Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jan. 17, 2019 3:09 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830, 1831 ... 1882  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 27, 2007 1:39 pm 

Szia bberti!

köszönöm a telefonszámot!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 25, 2007 12:01 am 

Csabi írta:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő húzódó problémában, hátha valaki már találkozott vele.
Néhány hónapja vettem egy 3 éves Weltauto garanciás 1.2 HTP Fabiat 59000km-el. Kb 250 km után menet közben leesett a motor fordulatszáma, hiába nyomtam a gázt. Ez a jelenség egyszer fordult elő, majd újabb 200 km után kigyulladt a motor elektronika hibalámpa. Bementem a szervízbe, azt mondták az autónak semmi baja, kitörölték a kódot. Észrevettem azt is, hogy hideg motornál, csak 2-dik, 3-dik próbálkozásra indul el az autó, illetve, ha visszaváltottam, 3500-4000-es fordulat környékén járt a motor fordulatszáma, odaléptem és az autó vacilált, nem reagált egyből a gázadásra. Durván 100 km után újra kigyulladt a lámpa. Ismét elvittem, kitisztították a folytószelepnél, azt mondták, ez okozott mindent. Az indítási problémák megszűntek, azt sem vettem észre, hogy hirtelen gázta nem reagálna, de a lámpa ismét visszagyulladt. Ismét elvittem az autót, ekkor megállapították, hogy a lmbdaszonda cserére szorul. Ki is cserélték, de a motorelektronika lámpa újra kigyulladt. Megint visszavittem az autót, kicserélték az üzemanyagszűrőt, és egy jeladót(ha jól emlékszem vízhőmérséklet). Azt mondták, rendbe kell lennie az autónak, de kb 10km megtétele után ismét visszagyulladt a motorelektronika lámpa. Úgy érzem, a szervízben sem tudják, mi a baja pontosan a kocsinak. Most ott tartunk, hogy kaptam időpontot és legalább egy napra ott kell hagynom az autót.
Tapasztalt már közületek valaki ilyen hibajelenséget, van ötletetek, mi lehet a baj?

Az autón egyébként nem venni észre semmit, a fogyasztása normális, rendesen gyorsul...

Köszönöm!

Ha garis, akkor mit foglalkozol vele? Talán ha a fél autót kicsrélik, csak jó lesz:-)

Ha nem jutsz semmire, akkor keress meg.

Üdv. Doni

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2007 8:00 pm 

Ja, elvileg bármihez jó, mert kétféle osztókör van az agyon. Nekem eddig mindenhez passzolt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2007 7:58 pm 

Heló Zolika!
A tel. szám:0622574031 A cég neve Cartron kft. Kápolnásnyéken ritkán járok, de az M7 autópályán sűrűbben. Ez a pályátol kb. 5 percre van, de természetesen postáznak is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 22, 2007 11:49 pm 

Szia bberti!

Érdekel a telefonszám a sportaggyal kapcsolatban. A momo kormányhoz is jó? Szoktál járni kápolnásnyéken?

zolika

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 22, 2007 9:00 am 

Szia Sifre!
Lehet agyat kapni a kormányhoz, Kápolnásnyéken a legolcsóbb. (10-11000 ft.) Ha érdekel van telefonszám, estleg az elhozatalban is tudok segíteni.
Berti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 21, 2007 10:37 pm 

Most látom a fejlécet, 1.4 MPI. Valszeg a vezérműlánccal lesz valami bibi. Nem drága a javítás. Ha pesti vagy és esetleg gyors megoldás kell, akkor hívd fel Asztalos Zolit, szerintem dolgozik a két ünnep között is.
Elérhetőség: www.tischlermotor.hu

20/958-0907

Az egyik legjobb Skoda szerelő Pesten.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 21, 2007 10:34 pm 

Szia!

Ha 1.2 HTP, akkor 80%, hogy átugrott a vezérműlánc. 2004-es modellévtől javították ki a láncvezető hibáját. Az átugrás mindig a motor leállításakor történik, remélem a szelepek nem mentek tönkre. A láncvezetőket mindenképp cserélni kell a javított változatra. Ha rendesen hordtad márkaszervízbe, akkor meg lehet próbálni méltányosságot kérni, mert ismert tipushiba.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Elszállt a vezérlés az 1.4Mpi-mben?
HozzászólásElküldve: pén. dec. 21, 2007 8:50 pm 

Amúgy olyan csörgő hangja van, mintha a vezérműlánc leugrott volna a fogaskerékről és csak szabadon forogna.
Ja 68000 km van az autóban és mostanában sokat van használva kb úgy 60 km belemegy minden nap. 75%-ban országúton megyek vele 100 és 140km/h közötti tempóval. Kicsit többet használom terepen is a munkám miatt. Pl tegnap is az utolsó útja egy elég dúrva födúton vezetett. Szeretem a Fábiámat most lesz 5 éves nálam 1,5 éve van és 28000km-t mentem vele.
Mégegyszer köszi, ha valaki leírja nekem hasonló problémával kapcsolatos tapasztalatait!
JózanJ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Elszállt a vezérlés az 1.4Mpi-mben?
HozzászólásElküldve: pén. dec. 21, 2007 8:14 pm 

Sziasztok!

Képzeljétek ma reggel, mint minden nap mentem a garázsba, hogy elindúljak a kis Fabiámmal a munkába.
Csak sajnos ő nem akarta ezt! Beindítottam, mint máskor és szegény úgy remegett mint egy igazi szilveszteri kocsonya! Kis gázfröccsöt adtam neki hátha magához tér, de sajnos nem. Aztán leállítottam, gondolotam ha újra beindítom akkor helyre jön. Sajnos nem így történt. Utána már nem akart beindulni, az indító motor forgatta, de semmi csak erölködött. Olyan volt mintha csak 1 vagy 2 henger akarna indulni. Ezek után sajnos nem tudtam mit csinálni, nélküle mentem munkába. Délután elvontattuk a szerelőhöz. Rádugta a műszert, hátha valami elektronikai a hiba, de nem jelzett semmit. Ekkor ő is megpróbálta beindítan, ő egy kicsit tovább kínozta mint én, sajnos semmi eredménnyel. Ha csak az nem eredmény hogy kb 5-6 másodperc után az erölködő hang átváltozott egy csörgő zörgő hangá!/Remélem ez nem azt jelenti , hogy még jobban elcsesződött a kicsi kocsim motorja!!!!!!/ :? A szerelő első diagnózisa, hogy tönkrement a vezérlése!!! Aztán, hogy két ünnep között nem dolgoznak és csak jan.2-án tudnak belenézni. Addig meg engem megöl az ideg, hogy mi van vele és mennyit kell ráköltenem! Még szerencse, hogy én sem dolgozom és így nincs rá olyan nagy szükségem!
Ha valakinek volt már hasonló problémája az leírhatná nekem tapasztalatait!
Előre is köszi!!!
JózanJ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 21, 2007 4:07 pm 
Site Admin

zolika írta:
Sziasztok!

szeretnék sportkormányt tenni az autóba.a kormány megvan,csak agy kéne hozzá.lehet kapni hozzá?
esetleg jó lehet bele a VW csoporton belüli másik márka (seat) agya?

köszönettel: zolika

Helló!
Szerintem egy hasonló évjáratú Seat Ibizának vagy VW Polonak az agya jó lehet hozzá. Igazából ki kéne próbálni, de ez nem annyira megoldható a bolt előtt... :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 19, 2007 8:25 pm 

Idézet:
FabiAdam
Nem tudja valaki mekkora réz-tömítőalátét kell az olajleeresztő csavar alá? (1,4 MPi, 2001)

ETOS progi alapján: B6X12X0,5-ös kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 19, 2007 5:05 pm 

Nem tudja valaki mekkora réz-tömítőalátét kell az olajleeresztő csavar alá? (1,4 MPi, 2001)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 19, 2007 2:58 pm 

Idézet:
Szarkah: Illetve egy pesti Skoda szervizet, ahová nyugodt szívvel vihetném.

www.kobetuning.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 19, 2007 2:51 pm 

csabka1 írta:
Sziasztok!

Bár még friss a regisztráciom,folyamatosan azért figyelemmel kisérem a forumot.Nekem 2003-as 1.2 htp-m van azota semmi gong,(kopp-kopp)85000km.Most kezdett el nekem is a belső levegőkeringtető motor rotácios kapa hangot hallatni.Meg tudná valaki mondani hogyan férek hozzá??Előre is köszi

Leszereled a kesztyűtartót.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1825, 1826, 1827, 1828, 1829, 1830, 1831 ... 1882  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra