Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd jan. 23, 2018 8:49 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1827, 1828, 1829, 1830, 1831, 1832, 1833  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 10, 2006 9:23 pm 
Site Admin

Helló!
Szerdán megyek a szervizbe, akkor majd megnézem hogy kell e látszania. Szerintem egyébként csak egyféleképpen lehet rárakni... Ha nem folyik az olaj akkor jó! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 10, 2006 7:54 pm 

Szia Laci1.2

Erre sajnos én is gondoltam már. A robbantott rajzon (ETOS CD) fedeztem fel én is ezt a kiegyenlítö tengelyt, bár bíztam benne hogy megúszom ezt a procedúrát. Még ebben a hónapban megyek szervízbe, ott megnézetem.
Szerinted ha ez a baja akkor az, hogy nagyobb fordulatszámon eltünik a lengés az miért van?
(Költöi a kérdés, hisz az egyhengeres négyütemü motorok is csak kis fordulatszámon lengenek.)

Amúgy lehet hogy igazad van, mert még az elözö tulajdonosnál vezérmüláncot cseréltek a szervízkönyv szerint. Lehet hogy akkor valamit rosszul tettek fel???

Jaj nekem..... :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 09, 2006 10:13 am 
Na, végre kicseréltem az olajat :-)
Shell Helix Ultra 5W-40-et raktam bele. Rajta van a VW megfelelö számú ajánlata, remélem nem lesz vele baj. Kicsit megváltozott a motor hangja, mint ha keményebb lenne a járása. Alapjárat rendben, egyáltalán nem rángat (1.2HTP, 7500Km) 30 Km-t mentem vele az olajcsere óta.
Ami nem fér a fejembe, hogy mikor kicsavartam a leeresztö csavart, akkor nem láttam alatta tömítést, de az is lehet, hogy csak nem vettem észre a piszok miatt. De mikor raktam volna vissza a csavart akkor esett a tenyerembe egy réz alátét. Gondoltam oda való csak fel volt tapadva és az olaj oldotta le. Szóval azt a réz alátétet a vélt helyére raktam, remélem tényleg odavaló és nem valahonnan bentebbröl esett ki mert így már szépen látszik a leeresztö csavar alatt.
Legyetek szívesek már megmondani, hogy az a réz alátét az úgy van jó helyen ha látszik a leeresztö csavar alatt?
Köszi szépen!
Üdv: feri

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 04, 2006 9:48 pm 

Szia Frafa!

Nekem is 3 hengeresem van és nem tapasztaltam még ilyen lengéseket. Az enyém 4 hónapos és 3000Km van benne, az alapjáratom óra szerint 750. Ugyan autószerelö vagyok, de ezt a tipust nem nagyon ismerem. Ezért kicsit utána kerestem. Ezek a motorok úgynevezett kiegyenlitö tengellyel oldják meg a nem kivánt lengéseket. Ez úgy müködik, hogy a fötengely és a kiegyenlitötengely ugyan azon a fordulaton forog, de ellentétesen. Az igy létrejövö lengések ki oltják egymást a motoron belül, tehát a kocsit nem lengethetné! A robbantott rajz szerint a két tengely között fogaskerék hajtás van, amiket a megfelelö helyzetben a gyár össze jelöl. A tengely másik végén van az excenter súly, amit egy tüske biztosit, hogy a megfelelö helyzetben legyen. Ebböl én úgy vélem, hogy a te motorodat vagy javították és nem figyeltek a fogaskerék jelére, vagy az excenter súly biztositojával történt valami magátol. Bármi is történt mindenképen mély beavatkozással jár az igazság kideritése, illetve javítása. Tehát én azt javasolnám, hogy valami megbizható szerelöt vagy mühelyt kéne keresned a környéken, mert a jelek "csak" ellenörzéséhez is meg kell bontani a motor vezérlését. Ez gyakorlat, szerszámok és pár új tomités nélkül nagyon rizikós. Remélem nem nagyon szomoritotalak el, de ennek a végére kéne járni sajnos.

Üdv: Laci

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 9:30 pm 

Ilyen játékparkosat én szoktam néha érezni. :D :D de van amikor elmúlik. ??? :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 7:59 pm 

Frafa!
Még egy tipp: Nézd át a motortató bakokat, és az egyéb rögzítéseket. Lehet hogy vmi ki van kopva, vagy lazulva. (Bár lehet hogy akkor menet közben csak rosszabb lenne, mind1 egy próbát megér)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:41 pm 

Most néztem meg kinyitva a motorháztetöt alapjáraton szemmel láthatóan több centit ringatózik a motor. Ha felpörgetem, 1500-as fordulat felett már úgy jár, hogy semmi kimozgása sincs. Amúgy az alpjárata egyenletes, nem ingadozik, gázadásra szépen reagál. Indulni hidegen és melegen is elsöre beindul. Csak ez a himbálózás ne lenne.
(Menet közben a lehetöségeihez képest húz mint a rakéta, de ha megállok egy piros lámpánál úgy érzem a játékparkban ülök az elvarázsolt kastély egy idióta játékában.)
:?: :?: :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:17 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Sziasztok!
Reméljük így lesz és végre körünkben tudhatunk egy vérbeli autószerelöt. Sok szeretettel várunk HUNTER!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:05 pm 

Szia Frafa !
Huntert kéne megkérdezni ! Remélhetöleg a héten már számítógép közelben lesz. Legalábbis Iminek ezt ígérte :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2006 8:24 pm 

Szia Frafa!
Nekem szintén 1.2-esem van. Szerencsére én csak onnan tudom hogy jár a motor, hogy nem ég a töltés meg az olajlámpa. Se ringatózás, se rángatózás, de még vibráció se. Az alapjárti fordulat nekem is 900 alatt van, úgyhogy ez a tartomány sem okozhatna gondod. Sajnos tippem nem sok van, hogy mi lehet a gond nálad, talán az alapjárati gyújtás idöpontjaival lehet probléma. Többször bevált másoknál, hogy levették az akkusarut, hagyták egy kicsit (de lehet hogy több órát) feszültség mentesedni a rendszert, és újra visszakötve magához tért a számítógép. Amúgy én inkább valami normális, :!: hozzáértö :!: szervízbe vinném, és megnézetném. Komoly müszerek és tapasztalat nélkül elég reménytelen a mai autókon hibát keresni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 28, 2006 11:47 am 

Sziasztok 3hengeresek!!
Kb három hete vagyok 1.2 12V-kombi (2003-as)fabitulajdonos. Az lenne a kérdésem, hogy alapjáraton mennyire "ringatózik" mások ilyen típusú autója. A céges újabb kiadású ugyanezen típusú autóinknál szinte semmi ringatózás, igaz ezeknek az alapjárata olyan 900/min körüli. Az enyém melegen stabilan 800/min alapjárati fordulatszámmal ketyeg, de elég szépen ringatja az autót ilyenkor. Csak az enyém viselkedik így, vagy ez a típus ilyen. :?: :?: :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2006 9:40 pm 

Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget!!!! Sikerült megcsinálni, igaz elég sokat szenvedtünk vele, nagyon kicsi hely van ott. megoldhatták volna ezt másképpen is. De megcsináltuk!!!! :D :D :D Lehet hülye kérdés volt, de féltem a pénztárcámat! :D :D még1x köszi!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2006 2:32 pm 

Sziasztok.

Nekem 1.4 mpi van (fekete kombi). Volt már benne izzocsere és nem kellett kivenni az akut hozzá. Kicsit nehézkes a hozzáférés de megoldható.
Az egy hiba ami a kocsin volt az a bal fényszoróhoz kötödött. Besült az izzó lába a foglalatba és csak darabokba jött ki, igy új sarukat kellett forrasztani.
A villamosságszerelö még azt is megcsinálta úgy hogy nem vette ki az aksit.
Egyébbként az izzócserét könnyebb lelesni a jobb oldalról mert ott könnyen belátni, nagyobb a hely.

üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2006 9:42 am 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Szilvi!
Igaz ugyan nincs elöttem az 1.4 MPi motortere, de nem hiszem hogy a Volkswagennél ilyen sütik lennének a tervezök. Szerintem kilehet azt cserélni mindenféle megbontás nélkül is. Én csak az enyémböl tudok kiindulni ott sem kell kivenni semmit a cseréhez, igaz más tipus , de szerintem olyan nagy eltérések nem lehetnek, legfeljebb az akkumulátor rögzítésénél.
Ha gondolod a fel tudom ajánlani hogy megnézem és ha tudok akkor segítek, végülis ezért van ez a klub :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2006 7:59 pm 

Hello Srácok!!! Ici-pici problémám akadt már megint. Kiégett a bal oldali izzóm. Nyugtasson már meg valaki, hogy emiatt nem kell bevinnem a szervízbe, ki tudjuk mi is szedni gond nélkül az aksit. Volt már valakinek ilyen problémája? Vagy csak az én autómban van ilyen szuperül megoldva a dolog, ahhoz hogy az izzót kitudjam cserélni, kikell vennem az aksit, meg a tartó tokját. Hihetetlen. :D :D Nos, valaki?? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1827, 1828, 1829, 1830, 1831, 1832, 1833  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra