Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. okt. 17, 2018 9:36 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28005 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820, 1821 ... 1867  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 24, 2007 1:26 pm 

Brien milyen motor van a kocsidban?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Motorburkolat
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 24, 2007 9:54 am 

Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni, hogy kell leszedni a motorvédő műanyag burkolatot, hogy ne tegyem tönkre? :)

De ha valaki ki tud segíteni egy manual-al vagy robbantott ábrás rajzzal az lenne a legfaszább :D

köszke

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 23, 2007 6:49 pm 

tib-bee írta:
Pita nem biztos, hogy tönkrement. Nekem is ugyan ez volt. Megtisztítottam a csatlakozóját, fújtam rá egy kis kontaktspray-t és teljesen jó lett. Egy próbát neked is megér.

Bocs, hogy csak most köszönöm meg a válaszodat! Bevált! Igy 100-ból ha egyszer nem tér ki a hitéből...
Köszike!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 22, 2007 5:09 pm 

goes írta:
nü írta:
Kedves goes!

Köszönöm szépen a választ :P Tegnap kiolvastattam a tárat - tényleg lamdba szonda. Ki is töröltettem, azóta nincs hiba - lekopogom. 5 rongy körül lehetne venni, a szerelőm meg ócsón kicseréli.

De lehet, h. a kipufogómba ment vmi sár/hó/víz, és az kavart be. Most drukkolok, h ne legyen semmi baj, mert igazából nem vettem észre, h jelentősen többet fogyasztott volna a Gombóc.

Ha 5 rongyért tudsz, akkor azt oszd meg velünk is légyszi, mert nekem 23 e volt darabja a legolcsóbb helyen, kedvezménnyel. Ha tényleg nem jön vissza a hiba, akkor csak elkormolódott, érdemes egyet autópályázni.

Szia goes!

Konzultálok a "háziorvossal" :beer: s ha +van a forrás, közkinccsé teszem!
A hiba eddig még nem jött vissza, bár ha jól emléxem, 1× már kiolvastak ilyen hibát a vezérmű tengely jeladó meghibásodásakor, de akkor csak a motorvezérlés világított. 7végén majd megy a kormolás, bár itt csak az M9 van a közelben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 22, 2007 4:32 pm 

nü írta:
Kedves goes!

Köszönöm szépen a választ :P Tegnap kiolvastattam a tárat - tényleg lamdba szonda. Ki is töröltettem, azóta nincs hiba - lekopogom. 5 rongy körül lehetne venni, a szerelőm meg ócsón kicseréli.

De lehet, h. a kipufogómba ment vmi sár/hó/víz, és az kavart be. Most drukkolok, h ne legyen semmi baj, mert igazából nem vettem észre, h jelentősen többet fogyasztott volna a Gombóc.

Ha 5 rongyért tudsz, akkor azt oszd meg velünk is légyszi, mert nekem 23 e volt darabja a legolcsóbb helyen, kedvezménnyel. Ha tényleg nem jön vissza a hiba, akkor csak elkormolódott, érdemes egyet autópályázni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 22, 2007 8:57 am 

Kedves goes!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 11:23 pm 

janika0511 írta:
Hali Ducato! Bocsi ha hülyeséget irok :cry: de valaki ugy is kijavit. Probald ki pollenszürö nélkül , vagy nézd meg az ablaktörlönél nincs e tele falevéllel a vizelvezetö.(auto jobb oldalan). Ha jol tudom onnan sziv friss levegöt a ventillator. (Robbantott rajzbol puskazok de vannak pontok amiket nehéz értelmezni.) :shock: Ha esetleg hasznalod a belsö keringtetést akkor ezt ne tedd mert akkor is parasodik. Nézd meg nem vizes valahol a belső kárpitozás (ajto,szönyeg ullés....)nem ázik be netán a kicsike. Én tavaly vettem a szekeret és a kereskedő kitisztatitatta a kárpitot és amig meg nem száradt nekem is párásodott. (a drága hogy mit szivtam miatta) :lol:

köszi az ötleteket de ezek a problémák kizártak,még arra gondoltam esetleg fordítva raktam be a szűrőt??a fekete oldala van felém ha feltolom a helyére én így raktam vissza,több ötletem sajna nincs :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 10:57 pm 

nü írta:
Sziasztok!

Új vagyok ebben a fórumban, négy éve van egy 1.4 -es MPI motoros Fábiám, 71 ezer km-rel.

Egy-két hibája volt már (féklámpa kapcsoló, szervó jeladó, vezérmű tengely jeladó), de ilyenkor mindig a motorvezérlés világított a műszerfalon - kivéve szervó, mert akkor a szervójel

Ma reggel viszont a műszerfal másik felén útközben kivilágított egy nem túl szimpi sárga motorjel. :( :?: Eléggé elkeserített, mert drága mulatságnak látszik. Remélem, a szervízig kitart a Gombóc, ott megpróbálom a tárat kiolvastatni.

Kérdésem, volt-e már hasonló tapasztalat, és mi lett a végeredmény?

köszi előre is.

Valószínüleg lambda szonda. Nekem 60 ezernél halt meg mindkettő. Nem lesz olcsó, ne márkaszervízben cseréltetsd. Használd nyugodtan, baja nem lesz a kocsinak, most a tárolt adatok alapján vezérli a motort. Feltéve, ha tényleg lambda.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 10:55 pm 

ducato írta:
sziasztok!

párásodott az autóm iszonyú módon,tanácsotokra kicseréltem a pollenszűrőt ráadásul aktívszenesre az állapot nem változott azóta is 1 perc után párások az ablakok .

valakinek ötlet??

köszönöm

Sajnálom, nekem ez rögtön megoldotta a problémát, azóta sem párásodik csak ha szó szerint ömlik az eső.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 7:19 pm 

Hali Ducato! Bocsi ha hülyeséget irok :cry: de valaki ugy is kijavit. Probald ki pollenszürö nélkül , vagy nézd meg az ablaktörlönél nincs e tele falevéllel a vizelvezetö.(auto jobb oldalan). Ha jol tudom onnan sziv friss levegöt a ventillator. (Robbantott rajzbol puskazok de vannak pontok amiket nehéz értelmezni.) :shock: Ha esetleg hasznalod a belsö keringtetést akkor ezt ne tedd mert akkor is parasodik. Nézd meg nem vizes valahol a belső kárpitozás (ajto,szönyeg ullés....)nem ázik be netán a kicsike. Én tavaly vettem a szekeret és a kereskedő kitisztatitatta a kárpitot és amig meg nem száradt nekem is párásodott. (a drága hogy mit szivtam miatta) :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 6:18 pm 

sziasztok!

párásodott az autóm iszonyú módon,tanácsotokra kicseréltem a pollenszűrőt ráadásul aktívszenesre az állapot nem változott azóta is 1 perc után párások az ablakok .

valakinek ötlet??

köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2007 11:52 am 

Sziasztok!

Új vagyok ebben a fórumban, négy éve van egy 1.4 -es MPI motoros Fábiám, 71 ezer km-rel.

Egy-két hibája volt már (féklámpa kapcsoló, szervó jeladó, vezérmű tengely jeladó), de ilyenkor mindig a motorvezérlés világított a műszerfalon - kivéve szervó, mert akkor a szervójel

Ma reggel viszont a műszerfal másik felén útközben kivilágított egy nem túl szimpi sárga motorjel. :( :?: Eléggé elkeserített, mert drága mulatságnak látszik. Remélem, a szervízig kitart a Gombóc, ott megpróbálom a tárat kiolvastatni.

Kérdésem, volt-e már hasonló tapasztalat, és mi lett a végeredmény?

köszi előre is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 11:01 pm 

goes írta:
lookee:

Az olajtartály az akksi alatt vagy előtt van. Ha kitekered a tetejét azon van egy nívópálca, amin látod a szintet. Ha nagy akksid van, akkor sajnos ki kell szedni és a dobozt is, csak utána férsz hozzá.

kösz, megnézem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 8:56 pm 

lookee:

Az olajtartály az akksi alatt vagy előtt van. Ha kitekered a tetejét azon van egy nívópálca, amin látod a szintet. Ha nagy akksid van, akkor sajnos ki kell szedni és a dobozt is, csak utána férsz hozzá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2007 8:19 pm 

Autó: fabia sedan 1.4 MPi AQW 2002
A diagnosztika topikban olvastam Zoli OBD-II kábeléről. Van valamelyikőtöknek?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28005 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1815, 1816, 1817, 1818, 1819, 1820, 1821 ... 1867  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra