3. indításnál már figyelmeztet, tehát a 10 indításból is tuti lesz olyan amikor problémát talál. A hibát sokminden okozhatja mert rengeteg dolgot leellenöriz idítás elött. Nézesd meg, valami csak kiderül. Majd szólj mert kiváncsi vagyok mi lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 25, 2007 11:26 am 

Sziasztok!!!

Elöször is nagyon hasznos ez a fórum!!!
:D
Én azért kerestem fel, mert tegnap kigyulladt az elktronikai hibára figyelmeztetö lámpa az 1.4Mpi /2003 februári/Fabiamban! Elöször megijjedtem,de szerencsére a kocsi ugyanúgy müködik mint elötte. Azért én azonnal felhívtam a szervízt és ök mondták hogy vihetem is az autót délután. Vittem is, beparkoltak a mühelybe vele, szinte azonnal/ez nagyon pozitív volt/ csak sajnos én nem mehettem be oda/pedig szerettem volna látni mit csinálnak vele!/, sebaj a munkafelvételes srác mondta megnézik és kiderítik mi a baja addig várjak a szalonban. Vártam ott egy darabig, de nem bírtam sokáig úgyhogy kimentem és kívülröl lestem mit csinálnak! Rákötötték a számítógépülre és mint utólag kiderült végigfutatták rajta a hibakeresési programot. Közben kijött a munkafelvevö és közölte érdeklödésemre, hogy sok hibát találtak!!!!!!!!Nagyon megijjedtem, de megnyugtatott, hogy nem lesz gond!Aztán úgy 15-20 perc múlva jött és mondta, hogy kész kitörölték a hibákat és újrafutatták a hibakeresést és nem találtak semmit sem!!! Ezt egyébként az öndiagnosztikai jegyzökönyv is alátámasztja. Kérdeztem mennyit fizetek, mondta semmit! Kicsit gyanús volt, de a kocsiban tényleg nem égett az elektronikai hibát jelzö lámpa. Megnyugodtam!!!
Hazajöttem és ma reggel sem gyulladt ki amikor elindultam itthonról. Ekkor már teljesen megnyugodtam!!!! Csak amikor ma harmadjára beindítottam, akkor felgyulladt megint! Ekkor értettem meg, miért nem kértek a tegnapi javításért pénzt!!!!!! :(
Most ott tartok, hogy bejelentkeztem holnapra egy másik szervízbe!!!
Jahh és elolvastam a fórum ebben a témában írt hozzászólásait, így már kicsit járatosabb vagyok.
Remélem nincs nagy gond és ök tényleg megtalálják a hibát, valamint ki is javítják!!!
Mert elvileg azért cseréltem le az öreg Fordomat erre egy fél éve, hogy ne kelljen minden második hónapban javító mühelyekbe járnom! :?
Holnap, ha nem felejtem el, megírom tapasztalataimat.
Egyébként üdv. mindenkinek!
Ui.: addig is ha van valakinek a fórumos hozzászólásokon kívül más tapasztalata ezzel a problémával kapcsolatban és hasznos tanácsot tud adni, azt kérném hogy írja le ide! Köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 19, 2007 8:21 pm 

Sziasztok!
Eladó!! Falken ZE512 nyárigumi, 195/60R14-es, 5000Km-t futottak(új). Ár:30000FT/4db. Tel.:20/423-2261(14óra után) jjani@citromail.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2007 6:04 pm 
Site Admin

Helló!
Valószínüleg az okozhatja az indításkor nem megfelelö olajnyomást, hogy az olaj hidegben egy kicsit megdermed és kis idöbe telik míg ltrejön a megfelelö nyomás. Ha csak hidegindításkor jelez és menet közben nem, akkor valószínüleg nincs semmi baja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 16, 2007 10:14 pm 

Sziasztok!

4 hónapja vettem 1,2-es Fabiámat használtan (2003-as). Eddig nem volt vele semmi problémám, viszont az utóbbi idöben indítás után, mikor elalszanak a visszajelzö lámpák (de gyújtáson is) 5x felvillan az olajnyomás visszajelzö lámpája. Megnéztem a könyvében, mit jelent ez. Ott azt találtam, hogy a lámpa néhányszori felvillanása hangjelzés kíséretében érzékelöhibára utal. Viszont nálam hangjelzés nem hallható. Olajszint is rendben van.

HA valaki találkozott már ilyen hibával, akkor ossza meg légyszi a tapasztalatát.

Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 11, 2007 9:39 pm 
Site Admin

Nagyon szívesen. Ezért van ez az oldal :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 11, 2007 7:05 pm 

Köszi Sifre a választ.Meghálálom majd v.hogy.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2007 9:32 pm 
Site Admin

Helló Zsó!
Hasonló jelenségek néha velünk is elöfordulnak, csak nekünk a fordulatszámot emeli meg a kocsi üresben, gurulás közben 2000 körülire de a fékpedál lenyomása után visszaáll alapjáratra. Ezt már néhányszor eljátszotta, de semmi baja nincs. Ha csak ritkán csinálja, akkor nem kell vele foglalkozni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2007 8:56 pm 

Sziasztok!Segítsetek nekem légyszi,ha tudtok!A hibajelenség a következö:alapjárat,üres,fékpedál nyomva tart,a kilométeróra viszont felugrik 20-ig,majd le 0-ra majd ismét fel...Közben halk morgás a motortérböl,gyenge rezonancia a kormányon/olyan mintha megemelném az alapjáratot/.Fékpedál felenged,jelenség megszünik.Igaz,most elöször csinálta/azt is csak egy lámpánál/de már félek töle mibe fog ez fájni nekem.Segítségeteket elöre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2007 6:12 pm 

Oks, azért köszi a fáradozást! Amúgy holnap viszem egy ismerösömhöz (villamossági szerelö), nagyon ért az "újabb" kocsikhoz. Ha az sem tud segíteni, marad a szervíz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 10, 2007 5:13 pm 
Site Admin

Köszi a képet, megkaptam, de sajna az a helyzet hogy én még ilyet nem láttam, és még ha gyárilag szerelték is bele, a központi egység nem azonos az autóéval, emiatt lehet az,hogy nem müködik a kézikönyvben leírt tanítási mód. Próbáld meg kideríteni ha van rá lehetöség hogy hol rakták bele és ott megtudakolni a módját. Sajnos én csak ezt tudom mondani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 8:38 pm 
Site Admin

Helló!
Ha esetleg tudnál képet küldeni a kulcsról, illetve a távirányítórol, akkor holnap meg megpróbálunk utánna nézni. Remélem még ma olvasod, mert holnapra kellene. Jó telefonos is, csak lássam milyen is pontosan. A fabiaclub-os e-mail címre jó lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 6:47 pm 

Jah nem külön van, de olvastam máshol hogy világítani kell folyamatosan a piros lednek! Na erre már rájöttem, hogy hogy kell, csak ezután vagyok gondban! Már próbáltam ajtóban, a gyújtást ráadni, mindent :evil: :evil: . Asszem mindjárt felrobbanok :cry: :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 2:52 pm 

A központizár gyári, a gomb is a kulcsban van, csak nincsenek rajta jelzések hanem van egy nagyobb és egy kisebb gomb.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27956 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857, 1858 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra