Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 22, 2018 5:16 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27953 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 5:53 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
febi írta:

Nem szusszan? Én eddig azt hittem akkor jó ha szusszan, mert akkor az azt jelenti hogy nem szökik a benzingőz a szabadba. De akkor majd kijavítanak itt a kollégák...

Sziasztok
Hááát kintről befelé engednie kell a levegőt, különben egy idő után behorpadna a tank..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 4:15 pm 

Autó: Fabia II 1.4 16V benzin 2009
Dobbs írta:
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy tapasztaltatok -e már olyat, hogy tankoláskor benzinkúttól függetlenül állandóan lecsattan a pisztoly, alig tudok teletankolni ? (Skoda fábia 1, 1,4 16V BBZ) Már a betöltés elején üres tankkal is lecsattan, mintha tele lenne. Kb 15 perc alatt tudom tele csurgatni a tankot, a mögöttem lévők nagy örömére...:) Üzem közben semmi gond nincsen, az alapjárat is jó, tanksapka lecsavaráskor nem szusszan. Van valami ötlet? Előre is köszi.

Nem szusszan? Én eddig azt hittem akkor jó ha szusszan, mert akkor az azt jelenti hogy nem szökik a benzingőz a szabadba. De akkor majd kijavítanak itt a kollégák...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 10:36 am 

Autó: Skoda fábia 1.4 16V BBZ
Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy tapasztaltatok -e már olyat, hogy tankoláskor benzinkúttól függetlenül állandóan lecsattan a pisztoly, alig tudok teletankolni ? (Skoda fábia 1, 1,4 16V BBZ) Már a betöltés elején üres tankkal is lecsattan, mintha tele lenne. Kb 15 perc alatt tudom tele csurgatni a tankot, a mögöttem lévők nagy örömére...:) Üzem közben semmi gond nincsen, az alapjárat is jó, tanksapka lecsavaráskor nem szusszan. Van valami ötlet? Előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 13, 2018 11:24 pm 

valibali írta:
Skoda Fabia I. 1.4Mpi

Az a jelenség, hogy gyakran menet közben elkezdenek remegni a mutatók, majd kikapcsol a műszeregység. Rögtön utána, elkezd világítani az olajnyomas lámpa (sípol is rendesen). Gyakran elmegy a szervó is. Az olajszinteket rendszeresen ellenőrzöm, van benne megfelelően. Azt figyeltem meg, hogy ha ilyenkor leallitom a motort, akkor nem indul újra,(AC pumpa megy), viszont a szervó és az EPC lámpája gyujtaskor nem világít. (gondolom le van tiltva)?
Ha várok egy 20-25percet, akkor újra indul.

Mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. valibali

Vezetek rohahašt meg neznem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 13, 2018 5:31 pm 

Autó: Fabia MK1
Skoda Fabia I. 1.4Mpi

Az a jelenség, hogy gyakran menet közben elkezdenek remegni a mutatók, majd kikapcsol a műszeregység. Rögtön utána, elkezd világítani az olajnyomas lámpa (sípol is rendesen). Gyakran elmegy a szervó is. Az olajszinteket rendszeresen ellenőrzöm, van benne megfelelően. Azt figyeltem meg, hogy ha ilyenkor leallitom a motort, akkor nem indul újra,(AC pumpa megy), viszont a szervó és az EPC lámpája gyujtaskor nem világít. (gondolom le van tiltva)?
Ha várok egy 20-25percet, akkor újra indul.

Mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv. valibali

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 11:39 am 

biminus írta:
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

2006-os 1.4 100Le Skoda Fabia 123000 futott km.
Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.
Szerintetek mi lehet a gond? Hol kéne keresgélni a hibát? :? :roll:

,,2000-es fordulat fölött,, a kerek čapad hang šebešeg fuggô nem motor fordulat fuggô inkab a motor kôrul kerešnem le a sijat probanak eštleg vezerlešt meg halgatni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 10:14 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 9:38 pm 

geri900 írta:
Sziasztok!!

Skoda Fabia II vásárlása előtt állok!

Két kérdésem lenne hozzátok.Amit kinéztem 1.2 12v benzines motorral van szerelve 69 hp kérdésem lenne ki használ ilyen vagy ki mit hallott róla? Másik kérdésem az anyós oldalon a műszerfalban amit kinéztem ott van egy nagy tároló de nincs rajta ajtó. Kérdésem az lenne azzal utólag lehet e valamit csinálni,mert számomra nagyon csúnya.

Köszönöm szépen

Gergő

ňugotan meg veheted.
čak egés muser fal čerevel oldhato meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 8:27 am 

Autó: Skoda fabia
Sziasztok!!

Skoda Fabia II vásárlása előtt állok!

Két kérdésem lenne hozzátok.Amit kinéztem 1.2 12v benzines motorral van szerelve 69 hp kérdésem lenne ki használ ilyen vagy ki mit hallott róla? Másik kérdésem az anyós oldalon a műszerfalban amit kinéztem ott van egy nagy tároló de nincs rajta ajtó. Kérdésem az lenne azzal utólag lehet e valamit csinálni,mert számomra nagyon csúnya.

Köszönöm szépen

Gergő

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 6:19 am 

Autó: Skoda Fabia Sportline
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 8:17 pm 

Sakraf írta:
Sziasztok,

Egy hosszabb szerpentines kulfoldi autozas, rengeteg fekezessel-vege fele eszrevettem hogy jobbra kanyarodaskor kb orszaguti temponal femes surlodo hang hallatszik. Lehetseges hogy aktualisan tulhevult a fek?
Egy ejszaka pihentetes utan most nem produkalja.
Vagy esetleg futomu? Eleg rossz minosegu volt helyenkent az ut.

leg job meg nezni. (felešlegeš talalgatni hod ez meg az)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 12:52 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Sziasztok,

Egy hosszabb szerpentines kulfoldi autozas, rengeteg fekezessel-vege fele eszrevettem hogy jobbra kanyarodaskor kb orszaguti temponal femes surlodo hang hallatszik. Lehetseges hogy aktualisan tulhevult a fek?
Egy ejszaka pihentetes utan most nem produkalja.
Vagy esetleg futomu? Eleg rossz minosegu volt helyenkent az ut.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 8:02 am 

kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 17, 2018 10:58 am 

Autó: Best, 2003 BBZ
murray írta:
a manuális klimát nem jó 100nál ki-be kapcsolgatni vmi alkatrész terhelés miatt.
mindig állva vagy gurulva kapcsolom be. ez így jó? :help:

igen, jó. és az sem baj, ha nem rögtön max fordulattal indítod, hanem fokozatosan kapcsolod fel. a kompresszor kuplungja nem igazán szereti a nagy terhelést.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 17, 2018 8:39 am 

hello két apró kérdés:
alapjáraton hideg -meleg, ronda traktorhangja van a motornak. mintha a szelepek csattognának..
nem az ócska ósan benzintől van? próbáljak vpúdert? vagy hidrótőke?

más: olvastam hogy a manuális klimát nem jó 100nál ki-be kapcsolgatni vmi alkatrész terhelés miatt.
mindig állva vagy gurulva kapcsolom be. ez így jó? :help:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27953 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra